Punjenje mobitela

poruka: 24
|
čitano: 12.187
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Punjenje mobitela

Ovako, imam Cubot X6 i kada je mobitel ugasen i prikljucim ga na punjac napuni se do 100%. Kada ga ukljucim i mobitel radi i stavim ga puniti punjaca kao da nema, mobitel se ne puni... Zna li mozda netko u cemu je problem? {#}

 

EDIT: Baterija se isprazni za nekih 5-6 h a da ga nitko ne koristi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.1.2015 17:38 (somebody32).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Punjenje mobitela
somebody32 kaže...

Ovako, imam Cubot X6 i kada je mobitel ugasen i prikljucim ga na punjac napuni se do 100%. Kada ga ukljucim i mobitel radi i stavim ga puniti punjaca kao da nema, mobitel se ne puni... Zna li mozda netko u cemu je problem? {#}

 Jel rootan, mijenjan rom...? najbolje ga na garanciju.

Spoji drugi punjac ako imas?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Punjenje mobitela
somebody32 kaže...

Ovako, imam Cubot X6 i kada je mobitel ugasen i prikljucim ga na punjac napuni se do 100%. Kada ga ukljucim i mobitel radi i stavim ga puniti punjaca kao da nema, mobitel se ne puni... Zna li mozda netko u cemu je problem? {#}

 Nesto nije u redu, probaj otici u opcije i resetiraj ga na tvornicke postavke, ako to neznas onda imas na yt video kako ovdije 

CoolerMaster Support
12 godina
neaktivan
offline
Punjenje mobitela

Nije rootan niti rom nije promijenjen. Probao sam na punjac od starog mobitela i tableta, nije pomoglo.
Probao sam ga i na tvornicke postavke vratiti, ali niti to nije pomoglo.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Punjenje mobitela

Flashaj novi rom sa odinom

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Punjenje mobitela

Nije odin za samsunge?

 

 

15 godina
offline
Punjenje mobitela

Doma koristimo više mobitela, od različitih proizvođača (Samsung, Sony, LG, BlackBerry,...),

zanima me da li korištenje punjača od jednog proizvođača na mobitelu drugog proizvođača može prouzročiti kvar/brže uništiti bateriju.

Punjačem manje Amper-aže punim mobitel koji inače ima punjač veće Amper-aže ili obrnuto sa jačim punjačem punim slabiji uređaj/bateriju

(punjenje baterije jačom strujom, kako to dugoročno utječe na bateriju?).

Uvijek manjka punjača ili se u tom trenutku ne može pronaći pripadajući originalni punjač, pa se uzme i koristi koji prvi padne pod ruku.

 

Recimo Samsung S6 ima punjač (Adaptive fast charger), da li ga je preproručljivo korisiti na slabijem mobitelu/bateriji, recimo Samsung S4 ili Sony M?

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Punjenje mobitela

Bitno da je punjač kvalitetan, a mobitel će povući struje koliko njemu treba, tako da nema veze s kojim puniš. Punjač s više izlaznih ampera će brže puniti mobitele koji to podržavaju, odnosno onaj s manje ampera će ga puniti sporije...

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.7.2015 16:05 (SHELBY_09).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Punjenje mobitela

Ne preporučam ti

15 godina
offline
Re: Punjenje mobitela
SHELBY_09 kaže...

Bitno da je punjač kvalitetan, a mobitel će povući struje koliko njemu treba, tako da nema veze s kojim puniš. Punjač s više izlaznih ampera će brže puniti mobitele koji to podržavaju, odnosno onaj s manje ampera će ga puniti sporije...

 

bubimir13 kaže...

Ne preporučam ti

 Jedni prijatelji mi govore kao Shelby_09 - mobitel će povući struje koliko njemu treba, a drugi kao bubimir13 - ne koristiti jači punjač i tko je sad tu u pravu?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
moderator
offline
Punjenje mobitela

Struju punjenja baterije kontrolira mobitel!

 

 

Korištenje punjača koji može dati istu ili veću jakost struje od originalnog nema nikakvih štetnih posljedica. Kod korištenja "jačeg" punjača mobitel će se ponašati i puniti jednako kao i sa originalnim.

 

Korištenje "slabijeg" punjača nije preporučljivo ukoliko je to neki lošiji no-name punjač bez ugrađene zaštite jer ga se može preopteretiti. Kod kvalitetnih punjača nema problema.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.7.2015 17:16 (XXX-Man).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Punjenje mobitela
XXX-Man kaže...

Struju punjenja baterije kontrolira mobitel!

 

 

Korištenje punjača koji može dati istu ili veću jakost struje od originalnog nema nikakvih štetnih posljedica. Kod korištenja "jačeg" punjača mobitel će se ponašati i puniti jednako kao i sa originalnim.

 

Korištenje "slabijeg" punjača nije preporučljivo ukoliko je to neki lošiji no-name punjač bez ugrađene zaštite jer ga se može preopteretiti. Kod kvalitetnih punjača nema problema.

Meni baterija na mobitelu drži duže kada ga punim s punjačem od tableta nego s onim od mobitela. Kako je to moguće? 

14 godina
moderator
offline
Re: Punjenje mobitela

Moguće su 2 uzroka:

 

1. placebo efekt

 

2. punjač od mobitela je loš i nije sposoban dati dovoljno veliki napon i dovoljno struje da se baterija u potpunosti napuni.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
13 godina
offline
Re: Punjenje mobitela
XXX-Man kaže...

Moguće su 2 uzroka:

 

1. placebo efekt

 

2. punjač od mobitela je loš i nije sposoban dati dovoljno veliki napon i dovoljno struje da se baterija u potpunosti napuni.

Probao sam puniti preko HTC punjača i on je negdje na sredini po trajanju baterije. Isto tako sam koristio bratov punjač (ima isti mobitel kao i ja) i opet isto. 

 

Što LG stvarno radi tako loše punjače?

14 godina
moderator
offline
Re: Punjenje mobitela

Ne mora biti loš, možda je samo neadekvatan.

 

Koje su specifikacije?

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
13 godina
offline
Re: Punjenje mobitela
XXX-Man kaže...

Ne mora biti loš, možda je samo neadekvatan.

 

Koje su specifikacije?

Iskreno, nemam pojma. Na punjaču nema ničega osim LG loga.

12 godina
offline
Punjenje mobitela

Po zakonu moraju pisati specke, na mom punjacu od lg-a pisu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Punjenje mobitela
maks0806 kaže...

Po zakonu moraju pisati specke, na mom punjacu od lg-a pisu...

Budem još provjerio, dugo ga nisam koristio pa govorim iz sjećanja. Više ne znam ni gdje je. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Punjenje mobitela
Matozan kaže...
SHELBY_09 kaže...

Bitno da je punjač kvalitetan, a mobitel će povući struje koliko njemu treba, tako da nema veze s kojim puniš. Punjač s više izlaznih ampera će brže puniti mobitele koji to podržavaju, odnosno onaj s manje ampera će ga puniti sporije...

 

bubimir13 kaže...

Ne preporučam ti

 Jedni prijatelji mi govore kao Shelby_09 - mobitel će povući struje koliko njemu treba, a drugi kao bubimir13 - ne koristiti jači punjač i tko je sad tu u pravu?

 Dakle, ukoliko imaš punjač iste izlazne snage onda nemaš problema sa punjenjem baterije, jer je snaga koja izlazi iz punjača i ulazi u mobitel istoznačna. Problem nastaje kada izlazna jačina nije ista kao originalna i tu dolazi do ''blesiranja'' čipa koji regulira unos struje. Svaki mobitel novi pa čak i baterija ima taj čip, i kad se to zblesira najmanja šteta je kupovonje nove baterije, a ako je taj čip na matičnoj ploči mobitela e pretpostavi sam onda.

15 godina
offline
Re: Punjenje mobitela
bubimir13 kaže...

 Dakle, ukoliko imaš punjač iste izlazne snage onda nemaš problema sa punjenjem baterije, jer je snaga koja izlazi iz punjača i ulazi u mobitel istoznačna. Problem nastaje kada izlazna jačina nije ista kao originalna i tu dolazi do ''blesiranja'' čipa koji regulira unos struje. Svaki mobitel novi pa čak i baterija ima taj čip, i kad se to zblesira najmanja šteta je kupovonje nove baterije, a ako je taj čip na matičnoj ploči mobitela e pretpostavi sam onda.

 U ovom slučaju iste snage ili izlazne struje je isto jer je napon uvijek oko 5V (P = U * I). Ne kuzim sta ima izblesirati čip, ako je npr. punjač 2 A, a regulator punjenja u mobitelu može maksimalno povući 1A , on će i povući 1A. Odnosno kada je punjač  1A, a regulator 2, povući će logično 1A te će sporije puniti nego da je priključen na punjač od 2 A.
Iz svega toga zanima me što to može izblesirati taj  "čip"? hvala!

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2015 21:38 (SHELBY_09).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Punjenje mobitela
bubimir13 kaže...
Matozan kaže...
SHELBY_09 kaže...

Bitno da je punjač kvalitetan, a mobitel će povući struje koliko njemu treba, tako da nema veze s kojim puniš. Punjač s više izlaznih ampera će brže puniti mobitele koji to podržavaju, odnosno onaj s manje ampera će ga puniti sporije...

 

bubimir13 kaže...

Ne preporučam ti

 Jedni prijatelji mi govore kao Shelby_09 - mobitel će povući struje koliko njemu treba, a drugi kao bubimir13 - ne koristiti jači punjač i tko je sad tu u pravu?

 Dakle, ukoliko imaš punjač iste izlazne snage onda nemaš problema sa punjenjem baterije, jer je snaga koja izlazi iz punjača i ulazi u mobitel istoznačna. Problem nastaje kada izlazna jačina nije ista kao originalna i tu dolazi do ''blesiranja'' čipa koji regulira unos struje. Svaki mobitel novi pa čak i baterija ima taj čip, i kad se to zblesira najmanja šteta je kupovonje nove baterije, a ako je taj čip na matičnoj ploči mobitela e pretpostavi sam onda.

 adapter, popularno zvan punjač, je naponski izvor. Prouči osnove elektrotehike, pa ćeš se smijat poprilično svom postu.

 

punjenje baterije nije linearno i blabla ne da mi se tipkat, ali nema štete ako se koriste drugi adapteri i jedini bitni parametar je napon na izlazu 5 V.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.7.2015 7:48 (cickova).
13 godina
offline
Punjenje mobitela

Bez straha možete bilo koji punjač koristiti,malo logike uključite,onda bih nam svima bile baterije pokvarene jer spajamo mobitele na PC.

Ima pun klinac ljudi koji na PC-u puni mobitel a baterije im u radu ;) Tako da 2 i 2 zbrojite i vidjeti ćete da se smije ;)

Moje iGovno punim s punjačem s kojim stignem(naravno koji ima usb utičnicu u sebi) i evo još uvijek radi,tako sam i Z1 i Z1C i Z3 i sve ostale telefone punio i nikad problema.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Punjenje mobitela

Ne kužim logiku, pa output pc-a je mnogokratno manji nego output utičnice

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Punjenje mobitela
maks0806 kaže...

Ne kužim logiku, pa output pc-a je mnogokratno manji nego output utičnice

 E sad neznam koliko ampera na 5v daje pc na usb,ali opet sve je to isto,bitno da je 5V.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice