Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

poruka: 5.989
|
čitano: 2.449.915
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
goranbm kaže...

Pa potrebno je kao prvo rootat mob da dobiješ pristup CWM (Custom Recovery.) E sad za to imaš nekoliko načina, najbolje je da kroz ODIN . Na ovom Linku otvori spoiler pod 2. Root i pročitaj NAPOMENU. Kad to napraviš na mobu će ti se pojavim aplikacija Superuser i još neka, mislim da se zove CWM ili tak nešto. Nakon toga moraš provjeriti na mobu da li sa držanjem 3 tipke možeš ući u recovery (VOL +, Home, Power). E ako ti to uspije, onda se vrati pa ćemo dalje.

Jest, napravio sam sve .. dobio te 2 navedene aplikacije i mogu uc u recovery .. 

Sto mi je dalje cinit da dobijem ICS na uredaj ? Po mogucnosti ak mozes sredit da mi bude neki zasad najbolji ICS ROM na uredaju .. Da sve aplikacije rade bez prekidanja i da baterija bude zadovoljavajuca koliko toliko :)

 

P.S. El mozda neko zna / moze dat link di se moze nabavit zadnje kuciste i onaj sjajni rub oko SGSa ? Naravno novo nekoristeno .. Bilo bi dobro kad nebi bio ebay, no ako nema nigdje u RH ...... ?

WHY SO SERIOUS ??
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.4.2012 16:06 (fakEEE).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
ⓑⓤⓖ░░▒▓███✰✰►◕‿◕◄✰✰███▓▒░░ⓑⓤⓖ
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Hmm, 2,3x vise juicea, čini se super.

Trebao bi držat bar 2 dana s tom baterijom.

 

Ali pošto se SGS jako grije, hoće li ta baterija eksplodirati na 60+°C?

I je li se dobiva tunnel vision zbog kućišta?

HEY WHAT'S YOUR NAME?? MY NAME IS TOOOOOOOOOOOOOOM BENNEEGEHGHHGHGHGHGHGHGHGHGH
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Ljudi,posto ubrzo dobivam galaxy s imam pitanje.

Koji rom je bolji, ICS 4.0.3 ili 4.0.4?

Ljubomorne duše mogu da mi puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
8ax kaže...
tony THE Noob kaže...

 

Hmm, 2,3x vise juicea, čini se super.

Trebao bi držat bar 2 dana s tom baterijom.

 

Ali pošto se SGS jako grije, hoće li ta baterija eksplodirati na 60+°C?

I je li se dobiva tunnel vision zbog kućišta?

2 Dana mi drži orginal baterija, imam semaphore 0.9.7 i juicedefender. Ukljucen je deep idle. Jucer sam tek to instalirao i radi odlicno. Baterija mi se preko noci ispraznila samo za 3% (5h)

ⓑⓤⓖ░░▒▓███✰✰►◕‿◕◄✰✰███▓▒░░ⓑⓤⓖ
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Pa 4.0.4 naravno, u njemu su fixevi nekih bugova u 4.0.3 ......

Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
tony THE Noob kaže...

Ako hocu staviti neki drugi kernel, onda moram neki factory reset raditi ili samo instaliram preko postojecega ?

Samo skini kernel ubaci ga u folder na karticu, pokreni telefon opet u clockworkmod (+ gašenje home tipka) odi na instal from sd, nadji ga i potvrdi. Ništa ne moraš da radiš factory reset :) Ja sam se isto prebacio na Semaphore_ics_0.9.7, ove novije još nisam isprobavao :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Sad sam shvatio zasto nisam mogao zatvorit kuciste, tak mi je jako pao mob (letio je oko 2 m) da se saraf odsarafio do pola (onaj ispod poklopca) i popucao poklopac kod konektora...
Najizdrzljiviji mob koji sam ikad imao.
MY NAME IS TOOOOOOOOOOOOOOM
13 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
I meni bez deep idle 4% preko noci (cca 8h).

Koristim Slim ICS 3.2. Semaphore 1.0s.

Odlicna konbinacija. Najfluidniji rom sto sam probao. Preporuka.

Jos da nek porta neke stock Samsung aplkacije kao Camera, memo, radio fm i calendar bio bi vrhunski rom.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Kako se ukljucuje deep sleep/idle?
MY NAME IS TOOOOOOOOOOOOOOM
13 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Ako imas Semaphore kernel onda imas i Semaphore aplikaciju i u njoj ukljucujes. Da bi bila u funkciji moras iskljucit bluetooth radio modul.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Chome kaže...
Ako imas Semaphore kernel onda imas i Semaphore aplikaciju i u njoj ukljucujes. Da bi bila u funkciji moras iskljucit bluetooth radio modul.

Mislim da imam semaphore, sad cu pogledat...

 

edit : Nemam to, ROM je stock XXJVU 2.3.6 + Semaphore 2.5

MY NAME IS TOOOOOOOOOOOOOOM
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.4.2012 13:20 (8ax).
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

malo off topica,kupio sam curi galaxy + i u unutarnjoj memoriji piše ukupno memorije 4,99 GB dok meni na običnom galaxyu piše 5,78 GB,ima li netko galaxy + da pogleda kako je kod njega,hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

To ti je normalno za S+ imam ja doma 2 komada i isto tak pise,bez brige ima on isto memorije kao i obicni samo je malo drugacije rasporedena...

 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

 do kada to traje i dali kupuje ko sa te stranice?

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Imam problem sa flashanjem novog kernela. Trenutno mi je gore Semaphore 0.8.0 i sad sam skinuo 1.0.0 verziju i stavio na u root sd kartice međutim kad odem na "install zip form sd card" i "choose zip from sd card" ne mogu uopće naći taj kernel. U čemu je stvar? Ovo mi se prvi put dešava...

 

Riješio sam. Kernel je bio tamo samo ga iz nekoga razloga nisam mogao vidjeti. Ponovo sam ga spojio sa USB-om i prebacio kernel u neki random folder što počinje sa "A" i kasnije ga je odmah prepoznao.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.4.2012 14:11 (Switch).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

 Malo sam progugla i na ebay možeš to isto kupiti za 40 kn.

inače mnogo stvari preko njega uzimam i nikad nisam nikakvih problema ima i ova naša ekipa kupuje preko njih iz kine pa prodaju nama u hr :D

http://www.ebay.co.uk/itm/3500mAh-Extended-Battery-Black-Back-Hard-Cover-Samsung-Galaxy-S-i9100-/190619456230?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2c61ce12e6

15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Ruzno i veliko ali 3500mah :D

ⓑⓤⓖ░░▒▓███✰✰►◕‿◕◄✰✰███▓▒░░ⓑⓤⓖ
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
@toni
Vec se iz linka vidi da je to za Galaxy S2.
I am Sinistar. I hunger!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
toni1983 kaže...

 Malo sam progugla i na ebay možeš to isto kupiti za 40 kn.

inače mnogo stvari preko njega uzimam i nikad nisam nikakvih problema ima i ova naša ekipa kupuje preko njih iz kine pa prodaju nama u hr :D

http://www.ebay.co.uk/itm/3500mAh-Extended-Battery-Black-Back-Hard-Cover-Samsung-Galaxy-S-i9100-/190619456230?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2c61ce12e6

A jel ima na ebayu za kupit ovaj sjajni rub na SGSu sto ga obavija ? Kako bi ga bilo moguce zamjenit ?

WHY SO SERIOUS ??
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Moguce ga je zamjenit kupnjom maske+ekrana (550kn ebay, 1150kn u ovl.servisu, 800 kn u obicnom servisu)
I am Sinistar. I hunger!
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

dal zna netko kako otljucat mob na sve kartice?

AMD-ATI
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

za početak, imam slijedeće:

 

Model: GT-I9000

Kernel: Dark core 2.4

Modem: I9000XXJVO

Firmware: XWJVH

Release: DarkyROM JVH v10.1

Android: 2.3.3.

 

Problem je slijedeći:stavljen je Darky 10.1 još prije skoro godinu dana....sve mije super radilo...bez lagova, bez nekog trošenja baterije pretjeranog...sve super....unazad 2 mjeseca sam isporbao staviti GO Launcher i tada me počela gadno hebati baterija, izprva nisam ni shvatio da je do toga ali kasnije kada razmislim to je počela upravo tada...baterija mi padala kod blesava, ako bi bio na netu (koristim Opera) u roku od 20 minuta bi mi otišlo oko 20-30% baterije !!!

 

Uninstalirao sam hebeni GO Launcher i vratio sa Pro Launcheru....ali ista stvar...baterija i dalje rikava....maknuo sam i njega i stavio si defaultni launcher ali ništa...i dalje baterija aj bok.....ok, na kraju sam kupio novu bateriju, ali i dalje opet ista stvar!!! poludim

 

probao sam ići u Recovery kako bi resetirao bateriju, ali kada se restarda mob da uđe u Recovery tamo naiđem na crni ekran sa nekim crtama u bojama i ništa se ne vidi....tako mi je bilo oduvijek....zbog čega neznam....inače te iste crte mi se također pojavljuju samo i isključivo kada palim mobitel prije ekrana di trebam ukucati PIN za ući....

 

eto, ljudi, što mi je raditi? Andorid OS pokazuje uvijek između 2% i najviše 7-8% tako da nije to onaj poznati bug....imam push mail, dosta poziva na dan itd...sve kao i prije....uvijek istim intenzitetom koristim mob tako da tu ne vidim nikakvih problema...

 

Da stavim novi Darky? ili neki drugi ROM? da li bi to uopoće riješilo taj problem?

 

Malo me frka to raditi jer imam recimo K-9 mail za posao sa 3 accounta pa bi trebao sve nanovo raditi postavke....ili to mogu sa nekim programom backupati pa kasnije samo vratiti?

 

 

Hvala!!

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2012 20:21 (alan_poh).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
mirza64 kaže...

dal zna netko kako otljucat mob na sve kartice?

Ukratko:mobitel mora biti root-an i onda imas na google play-u ovu aplikaciju

Samo prati njene upute i sve je ubrzo gotovo,ja sam je koristio prije desetak dana i sve je uredno prošlo

12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Bok ljudi!

Jel moze mala pomoć? :))

imam ICS 4.04 i Semaphore karnel.

 

Ovako,

-ne radi mi google talk...kad ga upalim onda izgleda kao da sam offline, i kad mjenjam da me stavi online nece mi to napraviti.

-ne radi mi prijenosni Wi-Fi hotspot...kad ga uljucim napise na vrhu poruku: ograničenje ili aktivan hotspot i automatski iskljuci kvacicu

-zna mi cesto prekinuti poziv u toku razgovora i pocen kratkotrajnu zujanje

 

Molio bi da mi netko pomogne u rijesavanju ta 3 problema.

hvala :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

O kojem bi se ROM-u radilo ??

Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
15 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

flesovao sam infinitum 2.0 sve super samo me nervira media proces mi je na 20% za sta je ovaj media proces??

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Date mi neki kernel koji podrzava oc do bar 1700mhz.
Sad imam icy glitch koji podrzava samo do 1500mhz.
I am Sinistar. I hunger!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
*dajte mi preporucite
I am Sinistar. I hunger!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
8ax kaže...
@toni
Vec se iz linka vidi da je to za Galaxy S2.

odakle ti da je za 2 ovo je za sa galaxy s + isti je ko obicni i pogledaj slike za 2 je kamera na sredini odi je sa strane :))

 

 

a sad ako mi ko moze pomoc od vas imam dosta lagova na mobitelu i zna se smrznit cesto, inace prije nekih 2 mj stavio sam ics 4.0.4

i npr.kad igram pes 12 zna mi se svako 20 ak sec. usporit igra i igraci idu kao slow motion sad ne znam jeli to do.ovih lagova ili do snage procesora.

ako ko moze pomoc unaprijed hvala

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice