Dakele small cola

poruka: 10
|
čitano: 1.848
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Dakele small cola

Kada nekog nazovem sa mobitela sugovornik me slabo čuje. Taj problem je od početka.  Postoji li neki Rom koji to ispravlja?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Dakele small cola

S kupovinom tog mobitela trebao si biti svjestan da ga najvjerojatnije nećeš moći nadograditi ičim, ako zbog ničeg drugog, onda zbog jezične barijere. Nije nužno ni ROM u pitanju, nego je možda mikrofon slab.

13 godina
neaktivan
offline
Dakele small cola

Ovim odgovorom si svjestan da nisi pomogao ničim ako zbog ničeg drugog onda zbog same činjenice da neznaš za takav Rom, a ipak pametuješ

 
0 5 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dakele small cola
bing01 kaže...

Ovim odgovorom si svjestan da nisi pomogao ničim ako zbog ničeg drugog onda zbog same činjenice da neznaš za takav Rom, a ipak pametuješ

 Kolega ti je dobro rekao!
Svaka kupovina "kineza" je riskantna,prvenstveno radi rezervnih djelova a i radi nadogradnji i garancije.

A ako ti misliš da si "najpametniji" odi googlati rom jer po ovom postu se to da zaključiti,nisi ni trebao otvarati temu ;)

Lijep Pozdrav!

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
14 godina
offline
Dakele small cola

Trebalo bi smisliti neki naziv, za ove nezahvalne padobrance.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dakele small cola
bing01 kaže...

Kada nekog nazovem sa mobitela sugovornik me slabo čuje. Taj problem je od početka.  Postoji li neki Rom koji to ispravlja?

Ne postoji ROM ali postoji trik koji to ispravlja: baciš uređaj u smeće i kupiš neki normalan :-P

13 godina
neaktivan
offline
Dakele small cola

Mobitel je takav kakav je, sa svim manama i prednostima. 

Ako netko nešto pita onda bi odgovor trebao ići u smjeru pitanja, a ne kupio si smeće od mobitela i nemaš pravo glasa.

Ako nemaš odgovor pametnije je ne odgovarati, nego pisati uopćene gluposti tipa "trebao si ..."

 

 

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dakele small cola
bing01 kaže...

Mobitel je takav kakav je, sa svim manama i prednostima. 

Ako netko nešto pita onda bi odgovor trebao ići u smjeru pitanja, a ne kupio si smeće od mobitela i nemaš pravo glasa.

Ako nemaš odgovor pametnije je ne odgovarati, nego pisati uopćene gluposti tipa "trebao si ..."

 

 

 

 Odgovori su malo podbadački, ali se iz njih da iščitati da je odgovor na tvoje pitanje negativan. Takav ROM ne postoji ili nitko nije čuo za njega. Žao mi je.
Ako je problem zaista tako velik možda ti je najbolje koristiti handsfree.

14 godina
neaktivan
offline
Dakele small cola

Nisam siguran koliko ti ovo moze pomoci, ali vrijedi probat..

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Dakele small cola
bing01 kaže...

Mobitel je takav kakav je, sa svim manama i prednostima. 

Ako netko nešto pita onda bi odgovor trebao ići u smjeru pitanja, a ne kupio si smeće od mobitela i nemaš pravo glasa.

Ako nemaš odgovor pametnije je ne odgovarati, nego pisati uopćene gluposti tipa "trebao si ..." 

To što ti doživljavaš kao "uopćenu glupost" je posve legitiman komentar. Nije inače da ne razumijem tvoju situaciju - naime, kupio sam isti taj mobitel. Međutim ja sam ga svjesno kupio imajući u vidu da ga neću moći ni rootati ni nadograditi (posebno je grozno što je onaj boot izbornik na kineskom). Kupio sam ga samo zato jer je bio na onoj black-friday ili halloween ili kojoj već akciji, krajem prošle godine - znači, 700 kuna (PDV uključen) za mobitel s 5" HD IPS ekranom (i to iznenađujuće dobrim), 2 GB RAM-a, 16 GB ROM-a i četverojezgrenim procesorom, te dobrim kamerama. Dobar deal i zaključio sam da ako i neće raditi kak treba, nisam bacio puno love.

 

Meni inače mikrofon radi OK (znači osobe s druge strane me dobro čuju), ali mi je nakon nekog vremena praktički otkazao konektor za slušalice (radi samo ako su slušalice "zabijene" u njega, a i onda se često gubi kontakt). I ima problema s reprodukcijom videa na YouTubeu - trzavo je. Vjerujem da je razlog tome što je temeljen na istom/sličnom buildu Androida kao i drugi mobiteli iz te generacije, popit iNew v3, koji je isto svojevremeno imao problema s reprodukcijom videa s YouTubea - izgleda neki bug zbog kojeg se za to ne koristi grafički nego glavni procesor.

 

Tako da ne bih ništa rađe nego ROM u kojem je to ispravljeno. Ali ne možemo imati nešto što ne postoji, zar ne? A ti bi svom silom nešto što ne postoji. Dakele na svojoj stranici možda i ima neki noviji ROM, ali tko će ga znati kad je sve na kineskom? Uostalom, ne znam za tebe, ali meni je s njim došao papirić na kojem je pisalo da mobitel ne nadograđujem preko automatskih nadogradnji ili tako nešto, tako da pretpostavljam da su dostupne verzije ROM-ova za ove modele za kinesko tržište ili je riječ o ROM-ovima s drugačijim sučeljima.

 

Ti si, vjerujem kao i ja, probrowsao web i vidio da ne možeš naći neki ROM za taj mobitel. I onda ga tražiš na ovom forumu! Za kineski mobitel marke koja je namijenjena praktički isključivo za kinesko tržište, samo što su eto uvalili malu količinu mobitela na svjetsko tržište, možda da ispitaju vodu. I onda postaneš neugodan kad ti se kaže da za taj mobitel nisi ni trebao očekivati nadogranju.

 

Rekoh - mikrofon ti je možda slab. Ako je u pitanju hardverska greška, pitanje je bi li je mogao softverski ispraviti. Možda bi ti neki servis mogao ugraditi drugi mikrofon. Što se softvera tiče, slobodno možeš zaboraviti na nadogradnje. Možeš se eventualno vratiti na tvorničke postavke - ako ti je problem s mikrofonom softverske prirode, možda je greška u nekoj sistemskoj postavci, pa bi se resetiranjem postavki mobitela to vradilo u defaultno stanje.

 

Dakle, da uobličim "uopćenu glupost" tako da je lakše razumiješ: ubuduće, ako računaš na mogućnost nadogradnje mobitela nekad u budućnosti, onda ne kupuješ mobitel marke koja gotovo isključivo radi mobitele za kinesko tržište, nego kupiš konkretni mobitel za koji znaš da se može rootati (a to znaš tako što izguglaš ili provjeriš XDA develeopers forum) i za kojeg već u trenutku kupnje postoje alternativni ROM-ovi. Sad imaš mobitel takav kakav imaš - morat ćeš to jednostavno prihvatiti. Napisao sam ti što možeš pokušati napraviti da riješiš problem - ako to ne pomaže, ne pomaže. Taj mobitel nećeš moći rootati da bi na njeag instalirao neku sistemsku aplikaciju kojom bi mogao pojačati glasnoću mikrofona.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice