Data only sim card u smartphone-u

poruka: 4
|
čitano: 1.894
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Data only sim kartica u smartphonu

Dobar dan

Imam pitanje.

Imam mobilni internet 25GB bez uguvora(znači nije vezan za nikakav uređaj) koji koristim kad sam na moru. Do sad sam držao sim karticu u laptopu ali strašno je loš signal u spavaoni. Jučer sam prebacio SIM karticu u MIFI Huawei E5830 bežični ruter i stavio ga na jarbol. Prijem 3G signal odličan, prijem WIFI signala u spavaoni perfektan. Pošto je E5830 na izdisaju snaga a imam LG G2 sa razbijenim ekranom koji hvata odlično 3G signal na moru dali mogu koristiti DATA-only sim karticu u svom LG G2? I dali mogu koristiti LG G2 kao bežični MIFI router? Koje postavke treba promjeniti?

Hvala

By the way probao sam googlati ovu temu ali ništa nisam našao.

Intel i7 3770K - ASUS P8Z77 V-DELUXE - Patriot Viper Extreme 2 x 4Gb 2133 - 2 x Samsung 840 PRO 128Gb Raid0 - Gigabyte HD7850 OC 2GB - Windows 7 64 bit
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Data only sim kartica u smartphonu

Možeš bez problema. Samo ubaci karticu, upali data promet i uključi hotspot. Spojiš se na taj hotspot laptopom/drugim mobitelom i imaš net.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Data only sim card u smartphone-u

 Prije nekih godinu dana sam probao i nije uspijelo. Ja ipak mislim da to nije tako jednostavno jer ovdje nije riječ o govornoj SIM kartici, ovo je karitca samo za mobilni internet. Sigurno treba promjeniti nekakve postavke. Postoji masu google rezultata na tu temu ali su sve američke.

Koje postavke treba promjeniti to je je glavno pitanje. Nema mi smisla zvati vip jer će mi oni kazati da to nije moguće pošt ne žele da ljudi koriste data sim kartice u smarthoneu za pričanje preko VOIP-a.

Intel i7 3770K - ASUS P8Z77 V-DELUXE - Patriot Viper Extreme 2 x 4Gb 2133 - 2 x Samsung 840 PRO 128Gb Raid0 - Gigabyte HD7850 OC 2GB - Windows 7 64 bit
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Data only sim card u smartphone-u

Pa ne moraš ništa posebno mijenjati osim upisati APN podatke... A to su ti gprs0.vip.hr (za bonove) ili data.vip.hr user 38591 pass 38591 za pretplatu.

 

Znam jer tako konfiguriram IP komunikatore za protuprovalu... Uvijek na istu foru to ide.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice