Prestigio 5430

poruka: 59
|
čitano: 18.996
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Prestigio 5430

Evo,najavili su novi model Prestigia! Što mislite o njemu,sviđa mi vam se izgled?

Nažalost,vlasnik sam 4500,i planirao sam ga prodati ovo ljeto ( financijski razlozi ) ali se sada premišljam,i razmišljam o kupovini ovog,ili mijenjanju za ovaj. 

 

 

 

 

 

Source: http://www.prestigio.com/news/%D1%81ompany_news/Prestigio_MultiPhone_5430_presented_Intel_Solutions

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Prestigio 5430

Opa, Intel Atom + 2000mAh baterija = Win Win situacija - a i mogućnost portanja Windows Phone 7/8 OS-a!

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
14 godina
offline
Prestigio 5430

Nadam se da će biti win,i nadam se da će srediti bateriju. Na 4500 se prazni samo tako. Al cijena će ići sigurno preko 2k.  

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prestigio 5430
turbojc kaže...

Nadam se da će biti win,i nadam se da će srediti bateriju. Na 4500 se prazni samo tako. Al cijena će ići sigurno preko 2k.  

Offtopic:

 

Ljudi iz 4500 izvlače po 3 dana korištenja, ja na svojem 4300 kada nemam hrpetinu poruka na Whatsappu i poziva izvučem 2 dana korištenja, sinkronizacija svega upaljena da dolazi odmah. Ili ti nešto pije bateriju (pozadinski proces) ili ne gasiš nepotrebne stvari na mobu (tipa WiFi, bluetooth, GPS) ili si jednostavno stalno na mobitelu. 

 

 

Ontopic: 

 

Jako zanimljiv mobitel. Prestigio se gura sve više i više kao zanimljiv odabir ljudima koji ne žele dati "puno" za mobitel, a žele pristojne performanse. Kada dođe, mislim da će moj 4300 u prodaju, i da će se uzeti ovaj model (samo da ne bude kao s 4500, da crni dođe sa starom verzijom softwarea, postavljen na niži takt procesora, a bijeli s novom verzijom softwarea, i postavljen na viši takt procesora).

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2013 17:12 (WackyZG).
14 godina
offline
Prestigio 5430

4500 - Ma izdrži i meni po 3,nekad i 4 dana. Već sam samo rekao za ostale što imaju primjedbe.

 

A ontopic - Mislim da će Prestigio postati veoma ozbiljna konkurencija Sonyu,i Samsungu,možda čak i Iphoneu ako ovim putem nastavi.

Evo,4500 je sam dokaz kako se popravljaju,i daju sve od sebe da budu što bolji. Prvo su imali 1.0 GHz verziju,pa onda 1.2 GHz,i 4.0 ICS,a onda 4.1 JB,imaju oni još toga za popraviti,i nadam se da će to popraviti s novim modelom. :D 

 

I da,nikako nije za preporučiti da se odmah kupi čim izađe,sačekajte malo,da vidimo hoće li biti kakvih preinaka kao što je bilo sa 4500. :P 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Prestigio 5430

Pa ako na stariju verziju 4500 staviš kernel od novoga, radi ti na 1.2GHz.

 

Isto tako Xperia J ima modani kernel koji diže takt sa 1GHz na 1.3GHz.

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
14 godina
offline
Prestigio 5430

Ma moš mislit što to mene kopka jel 1.0 ili je 1.2. Već hoću samo reći da opet,nije u redu tako mijenjati proizvod. Isto tako su kasnije na 4500 dali futrol sa rupicama kod zvučnika,ali who cares. ;D 

Mene samo zanima cijena ovoga,valjda ću ostati pri zdravoj pameti,pa si ga neću uzeti. :D  

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Prestigio 5430

Kad dolazi ovaj prestigio u hrvatsku vidio sam na nekom srpskom web shopu da su stavili cijenu 28000dinari sto je oko 2000kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Prestigio 5430

Ne zna se još kada dolazi,i vjerujem da će cijena biti malo veća od te. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Prestigio 5430

evo stigli i cijena je više nego dobra tj 1699kn, zasad samo bijeli

 

rrene

Prestigio 5430 bijeli Prestigio 5430 bijeli
 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Prestigio 5430

Gdje ih ima 100kn niže negdje drugdje?


Preporučena cjena je 1799kn. 

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
14 godina
neaktivan
offline
Prestigio 5430

Evo puko sam i ja...koliko god sam se trudio ostat na dumbphonima sa mogućnosću maila ipak ne ide. Malo po malo su me samo osnovne karakteristike maila počele sputavati sada kako ima više posla. Plus mom SE Cedaru je očito dosta padova, vlage, znoja, lupanja i svih ostalih tortura kojima je bio podvrgnut.

 

Tako da silom prilika danas sam naručio 5430, i nadam se da mi stiže sutra. Pa ću se time malo pozabaviti preko vikenda, pa napišem neke dojmove onda.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Prestigio 5430

Evo prvi dojmovi - odlični.

 

OK, osim samog gađenja prema touchscreen ekranima, i nemogućnosti tipkanja SMS-a bez gledanja u ekran (što mi je bila jedna od extremno korištenih funkcija), sve ostalo je stvarno odlično.

Uređaj se čini vrlo brzim, izgleda da je Intelov procesor odlično pogođena mjera, kao i gigabajt RAM-a. Web stranice svih vrsta otvara strelovito bez obzira na flash sadržaje.

 

SD kartica je, naravno, obavezna, jer gigabajt dostupne memorije za pohranu se vrlo brzo napuni, sa par aplikacija i nešto slika.

Slike...ne znam što bi rekao, AF ima, ali SE Hazel mi je radio dosta bolje slike...

Ali evo par primjera, slikanih jučer pa procjenite sami. Možda je do kakve postavke, ali ako je ja je još nisam uspio nać. rezolucija je postavljena na max, tj 8MP, drugo mislim sve na automatski...ono, aim-shoot, ali ne sviđaju mi se.

Nije mi to uopće bitan aspekt mobitela, ali očekivao sam ipak nešto bolje.

 

Uglavnom tu su primjeri pa pogledajte. Ona jedna što je skroz izvan fokusa, ona je slikana sa onim znakićem da se mob previše miče da bi AF odradio svoj posao.

 

Slika 1

Slika 2

Slika 3

Slika 4

Slika 5

Slika 6

Slika 7

Slika 8

 

Što se tiče ostalih stvari...GPS radi fino, brzo i precizno, video sa youtuba bez kiksanja, početni dojmovi stvarno odlični, osim tih slika. Baterija čini se da će isto dosta trajati, ali to naravno ipak treba proć par dana da bi se vidjelo pravo stanje stvari.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2013 9:53 (miki1981).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Prestigio 5430

Što si mislio pod ovim za ekran? Ne sviđa ti se,ili? Loš je? 
A kamera,hm,da kamera kao da bi mogla biti bolja. Nije da hvalim svog konja,al mislim da su malo downgrejdali kameru na obzir 4500,a možda i je do podešavanja. Ipak mislim da treba čekati koje aužiranje. Ne mogu ti opisati koliko su stvari ispravili na 4500 sa ažuriranjem firmwarea,treba čekati i vidjeti za 5430. No fora mobitel. :D 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio 5430
turbojc kaže...

Što si mislio pod ovim za ekran? Ne sviđa ti se,ili? Loš je? 
A kamera,hm,da kamera kao da bi mogla biti bolja. Nije da hvalim svog konja,al mislim da su malo downgrejdali kameru na obzir 4500,a možda i je do podešavanja. Ipak mislim da treba čekati koje aužiranje. Ne mogu ti opisati koliko su stvari ispravili na 4500 sa ažuriranjem firmwarea,treba čekati i vidjeti za 5430. No fora mobitel. :D 

Ne, dapače, ekran je čak odličan. Barem meni. 4,3", IPS, odlični kutevi, dobra svjetlina, fino se vidi svakako, jučer sam prošao sve, od kiše do sunca, od korištenja kao GPS u autu, do fotoaparata, snimanja videa (koje je BTW zadovoljavajuće po onome što sam vidio) itd itd...i ekran je uvijek bio dobro vidljiv. OK, možda nije bilo onako ekstremne situacije da vidim kakva je vidljivost na plaži dok sunce prži, ali i to ćemo isprobat ovih dana.

Ono u vezi ekrana je samo subjektivna stvar, i nije ubiti vezana za ekran, nego za mobove bez fizičke numeričke tipkovnice. Jako puno koristim tipkanje/slanje SMS-ova i mailova bez ikakvog gledanja u mobitel. I to je naravno bilo savršeno moguće sa svim mojim dosadašnjim mobovima, ali kada je u pitanju touchscreen - na to možeš zaboravit.

 

Dakle, ekran je super, samo se ja moram priviknut na touchscreen pisanje SMS-a i mailova, tj nema više pisanja bez gledanja u mob.

 

EDIT: aha...da, vidiš to mi nije uopće palo napamet - ažuriranje. Bilo bi odlično kad bi se malo podigla kvaliteta slika.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2013 10:48 (miki1981).
14 godina
offline
Prestigio 5430

Ooo da,I feel you bro. Imao sam SE W810i. I pisao sam poruke žmirečki,i to stvarno brzo,ma nisam morao ni gledati,ali otkako sam prešao na mobitele bez fizičke tipkovnice,potpuno drugačija priča. Uopće ne mogu pisati a da ne gledam,znam gdje su tipke,no prstići su predebeli. A koliko vidim uvijek su mi iste dimenzije. Gledao sam na SE X8,i na Prestigio 4500,i nekako iste mjere,i opet ništa,griješim malo malo. Potpuno susjećam. Nekad se pitam ima li tko uopće da može pisati bez da gleda u ekran. 

 

Eto,očekujem novi review kad ažuriraš. Naravno kad budeš to mogao. ;D

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio 5430
turbojc kaže...

Ooo da,I feel you bro. Imao sam SE W810i. I pisao sam poruke žmirečki,i to stvarno brzo,ma nisam morao ni gledati,ali otkako sam prešao na mobitele bez fizičke tipkovnice,potpuno drugačija priča. Uopće ne mogu pisati a da ne gledam,znam gdje su tipke,no prstići su predebeli. A koliko vidim uvijek su mi iste dimenzije. Gledao sam na SE X8,i na Prestigio 4500,i nekako iste mjere,i opet ništa,griješim malo malo. Potpuno susjećam. Nekad se pitam ima li tko uopće da može pisati bez da gleda u ekran. 

 

Eto,očekujem novi review kad ažuriraš. Naravno kad budeš to mogao. ;D

Ma da, zato sam ja i odugovlačio sa prelaskom na smartphone...jendostavno sam onako puno produktivniji...a sad vidim da nije čak ni samo pisanje, već i samo javljanje, vađenje iz futrole...sve je nezgrapnije nego je prije bilo.

Ali ok, stvar navike, znam.

 

Da, čim dođe kakav update, odmah javim dal ima konkretnih promjena.

14 godina
offline
Prestigio 5430

Meni je čak nekako i malo teže vaditi ga iz džepa kao da nije moj,sada kad imam smartphone,nego kada sam imao stupid phone SE W810i,znam da mu ne bi bilo ništa ni kad padne nit išta,al eto,došlo vrijeme drugo. :D 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Prestigio 5430

Dajte recite vi koji ga imate jel ovaj gumb sastrane za kameru pali kameru ili ne ?

Ja moram stisnuti ikonu kamere da bi ju upalio. I kad ju upalim taj gumb ne okida slike nego služi samo za izoštravanje.

Jel i kod vas tako ili ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio 5430
popo kaže...

Dajte recite vi koji ga imate jel ovaj gumb sastrane za kameru pali kameru ili ne ?

Ja moram stisnuti ikonu kamere da bi ju upalio. I kad ju upalim taj gumb ne okida slike nego služi samo za izoštravanje.

Jel i kod vas tako ili ?

Nije tako, barem ne kod mene.

Gumb sa strane pali kameru, i taj isti gumb ima dvostruki prekidač - stisni malo pa fokusira, stisni do kraja pa okida. Slično kao i na masu digitalaca.

15 godina
protjeran
offline
Re: Prestigio 5430
miki1981 kaže...
popo kaže...

Dajte recite vi koji ga imate jel ovaj gumb sastrane za kameru pali kameru ili ne ?

Ja moram stisnuti ikonu kamere da bi ju upalio. I kad ju upalim taj gumb ne okida slike nego služi samo za izoštravanje.

Jel i kod vas tako ili ?

Nije tako, barem ne kod mene.

Gumb sa strane pali kameru, i taj isti gumb ima dvostruki prekidač - stisni malo pa fokusira, stisni do kraja pa okida. Slično kao i na masu digitalaca.

Sad sam skužio da treba jače stisnuti , baš sam seljak {#}

Miki puno hvala !

11 godina
neaktivan
offline
Prestigio 5430

jeste probali igrat temple run 2 ili neku drugu zahtjevniju igricu ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Prestigio 5430

Ja ne, ne igram se na mobu, jedino Angry Birds koji je došla sa njim {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio 5430
Skansi kaže...

jeste probali igrat temple run 2 ili neku drugu zahtjevniju igricu ?

NIsam ni ja probao, u trenucima baš dok nekog negdje moram čekat ili slično otvorim jedan angry birds, ili neki solitaire, obje igre su bile s njim.

 

EDIT: šta to je zahtjevnija igra? Taj temple run 2 sam instalirao jer je free. I treba mu dosta da se učita...možda minutu (to sad onako napamet govorim) ali kad krene igra leti, brza je, ne zastajkuje nigdje, trči mali ko Forrest Gump.

 

EDIT2: hehe, al je cool igra! Baš zabavna. Al treba ić radit

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2013 10:07 (miki1981).
11 godina
neaktivan
offline
Prestigio 5430

pa zahtjevnija igra je ona koja ima puno grafičkih detalja i prizora, npr temple run 2,dead triger,real racing 3,pa i angry birds

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio 5430
Skansi kaže...

pa zahtjevnija igra je ona koja ima puno grafičkih detalja i prizora, npr temple run 2,dead triger,real racing 3,pa i angry birds

Ne znam, kad si rekao da je zahtjevnija igra sam očekivao nešto problema, neki lag, ili možda trzanje, jer ipak je to jeftiniji smartphone, a ta Temple Run 2 na njemu ide glatko ko po loju.

Izgleda da je 5430 odlična kupnja, i pravi pogodak sa Intelom.

14 godina
neaktivan
offline
Prestigio 5430
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Prestigio 5430

Dvoumim se između Prestigio 5430 i 4500. Koji bi od ova dva bio bolji po pitanju performansi? Veličina ekrana nije toliko bitna te me prvenstveno interesira razlika između procesora, intel single-core vs arm dual-core, reprodukcija 720p i 1080p videomaterijala...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Prestigio 5430
Prestigio 5430 ti ima Intelov proc sa Hyper-threading-om, tako da šije ovaj iz 4500, a i grafika je bolja. Ako ti ne treba dual sim, 5430 je bolji izbor.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio 5430
Genius10 kaže...

Dvoumim se između Prestigio 5430 i 4500. Koji bi od ova dva bio bolji po pitanju performansi? Veličina ekrana nije toliko bitna te me prvenstveno interesira razlika između procesora, intel single-core vs arm dual-core, reprodukcija 720p i 1080p videomaterijala...

Slažem e s gornjim odgovorom - 5430 definitivno, osim ako ti naravno ne treba dual sim.

5430 je brži, bolji, štedljiviji.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice