Ukraden mobitel

poruka: 43
|
čitano: 16.988
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Ukraden mobitel

ma sef zvao nedjeljom jel mos u poedjeljak krenut za otok mljet a nisam imo mobitela ovaj mi se svidio nisam puno ni razmisljao niti sam imao kad do duse

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ukraden mobitel
Ante kaže...

ma ne treba cesat ulicu, odredis gdje mobitel "spava" po noci i gledas kud se krece na posao/skolu, dalje lako smanjis radijus/krivce. To sto su policajci "policajci" i nitko to ne radi je drugi problem.

  smanji malo doživljaje sa CSI

10 godina
protjeran
offline
Re: Ukraden mobitel

U biti je vrlo lako policiji doci do ukradenog moba, ali samo pod uvjetom ako nije raskopan za dijelove ta ako se ukradeni mob i dalje koristi.

Nakon što prijaviš krađu moba, detektiv koji zaduži taj spis ima lagane i legalne načine da dođe do osoba koje sa fiksnih ili mobilnih brojeva kontaktiraju sa brojem koji će se nakon krađe koristiti u tvom uređaju. Nakon toga mu je otvoren put do osobe koja se koristi tvojim ukradenim mobom.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.11.2016 11:37 (bunkermax).
 
4 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ukraden mobitel
E da dobijes i suglasnost da moras sutit o svemu tome.Tak da ono,pazi
Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ukraden mobitel
bunkermax kaže...

U biti je vrlo lako policiji doci do ukradenog moba, ali samo pod uvjetom ako nije raskopan za dijelove ta ako se ukradeni mob i dalje koristi.

Nakon što prijaviš krađu moba, detektiv koji zaduži taj spis ima lagane i legalne načine da dođe do osoba koje sa fiksnih ili mobilnih brojeva kontaktiraju sa brojem koji će se nakon krađe koristiti u tvom uređaju. Nakon toga mu je otvoren put do osobe koja se koristi tvojim ukradenim mobom.

 

 imei+novi broj = pronadjen krivac, nema razloga da se taj mobitel na pronadje ako se nastavi koristiti

Linux, Arch Linux.
10 godina
offline
Ukraden mobitel

Jesi probao sa google account location history? Ako se ne varam, zapamti sve lokacije gdje si bio prijavljen, možda nađe nešto.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.11.2016 13:13 (gocc01).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ukraden mobitel

Meni je bio "ukraden" SE xperia arc, prijavio sam policiji kradju, ostavio IMEI i tako to, da bi par mjeseci poslije nasao aplikaciju Plan b, koju sam prek kompa instalirao na mob jer je na mobu jos uvijek ostao moj mail, lik kad se spojio na net instalirala mu se apk i automatski poslala lokaciju mobitela na mail, sto sam proslijedio policiji i nasli ga, kroz kratko vrijeme sam ga dobio u ruke. Mob mi je ukraden u Medulinu a ja sam iz slavonije

 

Edit. evo aplikacije: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lookout.labs.planb

Alexandar-II
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2016 12:43 (Alexandar-II).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Ukraden mobitel

Iz vlastitog iskustva:

odes u policijsku postaju gdje je ukraden mobitel (npr ako je ukraden na tresnjevci, odes u policijsku postaju tresnjevka). Za lakse rjesavanje moras imati IMEI i pozeljno je imati racun. Saslusati ce te dezurni inspektor.

-ako je trenutna vrijednost uredjaja ispod granice za sitnu kradju (mislim da je 2.000kn) onda se nece previse truditi jer im ne ide u statistiku nerijesenih slucajeva

-ako je vise (hint) onda moraju po sluzbenoj duznosti ponrenuti postupak i ulazi im u statistiku (ne)rijesenih kradja. Inspektor vec ima uhodanu proceduru za to (salje IMEI svim operaterima i kad lopov ubaci karticu u mob i upali ga, policija mu dolazi na vrata i privodi ga inspektoru). 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2016 14:59 (goldfinger).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Ukraden mobitel
Kaj nije to smanjeno opet na 1000kn ?
7 godina
offline
Ukraden mobitel

Bio je prijedlog prosle godine. Treba provjeriti je li 1.000 ili 2.000. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2016 15:01 (goldfinger).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ukraden mobitel

Jučer oko 14:40 mi ukraden mob. 
Oko 17h otišao u policiju prijaviti krađu. 

Uglavnom, išao kod zubara bio naručen u 15h, no međutim došao sam u 14:40 i nije bilo nikoga pa me je odmah primio, sjedio sma u čekaonici možda dvije min. Pošto sam vadio zub, trajalo je nekih 45 min, ako ne i više, nije mi bilo na kraj pameti mob. Došao kući oko 16:10. Tražim mob nema ga, zovem s drugog moba kaže mi da je ugašen. Pokušam locirati preko google accounta "pronađi moj uređaj" i pokazuje mi da je u 14:47h uređaju ugašen/isključen. I pokazuje mi na "vremenskoj traci karte" put od kuće do zubara, i 7 min poslije se gasi i nestaje, i sad već nije 24h upaljen. 

Uglavnom neugodno iskustvo s inspektorom. Prilikom davanja izjave, pitao me jesam li siguran da sam mob unio u čekaonicu, na što sam rekao da nisam i kažem moguće je da mi je ispao pri izlasku iz auta (iako sam parkirao auto svega 20m od ordinacije). Na to mi lik kaže da se za to ne može podnjeti izjava o krađi i da oni ne mogu postupiti po pravnoj dužnosti, nego da moram izjaviti da sam ga unio u čekaonicu i da sam ga zaboravio na stolu i da je telefon otuđen iz čekaonice, ako želim da ga traže preko IMEIa. I ja kažem, nisam siguran jesam ga imao u čekaonici, ali sam siguran da se radi o krađi jer je telefon sa skoro 100% baterije ugašen da se ne bi mogao locirati. Na što mi on kaže i da ga lociramo, kao bit će problem ako taj čovjek kaže našao sam telefon na cesti, jer bi onda ja mogao dobiti prijavu jer sam prijavio krivično djelo, a krivično djelo nije počinjeno. I kao da su kazne 15000-50000kn za lažnu prijavu krivičnog djela. Na što mu ja  pokušavam objasniti i da ga je neki slučajni prolaznik pronašao, išao je s namjerom da ga ukrade jer ga je odmah ugasio ili izvadio bateriju, jer točno piše da je posljenji puta viđen online u 14:47, par minuta nakon što sam stigao u ordinaciju. Uglavnom, rekao je da su šanse 50% da se pronađe i da je obično rok pronalaska između 1-3 tjedna. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ukraden mobitel

I jesi li imao srece?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ukraden mobitel

A ne znam, i jesam i nisam. 
Zvali me iz policije da dođem po njega i vratili mi ga, našli ga u jednom servisu.. ali display skinut i lik koji je odnio mob na policiju tvrdi da je našao mob na cesti pregažen. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice