[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

poruka: 982
|
čitano: 275.719
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Imao sam par dana CM7. Super je, ali ima stvari koje ne rade kao što su radio, video, Wi-Fi malo sporije hvata i jos ponešto. Ono što mi se svidjelo je ovaj Beats audio sistem. Zvuk je stvarno bolji. Koliko vidim na stranici za MIUI, stavit će i za njega to. Uz to još riješit bugove i mob će biti vrhunski.

 

Tko pod drugim jamu kopa dvije sreće grabi ali ćud nikad!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.3.2012 21:53 (sako9800).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
CroNk3r kaže...
cecenac kaže...

kyorarom 5.2 . Set cpu profili; main na ondemand 400-1000, in call i ofscreen do 400 ondemand, powersave od 00:30 do 7:30

Ah u tome je finta, ja manje spavam  {#}(imam 0:00-5:30 powersave)

  A sta da ti kazem, ja moran imat moj beauty sleep

Support the software developers. If you like their products buy them !
14 godina
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Nije MIUI jos za svakodnevnu uporabu ako se mislite igrati, u skoro svim igrama se pojavljuju bijele teksture, a ako se ne mislite igrati onda samo izvolite.

:D
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

@CroNk3r - imam pitanje u vezi particioniranja i koristenja KMapp. Kako to ide?

 

Cijelo popodne pokusavam napraviti particiju ali mi ne uspjeva :(

 

što znaci:

1. data2sd

2. hybrid data2sd

3. app2sd i verzije

4. Enable swap

 

i što trebam napraviti da bi napravio particiju.

 

pokusao sam iz recoverija napraviti particiju..stisnem 512 i swap0.. restartam mob i spojim g ana komp..mikrosd velicina se nije nista smanjila zbog particije.. ne kuzim

 

Hepl :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.3.2012 19:50 (creativeone).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
creativeone kaže...

@CroNk3r - imam pitanje u vezi particioniranja i koristenja KMapp. Kako to ide?

 

Cijelo popodne pokusavam napraviti particiju ali mi ne uspjeva :(

 

što znaci:

1. data2sd

2. hybrid data2sd

3. app2sd i verzije

4. Enable swap

 

i što trebam napraviti da bi napravio particiju.

 

pokusao sam iz recoverija napraviti particiju..stisnem 512 i swap0.. restartam mob i spojim g ana komp..mikrosd velicina se nije nista smanjila zbog particije.. ne kuzim

 

Hepl :)

Koji kernel i ROM koristis?

 

:D
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

kyara rom i gmod 2.4.

 

evo napravio sam particiju u recoveriju 512, 0swap i napravio wipe reset. ..a u KMapp sam ukljucio hibrid data2sd. valjda je to to?

14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
creativeone kaže...

kyara rom i gmod 2.4.

 

evo napravio sam particiju u recoveriju 512, 0swap i napravio wipe reset. ..a u KMapp sam ukljucio hibrid data2sd. valjda je to to?

yep, ti ne vidis tu particiju ali se moze skuzit dal radi ako prilikom instaliranja igre ili aplikacije koja ima npr 20mb na internal memoriji zauzme oko 1mb.

:D
12 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
je li ko probao kyrillos v10final?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
toske81 kaže...
je li ko probao kyrillos v10final?

Ne, niti ne namjeravam...

MIUI koji jos cak nije ni u beti mi radi bolje nego sto je kyrillos kad je bio u beti, a i GB na nasem uredaju nema buducnosti, ICS je buducnost.

Ako malo bolje pogledas xda forum za galaxy 3 ima vec sad 2 vrste MIUI-a i 2 vrste AOKP romova koji su bazirani na ICS, a CM7 based ROMa su samo 2 a to su kyrillos i sekhy's rom, a rezlika je skoro pa nikakva.

Razlike:

MIUI je brzi od bilo kojeg CM7 based ROM-a

CM7 based ROM-ovi imaju nekoliko bugova manje

 

I opet ti sve na isto dode. 

:D
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
a koji bi bio bolji,brzi kyrillos v10final ili kyorarom v0.5.2
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
celavi_cupo kaže...
a koji bi bio bolji,brzi kyrillos v10final ili kyorarom v0.5.2

Ja bih ti preporucio Kyorarom ako oces Froyo koji radi savrseno, Kyrillos v10 ti je ako oces ROM mrvicu brzi, ali uz nekoliko bug-ova, a opet mozes produziti i do MIUI v4 koji je jako brz, dobro izgleda i sve super, ali uz malo vise bugova od Kyrillosa.

 

Znaci sad je na tebi odluka dal oces ROM koji je fully working(Kyorarom), half working(MIUIv4) ili izmedu(kyrillos), sva 3 ROM-a su izrazito brza s tim da MIUI zna zezati kad ga otkljucavas da touchscreen ne radi 10 sec, na kyrillosu mi se isto desavalo ali na kojih 5 sec, a na froyo bilo koji uzmes nema sanse da se to dogada.

:D
12 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Da li je isti nacis flashanja Kyoarom i ICS? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Besplatan unlock Samsung Galaxy 3 uređaja

Besplatan unlock Samsung Galaxy 3 uređaja

 

U ovom postu ću vam ukratko pokazati kako bez po muke otključati vaš SG3 uređaj.

 

Odmah napomena:

 

Ne odgovaram za možebitne probleme u radu uređaja kao i za situaciju ako nešto pođe po zlu i telefon postane držač papira a.k.a cigla!

 

Uređaj kojeg sam uspješno otključao bio je zaključan na Tele2 mrežu.

Da biste provjerili da li je vaš uređaj zaključan unesite slijedeći kod za provjeru:

*#7465625#

Prva opcija bi trebala biti ON ukoliko je vaš uređaj zaključan:

 

Network Lock [ON]
Network Subset Lock [OFF]
SP Lock [OFF]
CP Lock [OFF]

 

Za slijedeće radnje uređaj mora biti rootan (na početku teme imate upute što i kako pa da se ne ponavlja).

 

1. Instalirajte aplikaciju Terminal emulator sa Android marketa tj. Google play-a:

https://play.google.com/store/apps/details?id=jackpal.androidterm

2. Skinite neki Hex editor (evo vam ovdje portabilna verzija da ne morate instalirati)

 

3. Nakon što ste instalirali Terminal emulator pokrenite ga.

 

4. Prvo je potrebno je kopirati fajl nv_data.bin na memorijsku karticu što ćemo napraviti slijedećim komandama:

 

su

cat /efs/nv_data.bin >> /sdcard/nv_data.bin

 


5. Priključite vaš uređaj na računalo putem kabela te kopirajte taj isti fajl (nv_data.bin) negdje na računalo (za slučaj nužde napravite još jednu kopiju negdje na računalo).

 

6. Otvorite Hex editor te učitajte fajl nv_data.bin i potražite redak 40A04 i vrijednost DA kao na slici:

7. Kliknite na vrijednost DA i umjesto nje upišite DB

8. Spremite tako modificirani fajl tako što će te u Hex editoru odabrati opciju Save

 

9. Vratite taj fajl natrag na memorijsku karticu (ako vam kaže da već postoji samo potvrdite da ga zamijeni)

 

10. Odspojite uređaj sa računala te pokrenite ponovo Terminal emulator te unosite komande redom kako su navedene (ne zaboravite nakon svake komande kliknuti Enter)

 

surm /efs/nv_data.binrm /efs/nv_data.bin.md5cat /sdcard/nv_data.bin >> /efs/nv_data.binchmod 755 /efs/nv_data.binchown radio.radio /efs/nv_data.bin || chown 1001.1001 /efs/nv_data.binreboot

 

Moguće da vam nakon trećeg retka (rm /efs/nv_data.bin.md5) javi da nešto nije u redu i da ne postoji taj fajl ali ignorirajte kao ja i krenite dalje.

 

11. Ako se nakon komande reboot u Terminal emulatoru uređaj ne restarta sam učinite to vi ručno

 

12. Nakon uspješnog restarta unesite ponovo kod s početka posta*#7465625#

te bi sada umjesto ON pod Network Lock trebalo stajati OFFšto znači da ste uspješno otključali vas uređaj.

 

Umetnite karticu nekog drugog operatera i uživajte!

 

Zasluge za ovo idu dečkima sa XDA foruma.

 

P.S.

 

Nadam se da sam vam uštedio koju kunu:)

World Championships: 7, GP started: 289, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,517
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2012 23:28 (F1-IVO).
 
15 0 hvala 14
12 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Pozdrav,

 

potrebna mi je pomoc. Imam dotični mobitel i na Vip pretplati sam. iz Vipa kazu da nije do njih, nego do mobitela, pa prije nego odem u servis da se obratim

onima koji znaju više.

dakle zbog puta u inozemstvo iskljucila sam privremeno use packet data. kad sam se vratila u Hr vise mobitel ne pamti kad oznacim tu opciju.

probala sam izbrisat APN i ponovo ga ručno unjela, restartala... i nista

probala sam vratiti na tvorničke postavke i opet unjela APN, restartala i opet ništa.

 

google prijatelj kaze da su ljudi imali isti probelm, no nitko od njih ne kaze kako ga rješit. Nadam se pozitivnim odgovorima {#}

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2012 9:06 (Nerra).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Ivo, svaka ti dala, probam pa javim jel sve OK !

I see offline people !
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
grde kaže...

Da li je isti nacis flashanja Kyoarom i ICS? 

Jep.

F1-IVO kaže...


Hvala, stavljam na prvu stranicu.

EDIT: Znas mozda dal je moguce na bilo koji nacin kopirati cijeli tvoj post da ga stavim na prvu stranicu? meni baca onaj HTML error {#}

Nerra kaže...

Pozdrav,

 

potrebna mi je pomoc. Imam dotični mobitel i na Vip pretplati sam. iz Vipa kazu da nije do njih, nego do mobitela, pa prije nego odem u servis da se obratim

onima koji znaju više.

dakle zbog puta u inozemstvo iskljucila sam privremeno use packet data. kad sam se vratila u Hr vise mobitel ne pamti kad oznacim tu opciju.

probala sam izbrisat APN i ponovo ga ručno unjela, restartala... i nista

probala sam vratiti na tvorničke postavke i opet unjela APN, restartala i opet ništa.

 

google prijatelj kaze da su ljudi imali isti probelm, no nitko od njih ne kaze kako ga rješit. Nadam se pozitivnim odgovorima {#}

 

 

Ja mislim da ti je do vipa jer jedan frend ima wildfire i on je isto imao probleme takve...

Jedino pricekaj malo pa da vidis dal netko od kolega koji su na tele 2 ima probleme pa da javi.

Jel mozda flashan mobitel? Ako je reci koji ROM i kernel.

 

 

 

:D
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2012 18:48 (CroNk3r).
15 godina
neaktivan
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
CroNk3r kaže...
EDIT: Znas mozda dal je moguce na bilo koji nacin kopirati cijeli tvoj post da ga stavim na prvu stranicu? meni baca onaj HTML error {#}

Stvar je u tome da ima i linkova i zato baca error a i da kopiram gube se slike koje nemogu više uploadat jer sam ih izbrisao sa kompa:(

EDIT:

Jel uspio tko još otključat G3? Ja sam danas još jednog.

World Championships: 7, GP started: 289, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,517
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2012 21:09 (F1-IVO).
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
F1-IVO kaže...
CroNk3r kaže...
EDIT: Znas mozda dal je moguce na bilo koji nacin kopirati cijeli tvoj post da ga stavim na prvu stranicu? meni baca onaj HTML error {#}

Stvar je u tome da ima i linkova i zato baca error a i da kopiram gube se slike koje nemogu više uploadat jer sam ih izbrisao sa kompa:(

EDIT:

Jel uspio tko još otključat G3? Ja sam danas još jednog.

Nema onda veze, stavio sam link koji vodi direktno do tvog posta koji opisuje proces unlockanja tako da mislim da nece biti problema.

 

A sto se tice ovog dal je tko dekodirao, ja nisam jer ne mislim prelazit na drugu mrezu, a ako mi zatreba znam di mogu naci tutorial.

:D
14 godina
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1557323

Stize kernel 3.x 

 

Sto to znaci?

To znaci da postajemo neovisni o samsungu i njihovim driverima i da ce OPEN FIMG raditi jos bolje i brze i da ce nas mob biti mrcina{#}{#}{#}

:D
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2012 14:49 (CroNk3r).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatan unlock Samsung Galaxy 3 uređaja

ne mogu nac 40A04 jel mi moze netko pomoc

13 godina
neaktivan
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
CroNk3r kaže...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1557323

Stize kernel 3.x 

 

Sto to znaci?

To znaci da postajemo neovisni o samsungu i njihovim driverima i da ce OPEN FIMG raditi jos bolje i brze i da ce nas mob biti mrcina{#}{#}{#}

mozes malo pojasniti u kojem smislu poboljsanja?

14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
creativeone kaže...
CroNk3r kaže...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1557323

Stize kernel 3.x 

 

Sto to znaci?

To znaci da postajemo neovisni o samsungu i njihovim driverima i da ce OPEN FIMG raditi jos bolje i brze i da ce nas mob biti mrcina{#}{#}{#}

mozes malo pojasniti u kojem smislu poboljsanja?

Ovi kerneli koji su do sad izasli ovisni su o nekim samsungovim driverima koji su za k***c jer su oni ubiti samo modifikacija samsungovih kernela, a kad izade kernal koji nije ovisan o tome onda ce i OPEN FIMG driveri radit brze jer nece trebati neke samsungove gluposti koje samo usporuju mob, skoro sve modifikacije ce biti lakse izvesti jer samsung na low buget uredaje ne ulaze skoro pa nista.

A to da ih naprave samo da ih imaju se moze vidjeti iz primjera naseg moba, kad sam ga kupio mislio sam si WTF??, kaj sam ja to kupil, nist nemam pokrenuto i lagga, a kad sam flashao evo ti poboljsanje performansi za vise od duplo, a sve to samo zbog toga sto je samsung to napravio cisto da ima low buget smartphone.

 

S druge pak strane gle im malo ove skuplje smartphone, drugi proizvodaci se ne mogu mjerit s njima na stock ROM-ovima.

:D
14 godina
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Kako se radi "reboot" (rucno) pomoću kojih tipki.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
kran kaže...

Kako se radi "reboot" (rucno) pomoću kojih tipki.

drzis power 10-20sec

 

:D
12 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

najavljen je cm7 alpha8 sa popravljenom kamerom i crt animacijama, sad samo ostaje bluetooth.

 

  http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1101218

 

cm9 cemo jos cekat da najave build 5, al vjerojatno rade na fimgu, nekidan sam vidio link sta sve mogu fimg dreiveri dobra donit, samo pola toga jos ne radi.

 

tu je i dolby zvuk

 

  http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1563788

 

te dva nova cm9 rom-a open kang i kisadowrx.

 

dakle jos malo i epic phone!

Support the software developers. If you like their products buy them !
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
cecenac kaže...

najavljen je cm7 alpha8 sa popravljenom kamerom i crt animacijama, sad samo ostaje bluetooth.

 

 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1101218

 

cm9 cemo jos cekat da najave build 5, al vjerojatno rade na fimgu, nekidan sam vidio link sta sve mogu fimg dreiveri dobra donit, samo pola toga jos ne radi.

 

tu je i dolby zvuk

 

 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1563788

 

te dva nova cm9 rom-a open kang i kisadowrx.

 

dakle jos malo i epic phone!

Jep, jos malo i imamo savrseni CM7, a onda se nadam da ce marcellusbe vise vremena na ICS posvetiti, ali ima to osim njega jos developera

 

EDIT: nisi napomenuo da jos na CM7 treba za snimanje kameru osposobit.

:D
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.3.2012 21:27 (CroNk3r).
12 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

koliko sam primjetio.. ima dost bugova.. treba pricekati, a i na romove koji ce isoristavati kernel u potpunosti

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.3.2012 22:17 (creativeone).
14 godina
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Problem je sto se je odlucio developer da ipak nece ici na noviju verziju kernela nego da ce ovu unaprijediti, a to opet nije dobro za OPEN FIMG jer developer OPEN FIMG-a to radi za spicu, a onda ima vec kernel 3.0 u koji je laksi za daljnji razvoj.

:D
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

jel ima jos netko problema s gps-om?

Problem je da mi lokaciju promasi za nekih 30 tak km

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2012 18:11 (celavi_cupo).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice