Mobitel za igre

poruka: 23
|
čitano: 4.623
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Mobitel za igre
Pozdrav svima. Sta vi mislite iz posrednog ili neposrednog saznanja i iskustva koji mobiteli su najbolji izmedju ostalog i za igranje igrica. Na poslu imam mnogo slobodnog vremena u nocnoj smjeni pa mi je jako potreban inace cu zaspati. Imam iphone 6 koji ima vrhunske igre ali mislim da on nije bas za igrica, baterija mi se vec jednom jako napuhala od zagrijanosti a da ne govorim koliko se brzo istrosi.

Koje telefone bi mi vi preporucili, da ima memorije bar 16gb i da posjeduje ove novije kvalitetnije igre i aplikacije. Naravno sto jeftiniji mob to bolje jer cu ga najvise koristiti za igre. Moze i da navedete vise njih. Bitno mi je. Pozdrav
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mobitel za igre
Bonjasky93 kaže...
Pozdrav svima. Sta vi mislite iz posrednog ili neposrednog saznanja i iskustva koji mobiteli su najbolji izmedju ostalog i za igranje igrica. Na poslu imam mnogo slobodnog vremena u nocnoj smjeni pa mi je jako potreban inace cu zaspati. Imam iphone 6 koji ima vrhunske igre ali mislim da on nije bas za igrica, baterija mi se vec jednom jako napuhala od zagrijanosti a da ne govorim koliko se brzo istrosi.

Koje telefone bi mi vi preporucili, da ima memorije bar 16gb i da posjeduje ove novije kvalitetnije igre i aplikacije. Naravno sto jeftiniji mob to bolje jer cu ga najvise koristiti za igre. Moze i da navedete vise njih. Bitno mi je. Pozdrav

 Na tvom mjestu bi gledao Android, 5.5" ekran, Snapdragon procesor i velika baterija.

Istu stvar sam i ja tražio i pronašao u Xiaomi Redmi Note 3 Pro mobitelu. Već je izašla verzija Note 4 (koja nema Snapdragon, ali ima jednako dobar procesor) pa pogledaj koje su sad cijene Redmi Note 3 Pro mobitela.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Mobitel za igre

Xiaomi mi5 definitivno. Može se stvarno jeftino nabaviti, a adreno 530 na 1080p je bez konkurencije trenutno u android svijetu. Bolji i od S7 i G5 i HTC10 itd. Baterija isot bolja neg na navedenim uređajima :) 

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mobitel za igre
maks0806 kaže...

Xiaomi mi5 definitivno. Može se stvarno jeftino nabaviti, a adreno 530 na 1080p je bez konkurencije trenutno u android svijetu. Bolji i od S7 i G5 i HTC10 itd. Baterija isot bolja neg na navedenim uređajima :) 

I njega sam (naravno) gledao.

Ali, prema Note 3 ima nedostake - manji ekran, slabija baterija i skuplji.

A malo slabiji grafički čip i procesor mislim da nije važno ko ovo troje.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Mobitel za igre

To nije malo slabiji chip, po gsmarena battery testu su tu negdje što se tiče trajnosti baterije, imao je iphone 6 pa mu je ovo skoro pola inča veće, a gpu snaga je više nego duplo jača na Mi5. Ako traži baš za igranje, note 3 mi nikako ne ulazi u opis sorry. Dobar je all-round mob za cijenu, ali po pitanju igara bit će mu downgrade naspram ip6 

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mobitel za igre
Ne znam bas, na rn3 pro sam probao dosta zahtjevnih igrica, igram redovno marvel heroese (2gb, 3d real time animacije), i rade bez beda plus odlicna baterija. Model 2/16, grije se minimalno.

Plus tih pola incha puno znaci za igrice. Ja bi radije isao na 3pro samo za igre, a moze se nac po odlicnim cijenama.
12 godina
offline
Re: Mobitel za igre
maks0806 kaže...

To nije malo slabiji chip, po gsmarena battery testu su tu negdje što se tiče trajnosti baterije, imao je iphone 6 pa mu je ovo skoro pola inča veće, a gpu snaga je više nego duplo jača na Mi5. Ako traži baš za igranje, note 3 mi nikako ne ulazi u opis sorry. Dobar je all-round mob za cijenu, ali po pitanju igara bit će mu downgrade naspram ip6 

 A stavka "što jeftiniji"?

Npr Njušako: Note 3 - 1100kn, Mi5 - 2000kn

 

P.S. Mislim da će kod igranja igri razlika u trajanju baterije biti ogromna. Sporiji čip i 4100mAh vs jači čip i 3000mAh.

 

Mi 5 je puno bolji mobitel, ali za igre s čim manjom cijenom, mislim da ne može bolje od Note 3.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
odjavljen
offline
Mobitel za igre

Ili gledaj neki sa quick charge pa nemas brige oko baterije... DOk pojedes sendivch baterija skoro puna... I onda gledas neki mid range telefon...

Recimo koristen S6 ili tako nesto....

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2017 20:02 (Torent).
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Mobitel za igre
CyberDemonVZ kaže...
Bonjasky93 kaže...
Pozdrav svima. Sta vi mislite iz posrednog ili neposrednog saznanja i iskustva koji mobiteli su najbolji izmedju ostalog i za igranje igrica. Na poslu imam mnogo slobodnog vremena u nocnoj smjeni pa mi je jako potreban inace cu zaspati. Imam iphone 6 koji ima vrhunske igre ali mislim da on nije bas za igrica, baterija mi se vec jednom jako napuhala od zagrijanosti a da ne govorim koliko se brzo istrosi.

Koje telefone bi mi vi preporucili, da ima memorije bar 16gb i da posjeduje ove novije kvalitetnije igre i aplikacije. Naravno sto jeftiniji mob to bolje jer cu ga najvise koristiti za igre. Moze i da navedete vise njih. Bitno mi je. Pozdrav

 Na tvom mjestu bi gledao Android, 5.5" ekran, Snapdragon procesor i velika baterija.

Istu stvar sam i ja tražio i pronašao u Xiaomi Redmi Note 3 Pro mobitelu. Već je izašla verzija Note 4 (koja nema Snapdragon, ali ima jednako dobar procesor) pa pogledaj koje su sad cijene Redmi Note 3 Pro mobitela.

 gledam ovamo taj mobitel kosta oko 150 eura kod nas nov, je li stvarno posjeduje sve kvalitetnije novije igre za instalaciju ? 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Mobitel za igre
Kakp mislis posjeduje? Ako imas dovoljno prostora na svim telefonim mozes instalorati sve igre...
12 godina
offline
Re: Mobitel za igre
Bonjasky93 kaže...

 Na tvom mjestu bi gledao Android, 5.5" ekran, Snapdragon procesor i velika baterija.

Istu stvar sam i ja tražio i pronašao u Xiaomi Redmi Note 3 Pro mobitelu. Već je izašla verzija Note 4 (koja nema Snapdragon, ali ima jednako dobar procesor) pa pogledaj koje su sad cijene Redmi Note 3 Pro mobitela.

 gledam ovamo taj mobitel kosta oko 150 eura kod nas nov, je li stvarno posjeduje sve kvalitetnije novije igre za instalaciju ? 

 Malo čudno pitanje.

Pa ne "posjeduje" npr igre napravljene samo za iPhone.

 

Evo, pogledaj ovdje:

https://play.google.com/store/apps/category/GAME

 

Piše koje su besplatne, koje i koliko koštaju, a i možeš pregledati dal ima igara koje te zanimaju.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2017 22:44 (CyberDemonVZ).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Mobitel za igre
Ali to ne zavisi od konkretnog telefona....
12 godina
offline
Mobitel za igre

Isuse, čovjek je pitao za najbolji mob trenutno za igrice. U Apple svijetu je to iPhone 7 naravno, u Android svijetu je to Mi5. Rekao bih S7, ili G5 ili HTC 10,ali nisu jer imaju više piksela za gurati sa svojom grafičkom, a i koštaju više. Nećemo sad nuditi midrange mobitele iz 2015...

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Mobitel za igre
maks0806 kaže...

Isuse, čovjek je pitao za najbolji mob trenutno za igrice. U Apple svijetu je to iPhone 7 naravno, u Android svijetu je to Mi5. Rekao bih S7, ili G5 ili HTC 10,ali nisu jer imaju više piksela za gurati sa svojom grafičkom, a i koštaju više. Nećemo sad nuditi midrange mobitele iz 2015...

 Pa sta ako imaju vise pixela za gurati? Imaju iguraju sto znaci bolja slika.... Ne vidim manu toga... Zato ne nuditi midrange mobitel iz 2015 ako ce mu igre raditi isto a kosta puno manje.... Ne razumijem tvoju logiku...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Mobitel za igre

Trzanje, zagrijavanje i potrošnja baterije.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
8 godina
odjavljen
offline
Re: Mobitel za igre

Koja to igra trza na S6?????????????? Imao ga do prje par mjeseci i nikad vidio to...A zagrijavanje i ptrosnju baterije ima na svakom mobitelu manje ili vise i ne vidim proglem... kao sto rekoh uzme mob sa quick charge i to je to.... Dok protegne noge eto pune baterije i udri...

12 godina
offline
Mobitel za igre

Prije ćeš skužiti razliku u FPS-u nego razliku detalja na QHD i FHD ilitiga ~450ppi i ~530ppi 

Dok S7 ima na istom benchu 19 fps, mi5 ima 28, a s6 valjda 13. Što je razlika. Nije da neće igre raditi, ali očigledno da bolje rade na jačem hardveru i manjoj rezoluciji. Npr ip7, ali HD je stvarno mizerno za flagship

 

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Mobitel za igre

Huawei mate 8...

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Mobitel za igre
maks0806 kaže...

Prije ćeš skužiti razliku u FPS-u nego razliku detalja na QHD i FHD ilitiga ~450ppi i ~530ppi 

Dok S7 ima na istom benchu 19 fps, mi5 ima 28, a s6 valjda 13. Što je razlika. Nije da neće igre raditi, ali očigledno da bolje rade na jačem hardveru i manjoj rezoluciji. Npr ip7, ali HD je stvarno mizerno za flagship

 

 Pricas teoretski ili si probao s6 i s7? Ja sam imao s6 i niti u jednoj igri nisam primijetio nizak frame rate... Pusti ti bench. Kad bi to gledao ne valja niti jedan telefon... bench je pisan da iskoristi hardware do krajnjih granica dok je igra pisana da radi na sto slabijem hardwareu....

 

taj bench ti pokazuje da je razlika 50% ali u stvarnosti to bi bilo s6 60fps a s7 90 ili tako nesto....U svakom slucaju s6 ce pokrenuti bilo koju trenutnu igru bez ikakvih problema.... To ti kazem iz prve ruke....

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2017 15:28 (Torent).
13 godina
offline
Mobitel za igre
Al batka na S6 je dovoljna za cca 2h heavy gaminga. Premda je itekako sposoban vrtjeti igre na QHD, chipset na S6 je manje efikasniji i sporiji od 2016. A kombinacija punjenja i igranja istovremeno na njemu nije pametna zbog pregrijavanja. Po meni, 1080p ekran + mid range 2016 SoC + 3500-4000mah baterija je najbolji odabir
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mobitel za igre
Torent kaže...
maks0806 kaže...

Prije ćeš skužiti razliku u FPS-u nego razliku detalja na QHD i FHD ilitiga ~450ppi i ~530ppi 

Dok S7 ima na istom benchu 19 fps, mi5 ima 28, a s6 valjda 13. Što je razlika. Nije da neće igre raditi, ali očigledno da bolje rade na jačem hardveru i manjoj rezoluciji. Npr ip7, ali HD je stvarno mizerno za flagship

 

 Pricas teoretski ili si probao s6 i s7? Ja sam imao s6 i niti u jednoj igri nisam primijetio nizak frame rate... Pusti ti bench. Kad bi to gledao ne valja niti jedan telefon... bench je pisan da iskoristi hardware do krajnjih granica dok je igra pisana da radi na sto slabijem hardwareu....

 

taj bench ti pokazuje da je razlika 50% ali u stvarnosti to bi bilo s6 60fps a s7 90 ili tako nesto....U svakom slucaju s6 ce pokrenuti bilo koju trenutnu igru bez ikakvih problema.... To ti kazem iz prve ruke....

 Imao sam i S6 i S7 višekratno. Zasad nema problema, ali nije future proof nikako. I batka u S6 nije za ništa, u sat ipo hearthstonea potroši sve

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
8 godina
odjavljen
offline
Re: Mobitel za igre

Pa nije niti jedan ali ako uzes brzo punjenje i cijenu odlican je izbor.... Ne vidim problem da se igra i puni istovremeno... Zagrijava se ali sta ima veze.... Nista se nece desiti. Djeca mi stalno igraju na punjenju i nista...

13 godina
offline
Mobitel za igre
Zagrijavanje = throttling
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice