IPHONE 5S vs GALAXY S4 vs LUMIA 1020

poruka: 12
|
čitano: 2.421
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
IPHONE 5S vs GALAXY S4 vs LUMIA 1020

Pozdrav!

 

Trenutno u tvrtki imamo opciju za uzeti nove mobitele, a tri iz naslova mi dolaze u obzir.

 

Do sada sam imao HTC Sensation, i stvarno ne znam da li je do HTCa, Androida ili do mog mobitela kao pojedinačno, al moj doživljaj ovog sustava je da je izrazito nestabilan (ruši mi se u prosjeku svaka dva dana, od restartanja mobitela do totalne blokade gdje moraš bateriju van), da mu aplikacije već u pozadini pojedu sav RAM. S pozitivne strane, izrazita mogućnost podešenja po vlastitom izboru, te mukte aplikacije blackmarketom :D

 

Od tri iz naslova, trenutno sam odabrao iPhone 5s, isključivo iz razloga što mi je 4s imao dobar prijatelj, i u tri godine nikad problema s njim, niti mu je postao "laggy" nakon nekog vremena (meni na Sensation već nakon 3 mjeseca). Koliko imam informaciju, iOS sustav je izrazito stabilan.

 

E sad, koliko vidim, iOS je zatvoren za poludit, a meni se iskreno ne daje 100 dolara za navigaciju na mobitelu, još maksimalno ciganska cijena s obzirom da na android i wp8 ta ista košta 60.

 

Kako zbog sadašnjeg moba zazirem od Androida, gledam 1020 kao opciju broj 2, umjesto iphonea. Međutim, lumia nema widgets za tipa wifi ili plavi zub, a čitam i o restartanjima sustava.

 

 

 

Da još opišem malo svoju uporabu mobitela - pozivi najviše (50-60 dnevno - posao), whatsapp, internet pretraživač (koristim stock htc), poruke malo, kamera, navigacija, svjetiljka, vr. prognoza. Dosta puta na terenu moram neki pdf ili doc dokument otvorit. Aj recimo da bi to bila većina. Facebook blokiram.

 

 

E sad molim korisnike da mi kažu zašto ne iPhone, odnosno zašto uzeti 1020, ili pak me uvjeriti da je s4 stabilan i da nakon 2 mjeseca neće čekati 3 sec nakon unosa komande da se pokrene. Veličinu ekrana ne gledam kao prednost.

 

Svaki od njih ima svoje pluseve i minuseve, al nekako mi se čini da za ove potrebe iPhone bi bio dobar. Iako mu je cijena ajme.

 

Glasujte, ali molim vas da obrazložite.

13 iphone 5s
25 lumia 1020
6 galaxy s4
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.2.2014 17:50 (vsegvic).
 
1 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: IPHONE 5S vs GALAXY S4 vs LUMIA 1020
vsegvic kaže...

Pozdrav!

 

Trenutno u tvrtki imamo opciju za uzeti nove mobitele, a tri iz naslova mi dolaze u obzir.

 

Do sada sam imao HTC Sensation, i stvarno ne znam da li je do HTCa, Androida ili do mog mobitela kao pojedinačno, al moj doživljaj ovog sustava je da je izrazito nestabilan (ruši mi se u prosjeku svaka dva dana, od restartanja mobitela do totalne blokade gdje moraš bateriju van), da mu aplikacije već u pozadini pojedu sav RAM. S pozitivne strane, izrazita mogućnost podešenja po vlastitom izboru, te mukte aplikacije blackmarketom :D

 

Od tri iz naslova, trenutno sam odabrao iPhone 5s, isključivo iz razloga što mi je 4s imao dobar prijatelj, i u tri godine nikad problema s njim, niti mu je postao "laggy" nakon nekog vremena (meni na Sensation već nakon 3 mjeseca). Koliko imam informaciju, iOS sustav je izrazito stabilan.

 

E sad, koliko vidim, iOS je zatvoren za poludit, a meni se iskreno ne daje 100 dolara za navigaciju na mobitelu, još maksimalno ciganska cijena s obzirom da na android i wp8 ta ista košta 60.

 

Kako zbog sadašnjeg moba zazirem od Androida, gledam 1020 kao opciju broj 2, umjesto iphonea. Međutim, lumia nema widgets za tipa wifi ili plavi zub, a čitam i o restartanjima sustava.

 

 

 

Da još opišem malo svoju uporabu mobitela - pozivi najviše (50-60 dnevno - posao), whatsapp, internet pretraživač (koristim stock htc), poruke malo, kamera, navigacija, svjetiljka, vr. prognoza. Dosta puta na terenu moram neki pdf ili doc dokument otvorit. Aj recimo da bi to bila većina. Facebook blokiram.

 

 

E sad molim korisnike da mi kažu zašto ne iPhone, odnosno zašto uzeti 1020, ili pak me uvjeriti da je s4 stabilan i da nakon 2 mjeseca neće čekati 3 sec nakon unosa komande da se pokrene. Veličinu ekrana ne gledam kao prednost.

 

Svaki od njih ima svoje pluseve i minuseve, al nekako mi se čini da za ove potrebe iPhone bi bio dobar. Iako mu je cijena ajme.

 

Glasujte, ali molim vas da obrazložite.

koji got mobitel uzmeš, nećeš pogriješit što se tiče svojih potreba..

nokia se inače uzima radi kamere, koja je stvarno prebolesna, što se tiče wp8 meni nakon androida točnije navedenog s4, nije sjeo baš najbolje..

što se tiče iphona, bio sam vlasnik zadnjeg 3gs, nakon toga mi iphone ne lezi bas najbolje u ruci, imo sam priliku par dana se koristit 5. nije mi ostavio neki wow utisak, ništa pretjerano promijenjeno u odnosu na prijašnje modele osim tog jednog reda i chipseta.. tako da razlike niti ne vidiš.. 5s nisam nikad imo iako mi se ne sviđa ios ne samo radi zatvorenosti nego radi sučelja, galaxy koristim sad već par mjeseci i skroz sam zadovoljan, baterija mi traje 2 dana što npr kod nokije 1020 dobijem samo sa eksternom baterijom (radi čega mobitel izgleda glomazno, ali je neophodno imat to)

što se tiče aplikacija, uzmi u obzir da na android bez roota možeš staviti navedenu aplikaciju, samo ako se malo potrudiš naći ju online, što se iphona tiče prije toga bi ga moro jailbreakat..

moj savjet ti je da odeš u trgovinu, pogledaš kako ti koji mobitel sjedi u ruci i kako izgleda sučelje svakog najjednostavnije odlučiš koji mobitel je najbolji za tebe, lp ;)

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
13 godina
neaktivan
offline
IPHONE 5S vs GALAXY S4 vs LUMIA 1020

za tvoje potrebe sva tri su dobra

mozda cak i nema potrebe za flagshipovima

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: IPHONE 5S vs GALAXY S4 vs LUMIA 1020

Za 800 kuna mogu nabavit 5s i 1020, za 400 s4.

 

 

Ma bitno mi je jedino da mi je sustav mobitela stabilan. Sa svakim novim mobitelom se razigraš mjesec - dva, nakon toga ostaneš na 4 aplikacije koje stalno koristiš.

 

Mislim da ću ipak ostati na 5s, s obzirom da je najkompaktniji od trojice, pa ćemo vidit kakav će se sustav pokazati kroz iduće 2 godine (do iduće obnove ugovora).

 

Do tada će wp već biti spreman, valjda.

 

Da je doduše Xperia Z1 compact bila u ponudi, ova trojica ne bi ni bila razmatrana.

 

 

13 godina
offline
Re: IPHONE 5S vs GALAXY S4 vs LUMIA 1020
vsegvic kaže...

Za 800 kuna mogu nabavit 5s i 1020, za 400 s4.

 

 

Ma bitno mi je jedino da mi je sustav mobitela stabilan. Sa svakim novim mobitelom se razigraš mjesec - dva, nakon toga ostaneš na 4 aplikacije koje stalno koristiš.

 

Mislim da ću ipak ostati na 5s, s obzirom da je najkompaktniji od trojice, pa ćemo vidit kakav će se sustav pokazati kroz iduće 2 godine (do iduće obnove ugovora).

 

Do tada će wp već biti spreman, valjda.

 

Da je doduše Xperia Z1 compact bila u ponudi, ova trojica ne bi ni bila razmatrana.

 

 

 

Ako ti je bitna stabilnost, onda je 5s za tebe, ima najstabilniji od OS-eva koje sam koristio dulje vrijeme (wp mi je takoder radio bez ikakvih problema, ali sam ga koristi orelativno kratko).

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s
12 godina
protjeran
offline
IPHONE 5S vs GALAXY S4 vs LUMIA 1020

Uzmi 5s a ako oćeš navigaciju i ostalo tu je JailBreak 

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
IPHONE 5S vs GALAXY S4 vs LUMIA 1020

trenutno koristim lumiu 920 i svaka preporuka, lagovima i restartanju ni traga, odlicna kamera(1020 ima jos bolju), besplatna navigacija, netreba itunes ili neki drugi program za sync, bezicno punjenje, kvaliteta izrade...

Battlelog: just_mau5
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2014 22:44 (berto).
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
IPHONE 5S vs GALAXY S4 vs LUMIA 1020
Od ponuđenih mobitela i platformi, ja ću prvo reći što nikako ne bih uzeo, čisto iz razloga, ne leži mi OS niti su mi mobiteli lijepi, pogotovu sučelje koje prezentiraju, daklem, riječ je o NOKIA mobitelima uopće i Win OS-u, ne leže mi i. Drugo, u ostatku ponuđenog, zbog nekoliko detalja, glasam za Apple i iOS, dakle, iPhone 5S! Razlozi, ljepši, bolji, kvalitetniji dizajn, kompaktniji prije svega ( makar, priznajem, u niskom startu čeka dolazak šestice, one veće dijagonale, koja će biti kao rođeni brat drugog oca i majke mojem sadašnjem SGN2 ), podrška update-a nesumnjivo dugotrajnija i sigurnija, mogućnost u samom startu interne memorije do, trenutno samo, kasnije možda i veća, 128GB što trenutno konkurencija danas nikako neće ili ne može ponuditi! Ako znaš što tražiš, na App Store-u SIGURNO ima, istina, nešto treba i platiti, ali, to zasigurno i vrijedi tog novca. Android, imao, imam, sam dva moba, sve pet, ali i puno toga četri pa čak i tri! Prijatelj mi ima dan danas iPhone četvorku, crnu, ja mijenjam androide a on i dalje vjeran vrijednom ajfonu, koliko sam uspio uočiti, njemu je i takav mob dovoljne za čitanje mailova, dokumenata, uređivanje i izrada istih, i to je u kratko to. Nadam se da sam makar malo bio od pomoći.
ATJ Lučko
Moj PC  
0 6 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
IPHONE 5S vs GALAXY S4 vs LUMIA 1020

kakvih crnih (zlatnih{#}) 128 i vise GB?!?! koliko vidim top model je 64gb, a i daba ti i 1TB prostora kad nemozes koristiti mob kao usb storage i jednostavno plug and play prebacivati podatke bez raznoraznih aplikacija, jailbrakeanja i workaroundova...

Battlelog: just_mau5
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPHONE 5S vs GALAXY S4 vs LUMIA 1020
berto kaže...

kakvih crnih (zlatnih{#}) 128 i vise GB?!?! koliko vidim top model je 64gb, a i daba ti i 1TB prostora kad nemozes koristiti mob kao usb storage i jednostavno plug and play prebacivati podatke bez raznoraznih aplikacija, jailbrakeanja i workaroundova...

 

Da, pogriješio sam što se tiče S5, slijedjeće serije će imati 128GB memorije! Kao što sam kazao, nešto moraš kupiti, poglavito aplikaciju za rad sa i na word datotekama, a samo prebacivanje u stilu drag 'n drop ili kako ti kažeš plug 'n play, nisam ziher da si u pravu!
ATJ Lučko
12 godina
offline
IPHONE 5S vs GALAXY S4 vs LUMIA 1020

Ios7 je dosta nestabilan po meni sad mi se instalira 7.0.6 pa cemo vidit

S4 je crap totalni. Doima se jeftino nije fluidan nimalo kao što to android može na ostalim mobitelima. Ekran i kamera su dobri jako,ali touchwiz i izrada su užas.

Lumia 1020 je meni najbolji izbor od ovog makar je wp8 nedorađen dosta ali napredovat će to.

Od ova 3 ja bih dao šansu lumiji

prodajem/mjenjam galaxy note vrlo povoljno!!!
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
IPHONE 5S vs GALAXY S4 vs LUMIA 1020

Kratki update na temu (Edit 18.04., dodan +):

 

 

Na kraju sam ipak ostao uz inicijalnu indeju i uzeo 5s.

 

S obzirom da je dvoje u firmi uzelo 1020, a nisu baš vični tehnologiji, dobio sam i djelomičan uvid u Nokiu.

 

Inicijalni komentari za iPhone 5s (navjviše uspoređujem sa svojim starim HTC Sensation):

 

+:

- brz bez obzira na broj otvorenih aplikacija, jako brz

 

- baterija uspije izdržati dan i po

 

- moguće jednom rukom raditi ugodno s mobitelom

 

- u slučaju ako izbaci mreža poziv, ostaje ekran za ponovo biranje

 

- kad te netko nazove, mobitel ostaje zaključan nakon poziva

 

- (18.04. edit) nema svakodnevnih maltretiranja updateima aplikacija u notification baru (nakon 20 minuta s ženinim S4 mini, nekako mi je lakše bilo progutat minuseve 5S)

 

 

 

 

-:

- ne postoji brzo biranje  (na android, a i na mojoj dosta starijoj nokiji sa symbianom postojalo je da tipa ubaciš 3-4 znamenke u tipkovnicu, a mob ti izbaci sve kontakte koji mogu bit sa slovima koji su na tim tipkama)

 

- čak i ako izađeš iz phone aplikacije, kad je ponovo upališ, vraća se na mjesto gdje je bila (tipa ako si bio u kontaktima, vraća te tu, ako si tražio ime među kontaktima, ostaje otvoreno), ukratko, jako sporo ako želiš par različitih brojeva izbirati za redom, što jed uobičajen slučaj za poslovne potrebe

 

- tijekom razgvora, ako stigne poruka, zvoni punom jačinom?! Apsolutno idiotski, ovo feature phone star 10 godina ima riješeno da suptilno čuješ bip u pozadini razgovora

 

- kod pisanja sms-a ili whatsapp, nema točke u tipkovnici sa slovima, potrebno se prebaciti na brojeve. Jako nespretno.

 

 

Overall nakon 7 dana: ocjena +2 do -3... (edit 18.04.) ocjena -3 čisto

Da riješe ove iritantne stvari, ovo bi bio dobar mobitel. Bez obzira što android troši dosta memorije telefona, za ovu cijenu se može nabaviti flagship koji ne bi bio laggy. Definitivno nakon komparacije, android win.

 

p.s. Minusi nokie wp8: ne možeš izbrisati cijeli imenik odjednom, čak ni više od jednog kontakta istovremeno. Eventualno možeš ići na Live, i tamo izbrisati. Čak i ako napraviš hard reset, kontakti ostaju, ako se prijaviš s istim live e-mailom.

 

Eto.

 

Pozdrav!

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.4.2014 11:21 (vsegvic).
 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice