Cubot S168 - review

poruka: 10
|
čitano: 9.720
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Cubot S168 - review

Pozdrav svima.

Stigao mi je na testiranje Cubot S168 jeftini Kinez solidnih performansi, odlične kvalitete izrade i najbolje - niske cijene

Pa ću prijeći na ono što vas najviše zanima, 

 

Kupnja

Uređaj je moguće kupiti na stranici gearbest.com putem linka. Budući da je interes bio velik, samo čitanjem ovog foruma, možete ostvariti popust od 20$ primjenom kupona prilikom kupovine S168CR. Ukupna mu je cijena stoga 80$ s uračunatom cijenom poštarine (koja je besplatna). Očekivano vrijeme dostave iznosi 20-25 radnih dana (standardno).

 

Specifikacije

  • dimenzije: 145 x 72 x 8,5 mm
  • masa: 160 g
  • ekran: 5,0" IPS 540x960 (qHD)
  • zvuk: mono zvučnik na poleđini, standardni zvučnik za pozive
  • kamera: 8.0 MP s bljeskalicom te auto-fokusom (AF)
  • prednja kamera: 5.0 MP
  • boja: crni/bijeli
  • baterija: 1.900 mAh

 

"Ispod haube" specifikacije

  • SOC: MTK6582
  • CPU: Cortex-A7 Quad Core, 1.3 GHz
  • GPU: Mali-400 MP
  • RAM: 1 GB
  • ROM: 8 GB
  • BAND: GSM 850/900/1800/1900MHz WCDMA 850/2100MHz
  • OS: Android 4.4
  • SIM: 1x SIM (standardna) 1x microSIM
     

Pakiranje

Kutija dolazi u običnoj, zračnoj kuverti. Kutija je kartonska, iznenađujuće kvalitete za cjenovni rang.

Paket je prilično bogat tako se u njemu nalazi:

  • sam uređaj
  • baterija
  • slušalice
  • punjač (EU)
  • upute za korištenje na engleskom
  • kvalitetna TPU maska, zaštitna folija (jedna je već primijenjena)

Da ne duljim previše, pogledajte slike.

 

SOFTVER/HARDVER

Mobitel dolazi s osnovnom verzijom KitKat Android OS-a (4.4) bez previše bloatwarea i razno raznih aplikacija. Tu je ono najosnovnije što korisniku treba (Kalendar, To do lista itd) Za razliku od mnogih kineza, Cubot S168 je opremljen out of box s Google Playom tako da odmah nakon unosa korisničkih podataka možete preuzimati aplikacije i instalirati ih po volji i želji. 

 

Za jeftine kineze, standardna je postava neki MediatTek s 1 GB RAM-a. Kako sam ranije rekao u opisu specifikacija, procesor je MTK 6582, 4-jezgreni procesor čije jezgre rade na 1.3 GHz. S obzirom na cjenovni rang, ugrađenih 1 GB RAM-a je sasvim dovoljno za osnovne korisnike. Grafička podrška je Mali-400 MP koji će uredno upogoniti većinu aplikacija s Google Playa.
Pokrenuvši zadnju verziju Antutu Benchmarka, ostvario je solidan rezultat 18.956 bodova što je sasvim dobro za ovog jeftinog kineza.

U Vellamo Benchmarku, ostvario je također dobre rezultate.
Benchmark alati su jedno, korisničko iskustvo i odziv u radu drugo. Slažem se.
Multi-tasking nije nikakav problem prilikom otvaranja Youtube-a, Facebooka, pojedinih igara i slično.

Uz ugrađenih 1 GB RAM-a, nema nikakvih problema u izvršavanju zadataka koje korisnik postavi. Aplikacije se otvaraju prilično brzo.
Rad u browseru recimo ne zaostaje niti sekunde za recimo Xiaomi Mi3, koji je ipak znatno brži. Stranice se učitavaju brzo, skaliranje je odlično (o tome više u videu). 

 

Baterija

Mislim da prekratko imam uređaj da mogu nešto previše reći o svakodnevnom korištenju. Odvrtio sam Jedan video na YT-u od 1 sat, tako da sam dobio neki "okvirni" screen on time za ovaj mobitel, no to znatno može varirati o načinu korištenja stoga se ograđujem od "Rekao si da baterija traje toliko..." i slično. Punjenje od 0-100% (isključen mobitel) traje kojih 2 sata, što je ok s obzirom da je punjač samo 1A, uz punjač veće struje, sigurno će prije i napuniti.

 

Ekran

Moram biti iskren te priznati da sam ostao iznenađen (ugodno) na kvalitetu ekrana, odnosno prikaza.

Budući da koristim Xiaomi Mi3 koji ima FHD na istoj dijagonali te 4x veću rezoluciju, o oštrini prikaza je teško govoriti i biti objektivan. Uz gustoću piksela od 220 DPI, smješta se prilično visoko s obzirom na cjenovni rang.

Usporedi li se ekran s raznim Vivaxima i inim, moram priznati da je ovo jako dobar ekran. Bez sumnje. Boje su prilično žive, dovoljno oštre te izražene. Budući da je riječ o IPS matrici, kutevi su gledanja odlični.

Također je velika prednost izvrsna vidljivost na suncu, odnosno u vanjskom okruženju.

Zaštitna stakla tipa Gorille Glass/Dragon Trail nema, no kao što rekoh, dobijete u paketu već 2 zaštitne folije tako da od početka nema straha za ogrebotine. Kapacitivne tipke ispod ekrana nisu osvjetljene, no zbog dizajna i "srebrnog" premaza se vide jako dobro po danu. U noći morate pogađati napamet {#}.

 

Mreža/3G

U jednoj drugoj temi je netko napisao da 3G ne radi. Eto, recimo za T-Mobile, mreža u kojoj je moja kartica, 3G uredno radi. Signal je osrednje dobar, moglo bi i bolje, no dobro je.
Za one sumnjičave, T-Mobile 3G radi!

  

Kamera

Senzor zadužen za fotkanje je 8.0 MP. Na prvu, kada se čuje 8.0 MP, reklo bi se da je odlična, no ipak se radi o prilično malom senzoru koji opravdava svoju cijenu. Koliko para, toliko muzike. Uspoređivati ga s flagship uređajima nema smisla, no za ovu cijenu, ne znam što bismo mogli očekivati. 
Aplikacija kamere ima osnove funkcije i značajke kao što su HDR, panorama, post-effects, vremenski okidač i slično.

 

Dizajn

Mobitel dizajnom ne odskače ni u kojem smislu. Ni prema boljem, niti prema lošijem smislu.

Standardnog oblika, metal looks like linijom koja odvaja ekran od ostatka kućišta te malo doprinosi estetici mobitela.

Mobitel je napravljen od plastike, ali dojam je u rukama i više nego dobar. Nisam primjetio niti milimetar mobitela da plastika negdje škripi ili slično. 

Zaista je riječ o kvalitetnom mobitelu koji je lijepo zaokružen kao cjelina. Blago je zaobljen stoga ga nije teško držati u ruci i mislim da će čak oni s manjom rukom bez problema raditi na ovom mobitelu.

Stražnji poklopac je napravljen od kvalitetne plastike koji se može naravno skinuti. Plastika se ne uvija i kao što rekoh, ne škripi.

Ostavlja puno bolji dojam od očekivanog.

Stražnji zvučnik se nalazi na pozadini i moram priznati da je prilično glasan. Prilično glasniji nego na Mi3. Kvaliteta je prosječna te svakako služi svrsi. I u tom sam slučaju iznenađen.

Kamera se nalazi na sredini te je kao i na velikoj većini uređaja blago izbočena.

 

Ostalo

Od ostalih značajki, spomenuo bih sve prisutniju značajku otključavanja mobitela pomoću pokreta, povlačenja po ekranu ili poznatog double-tap. Ovaj ureađaj dolazi s predinstaliranim pokretima (Gestures u Postavkama). Tako primjerice ima povlačenje po ekranu za otključavanje, povlačenje C za pozive, M za glazbgu, W recimo za Whatsapp i slično.

Zgodno i može dobro doći. Iako je smještaj tipki s desne strane, i dobro su raspoređene, ovo može biti olakšavajuće za mnoge korisnike. Jedine fizičke tipke na uređaju, za glasnoću i uključivanje su prilično dobre kvalitete.

Čak bih se usudio reći nešto kvalitetnije na opip od onih na Xiaomi Mi3 mobitelu. Ostavljaju bolji dojam, tj. feedback. 

 

Prednosti:

  • cijena
  • kvaliteta izrade
  • iznenađujuća kvaliteta ekrana
  • odličan zvučnik
  • pametni pokreti (Gestures)
  • mogućnost zamjene baterije
  • dual SIM

 

Nedostaci:

  • kamera
  • indikator obavijesti (Notification LED)
  • ... 

 

Hvala što ste čitali ovaj moj review.
Ukoliko budete imali kakvih pitanja, slobodno komentirajte, javite se na privatne poruke, bilo što.

Pozdrav i do čitanja! {#} 

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.1.2015 23:23 (sudy_freak).
Moj PC  
8 0 hvala 3
12 godina
neaktivan
offline
Cubot S168 - review

nisam baš našao neka pozitivna iskustva za ovu stranicu? oni su ti samoinicijativno poslali mobitel?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cubot S168 - review
Rodach kaže...

nisam baš našao neka pozitivna iskustva za ovu stranicu? oni su ti samoinicijativno poslali mobitel?

Stranica je legit 100%. U razvoju su i rastu, stoga nemaš puno feedbacka.

Garantiram ti da je sve ok. {#}

Javi se na PP ako te što više zanima.

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
12 godina
offline
Cubot S168 - review

Pozzz svima koje zanima ovaj mob. Imam ga i ja od utorka i mogu reci da dosta dobro podnosi nekakvo normalno korištenje. Baterija je odlična manje vise za sve dok se ne uključi 3g, koji kako kolega gore piše radi, ali u gradovima dok u selima gdje je 3g na 900mhz nista od toga jer tu frekvenciju ne podržava. Takoder meni još smeta škripanje toucha na pritisak na pojedinim mjestima, ali to ne djeluje bar za sada na nekakvu preciznost. Također bitno je reci da touch prepoznaje istovremeno maksimalno 2 prsta, sto nekom neće biti dosta za igranje sto bi ostali dio hardwera sasvim solidno odradio i kad amo već kod toga još nikako nisam osjetio da mi se nešto jače ugrijao za razliku od recimo lg 4x HD koji je ipak sporiji od ovog kineza. Ugl... Za ove novce preporuka sveukupno gledano. Heh... I moj je kupljen sa Gearbesta. Stigao nakon cca 3 tjedna od narudžbe.

Pucaaaajjjj :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.12.2014 17:13 (bNeo).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Cubot S168 - review

Nekako mi se i ne čini dobra kupovina, kada imaš npr landvo isto od forumaša za skoro iste novce a opet ima 3g na 900mhz. 

Review je ok ali nadam se da češ ga s vremenom nadopuniti sa gps testom u vožnji, pa SOT pa da vidimo koliko traje punjenje baterije. 

Po meni treba prvo postaviti neke standarde koju su svakako pozeljni kod kupnje mobitela, a to su po meni podržavana 3g frekvencija za naše područnje, kvalitetan gps i zaštita uređaja( gorilla glass ili neka druga zaštita),qhd rezolucija na 5" je sasvim ok, ispod toga nebih išao,jer ako čemo bez tih standarda onda imaš milijun kineza za slične novce kupiti, a sa ovim standardima bi se mogli odvojiti koji su kvalitetni uređaji.

 

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
offline
Cubot S168 - review

Probao sam GPS u četvrtak ali uz podatkovnu mrežu i niska primijetio da nešto zafrkava, ali opet trebalo je probati bez podatkovne usluge... Ovoga sam naručio jer mi je djelovao kao poznatija marka u odnosu na landvo ili kako već ali pogledati cu sto imaju u ovom cjenovnom rangu. Hvala na preporuci...

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Cubot S168 - review

meni je moj (mislim za kćerku) taman stigao u nizozemsku i nadam se da će stić na vrijeme za pod bor

 

jedno pitanje, jel ima kineskih znakova i aplikacija ili je sve na engleskom (prvi put uzimam kineza, a znam neke koji su s tim imali problema)  

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Cubot S168 - review

Možda je ostala koja aplikacija ali ostalo je sve standardno na engleskom ili kako već podesite.

Pucaaaajjjj :)
13 godina
offline
Cubot S168 - review

Ako nekoga zanima još jedan kvalitetan mobitel, svakako pogledajte recenziju koju je kolega majdo napisao Landvo L200


Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Cubot S168 - review

Za više detalja, pratite ovu temu gdje će često biti akcijskih kupona. 

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice