Lumia 550 problem

poruka: 17
|
čitano: 8.378
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Lumia 550 problem
Trebam pomoć!!!
Stari se počastio Lumiom 550, a pošto nema pojma o mobitelima mene je zapalo da sve podesim. Poštelao sam sve i zapelo je kod software update-a i kod downloada aplikacija općenito. Sve stoji na 0%.
Probao sam restart, odjava/prijava, googlao sam do besvjesti i našao milijun ljudi sa istim problemom, ali nigdje rješenja (na par mjesta se kao rješenje spominje ručno podešavanje datuma i vremena što mi je apsurd i nema veze s vezom)...
Molim Vas da mi pomognete!!! Očajan sam!
BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Lumia 550 problem

Daklem, riješio sam problem, a ni sam nisam svjestan kako... :-(

Nešto sa sync pa to uključio, isključio... Uglavnom, kompliciranije i "anti user friendly" sučelje nisam vidio u životu...

Zasad sve šljaka...

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Lumia 630 problem

Pozdrav,

 

da ne otvaram novu temu, radi se o Lumji 630, stara 3 mjeseca, samo se odjednom ugasio ekran i nevidi se home screen niti menu. Jedino je moguće napraviti scrool down, ali ni preko toga ne mogu uć u postavke i sl. Probao sam soft reset ( vol down + power) nije pomoglo, vadio bateriju, memorijsku, sim karticu, napunio ga do kraja ispraznio bateriju, sve živo i ništa se ne zbiva. Najveći problem su kontakti koje nikako ne mogu prebaciti, slike i video mogu kada povežem mobitel na komp. Da li je netko imao nešto slično do sada? Ako ne, da li postoji kakav način da kopiram kontakte na PC pa da odnesem uređaj na servis.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Lumia 550 problem

Riješeno 

 

kontakti prebačeni ( sinkronizirani) preko računa na stranici https://people.live.com/

 

napravljen hard reset: http://www.hard-reset.com/nokia-lumia-630-hard-reset.html

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Lumia 550 problem

pozdrav 

evo imam problemcic sa lumiom 550 , znači isključim Wi Fi i nakon nekog vremena on se sam uključi i počne mi zvonit messenger i sve zivo , a pogotovo me nervira kad se to dogodi tijekom noći pa probudi pola kuće . 
I još jedan problem imam , sad ne znam jel to normalno il nije , znači dok koristim mob vidljivost se smanji bez razloga i nakon par sekundi se opet vrati na normalno , znači zatamni se sam od sebe i tako bude 10-tak sek. pa se vrati na normalnu svjetlinu...

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.3.2016 18:04 (vedator).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Lumia 550 problem

Wifi je po defaultu podešen da se nakon gašenja automatski upali nakon određenog vremenskog perioda (1 sat, 4 sata, 1 dan, ručno). Otiđi u postavke - wifi - ugasi wifi i postavi ponovno paljenje na ručno.

 

Vidljivost ti je po također po defaultu podešena da se automatski prilagođava ambijentu. Otiđi u postavke - sustav - svjetlina i isključi automatski način rada.

 

Ovako je na WP 8.1, na windows 10 su postavke možda malo drugačije poslagane.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Lumia 550 problem

hvala kraljino , samo ta dva problema su me mucila a nisam se idiot sjetio to provjeriti u postavkama , evo riješeno je sada , hvala još jednom ! ;)

11 godina
offline
Lumia 550 problem

Nema na čemu

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Lumia 550 problem

Pozdrav. Da li je netko imao problem na lumii 550, kada sam ga stavio na restiranje na tvorničke postavke, počeli su se okretati ona dva kotačića na ekranu i nakon pola minute mi se pokaže znak :-( i isključi se mobitel?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Lumia 550 problem

pre dve nedelje sam kupila lumiu 550. Imam problem jer ne mogu da joj promenim ton na budilniku niti da ga pojacam jer se bas tiho cuje. Dala sam drugaru da proba on da pronajde jer i njegova zena ima isti telefon ali ni on nije uspeo, kad oznaci melodiju koju hoce stoji kao da je promenjena ali kad alarm krene i dalje ide stara melodija koja se jedva cuje.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Lumia 550 problem

Udjes u alarm, gdje ti je popis alarmova.

Stisnes na alarm koji zelis, mozes tad promjeniti vrijeme u kad zvoni,

ispod toga mozes promjeniti ime alarma, vrstu zvona/tona/melodije,

vrijeme odgode i to je u principu to.

 

Ne treba biti nuklearni fizicar za takvu jednostavnu stvar. :)

7 godina
neaktivan
offline
Re: Lumia 550 problem
Pa naravno da smo tako pokusavali 🙂 ali ne reaguje
7 godina
neaktivan
offline
Re: Lumia 550 problem
vjerojatno niste spremili promjenu. Na dnu zaslona imate nekakve znakove. Pritisnite one tri točkice (krajnje desno) pa će vam se pojaviti opis znakova. Nakon izvršenih izmjene pritisnite "spremi". Nakon toga sve bi trebalo raditi kako ste odabrali.
7 godina
protjeran
offline
Re: Lumia 550 problem

Ma ne treba ici na te tri tockice, ima ikona od diskete, kraj nje je korpa i kraj nje je X.

Dakle disketa je za spremanje, korpa za brisanje alarma, a X je za otkazivanje promjena.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Lumia 550 problem
meni je to jasno, ali nisam znao kako to objasniti mlađariji koja u životu nije vidjela disketu, a imao sam dojam da se o takvima radi. Pa mi se ono s tri točkice učinilo dovoljno jasno.
7 godina
neaktivan
offline
Lumia 550 problem

Pomoc !

Majka mi jj prije nekoliko kupila Lumiu 530. Danas me zamolila da joj instaliram par aplikacija. Ulazim u trgovinu nadem aplikaciju idemo je skinut i normalno trazi mi racun. E-mail vec upisan samo trazi lozinku. Niti mi ona zna reci koja joj je lozinka niti koji joj je email bio. Sad ja ne mogu maknut taj email da bi upisao novi. Svasta sam pokusavao ali nista mi nije poslo za rukom . Iko kakvo rijesenje , a da nije formatiranje mobitela. Slika je tu da se vidi tocno o cemu pricam .  http://prntscr.com/f7qqsl      Unaprijed Hvala. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Lumia 550 problem
Mora se sjetiti lozinke ili hard reset pa sve ispocetka.

Isto je kad izgubis dokumente, moras napravit nove, ne moze se smisliti dokument.
Ako jo to nisi ti postavila, pitaj onog tko je, mozda se sjeca, pa ubuduce zapisati.

Sretno
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice