Tele2fon V5 (Mobiwire Auriga)

poruka: 142
|
čitano: 78.340
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Tele2fon V5 (Mobiwire Auriga)

 

Platform: MT6572

Dual core - CPU speed 1.2GHz
Software Android OS v4.2 Jelly Bean
Radio:GPRS/EDGE(Class 12 DL)/HSDPA(21Mbps) /HSUPA(5.76Mbps)
Band: GSM/GPRS/EDGE:850/900/1800/1900
WCDMA: 900(VIII)/2100 (I)
Memory: 4GB integrated + 1GB RAM
Micro SD slot (up to 32GB)
Battery: 1820mAh
Size : 135.3*68.7*8.9mm
Micro USB - 3.5mm audio jack

Connectivity

LCD : 4.5’’ qHD IPS (540*960) OGS capacitive multi-touch panel
Camera: 5MP AF with flash & 0.3MP front camera
Connectivity: FM/BT3.0/USB2.0/GPS/A-GPS/WIFI
Sensors: G-sensor/Proximity sensor/Light sensor/E-Compass
Audio/Video: MPEG4/H.264 - 720p@30fps

 

945 kn u tele2 webshopu! Ima li ga već netko? Dojmovi?

http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/mobiteli/tele2fon-v5/d437/?typid=1

500 MB Dropbox for free - get it now: https://db.tt/OvQp9qou **[Huawei Y300] [Android 4.1. Jelly Bean]**
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2013 22:08 (djdino0402).
 
2 0 hvala 3
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2fon V5 (Mobiwire Auriga)
djdino0402 kaže...

 

Platform: MT6572

Dual core - CPU speed 1.2GHz
Software Android OS v4.2 Jelly Bean
Radio:
GPRS/EDGE(Class 12 DL)/
HSDPA(21Mbps) /
HSUPA(5.76Mbps)
Band: GSM/GPRS/EDGE:
850/900/1800/1900
WCDMA: 900(VIII)/2100 (I)
Memory: 4GB integrated + 1GB RAM
Micro SD slot (up to 32GB)
Battery: 1820mAh
Size : 135.3*68.7*8.9mm
Micro USB - 3.5mm audio jack

Connectivity

LCD : 4.5’’ qHD IPS (540*960)
OGS capacitive multi-touch panel
Camera: 5MP AF with flash & 0.3MP front camera
Connectivity: FM/BT3.0/USB2.0/GPS/A-GPS/WIFI
Sensors: G-sensor/Proximity sensor/Light sensor/E-Compass
Audio/Video: MPEG4/H.264 - 720p@30fps

 

945 kn u tele2 webshopu! Ima li ga već netko? Dojmovi?

http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/mobiteli/tele2fon-v5/d437/?typid=1

I mene zanima ovaj mobil pa ako netko ima neka podjeli dojmove i neka obrati pažnju na kameru i blic pa kaže imali problena kao v3 :)

Prestigio multipad 8 ultra duo
14 godina
neaktivan
offline
Tele2fon V5 (Mobiwire Auriga)

Kakvih je problema imao V3 (sa kamerom?), ako bude Tele2fon V5 izložen u Tele2 da na to obratim pažnju?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tele2fon V5 (Mobiwire Auriga)

I ja si razmišljam nabaviti ovaj telefon...

www.kolarek.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2fon V5 (Mobiwire Auriga)
summus kaže...

Kakvih je problema imao V3 (sa kamerom?), ako bude Tele2fon V5 izložen u Tele2 da na to obratim pažnju?

Mislio sam na to da ima lošiju kameru i slab blic.

Prestigio multipad 8 ultra duo
14 godina
neaktivan
offline
Tele2fon V5 (Mobiwire Auriga)

Danas sam bio u Tele2 i nemaju ga izloženg...valjda će ga netko uskoro "imati u rukama" da napiše barem neke dojmove.

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tele2fon V5 (Mobiwire Auriga)

Prenosim dojmove mog frenda:

 

Kupio sam ga ja jučer... Imao sam V3 i ukratko V5 je puno bolji urđaj. Ekran je odličan (qHD), android 4.2.2 vrti odlično, nema blotvera (čisti android) i u pozadini je slobodno cca 700 mb rama (kad se upali prvi put uređaj). Nakon instalacije potrebnih appova za normalno služenje (viber, face, whats..) ispod 500 mb ne pada. Uređaj je odlično konstruiran (osobno mišljenje jer volim zaobljene modele), zaobljenih bridova, s prednje strane je skroz crni bez ikakovih natpisa, touch tipke su skroz nisko i svijetle čisto bijele boje što dodatno diže aparat. Touch je klasično osijetljiv i ne radi probleme pri rukovanju i pisanju poruka. Zadnja strana aparata je gumirana što je super jer nema klizanja. I po meni najbolja stvar je debljina od 8.9 mm mu odlično paše i kompenzira veličinu. Ips ekran je odličan, prelijevanja boje nema, display nije plastikom presvučen već je staklo i koliko vidim OGS capacitive multi-touch (oneglass solution) i vidim da ga Oppo finde 5 ima ugrađen. Najlošiji sklop je kamera, 5 mpx koji je miljama bolji od V3 modela (koji ima kao 8 mpx). Malo se potrebno poigrati s postavkama i slike ispadaju vrlodobre po danu, bljeskalica je nešto slabija pošto nije dupla kao na nekim modelima ali u odnosu na V3 model je spejs šatl :P . Posluži i kao svijetiljka bez problema, dok je na V3 bila neupotrebljiva i nekako plavkasta... Imao sam i Hajvana y300 i usporedbe radi V5 je duplo bolji mobitel, jedino što y300 ima bolje to je kamera. Eto možda sam nekome pomogao. Za 995 kn za keš u trgovini ovo je definitivno najisplatiji mobitel, uzmimo još u obzir da tele2 nudi kupovinom tog modela varijantu vraćanja plaćenog iznosa kroz mjesečno 42 kn na račun 2 godine i 1 gb prometa idućih 12 mjeseci (uz obavezu uplate bar 50 kn svaki mjesec). 

edit:

zaboravih bateriju, mobitel je punjen samo jednom, rezultat je odličan, 12 sati čačkanja, slikanja, instaliranje, deinstaliranje, konstantno na 3g, sat vremena wlan surfanja, sat vremena igrica (više probe radi) i jedno 150 poruka preko vibera, baterija mi je na 40%. Po meni odlična baterija. Zavrtio sam Antutu i rezultat je nešto sitno preko 11000.

500 MB Dropbox for free - get it now: https://db.tt/OvQp9qou **[Huawei Y300] [Android 4.1. Jelly Bean]**
 
4 0 hvala 3
11 godina
neaktivan
offline
Tele2fon V5 (Mobiwire Auriga)

Da nije izašao ovaj model onda bi kupio hajvana ( y300 ).

Prestigio multipad 8 ultra duo
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2fon V5 (Mobiwire Auriga)
Sleme kaže...

Da nije izašao ovaj model onda bi kupio hajvana ( y300 ).

ja sam kupio hajvana, sad ti je hajvan na popustu za 598 kn!!!!! isplati se!

 

al i mene vuce ovaj tele2fon, nekako mi se cini da ce hajvan u oglasnik pa lagano kupiti taj V5. vuce me ovih 500 - 700 MB RAMa, pa to je strava, brate mili, to nema nijedan brandiran uredjaj tako optimiziran sustav, to mora letit sve....

500 MB Dropbox for free - get it now: https://db.tt/OvQp9qou **[Huawei Y300] [Android 4.1. Jelly Bean]**
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2013 21:29 (djdino0402).
14 godina
neaktivan
offline
Tele2fon V5 (Mobiwire Auriga)

 

PAŽNJA: Treba pripaziti prilikom kupovine ovog mobitela u promotivnom razdoblju do kraja ove godine jer postoje stavke koje ne pišu čak niti u uvjetima korištenja.

 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2fon V5 (Mobiwire Auriga)
djdino0402 kaže...
Sleme kaže...

Da nije izašao ovaj model onda bi kupio hajvana ( y300 ).

ja sam kupio hajvana, sad ti je hajvan na popustu za 598 kn!!!!! isplati se!

 

al i mene vuce ovaj tele2fon, nekako mi se cini da ce hajvan u oglasnik pa lagano kupiti taj V5. vuce me ovih 500 - 700 MB RAMa, pa to je strava, brate mili, to nema nijedan brandiran uredjaj tako optimiziran sustav, to mora letit sve....

 Gdje je hajvan na akciji 598 kn? Prelistao sve stranice od operatera, cijene iste kao do sada...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2013 21:53 (insdel).
14 godina
neaktivan
offline
Tele2fon V5 (Mobiwire Auriga)

Pa gdje bi bilo ako je 598 Kn....098

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2fon V5 (Mobiwire Auriga)
summus kaže...

PAŽNJA: Treba pripaziti prilikom kupovine ovog mobitela u promotivnom razdoblju do kraja ove godine jer postoje stavke koje ne pišu čak niti u uvjetima korištenja.

 

Možeš malo pojasniti?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2fon V5 (Mobiwire Auriga)
summus kaže...

 

PAŽNJA: Treba pripaziti prilikom kupovine ovog mobitela u promotivnom razdoblju do kraja ove godine jer postoje stavke koje ne pišu čak niti u uvjetima korištenja.

Pa reci onda odma šta pa da znamo :)

Prestigio multipad 8 ultra duo
14 godina
neaktivan
offline
Tele2fon V5 (Mobiwire Auriga)

Pa neću reći sve da ne ubijem optimizam i ludilo Božićne kupovine{#}.

Dovoljno je to da se pored onoga ako preskočiš uplatiti najmanje 50 Kn jedan mjesec gubiš pravo na bonus za sve ostale mjesece,

te bonus kune moraš iskoristiti u roku od 30 dana inače PROPADAJU...onda onaj 1GB koji reklamiraju da dobiješ na poklon slijedećih 12 mjeseci

ne dobiješ odmah, nakon što potrošiš npr. 1GB iz trife smart, nego ti se nakon potrošenog gigabajta iz tarife prvo troše bonus kune pa tek kad se potroše sve kune onda se počinje trošiti taj +1GB....ima još, al' neću ubijati optimizam.{#}

 
0 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2fon V5 (Mobiwire Auriga)
summus kaže...

Pa neću reći sve da ne ubijem optimizam i ludilo Božićne kupovine{#}.

Dovoljno je to da se pored onoga ako preskočiš uplatiti najmanje 50 Kn jedan mjesec gubiš pravo na bonus za sve ostale mjesece,

te bonus kune moraš iskoristiti u roku od 30 dana inače PROPADAJU...onda onaj 1GB koji reklamiraju da dobiješ na poklon slijedećih 12 mjeseci

ne dobiješ odmah, nakon što potrošiš npr. 1GB iz trife smart, nego ti se nakon potrošenog gigabajta iz tarife prvo troše bonus kune pa tek kad se potroše sve kune onda se počinje trošiti taj +1GB....ima još, al' neću ubijati optimizam.{#}

a joj, pa zaboli me za kune na racunu, vazno mi je da je telefon super i da sve radi tip top!

500 MB Dropbox for free - get it now: https://db.tt/OvQp9qou **[Huawei Y300] [Android 4.1. Jelly Bean]**
14 godina
neaktivan
offline
Tele2fon V5 (Mobiwire Auriga)

Ako te "zaboli" za kune uzmi onda samsung s4 "sve je super i sve radi tip top".

 
1 4 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2fon V5 (Mobiwire Auriga)

Moram priznati da nisam razumio post iznad {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2013 23:28 (insdel).
14 godina
neaktivan
offline
Tele2fon V5 (Mobiwire Auriga)

Pa pošto nisi u mogućnosti naći kod kojeg je operatera u ponudi huawei y300 za 598 Kn (a kažeš da si sve stranice "prelistao"), a nakon što ti se stavi link na to što tražiš neznaš reći ni hvala, nije ni čudo da nisi shvatio "post iznad".

 
0 5 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2fon V5 (Mobiwire Auriga)

{#}

Kako bi rekli "susedi" idi bre srči pesak.. pošto vidim da si najveći laf međ nas cigani

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2fon V5 (Mobiwire Auriga)
summus kaže...

Ako te "zaboli" za kune uzmi onda samsung s4 "sve je super i sve radi tip top".

Kolega dragi, kune na racunu i u novcaniku nisu isto. Spusti se na zemlju, s4 i tele2fon su nebo i zemlja i tvoj komentar je zaista suvisan. Takoder, ovi nije tema za tarife i opcije, vec za telefon. Pozdrav!

500 MB Dropbox for free - get it now: https://db.tt/OvQp9qou **[Huawei Y300] [Android 4.1. Jelly Bean]**
10 godina
neaktivan
offline
Tele2fon V5 (Mobiwire Auriga)

jel mobitel kodiran? {#}

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2fon V5 (Mobiwire Auriga)
ljubi kaže...

jel mobitel kodiran? {#}

 

Je, radi samo sa tele2 sim karticom.

500 MB Dropbox for free - get it now: https://db.tt/OvQp9qou **[Huawei Y300] [Android 4.1. Jelly Bean]**
14 godina
neaktivan
offline
Tele2fon V5 (Mobiwire Auriga)

 
1 1 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2fon V5 (Mobiwire Auriga)

ja sam prezadovoljan mobitelom..sad star tjedan dana i drugi put punim bateriju..bez obzira na mobile data protok..nisam pretjerano koristio mob ali dovoljno i na wifi-ju,slikanje,podatkovni promet..samo me sad zanima još i root access..čudno mi je da na alatnoj traci nema odabir načina sinkronizacije sa kompom..sve ostalo štima..sinkronizira se jedino kao medijski uređaj da mogu vidjet memoriju sd kartice i foldere na njoj što je dovoljno..probao sam sa dva dobra programa roorati ali ne ide na jednom ga prepozna ali ne roota dok na drugom ga stavi u fastboot ali tu priča završava

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2013 13:35 (thomas moore).
14 godina
neaktivan
offline
Tele2fon V5 (Mobiwire Auriga)

Koja dva si probao?

 
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Tele2fon V5 (Mobiwire Auriga)

mobitel je strava, kupio ga prije 3 dana, jednom punio, u 24 sata manje od 50% baterije potrošio.

bencmark test daje 10930, kaže da je ipak CPU 1300 x2, tako da je prema tom Tele2 u pravu

 
4 0 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
Tele2fon V5 (Mobiwire Auriga)

Da li je netko rootao ovaj mobitel i kako?

 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tele2fon V5 (Mobiwire Auriga)

Pozdrav,zainteresiran sam za ovaj mobitel pa me zanima može li se na njega instalirati 4.4 KitKat(s obzirom na to da je "čisti" android)? I da općenito me zanima ekran, trajanje baterije i rad sa aplikacijama.

 
1 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tele2fon V5 (Mobiwire Auriga)

Evo što je netko napisao na jednom drugom mjestu:

 

 

Kupio sam ga i otkrio totalne gluposti na mobitelu

Interna memorija je podjeljena na dvije particije od 1,25 gb tako da je nemoguće instalirati aplikacije veće od 1,25 gb
Kad je baterija na 15 posto i mobitel isključen ne može se uključiti i kad dođe do 5 posto odmah se ugasi.
Prijevod menija je loš.
Kad se mobitel upali neki puta neće odmah spojiti na 3g nego ga moram restartati.
Wi fi ima slabi prijamnik ne lovi mi dobro u drugu sobu.

Razmišljam o tom da proba vratiti mobitel makar sumnjam da bi mi vratili novce.

 

 

Može li netko potvrditi ili demantirati nešto od ovih navoda?

 

P.S. Da mi je znati koji idiot klika TD na postavljena pitanje. Prema komentarima mogu naslutiti, ali baš bi htio znati kojoj sitnoj duši to predstavlja zadovoljstvo.{#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.12.2013 15:40 (summus).
 
2 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice