[FAQ] Android flash, custom ROM, root izdvojena tema

poruka: 2.068
|
čitano: 744.959
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Uglavnom,poluvrijeme je sad...

Malo si pobrkao lončiće.

Tebi je bootloader zaključan i nikad nije bio otključan.

To kaj ti je on stavio je bio cfw baziran na službenom firmwareu koji ne zahtjeva unlock bootloadera jer je baziran na tvorničkom kernelu.

Tebi piše: bootloader unlock not allowed,tako da bootloader ne možeš otključati službenim putem,a moraš da bi mogao instalirati Cyanogenmod.

Jedini način ti je preko testpointa i s1toola.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
fer-de-lance kaže...

Uglavnom,poluvrijeme je sad...

Malo si pobrkao lončiće.

Tebi je bootloader zaključan i nikad nije bio otključan.

To kaj ti je on stavio je bio cfw baziran na službenom firmwareu koji ne zahtjeva unlock bootloadera jer je baziran na tvorničkom kernelu.

Tebi piše: bootloader unlock not allowed,tako da bootloader ne možeš otključati službenim putem,a moraš da bi mogao instalirati Cyanogenmod.

Jedini način ti je preko testpointa i s1toola.

 

 a k vrapcu. a imaš kakav link sa cfw koji su bazirani na mom kernelu

 

softwer telefona:

1244-7088_4.1.B.0.431

7 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Možeš instalirati sammo cfw baziran na stock firmwareu,potraži na xda.

Uglavnom,na tvom mobu je zadnji firmware 4.0. ili tak nekaj,pa za modernije(kitkat,lollipop,marshmallow) moraš unlockat bootloader...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Po meni nemoj stavljati lollipop na taj mob, još više ćeš ga usporiti, slab je to hardver.

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

malo sam mislio osvježit mobač. instalirao sam swapper, link2sd pa sam mu povećao memoriju, napravio sam root i izbrisao sve šta mi netreba i to je valjda to.

a baš mi se sviđa onaj lollipop, šteta...

inače mi treba ovaj mali mobitel po ljeti dok sam na bicikli zato sam ga išao malo osvježiti

 

da a ovo mi komplicirano raditi

 

ok, ako vam padne kakav prijedlog šta bih mogao instalirati, samo napišite

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Ja se sjećam svog s1, na jelly beanu je dobro radio, kitkat je prošao, no na lollipopu se vukao, bio gotovo neupotrebljiv. Tako da ne vjerujem niti da će taj nešto bolje raditi.

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Pozdrav ekipa,

imam problem s mobitelom Hema H5. Uvukao se neki virus(Prema svemu što sam pročitao na internetu, radi se o ghost push trojanu) kojeg ne mogu obrisati ni tvorničkim resetom(Probao svakakve antiviruse, formatirao karticu itd.). Moja ideja bila je flashanje nekog custom ROM-a da se problem riješi, ali na internetu nisam uspio naći nikakav ROM koji potvrđeno radi s ovim uređajem. Mobitel nije moj, ne želim napraviti naknadnu štetu, pa vas pitam: Je li moguće flashati stock android verziju a da uređaj ostane u potpunosti funkcionalan? Radi se o androidu 4.4.2.

U životu je bitno samo jedno, a to su dvije stvari: red, rad i disciplina
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
RuBiK kaže...

Pozdrav ekipa,

imam problem s mobitelom Hema H5. Uvukao se neki virus(Prema svemu što sam pročitao na internetu, radi se o ghost push trojanu) kojeg ne mogu obrisati ni tvorničkim resetom(Probao svakakve antiviruse, formatirao karticu itd.). Moja ideja bila je flashanje nekog custom ROM-a da se problem riješi, ali na internetu nisam uspio naći nikakav ROM koji potvrđeno radi s ovim uređajem. Mobitel nije moj, ne želim napraviti naknadnu štetu, pa vas pitam: Je li moguće flashati stock android verziju a da uređaj ostane u potpunosti funkcionalan? Radi se o androidu 4.4.2.

 ROMove za taj mob zaboravi. 

A ovo riješi tak da rootaš mobitel i onda instaliraš 360 security. 

Kruha i igala...
8 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root

Kažem ti, rootao sam mobitel i probao svakakve antiviruse, svaki daje isti rezultat. Mob radi OK dok ga ne spojim na internet, onda automatski otvara google play i počinje skidati svakakve gluposti. Ima kakvo drugo rješenje? Da se možda napravi backup sa drugog(istog) mobitela te se tim ROMom flasha?

U životu je bitno samo jedno, a to su dvije stvari: red, rad i disciplina
7 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Ne bi tak ništa postigao, sve bi ostalo isto,jer ne možeš napraviti backup kompletnih particija. 

Velim ti, prvo probaj 360 security i daj mu root ovlasti. 

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

koliko je pametno upgrejdati lg optimus 4x hd p880 na android 4.4.4. kitkat? pitam za performanse, da mi ne bi sve počelo jako štekati jer mobitel ima samo 1gb rama.

ako bih to išao raditi, da li je ovo dobar tutorial: http://www.pametnitelefoni.rs/saveti/telefoni/kako-nadograditi-lg-optimus-4x-hd-na-android-4-4-4_30013.html ?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
Cartman93 kaže...

koliko je pametno upgrejdati lg optimus 4x hd p880 na android 4.4.4. kitkat? pitam za performanse, da mi ne bi sve počelo jako štekati jer mobitel ima samo 1gb rama.

ako bih to išao raditi, da li je ovo dobar tutorial: http://www.pametnitelefoni.rs/saveti/telefoni/kako-nadograditi-lg-optimus-4x-hd-na-android-4-4-4_30013.html ?

 

Zapravo s novijim verzijama Androida sve radi bolje, naravno s neslužbenim firmwareima.

Imaš ovdje i Lollipop i Marshmallow romove, s tim da su ti Lollipop full dorađeni:

http://forum.xda-developers.com/optimus-4x-hd/development

A imaš i na Youtubeu snimke da vidiš kak to šljaka.

Npr.: 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.7.2016 15:03 (fer-de-lance).
10 godina
neaktivan
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root

što onda preporučuješ, koji da stavim? danas sam stavio jelly bean i skuzio sam da mi je zauzeto vise rama nego s ice cream sandwich, pa se nadam da nece biti tako i s novim verzijama.

i da li mi mozes dati neki link s tutorialom, jer ovo radim prvi put pa ne zelim nesto zajebati.

 

ps. ako stavim rom koji je los, da li onda mogu vratiti na neku prethodnu verziju ili ovu koju sad imam?

7 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

otključaj bootloader, rootaj mobitel, instaliraj recovery i onda koji god firmware želiš instalirati samo prebaciš zip na mobitel i instaliraš.

Upute za sve to imaš na onom linku kaj si stavio.

A firmwarea na XDA imaš milijun, s tim da se drži za sad lillipopa, jer su marshmallowi još u beta verziji.

Frend ima na galaxyu s2 marshmallow i savršeno mu radi, s puno slobodnog rama, a tebi bi trebalo raditi još bolje jer imaš jači mobitel.

Inače, ako želiš ekstra brz mobitel, instaliraš firmware  s oznakom AOSP(kao onaj na videu), a ako želiš puno customizacije, onda neki baziran na cyanogenu ili pac-man ili AICP, itd.....

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root

mobitel mi je rootan vec odavna, ali ne znam sto jos se sve podrazumijeva pod time (bootloader/ recovery?). pretpostavljam da onda neke korake mogu preskociti, pa od kuda da krenem?

7 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
Cartman93 kaže...

mobitel mi je rootan vec odavna, ali ne znam sto jos se sve podrazumijeva pod time (bootloader/ recovery?). pretpostavljam da onda neke korake mogu preskociti, pa od kuda da krenem?

 Ako imaš sve drivere od mobitela instalirane na kompjuteru, samo uključi USB debugging u developer optionsima na mobu.

Onda ga spoji USB kabelom na kompjuter .

Skini ovo: http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1906064&d=1366744634

Pa  raspakiraj to sve u isti folder.

Onda pokreni  BL-unlock.bat i prati upute na ekranu mobitela.

Onda skineš firmware koji želiš: http://forum.xda-developers.com/optimus-4x-hd/development

Onaj na videu ak ti se sviđa je: http://forum.xda-developers.com/optimus-4x-hd/orig-development/dev-aosp-lollipop-5-0-2-t2995695/

I kopiraj taj zip i Gapps zip s njim na sd karticu.

Kad to obaviš instaliraj recovery: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2321124

Tu ti je i download link i upute, imaš u 3. postu ispod i upute za terminal emulator instalaciju, puno jednostavnija, a možeš i preko aplikacije poput Rashra kaj je još jednostavnije.

Preporučam TWRP jer je jednostavniji i lijepši nego CWM.

Onda uđeš u recovery ( ugasiš mobitel, pa držiš volume down i power tipku u isto vrijeme).

Kad se recovery upali, prvo obavezno napravi backup.

Zatim odi na factory reset.

Onda instaliraš firmware(install zip) i nakon toga Gapps, i onda ideš opet na factory reset i wipe data i cache.

I to je to.

Kad želiš promijeniti na neki drugi firmware, samo zip kopiraš na sd karticu i isto tak instaliraš.

I uvijek čuvaj bar jedan backup na sd kartici za svaki slučaj.

 

 

Kruha i igala...
10 godina
neaktivan
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root

je li moguce da mi se mob unrootao?

uspio sam napraviti ovaj bootloader unlock, sad zelim recovery, a kaze mi da nisam rootan. prije sam imao supersu i sve je radilo, sad mi kaze da nemam root i ne postoji naredba "su".

inace radim na linuxu sve jer me windows dosta zajebava oko drivera, pa mi uređaj nije spojen.... sto sranja.

kad pokrenem (u linuxu) naredbu fastboot flash recovery... onda mi samo pise <waiting for device>, iako je prije toga uređaj bio spojen. sad sam pokusao

adb shell

su

cat /sdcard/recovery263.img > /dev/block/mmcblk0p1

 

ali taj "su" mi ne radi.

 

jel moram stvarno opet rootat ili se to moze negdje aktivirati??

7 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Ne znam.

Ali probaj ugasiti adb u task manageru (ili kak se već zove na linuxu) , sve instance i ponovno pokreni.

Ako neće, onda rootaj opet.

A ako ipak imaš root, onda na mobitel instaliraj terminal emulator, možeš isto napraviti i prek njega.

 

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

ok, bootloader je unlockan, firmware s onog linka je na memorijskoj kartici, mobitel je opet rootan, i instaliran je twrp.

u twrp sam napravio backup i factory reset. ali sada kad zelim instalirati firmware, onda mi zapne na "patching system image unconditionally".

to mi stoji cijelo vrijeme i nista se ne događa. mobitel ako pokusam upaliti, stalno mi se prikazuje LG logo i ekran se pali-gasi.

za ovaj patching system samo izguglao da mozda trebam updejtati bootloader (ne znam ni koju imam sad verziju) ili da probam neki drugi rom.

 

jel imas koji savjet?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Ne znam, nisam imao LG nikad,progooglaj.  

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root

ima li tko volje pomoći meni početniku za ove stvari.

pokupio sam nekakav virus, stalno mi stoji nekakva ruka (dlan) na ekranu. kada se spojim na wifi počne raditi čuda, instalira hrpu aplikacija, otvara sve i svašta.

uglavnom, vratio sam mobitel na početne postavke ali ništa ne pomaže.

 

pokušao sam instalirati novi rom (ne znam kako se to stručno kaže) ali nemam uspjeha.

napravio sam sljedeće:

1. odem u device manager i po instrukcijama sa neta instaliram Android Gadget VCOM driver

2. preko sp flash toola otvorim rom koji sam prethodno skinuo (sa needrom-a) radim sve kako je opisano u tutorijalu ali kada odem na download ništa se ne događa, kao da mi laptop ne prepoznaje računalo.

dali je problem u driverima za mobitel, probao sam i to pobrisati pa se automatski oper instaliraju kada povežem mob na laptop ili je nešto drugo, treće, deseto... molio bih vas za pomoć jer mobitel u ovakvom stanju se ne može koristiti.

molio bih Vas za što detaljnije objašnjenje kako rješiti problem???

 

edit: u pitanj je jiayu s3 mobitel

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.7.2016 20:29 (het).
10 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Molim pomoć! Naime, htio sam instalirati novi rom sa xda stranice za galaxy s4, onaj marshamllow...čitajući uputstva, trebalo je prvo CWM instalirat...njega sam stavio na mob, međutim, on nije mogao ništa jer nije mob rootan...mob je inače otključan što se tiče mreža...e sad, pošto je trebalo rootat mob, skinuo sam softver za taj mob sa xda stranice, čitajući uputstva....stvarno sam radio sve što je pisalo, ali je odin izbacio Fail...instalacija je samo stajala i ništa se nije događalo...ja sam prekinuo taj proces, izvadio bateriju....e sad, kad upalim  mob, zavibrira al piše firmware issue....komp ga ne prepoznaje kad ga spojim...mob može u download mode....molim vas ako netko zna kako da vratim mob, neću ništa više instalirati :-( ...čitam da bih sad trebao onaj koji je bio na njemu, znam da je bio android 4.3, ali ne sjećam se točno onog PDA broja, jel on bitan kod te instalacije, odnosno vraćanja ponovno? Dal ako skinem 4.3 al ne PDA koji je bio, dal ću moć ponovno drugi probat 4.3 sa drugim PDA brojem pa da proradi? I dal će uopće htjet ODIN instalirat taj softver kad nije htio obični root napravit? Joj...molim vas pomoć...

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Flashaj bilo koju verziju ali pazi da je za tvoju varijantu mobitela, postoji više verzija s4. 

Rootaj ga preko cf auto roota, jedini je pouzdan za s4. 

I recovery bolje stavi TWRP, lijepši je. 

I definitivno instaliraj Marshmallow ROM, AICP je najbolji.  

Mislim da ni ne moraš čak ni flashati ništa preko odina, možeš kad si u recoveryu mountati USB storage kad je spojen na PC.

I onda si samo kopiraj supersu i zip s firmwareom na mob i prvo flashaj supersu za root pa onda firmware. 

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root

Hvala na odgovoru. Pa ja sam htio stavit android 6., jer sam čuo da je brz na s4. I onda da bi to napravio došao sam do toga da trebam root. I pokušao sa ti cf auto rootom kojeg si spomenuo. Međutim, dogodio se fail u Odinu. Ne znam zašto, ali 100% sam koristio softver za svoj mob jer pazim i više puta čitam. Jedino može bit kabel sjeban. E sad, ti si objasnio cijeli proces za Marshmallow, ali mene zanima da mob samo proradi trenmutno :-) Jer pokazuje firmware issue nakon failanja rootanja. Mene zanima dal ću uspjet uopće instalirat nazad stock ROM ako nisam uspio root napravit. Prije ovog nisam radio ništa na mobu. Znači samo probat root sa cf auto rootom i eto sad ta greška. Hvala !

7 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Ako su driveri ok, i pokazuje ti u odinu COM port kad ga spojiš, onda mora flashat i tvornički firmware. 

Jedini problem ti je da ti tvornički firmware ima oko 2 GB, a svi serveri na kojima ima skinut su ultra spori, pa češ se načekat....

 

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root

a vidio sam da su spori, iako sam našao neko rješenje da ide brzo na xda...neki sammfirm alat....kao za brzo skidanje...neko koristio da potvrdi? :-) hvala na odgovoru, znači treba baš stock ROM koji je bio, dakle android 4.3....procedura je da mob ide u downloade mode i da startam proces u odinu nakon što učitam firmware u njega? hvala još jednom

7 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Da.

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
Uspio sam normalnom tehnikom (skinuo firmware, ubacio u odin i instalirao) vratiti android 4.3...i sad sam trenutno zbog tog sretan i ne zelim nista dirat :-D hvala na pomoci...
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
mliverpool kaže...
Uspio sam normalnom tehnikom (skinuo firmware, ubacio u odin i instalirao) vratiti android 4.3...i sad sam trenutno zbog tog sretan i ne zelim nista dirat :-D hvala na pomoci...

 Nemoj biti takav, pa nisi ti bilo tko. 

Marshmallow ili ništa...

Ne bih se dao tek tako dao zajebavati od strane megakorporacija.....

Kruha i igala...
10 godina
neaktivan
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
fer-de-lance kaže...
mliverpool kaže...
Uspio sam normalnom tehnikom (skinuo firmware, ubacio u odin i instalirao) vratiti android 4.3...i sad sam trenutno zbog tog sretan i ne zelim nista dirat :-D hvala na pomoci...

 Nemoj biti takav, pa nisi ti bilo tko. 

Marshmallow ili ništa...

Ne bih se dao tek tako dao zajebavati od strane megakorporacija.....

 ahahahah, ma daj, ne zanima me to sad uopće...poslije ovog stresa, uf...vjerujem da može biti jednostavno isto kao što je i bilo vraćanje starog rom-a, ali isto tako se može i zakomplicirat i stvorit financijsku štetu :-P

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice