Sony Xperia Z3+ rasprava

poruka: 37
|
čitano: 8.605
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Sony Xperia Z3+ rasprava
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z3+ rasprava

 Čemu su to uopće išli izbacit kad čitam da dolazi Sony Lavander...jako zanimljiv mobitel...

16 godina
offline
Sony Xperia Z3+ rasprava

Z3+ je flagšip, a Lavander je neki srednji segment...

Mada se još i špekulira Xperije P2 sa 4200mAh baterijom i s810 čipom..

 

Još je tu dost nejasnoća oko nadolazećih Sony modela...

 

Jedno je jasno, Z3+ je flagšip za 2015tu godinu..

Šalu na stranu, uopće mi nije jasno kaj su mislili s tim Z3+ modelom reć, dal je to neki prijelazni model il se drže onog: ne mjenjaj konja koji pobjeđuje, e pa taj konj je već svima lagano dosadio s jednim te istim dizajnom i ostalim stvarima koje prate Z seriju..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony Xperia Z3+ rasprava

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z3+ rasprava
zvonac kaže...

Šalu na stranu, uopće mi nije jasno kaj su mislili s tim Z3+ modelom reć, dal je to neki prijelazni model il se drže onog: ne mjenjaj konja koji pobjeđuje, e pa taj konj je već svima lagano dosadio s jednim te istim dizajnom i ostalim stvarima koje prate Z seriju..

 Vidim da dosta ljudi koristi ovo kao argument protiv Z3+ i da je Sony sranje. A kad Apple napravi istu stvar (iPhone 4 i 4s, 5 i 5s), onda je to svima ok? Nije mi jasno to.

 

Al dobro, nema veze

 

Ja mislim da su Z3+ izbacili zato jer su skuzili da flagship za 2015. nece biti spreman na vrijeme (mozda dodje tek 2016.), pa su napravili taj Z3+ tek tolko da ne budu vise od godinu dana bez flagshipa.

 

Inace se slazem sa svim da je ovaj mob nepotreban, ali isto tako mislim da je nepotrebno raditi novi flagship svake godine pa svejedno svi to rade. Uostalom, zove se Z3+, pa je logicno da budu samo sitne izmjene.

 

A i zasto vam smeta, Z3+ ce srusiti cijenu Z3 pa jednostavno kupite Z3 po nizoj cijeni.

 

 

I slazem se s tobom da mi nije jasno sta Sony tocno radi. Postoje glasine o Lavenderu i P2 (iako sam prilicno siguran da je P2 fake), ali Lavender bi trebao biti stvaran. Ima veci ekran i jos neke specifikacije bolje od Z3, a losiju kameru i slabiji procesor... ne kuzim sta hoce postici.

12 godina
offline
Sony Xperia Z3+ rasprava

Bar je sony nazvao mob z3+ a ne z4. Htc je ponosno nazvao njihov mob m9, a istu stvar su kao sony napravili

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z3+ rasprava
maks0806 kaže...

Bar je sony nazvao mob z3+ a ne z4. Htc je ponosno nazvao njihov mob m9, a istu stvar su kao sony napravili

 Ne samo HTC, svi to rade. Samsung, Apple, Microsoft. Razlike izmedju zadnjih par flagshipova su minimalne. Jednostavno tehnika vise ne napeduje toliko brzo da bi mogli svake godine izbaciti nesto revolucionarno. I zato je debilno da svake godine izlazi novi flagship, al eto, kapitalizam, zarada i to

12 godina
offline
Sony Xperia Z3+ rasprava

Pogle s6 i s5. Sorry ali razlika je. Ip 5s i ip6 isto. M8 i M9 nema. Zato kudos sonyju i appleu što nazovu mob kao prethodni i dodaju s ili +, dok htc napravi m8+ i nazove ga m9

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony Xperia Z3+ rasprava

Pa koja je razlika izmedju S5 i S6?

 

Drugi procesor, veca rezolucija ekrana i bolji fotic. S druge strane, S6 nema microSD slot i nije vodootporan

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6033&idPhone2=6849

 

Slicno i za iPhoneove

 

Je razlika, mozda mrvicu veca nego izmedju Z3 i Z3+, ali svejedno nedovoljna da rade novi MOB imo

 

 

Osim ako ne mislis na dizajn, ali to nije bitno, bitne su specifikacije

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony Xperia Z3+ rasprava

S6 i G4 su dostojni imena flagšip svojih firmi 2015te godine, oni su dvojac koji nose neke promjene, osvježavajuće, reklo bi se...

Ostatak društva, copy-paste (Z3+, M9) aj M9 ima novu kameru, al nedovoljno da bi se reklo da je dostojan imena "flagšip" iz HTCa..

 

Očekujem cijenu za Z3+ istu ko i za prethodnika ili višu..

Ne znam na što Sony cilja i što su mislili s tim modelom, al nekak sam skeptičan da bu masa prihvatila ovaj model objeručke s osmjehom..

Z3 i dalje rastura, pa čak i Z2, a za Z3+ će bit upitna budućnost, al kako i za sve pa tako i za mobilnu industriju, vrijeme će pokazat...

 

Aj da su stavili u Z3+ "ispravljeni" s810 još bi prošlo, al ovak, vrući 810 čip u taj Z3+, mada me zanima iskreno kak bu to sve vozilo u Z3+ baterija i taj vrući 810 čip, baterija je manja neznatno, a ovi u Sonyu se praktički kunu da su performanse baterije "nepromjenjene..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony Xperia Z3+ rasprava

Hajde barem sačekajte dolazak mobilnog gadgeta na tržište, pa i kod nas, ako svrati hehehehehe!!!! 

Istina da SONY kopira pomalo Apple sa S varijacijama na zadanu temu, ili C, sasvim nebitno, ali da ima dima i vatre u činjenici da se ide na flagship svake godine jedan, a ovo je peglanje starog modela i malo friziranja na račun stare slave!!!! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony Xperia Z3+ rasprava

Shvatite da Z3+ nije 2015 flagship. Pravi flagship ce doci krajem godine ili pocetkom iduce. Ovo su izbacili samo da popune rupu

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z3+ rasprava
macgyver kaže...

Shvatite da Z3+ nije 2015 flagship. Pravi flagship ce doci krajem godine ili pocetkom iduce. Ovo su izbacili samo da popune rupu

 A gle, ne znam koje rupe, rupe su popunjene.. Onda koja će rupa bit popunjena izlaskom Xperije P2?

Specke Xperije P2 su na razini high end smartfona, a kad znamo da je Z serija namjenjena gornjem rangu..

A P2 cilja na srednji segment (?). Bar prema pročitanom, al to još sve visi u zraku..

 

Sony je imao namjeru izbacit "novi" model 2015te god. na tržište a to je i napravio, kakvi su im daljni planovi, vidit ćemo..

Z4 za japansko tržište, Z3+ internacionalna verzija...

IFA je tek ak se ne varam u devetom mjesecu, osim ak tam nekaj ne predstave, al sumnjam.. Većina velikih igrača je izbacila (Samsung, LG, Huawei) na tržište nove modele, tak da sumnjam da bu Sony to gledao postrani..

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2015 13:23 (zvonac).
12 godina
offline
Sony Xperia Z3+ rasprava

@MacGyver srsly?!? Dizajn nije bitan? Koliko se prigovaralo samsungu za šugavu izradu, i to nije bitno? Dizajn je bitan, a ne specsi dok sve radi kak spada, u zabludi si stari moj

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z3+ rasprava
zvonac kaže...
macgyver kaže...

Shvatite da Z3+ nije 2015 flagship. Pravi flagship ce doci krajem godine ili pocetkom iduce. Ovo su izbacili samo da popune rupu

 A gle, ne znam koje rupe, rupe su popunjene.. Onda koja će rupa bit popunjena izlaskom Xperije P2?

Specke Xperije P2 su na razini high end smartfona, a kad znamo da je Z serija namjenjena gornjem rangu..

A P2 cilja na srednji segment (?). Bar prema pročitanom, al to još sve visi u zraku..

 

Sony je imao namjeru izbacit "novi" model 2015te god. na tržište a to je i napravio, kakvi su im daljni planovi, vidit ćemo..

Z4 za japansko tržište, Z3+ internacionalna verzija...

IFA je tek ak se ne varam u devetom mjesecu, osim ak tam nekaj ne predstave, al sumnjam.. Većina velikih igrača je izbacila (Samsung, LG, Huawei) na tržište nove modele, tak da sumnjam da bu Sony to gledao postrani..

 

99% sam siguran da je P2 fake

A Z3+ su izbacili bas zato jer su svi ostali nesto izbacili, pa da ne budu oni jedini koji nista ne nude.

 

@maks, mozda je bitan prosjecnom kupcu, ali nebi trebao biti bitan. Pitanje: Da npr. Samsung izbaci S7 koji je po specifikacijama apsolutno isti kao S6, ali je totalno drukcijeg dizajna i puno ljepsi, da li je to ok? Da li imaju pravo izdati takav mobitel i nazvati ga S7?

12 godina
offline
Sony Xperia Z3+ rasprava

To neće napraviti. Nez meni i 99% ljudi je dizajn bitan. Kada uzmeš flagship i vidiš da je metalan i lijep ili onaj s5 sa plastikom i ružan. Ofc da ću ići na premium mob.

Sjeti se htc onea i s4. S4 jači, ali one je dobio phone of the year award dok s4 nije bio u runner up kategoriji... Dizajn je mama

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Xperia Z3+ rasprava

Meni Sony djeluje izgubljeno nekako

Mobilna divizija im je nedvano bila pred prodajom, ako ne i gasenjem

Ovaj Z3+ ce mozda uspjeti koliko toliko ako cijena bude prihvatljiva, ne znam da li su taj popravili ikako SD810 ili svi imaju problem sa overheatingom, zar nije bolje da idu na SD808 onda ako ima problem s tim?

Kada ce dizajn promjeniti, mesa skresati, i ono glavno, neka se potrude sto se tice softverske nadogradnje

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z3+ rasprava
Indestructible kaže...

 ne znam da li su taj popravili ikako SD810 ili svi imaju problem sa overheatingom, zar nije bolje da idu na SD808 onda ako ima problem s tim?

Kada ce dizajn promjeniti, mesa skresati, i ono glavno, neka se potrude sto se tice softverske nadogradnje

 Navodno postoji ispravljena verzija s810 v2, a taj ide u Xiaomi MiNote..

 

Nadam se da će ga stavit i u Z3+, al to su već maštarije..

 

Promjenit će dizajn, leakovi postoje, a i uvidjet će da ne mogu tak dovijeka jedan te isti dizajn furat..

Što se tiče softverske nadogradnje, po tom pitanju su ok, osim da brže izbacuju updateove i ono najbitnije, softver za kameru treba pod hitno sredit..

12 godina
offline
Sony Xperia Z3+ rasprava

takodjer da dodam isto Ui s koji koristi Sony na svojim Xperiama, vise je samsung napravio promjena na svome touchwizu

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z3+ rasprava

Koliko vidim, tanji je od prethodnika, ali ima nešto manju bateriju (to me ne zabrinjava). Stavili su procesor novije generacije (nadam se da neće biti problema). Gledajući ma btekt youtube kanalu, ima podršku za manual shutter speed, manual wb, manual focus što je veliki plus. Također btekt je napravio usporedbu prednjih kamera na Z3+, S6, G4 i iP6, meni to osobno nije bitno, ali je u rangu sa konkurencijom. Zadnja kamera da poprave malo WB i metering (spram Z3) će sigurno niti odlična. UI isti kao i uvijek kod Sony-a, jednostavno, brzo, stabilno. U skladu je sa konkurencijom to je sigurno, ali da me oduševio, nije. Jedino se radujem što će za moju Z3 ubrzo portovi s na xda sa manual mode-om i meni super.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z3+ rasprava
zvonac kaže...
Indestructible kaže...

 ne znam da li su taj popravili ikako SD810 ili svi imaju problem sa overheatingom, zar nije bolje da idu na SD808 onda ako ima problem s tim?

Kada ce dizajn promjeniti, mesa skresati, i ono glavno, neka se potrude sto se tice softverske nadogradnje

 Navodno postoji ispravljena verzija s810 v2, a taj ide u Xiaomi MiNote..

 

Nadam se da će ga stavit i u Z3+, al to su već maštarije..

 

Promjenit će dizajn, leakovi postoje, a i uvidjet će da ne mogu tak dovijeka jedan te isti dizajn furat..

Što se tiče softverske nadogradnje, po tom pitanju su ok, osim da brže izbacuju updateove i ono najbitnije, softver za kameru treba pod hitno sredit..

 Xiaomi MiNote ne dobiva nikakvu popravljenu verziju 810.,niti Snapdragon ima dvije verzije...jer da ima valjda bi i HTC u M9 navedeno ugrađivao...

 

Fora s Xiaomi štu su patentirali drugačiji način hlađenja nego standardan i zato se njihov model neće toliko zagrijavat...

 

Našao : Xiaomi CEO Lei Jun claims the company sent 20 of its research and development engineers to Qualcomm's HQ, with employees on both sides spending "a lot of energy" to improve the Snapdragon 810. He also showed how the Xiaomi Mi Note Pro keeps a reasonable operating temperature of just 36.3 degrees Celsius (97.3 F) in 20 minutes of gaming. This, however, is achieved with a more efficient heat dissipation system, developed specifically for the Mi Note Pro. The smartphone packs four graphite cooling fins, one of them being double-layered.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2015 17:36 (R36).
12 godina
offline
Sony Xperia Z3+ rasprava

sto se mene tice ovaj s810 preskociti, ne znam kakav ce biti 820, kada on izlazi

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z3+ rasprava
Indestructible kaže...

sto se mene tice ovaj s810 preskociti, ne znam kakav ce biti 820, kada on izlazi

 Sljedeće godine...

 

 

Ma treba vidit kak će se 810 ponašat u Z3+...

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2015 13:34 (zvonac).
16 godina
offline
Sony Xperia Z3+ rasprava

Što se tiče Z3+ i pregrijanog s810 i budućeg Z5..

 


At this moment there is no hard evidence of a 'fixed' 810 from Qualcomm, so most likely the current 810 will go into the Z5 with hopefully some collab word between Sony and Qualcomm to control the heat. As well there no guarantee that the 820 won't have similar overheating issues as the 810 but with the 820 using custom core designs and 14nm from samsung, it should be better.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.6.2015 11:15 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony Xperia Z3+ rasprava

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z3plus-review-1261.php

 

Čeka se finalna verzija firmwarea, mada sumnjam da će bit velika odstupanja, naravno uočen je issue sa s810 i grijanjem istog...

Niš novog ne donosi Z3+..

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony Xperia Z3+ rasprava
zvonac kaže...

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z3plus-review-1261.php

 

Čeka se finalna verzija firmwarea, mada sumnjam da će bit velika odstupanja, naravno uočen je issue sa s810 i grijanjem istog...

Niš novog ne donosi Z3+..

 

Disclaimer: This review is based in a pre-production Xperia Z3+ unit, but we were informed it uses the latest available firmware version. It's nevertheless possible that parts of our test observations may not reflect the performance and qualities of the retail product. We'll revisit this review and we'll update the test findings as soon as a retail unit becomes available to us.

11 godina
offline
Sony Xperia Z3+ rasprava

btw svidja mi se kako sony jos od Z1 nema mogucnost superior auto moda na full 20mpx rezoluciji, vec je mora spustiti na 8mpx..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Sony Xperia Z3+ rasprava
Fanu kaže...

btw svidja mi se kako sony jos od Z1 nema mogucnost superior auto moda na full 20mpx rezoluciji, vec je mora spustiti na 8mpx..

 Sto ce ti vise od 8 mpx na mobitelu?

Enjoy The Silence
11 godina
offline
Re: Sony Xperia Z3+ rasprava
MatijaZG kaže...
Fanu kaže...

btw svidja mi se kako sony jos od Z1 nema mogucnost superior auto moda na full 20mpx rezoluciji, vec je mora spustiti na 8mpx..

 Sto ce ti vise od 8 mpx na mobitelu?

 

zato sto su ugradili senzor od 20mpx?

mobiteli danas rade sasvim dobre slike btw, sto ne bi onda slikao i na 20mpx i vise - sto vise detalja na slikama to bolje

13 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z3+ rasprava

Si ikad čuo za oversampling? Za slikanje za osnovne potrebe (fejs, instagram i sl) je bolje slikati u 8mp, plus fotke su manje dorađivane i manje artefekata imaju

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice