RAM DDR3 preporuka

poruka: 104
|
čitano: 37.321
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
RE: RAM DDR3 preporuka
AA-d00d kaže...
toxic kaže...

 

da to je ddr 3 memorija sa visokom voltazom i namjenjena je za am3 procesore, npr i5 i na i7 ne rade dobro radi memorijskog kontrolera pa sam morao snizit voltazu tih rama da radi kako treba..

 

inace def voltaza rama je 1.8

a max dopustena za i5 i i7 je 1.65v dok am3 sa time nema problema..

 

 

toj memoriji mozes bez problema spusiti napon na 1.65V a da freq ostavis na 1600 (9-9-9-24) samo su ovi valjda naveli 1.8V kao default zbog neke sigurnosti il cega vec.

 

ugl, ja svoju vozim na 1600@9-9-9-24@1.65V bez ijednog problema

a sta mislis da sam ja napravio?? btw i nemamo iste rame jer moji nisu dominator i ne rade na 1.65 1600mhz... nego na cl7 1400 1.6v

 

ugl. memorija je namjenjena za am3 i nije low voltage memorija..

 

i ona se kupuje za am3 proceve

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2010 13:33 (toxic).
16 godina
neaktivan
offline
RAM DDR3 preporuka

a sry, nisi naveo da si joj spustio napon pa ono...

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: RAM DDR3 preporuka
AA-d00d kaže...

a sry, nisi naveo da si joj spustio napon pa ono...

ne skurio sam mem kontroler.. pa covjece ne radi to na i5 /i7 uopce ne zeli prepoznat 4gb rama nego samo 2 i onda se crasha...

 

a ovaj lunatic je totalni padobranac da veceg nisam vidio

14 godina
neaktivan
offline
RAM DDR3 preporuka

e moj toxic sine...dosta si gluposti izvalio danas...odi se malo odmoriti

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: RAM DDR3 preporuka
Lunatic1407 kaže...

e moj toxic sine...dosta si gluposti izvalio danas...odi se malo odmoriti

na primjer ??

16 godina
neaktivan
offline
RAM DDR3 preporuka

Uništili temu koja je lijepo krenula sa izvorima informacija... :) Toxic, zašto se uzbuđuješ? Lunatic je toliko gluposti napisao da bi njegovi postovi trebali nasmijavat, a ne živcirat :)

AMD / ATI all the way
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: RAM DDR3 preporuka
Cele303 kaže...

Uništili temu koja je lijepo krenula sa izvorima informacija... :) Toxic, zašto se uzbuđuješ? Lunatic je toliko gluposti napisao da bi njegovi postovi trebali nasmijavat, a ne živcirat :)

A kad si nemogu pomoc, jednostavno ne volim kada ljudi sire krive informacije, kada omalozavaju a nemaju pojma sta pricaju, te kada namjerno provocriraju na to jednostavno moram odgovorit, takav sam i nemogu si pomoc..

14 godina
protjeran
offline
RAM DDR3 preporuka

toxic nemoj siriti gluposti ovdje na forumu.a ti cele303 ti se mozes pokopat sa svojim znanjem.tu ima prepametnih na ovom forumu,svi pametuju a nemaju pojma,a vas dvojica ste jedan dobar primjer

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RAM DDR3 preporuka

hehehe, i zato si kreirao klona da to napišeš? :D I to kaže tip koji misli da mu je memorija deklarirana na 1.5V i pita može li se skurit memorija promjenom latencija? :D

AMD / ATI all the way
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RAM DDR3 preporuka

Ja imam phenom II 925 te gskill ripjaws 1600mhz , sad to bi trebalo radit na 9-9-9-24, 1.5v, 1600 mhz al kad to stavim dobijem bsod ubrzo.

 

Koje postavke bi bile najbolje ako je netko imao iskustva. O da, matična je Asrock M3a770de 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: RAM DDR3 preporuka
kruno_vk kaže...

Ja imam phenom II 925 te gskill ripjaws 1600mhz , sad to bi trebalo radit na 9-9-9-24, 1.5v, 1600 mhz al kad to stavim dobijem bsod ubrzo.

 

Koje postavke bi bile najbolje ako je netko imao iskustva. O da, matična je Asrock M3a770de 

 

provjeri u kojim utorima ti je RAM.

 

meni su ADM-u stavili u utore koje podrzavaju max 1333MHz pa dok sam stavio na 1600 onda sam i ja imao crashove i BSOD

u manualu ti pise u koje utore treba staviti

Every time two people have sex, an angel gets a boner
14 godina
neaktivan
offline
RAM DDR3 preporuka

vidia sam neki dan g skill ripjaws neki ludi model od 2300 mhz u linksa, 4 gb kostaju oko 1500 kn , a onja model od 1333 mhz samo 500 kn manje, to bi se clockalo i do 2700 ili vise, memorija od 3 ghz omg...  pogledajte http://www.links.hr/?page=sviartikli&option=search&id_kategorija=0&search_phrase=gskill

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: RAM DDR3 preporuka
athlon64 kaže...

vidia sam neki dan g skill ripjaws neki ludi model od 2300 mhz u linksa, 4 gb kostaju oko 1500 kn , a onja model od 1333 mhz samo 500 kn manje, to bi se clockalo i do 2700 ili vise, memorija od 3 ghz omg...  pogledajte http://www.links.hr/?page=sviartikli&option=search&id_kategorija=0&search_phrase=gskill

KLIK , to su za intel P55 chipset

Ist , pit , Hajduk Split ! GORI SVE 1950 ! Sta pijan kazes, trizan mislis
14 godina
neaktivan
offline
RE: RAM DDR3 preporuka

aha da nije mi palo napamet, ali opet 2.3 ghz, nisam zna da to postoji, bog zna dokle bi to islo clockom, btw jel se na trzistu ocekuje nesto kao ddr4 memorije jer prijatelj mi je ima vec 2-3 godine uzea ddr3 memoriju za svoj komp/ mislim neka kingmax od 1333/, tj ddr3 je vec odavno na trzistu,jer se ocekuje nesto kao ddr4, nisam nista nasao na google, znacio bi mi odgovor jer uzimam novu kofu za 2 mj.

13 godina
offline
RE: RAM DDR3 preporuka

PRIJATELJU NISAM NEKI STRUČNJAK JA IMAM PROCESOR CORE i5 750 VEČ DOBRIH PAR MJESECI S MEMORIJOM ddr3,APACER ddr3PC10600/1333,2GBx2,APA I NEMAM ZASAD NIKAKVIH PROBLEMA HVALA BOGU.

16 godina
neaktivan
offline
RAM DDR3 preporuka

Taj konkretni kit je za i7 860/870 procesore jer imaju snažan IMC i bolje dividere od i5-ica, prosječnom korisniku je sve preko 2000 overkill

AMD / ATI all the way
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: RAM DDR3 preporuka

Meni je najveći bad što moji novi Mushkini 1600MHz (Cele vidi My PC) ne rade na 1.80 i 1.80A biosu od ASRockice...

 

 

U dual chanelu PC posta, i stoji i dalje na POST displayu.

 

Sa jednom dođe u win, radi tako nekad i 30 min, i onda sve zablokira...

 

Sa 1.53 BIOS-om radi savršeno.

 

Dok jedan Silicon Power 1333MHz radi sa svim BIOS-ima, i OC-a sa 1600 (doduše malo veće latencije,

nisam imao vremena previše se igrati, ali mogu se malo i spustiti).

 

Ebiga, čekam novi BIOS da mogu Mushkine bolje istestirati...

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
14 godina
offline
RAM DDR3 preporuka

Evo, nisam htio otvarat novu temu. Uglavnom, evo malo DDR3 4gb modula Cool. Link

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: RAM DDR3 preporuka

Ne kužim zašto kažu da je najveći kapacitet kada su 4GB moduli bili prisutni i kada je DDR2 bio aktualan, i za DDR3 su ovi moduli već neko vrijeme prisutni na tržištu

 

http://www.corsair.com/store/item_view.aspx?id=1242072

 

Zato jer se prodaju pojedinačno po komadu a ne u kitu?

AMD / ATI all the way
14 godina
offline
RE: RAM DDR3 preporuka
Cele303 kaže...

Zato jer se prodaju pojedinačno po komadu a ne u kitu?

Moguće! Ovi su po komadu, ako se ne varam. Ovi corsair su three channel kitovi, dizajnirani za rad na 1366 platformi. Bilo je ljudi koji su imali problema, kad bi kitove koju su predviđeni za rad na AM3 platformi, uboli na ploče s P55 chipsetom (onaj famozni dominator oznake TW3X4G1600C9D).

 

Ovdje je navedeno da bez beda rade sa i5 i i7, te AM3 procesorima. Dakle, izgleda da dolaze pojedinačno. Tko zna, možda to ima veze Neodlučan.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2010 10:40 (zabranjeniples).
14 godina
protjeran
offline
RE: RAM DDR3 preporuka

Problem ti je u naponu, Intel nevoli/neda preko 1,65V...

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
14 godina
offline
RE: RAM DDR3 preporuka
Don Kihoty kaže...

Problem ti je u naponu, Intel nevoli/neda preko 1,65V...

Znam, zato sam i naveo primjer (mada nema neke prevelike važnosti s ovim Neodlučan).

 

Ovi, izgleda, dolaze pojedinačno. I rade bez greške na navedenim platformama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2010 11:29 (zabranjeniples).
14 godina
offline
RE: RAM DDR3 preporuka
Don Kihoty kaže...

Problem ti je u naponu, Intel nevoli/neda preko 1,65V...

ma da on i na 1.9 ali to je za neke žešći oc a ne 24/7 zbog mem kontrolera koji može dobit po lampi!

[url=http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/dart_tom%20%5BCRO%5D][img]http://bfbc2.statsverse.com/sig/clean6/pc/dart_tom%20%5BCRO%5D.png[/img][/url]
16 godina
neaktivan
offline
RAM DDR3 preporuka

Ma nema uopće beda s tim Dominatorima za 24/7, bitno je da je raspon napona unutar 0.5V DRAM i QPI/DRAM, sam Intel kaže da je 1.375V fail-safe granica za IMC, znači da je defaultni 1.80V u redu napon za memoriju jer je unutar 0.5V ako se QPI/DRAM postavi na 1.350V, ali ljudi se općenito boje prčkati po biosu ili nisu informirani, naponi ostaju na AUTO, znači default i normalno da onda imaju problema s njima... Ali kako se kaže, bolje spriječiti nego liječiti, novije low voltage memorije su svakako pametniji izbor...

AMD / ATI all the way
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
RAM DDR3 preporuka

drustvo bog!evo prvi put sam naisal na ovu temu,pa me nekaj zanima da vidim da se nisam slucajno zaj.

ovako prije godinu dana sam kupio novo racunalo jer me amd izneverio nakon tri godine mi je nabacio riku,

tako da sam sada uzeo, intel core i5 750,plocu sam uzeo,asus p7p55dle,a ddr 3 memoriju sam uzeo apacer

ddr3 pc10600/1333,4gb.

zanimame dali ova memorija se slaze s ovom plocom,ili sam trebao uzimat neku drugu i da li je

ova u redu pomoc?{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: RAM DDR3 preporuka

Solidna memorija, manje više, ako se ne nadaš velikom OC-u memorije onda je super {#}

15 godina
offline
RE: RAM DDR3 preporuka
MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Battlestar Galactica 75 -The Bucket- and Battlestar Pegasus 62 -The Beast-
13 godina
offline
RE: RAM DDR3 preporuka
Hyperion kaže...

To je samo jedan modul od 4GB ako dobro vidim {#}

Nece imati dual channel, ali je memorija bolja od ove Corsair

15 godina
offline
RE: RAM DDR3 preporuka
Intel&ATI kaže...

To je samo jedan modul od 4GB ako dobro vidim {#}

Nece imati dual channel, ali je memorija bolja od ove Corsair

LOL nisam ni vidio da je to jedan modul...

 

Evo iste memorije ali 2x2GB, 449kn

http://www.links.hr/index.php?naziv=Memorija+PC-10666%2C+4+GB%2C+G.SKILL+Ripjaws+series%2C+F3-10666CL9D-4GBRL%2C+DDR3+1333MHz%2C+kit+2x2GB+&option=artikl&id_kategorija=05121009&id_artikl=051.210.035

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Battlestar Galactica 75 -The Bucket- and Battlestar Pegasus 62 -The Beast-
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.1.2011 0:10 (Hyperion).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice