Kupnja brzog USB stick-a izdvojena tema

poruka: 644
|
čitano: 326.353
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
picajzla0707 kaže...

zanimljivo, moj lexar niti ne prepoznaje, a fercera uredno 

 Jednako kao ni moj stari sd extreme (bez pro)

11 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a

čudno, al nema veze dok radi

gledao sam jel se možda može naći neki sotver na lexar stranicama i ništa, ali vidio sam da su izbacili nasljednika - p30

na amazon.de 37 eura 128gb model, nažalost kvalitetnih recenzija baš i nema, možda ga ubodem pa provjerim

 

16 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Kad je nešto fkt brzo da moraš kupiti opet 😁 

LOL: Crobrother
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Najbrži kaže...

Kad je nešto fkt brzo da moraš kupiti opet 😁 

 dobar nick kao i usb

16 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Trenutno koristim WD My Passport Ultra 1TB, imam ga blizu otkad je izašao, oko 8 godina, i više sam nego zadovoljan - to mi je backup koji se koristi jednom kvartalno, a uglavnom i manje. Integrirani softver za zaključavanje mu je također super pozitivna stvar.

 

Prilikom kupnje idućega, logika nalaže da idem na SSD, namjena će biti ista, backup koji se koristi 1-4 puta godišnje, eventualno ako se nešto promijeni pa bude maksimalno jednom mjesečno korišten.

 

Ostati na WDu, 2TB verzija za 187€, ili ići na Samsung T7 Shield 2TB koji je 185€? Cijena ništa ne znači, pogotovo jer su isti u tom pogledu, i jer imam mogućnost i kupnje vani kada ako nekada bude neka posebna promocija, ne treba mi odmah.

 

S obzirom da nakon ove kupnje neću minimalno 10 godina sljedeći kupiti, a vjerojatno i duže, koja je opcija bolja, i zašto? Iskreno mi nije pretjerano bitno hoće prebacivati sa 800mbps ili 500 nakon 50+GB, bitna je dugotrajnost i taj integrirani softver za zaključavanje.

2 WD
2 Samsung
http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Najbrži kaže...

Kad je nešto fkt brzo da moraš kupiti opet 😁 

Da, da to su te brzine. Morao sam kupiti sebi drugi jer sam prvog poklonio ćaći da može brže prebacivati ogromne foto/video materijale. Oba naravno 256GB, a jedan od 128GB sam poklonio prijatelju prošlo ljeto za učinjenu uslugu.

LOL: Crobrother
16 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Jep, u praksi je brz
16 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

 To je taj, ja ga platio €44.81 s amazona, 256GB

LOL: Crobrother
2 godine
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Nije baš stick ali ga koristim kao stick, 500gb WD My Passport SSD spojen na USB 3.2 Gen 2 type-C, može i na type-A preko adaptera koji dolazi uz njega, što da kažem, file od 4gb jedva ulovim screenshot.

 

 
 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.8.2023 2:59 (notloB).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Najbrži kaže...

 To je taj, ja ga platio €44.81 s amazona, 256GB

 Amazon.de, 57€ s dostavom, neznatno jeftiniji nego kod nas.

16 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
zvonac kaže...

 Amazon.de, 57€ s dostavom, neznatno jeftiniji nego kod nas.

 Meni pokazuje €47.39 sada. €57 sam ga platio prošle godine u srpnju. Možda je meni jeftinije jer imam free shipping te van HR sam + strani VAT (strana bankovna kartica).

LOL: Crobrother
13 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Pa naravno. Uvijek je za hr još cca 10-11e za šipanje. Sve te akcije s amazon.de mene na kraju ispadnu jako slične cijene kao u hr.
Ako je baš neka divlja akcija, isplati se.
16 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Najbrži kaže...
zvonac kaže...

 Amazon.de, 57€ s dostavom, neznatno jeftiniji nego kod nas.

 Meni pokazuje €47.39 sada. €57 sam ga platio prošle godine u srpnju. Možda je meni jeftinije jer imam free shipping te van HR sam + strani VAT (strana bankovna kartica).

 E to je druga stvar, ali ja gledam dostavu za HR, što me opet vraća na to da je cijena neznatno jeftinija na amazonu nego kod nas, i iskreno, ne isplati se, naravno, da se uzima više robe onda bi se možda isplatilo a ovako pojedinačno, teško..

2 godine
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Hacker002 kaže...

Trenutno koristim WD My Passport Ultra 1TB, imam ga blizu otkad je izašao, oko 8 godina, i više sam nego zadovoljan - to mi je backup koji se koristi jednom kvartalno, a uglavnom i manje. Integrirani softver za zaključavanje mu je također super pozitivna stvar.

 

Prilikom kupnje idućega, logika nalaže da idem na SSD, namjena će biti ista, backup koji se koristi 1-4 puta godišnje, eventualno ako se nešto promijeni pa bude maksimalno jednom mjesečno korišten.

 

Ostati na WDu, 2TB verzija za 187€, ili ići na Samsung T7 Shield 2TB koji je 185€? Cijena ništa ne znači, pogotovo jer su isti u tom pogledu, i jer imam mogućnost i kupnje vani kada ako nekada bude neka posebna promocija, ne treba mi odmah.

 

S obzirom da nakon ove kupnje neću minimalno 10 godina sljedeći kupiti, a vjerojatno i duže, koja je opcija bolja, i zašto? Iskreno mi nije pretjerano bitno hoće prebacivati sa 800mbps ili 500 nakon 50+GB, bitna je dugotrajnost i taj integrirani softver za zaključavanje.

 Možda da razmisliš i o Crucial X8 2TB, brži je i od gore navedenih WDa i Samsunga, uz to je i značajno jeftiniji, cijene mu dosta variraju, od cca. 100 i kusur do 185€, ne znam zašto je to tako, moguće jer su izbacili novije modele x9 pro, x10 pro, xN... Uglavnom Crucial nije bezvezna već robna marka velikog Microna koji je jedan od najvećih ako ne i najveći proizvođač memorije, nand čipova itd.

 

Ispod je youtube recenzija u kojoj ga hvale, preporučuju i smiještaju u S-tier, reca je nešto starija i u njoj se pored njega pojavljuje i gore navedeni wd i čini mi se nešto stariji samsungov shield...

 

 

Ispod je recenzija istog youtube kanala novijeg Samsunga T7 Shield koja se vrlo malo ili nikako po brzini razlikuje od ranijeg modela.

 

 

Postoje i Crucial X9 Pro i X10 Pro, X10 Pro bi trebao biti značajno brži od svih navedenih s brzinama, Write speed up to 2000 MB/s, up to 2100 MB/s za cca. 190€ što bi ti sudeći po cijenama koje si spreman platiti za puno sporije diskove možda bilo prihvatljivo, ali nisam nešto pratio recenzije novijih diskova te ne znam cijene konkurencije, pa vidi sam, u svakom slučaju za te pare koje bi platio te razvikane WD i Samsunga možeš dobiti brži disk.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.8.2023 11:53 (notloB).
13 godina
online
Kupnja brzog USB stick-a

Nisam vidovit ali sam poprilično siguran da kolega traži usb stick što boljih performansi u što manjem pakiranju. Tu ni jedan od tih driveova s dodatnim kabelom ne prolazi. Jednostavno su preveliki za nošenje u džepu. 

Dt max i sd extreme pro su pored toga minijaturni, a opet, nisu baš maleni no, stalno su samnom. Ono, nemreš me u radnom vremenu uhvatit bez toga, godinama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
dax-lax kaže...

Nisam vidovit ali sam poprilično siguran da kolega traži usb stick što boljih performansi u što manjem pakiranju. Tu ni jedan od tih driveova s dodatnim kabelom ne prolazi. Jednostavno su preveliki za nošenje u džepu. 

Dt max i sd extreme pro su pored toga minijaturni, a opet, nisu baš maleni no, stalno su samnom. Ono, nemreš me u radnom vremenu uhvatit bez toga, godinama.

 Sorry ali kome se obraćaš?

13 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
notloB kaže...
dax-lax kaže...

Nisam vidovit ali sam poprilično siguran da kolega traži usb stick što boljih performansi u što manjem pakiranju. Tu ni jedan od tih driveova s dodatnim kabelom ne prolazi. Jednostavno su preveliki za nošenje u džepu. 

Dt max i sd extreme pro su pored toga minijaturni, a opet, nisu baš maleni no, stalno su samnom. Ono, nemreš me u radnom vremenu uhvatit bez toga, godinama.

 Sorry ali kome se obraćaš?

Vama koji preporučujete prijenosne diskove. 

16 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
notloB kaže...

 Možda da razmisliš i o Crucial X8 2TB, brži je i od gore navedenih WDa i Samsunga, uz to je i značajno jeftiniji, cijene mu dosta variraju, od cca. 100 i kusur do 185€, ne znam zašto je to tako, moguće jer su izbacili novije modele x9 pro, x10 pro, xN... Uglavnom Crucial nije bezvezna već robna marka velikog Microna koji je jedan od najvećih ako ne i najveći proizvođač memorije, nand čipova itd.

 

Ispod je youtube recenzija u kojoj ga hvale, preporučuju i smiještaju u S-tier, reca je nešto starija i u njoj se pored njega pojavljuje i gore navedeni wd i čini mi se nešto stariji samsungov shield...

 

 

Ispod je recenzija istog youtube kanala novijeg Samsunga T7 Shield koja se vrlo malo ili nikako po brzini razlikuje od ranijeg modela.

 

 

Postoje i Crucial X9 Pro i X10 Pro, X10 Pro bi trebao biti značajno brži od svih navedenih s brzinama, Write speed up to 2000 MB/s, up to 2100 MB/s za cca. 190€ što bi ti sudeći po cijenama koje si spreman platiti za puno sporije diskove možda bilo prihvatljivo, ali nisam nešto pratio recenzije novijih diskova te ne znam cijene konkurencije, pa vidi sam, u svakom slučaju za te pare koje bi platio te razvikane WD i Samsunga možeš dobiti brži disk.

 Uzeti ću X10 Pro u obzir, izgleda dobro, samo što sam se u međuvremenu prebacio na 4TB verziju ipak, pa kada budem uzimao bude između njega i T7 Shield, ovisi što bude dostupno u DE. Hvala ti na preporuci!

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
2 godine
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
dax-lax kaže...
notloB kaže...
dax-lax kaže...

Nisam vidovit ali sam poprilično siguran da kolega traži usb stick što boljih performansi u što manjem pakiranju. Tu ni jedan od tih driveova s dodatnim kabelom ne prolazi. Jednostavno su preveliki za nošenje u džepu. 

Dt max i sd extreme pro su pored toga minijaturni, a opet, nisu baš maleni no, stalno su samnom. Ono, nemreš me u radnom vremenu uhvatit bez toga, godinama.

 Sorry ali kome se obraćaš?

Vama koji preporučujete prijenosne diskove. 

 Jesi li uočio kome odgovaram i što je taj kome odgovaram želio u svome postu? Uopće se nisam obraćao tebi što je jasno vidljivo po tome kome sam replicirao, ukoliko smatraš da sam off topic obrati mi se jasno i razgovjetno da te razumijem i prvenstveno da mogu vidjeti obraćaš li se uopće meni ili vodiš javni unutrašnji monolog koji nalikuje šizofreniji.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.8.2023 14:37 (notloB).
13 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
notloB kaže...
dax-lax kaže...
notloB kaže...
dax-lax kaže...

Nisam vidovit ali sam poprilično siguran da kolega traži usb stick što boljih performansi u što manjem pakiranju. Tu ni jedan od tih driveova s dodatnim kabelom ne prolazi. Jednostavno su preveliki za nošenje u džepu. 

Dt max i sd extreme pro su pored toga minijaturni, a opet, nisu baš maleni no, stalno su samnom. Ono, nemreš me u radnom vremenu uhvatit bez toga, godinama.

 Sorry ali kome se obraćaš?

Vama koji preporučujete prijenosne diskove. 

 Jesi li uočio kome odgovaram i što je taj kome odgovaram želio u svome postu? Uopće se nisam obraćao tebi što je jasno vidljivo po tome kome sam replicirao, ukoliko smatraš da sam off topic obrati mi se jasno i razgovjetno da te razumijem i prvenstveno da mogu vidjeti obraćaš li se uopće meni ili vodiš javni unutrašnji monolog koji nalikuje šizofreniji.

 Isprika, previdio sam korisnika kojem si odgovarao.

11 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Problem sa tim crucial diskom je qlc memorija, kad istekne keš brzina drastično pada, ispod 200mbps, dok samsung sa tlc memorijom i kad istekne keš ne pada ispod cca 700 mbps.
Također, qlc ima trostruko manji endurance rating.
Inače ne treba gledat recenzije koje se zasnivaju na čmarkovma, jer to paše proizvođačima da ssd ispadne u najboljem svjetlu dok real life perfomanse skrivaju ko zmija noge
2 godine
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Hacker002 kaže...

 Uzeti ću X10 Pro u obzir, izgleda dobro, samo što sam se u međuvremenu prebacio na 4TB verziju ipak, pa kada budem uzimao bude između njega i T7 Shield, ovisi što bude dostupno u DE. Hvala ti na preporuci!

 

picajzla0707 kaže...
Problem sa tim crucial diskom je qlc memorija, kad istekne keš brzina drastično pada, ispod 200mbps, dok samsung sa tlc memorijom i kad istekne keš ne pada ispod cca 700 mbps.
Također, qlc ima trostruko manji endurance rating.
Inače ne treba gledat recenzije koje se zasnivaju na čmarkovma, jer to paše proizvođačima da ssd ispadne u najboljem svjetlu dok real life perfomanse skrivaju ko zmija noge

 Da, to sam previdio, sad vidim da samsung ima čak mlc nand, međutim to mu nije dovoljno, koliko vidim da bude brži od drugih spomenutih diskova u drugim aktivnostima osim u transferu fajlova većih od količine keša koji posjeduje i izdržljivosti, ukoliko su ta karakteristike odnosno prebacivanje velikih fajlova učestao način na koji će Hacker002 koristiti disk neka razmisli o njemu kod kupovine, ispričavam se na previdu. X10 pro za kojeg je Hacker002 zainteresiran koristi micronov tlc nand slično kao i wd passport koji se koristi i u high end unutarnjim nvme ssd diskovima i puno je brži i izdržljiviji od ssda s qlc nandom.

 

Picajzlo ukoliko ti se da i znaš kakav drugi zadatak u kojem je taj samsung bolji od konkurencije upiši.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.8.2023 16:33 (notloB).
11 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a

kako misliš 'drugi' zadatak, eksterni ssd se kupuje za pohranu, ne za operativni sustav

 

brzine su slične naizgled, brzina pisanja kod jednog i drugog su do 1000mbps u početku, no kod samsunga ta brzina ostaje koliko god pisao, a kod cruciala to pada na 180mbps čim istekne keš

i uzmi u obzir da je riječ o pseudo slc kešu, dakle što je ssd puniji, to je keš manji

 

uz to uzmi u obzir da je crucialova memorija triput manje izdržljiva i računica je jednostavna ukoliko razlika u cijeni nije prevelika

2 godine
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
picajzla0707 kaže...

kako misliš 'drugi' zadatak, eksterni ssd se kupuje za pohranu, ne za operativni sustav

 

brzine su slične naizgled, brzina pisanja kod jednog i drugog su do 1000mbps u početku, no kod samsunga ta brzina ostaje koliko god pisao, a kod cruciala to pada na 180mbps čim istekne keš

i uzmi u obzir da je riječ o pseudo slc kešu, dakle što je ssd puniji, to je keš manji

 

uz to uzmi u obzir da je crucialova memorija triput manje izdržljiva i računica je jednostavna ukoliko razlika u cijeni nije prevelika

 Postoji i kontroler, responzivnost, ja sam na vanjskog ssda svojevremeno stavljao igre s kojeg sam ih pokretao jer mi je to bio najbrži disk s dovoljno mjesta da ih smjestim osim malenog sistemskog koji je bio brži ili velikih sporih mehaničkih. Video s testovima pokazuje real performanse upravo u baratanju s igrama, također s njega sam pokretao instalacije raznih programa, uz to sam prebacivao na njega i velike fileove, bilo je tu svega a najviše malih fajlova... Testovi uopće nisu za baciti pogotovo ukoliko pokazuju realne situacije, pitanje je kako će tko koristiti ssd... I zašto uopće govorimo o tom disku, čovjek želi kupiti x10 pro sa tlc nandom, mene x8 ne interesira kao niti njega.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.8.2023 17:45 (notloB).
11 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a

i kolika je razlika, samsung učita igru za 15 sekundi, crucial za 13

neš ti razlike, a danas sutra kad ti bude dopola pun ssd pa ideš prebaciti parsto giga materijala, gledaš brzine kao na hdd-u

 

o izdržljivosti memorije da ne pričamo

ne znam, svakom svoje, ali qlc memoriju ne bi uopće gledao kao opciju dok ima tlc ssd-ova, pogotovo u današnje doba kad su svim ssd-ovim pale cijene i razlike su minimalne u cijeni

2 godine
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
picajzla0707 kaže...

i kolika je razlika, samsung učita igru za 15 sekundi, crucial za 13

neš ti razlike, a danas sutra kad ti bude dopola pun ssd pa ideš prebaciti parsto giga materijala, gledaš brzine kao na hdd-u

 

o izdržljivosti memorije da ne pričamo

ne znam, svakom svoje, ali qlc memoriju ne bi uopće gledao kao opciju dok ima tlc ssd-ova, pogotovo u današnje doba kad su svim ssd-ovim pale cijene i razlike su minimalne u cijeni

 Znači onda da kupi x10 pro?

11 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Nisam još vidio nit testove nit cijene, tako da nemam pojma.
Osim toga za takve brzine treba usb 3.2 gen 2x2, što je još rijetkost.
Inače bez toga radi kao i ovi slabiji, ali jest zalog za budućnost svakako. Ja sam uzeo samsunga na nekoj akciji na amazon.de, tad me ispao jeftiniji od najjeftinijih u hr i dosta lošijih, tako da ako nije velika razlika, zašto ne

EDIT
baš gledam na amazon.de, t7 shield je 140e, a x10 pro 220e. Po meni je to malo prevelika razlika, a i bolje pričekat testove i da prođe hajp, pa da uleti i koja akcija.
High end komponente su uvijek imale premium cijenu, možda je bolje gledat mid range, pa birat bolji model tu.
Ali ja bi isto tako danas uzeo 5700x rajzena puno prije nego 7800x, netko drugi cilja na najbolje i price/performance mu nije bitan.
Svakom svoje
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.8.2023 18:29 (picajzla0707).
16 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

ja si uzeo x8 na prime days, i za 50 eura za 1tb mi izgleda kao dobar deal

prezadovoljan zasada

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.8.2023 18:37 (Gemmy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Vidio sam ga za 190€ a on je za wda i samsunga naveo 185 i 187€, sa takvom cjenovnom razlikom normalno da sam mu preporučio x10 pro ali i x8 koji se može naći za 100 i kusur eura.

Pred fckin 2 sata bio je 189€ sada je 199

 I ovdje još navode 189...

Gemmy kaže...

ja si uzeo x8 na prime days, i za 50 eura za 1tb mi izgleda kao dobar deal

prezadovoljan zasada

 Provjeri jel' tvoj sa tlc ili qlc nandom, ovdje navode tlc nand... ili lažu k'o psi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.8.2023 19:21 (notloB).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice