Xiaomi Mi A1

poruka: 941
|
čitano: 258.636
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi A1
miki1981 kaže...
NITRO_100 kaže...

Cura je updeta-la na oreo i radi joj sasvim normalno, tako da ne bih rekao da je nedovrsen. Ima puno ljudi kojima radi normalno. Cijelu strku su napravili oni koji su wipe-ali google framework cache i onda su imali bezbroj bugova. Ima par potvrdenih bugova koje su India specific pa su vjerojatno zato povukli, ali jbga desava se, bolje da su povukli nego da su ostavili i to je po meni plus njima.

 Ali šta im se događa? Meni je frend to obrisao i updateao i nema nikakvih problema nakon updatea. Iako ne znam da li je odradio factory reset ili ne nakon updatea.

I ja sam obrisao google framework cache, i dobio notifikaciju za update, ali ga ipak nisam išao updateat, predomislio se, jer sam pročitao da neki imaju problema sa velikom potrošnjom baterije pri korištenju BT-a, a ja BT koristim gotovo stalno, pa nisam updateao i isto nemam nikakvih problema sa uređajem.

Šta uopće radi taj google framework cache?

Otprilike je vezano za play services i aplikacije koje koriste push notifikacije, google račun itd, kad se briše data/cache može dovesti da te aplikacije počnu brejkati (oni misle da je napravljen factory reset, jer se mjenja ID mobitela), i počnu bugovi, da bi na kraju dovelo da se stvarno mora napraviti factory reset. Ovo pogotovo vrijedi ako se data briše.

Evo meni je jučer došao mob, i napravio sam update na Oreo (preko Mi Flasha), rootao iz prve i niti jedan jedini ozbiljni bug nemam. Bluetooth mi je stalno upaljen i ne troši on toliko puno koliko krivo baterija prikazuje potrošnju.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi A1
NITRO_100 kaže...
miki1981 kaže...
NITRO_100 kaže...

Cura je updeta-la na oreo i radi joj sasvim normalno, tako da ne bih rekao da je nedovrsen. Ima puno ljudi kojima radi normalno. Cijelu strku su napravili oni koji su wipe-ali google framework cache i onda su imali bezbroj bugova. Ima par potvrdenih bugova koje su India specific pa su vjerojatno zato povukli, ali jbga desava se, bolje da su povukli nego da su ostavili i to je po meni plus njima.

 Ali šta im se događa? Meni je frend to obrisao i updateao i nema nikakvih problema nakon updatea. Iako ne znam da li je odradio factory reset ili ne nakon updatea.

I ja sam obrisao google framework cache, i dobio notifikaciju za update, ali ga ipak nisam išao updateat, predomislio se, jer sam pročitao da neki imaju problema sa velikom potrošnjom baterije pri korištenju BT-a, a ja BT koristim gotovo stalno, pa nisam updateao i isto nemam nikakvih problema sa uređajem.

Šta uopće radi taj google framework cache?

Otprilike je vezano za play services i aplikacije koje koriste push notifikacije, google račun itd, kad se briše data/cache može dovesti da te aplikacije počnu brejkati (oni misle da je napravljen factory reset, jer se mjenja ID mobitela), i počnu bugovi, da bi na kraju dovelo da se stvarno mora napraviti factory reset. Ovo pogotovo vrijedi ako se data briše.

Evo meni je jučer došao mob, i napravio sam update na Oreo (preko Mi Flasha), rootao iz prve i niti jedan jedini ozbiljni bug nemam. Bluetooth mi je stalno upaljen i ne troši on toliko puno koliko krivo baterija prikazuje potrošnju.

 OK, hvala na pojašnjenju, ali znači i oni koji imaju tih problema naprave factory reset i opet je sve ok. (Osim malo gnjavaže oko eventualno backupa podataka).

Ali u međuvremenu sam pitao frenda da li je napravio factory reset i kaže da nije. I svejedno nema nikakvih problema, možda se to samo nekome javlja.

Ali bilo kako bilo ja čekam do slijedeće notifikacije za Oreo pa ću onda updateat.

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi A1

Sve ovisi koje aplikacije ima, modifikacije, root, ali generalno dobro je prošao.

 

Stigao jučer Special Edition Red, predobro izgleda u živo (slikano sa jeftinim Cubotom) :)

 
10 0 hvala 1
10 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Krasno izgleda, trebali bi svi nuditi mobitele u vise boja.

Gledam Oneplus 5T napravili 98% komada u crnoj i neki dan ponudili bijeli koji je u roku 36 sati rasprodan i sada imaju opet samo crni...mislim da sam vidio negdje i crveni.

Isto tako i Samsung, onaj plavi Note 8 nema skoro nigdje (neki su za US)...isto tako i U11...vecina ih u jednoj boji.

 

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi A1
NITRO_100 kaže...

Sve ovisi koje aplikacije ima, modifikacije, root, ali generalno dobro je prošao.

 

Stigao jučer Special Edition Red, predobro izgleda u živo (slikano sa jeftinim Cubotom) :)

 Uuuu...krasan je. Šteta da ni bilo crvenog kad sam ja svog naručivao.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Indestructible kaže...

Ako sam dobro upratio, krajem mjeseca obicno stizu security patchevi, tako da ako je skroz povucena nadogradnja za one koji nisu apdejtovali, bice vjerovatno krajem mjeseca ponovo dostupna nadogradnja

 

 

kako se meni cini, android one je propao projekat, odnosno nije zazivio kako se to prvobitno zamisljalo, bar ne u ovoj kategoriji jacih smartphona, ako me pamcenje dobro sluzi, oni prvi low end telefoni s android one programom, su imali brze nadogradnje i nije bilo problema.

 Kakav propao projekt, ne trolaj.

Bolje iskustvo s Androidom nisam imao nikad, uključujući puno skuplje android telefone.

Radi glatko i brzo (iako su i zadnje verzije 7-ice bile brze, ne tako glatke doduše), odličan je novi meni postavki kao i kontrola potrošnje baterije,za svaki app koji prekomjerno pije bateriju može se optimizirati potrošnja i s oreom tako imam preko 24 sata batt uz preko 6 sati SOT-a i to baš svaki put

Nikakvih problema i bugova nemam,iako sam brisao Google framework cache i nisam radio factory reset, tako da su to samo priče da bi netko zbog toga imao bugove. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.1.2018 14:07 (Oreo).
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
@NITRO_100

Jesi otključavao bootloader ?
11 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Oreo kaže...

 Stigao nam i Oreo na bug.hr

 E jesi tu tamo neki plaćeni uhljeb u Androidu za forume?

 He he, šalim se.

 

 Nije propao projekat, ali možda zbog toga što nema toliko uređaja na tržištu, nije stavljen naglasak na njega. Vidim da su nedavno i ažurirali stranicu za download na miui.com za A1, dugo je stajala stara verzija.

 

Uglavnom, ako i propadne projekat, opet imam trenutno najnoviji Android OS, i noviji od 95% svih Android uređaja, i gledajući koliki ih broj uopće neće dobiti O. 

 

...................................... funny facts
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Gogo222 kaže...
@NITRO_100

Jesi otključavao bootloader ?

Jesam, to sam prvo napravio, updateao na Oreo i rootao 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi A1
skorvy kaže...
Oreo kaže...

 Stigao nam i Oreo na bug.hr

 E jesi tu tamo neki plaćeni uhljeb u Androidu za forume?

 He he, šalim se.

 

 Nije propao projekat, ali možda zbog toga što nema toliko uređaja na tržištu, nije stavljen naglasak na njega. Vidim da su nedavno i ažurirali stranicu za download na miui.com za A1, dugo je stajala stara verzija.

 

Uglavnom, ako i propadne projekat, opet imam trenutno najnoviji Android OS, i noviji od 95% svih Android uređaja, i gledajući koliki ih broj uopće neće dobiti O. 

 

 Što, ovo ti je drugi nick, indestructible?) Kakav download je s stavljen na miui.com za a1, o čemu ti? Ja sam uredno povukao download preko OTA. Neće propasti "projekat" (piše se projekt), prije da su propali projekti customiziranih OS-eva koji su često nedovršeni "projekati" 

6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi A1

Dobio novi mobitel xiaomi mi a1, ubacio sd memorijsku i nano sim. I kako se ništa ne usudim i kako ne plivam dobro u ovim vodama, molim za pomoć.

Može li mi netko od forumaša u par rečenica opisati kako nadograditi na zadnji android 8.1.10 new Oreo Beta i kako napraviti taj factory reset, tako da ništa ne smrdam?

Nisam instalirao viber, whats App, nisam ništa značajno dirao, samo postavio jezik,datum i sat.Nisam išao na internet i nisam prijavljivao gmail adresu, ništa nisam isprobavao na mobitelu. Volio bi da ne moram zbog svog neznanja po desetke puta ponovo instalirati aplikacije i tražiti načine kako da popravim svoje promašaje.

Na telefonu se odmah pojavila obavijest da je dostupna nadopuna za android od 17.12. Obavijest sam uklonio.

Stigla je i obavijest od operatera(bonbon) da će poslati postavke za internet i mms poruke i da nakon toga isključim mobitel i ponovo ga uključim.

Oprostite i imajte strpljenja sa mnom! Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi A1

....Zapravo mi nije jasno i treba li mi taj reset factory ako ništa nisam instalirao na mobitel, ali....Kao što rekoh, ne plivam dobro u ovim vodama...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
taxodius kaže...

....Zapravo mi nije jasno i treba li mi taj reset factory ako ništa nisam instalirao na mobitel, ali....Kao što rekoh, ne plivam dobro u ovim vodama...

 Pa čak i ne trebaš, ali recimo da ne može škoditi. Nadogradnja na Oreo trenutno nije dostupna, popravljaju bugove. Nadogradi na 7.1.2 i strpi se koji tjedan do 8ice.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Oreo kaže...
Indestructible kaže...

Ako sam dobro upratio, krajem mjeseca obicno stizu security patchevi, tako da ako je skroz povucena nadogradnja za one koji nisu apdejtovali, bice vjerovatno krajem mjeseca ponovo dostupna nadogradnja

 

 

kako se meni cini, android one je propao projekat, odnosno nije zazivio kako se to prvobitno zamisljalo, bar ne u ovoj kategoriji jacih smartphona, ako me pamcenje dobro sluzi, oni prvi low end telefoni s android one programom, su imali brze nadogradnje i nije bilo problema.

 Kakav propao projekt, ne trolaj.

Bolje iskustvo s Androidom nisam imao nikad, uključujući puno skuplje android telefone.

Radi glatko i brzo (iako su i zadnje verzije 7-ice bile brze, ne tako glatke doduše), odličan je novi meni postavki kao i kontrola potrošnje baterije,za svaki app koji prekomjerno pije bateriju može se optimizirati potrošnja i s oreom tako imam preko 24 sata batt uz preko 6 sati SOT-a i to baš svaki put

Nikakvih problema i bugova nemam,iako sam brisao Google framework cache i nisam radio factory reset, tako da su to samo priče da bi netko zbog toga imao bugove. 

 

 

govorim u smislu brzine nadogradnji, jesam li to negdje spomenuo perfomanse?  da ne bude da ne pljujem po A1, i ja sam ga uzeo danas, odradio update na Dec security patch, opalio factory reset za svaki slucaj, apdejtovao aplikacije i skinuo jos neke, i spremio za ćaću, koji mjenja telefon svake prestupne.

 

recimo šta da je kod njega bio telefon i da ga je apdejtovao na ovaj bugoviti Oreo sto je bio, nemoj mi to sad tebi sve radi, radi tebi, pa je stopiran Oreo, osnovna i jednostavna funkcija kao sto je svajpanje prema dole na senzoru spustanje notificationa centra, pokvarena, ne radi. i sl i jos kakvih je bugova bilo.

evo sad ce polovina januara, orea nema, a otkad je izasao, plus Bogzna kad ce, ne smeta meni opet to. Ali mi smeta ako mi nesto obecaju dajte to ispunite, zasto smo svi mi uzeli A1 jeste upravo zbog Android One programa, cistog androida i brzih nadogradnji, u suprotnom okrenuo bih se ka Mi5x eventualno.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Indestructible kaže...

recimo šta da je kod njega bio telefon i da ga je apdejtovao na ovaj bugoviti Oreo sto je bio, nemoj mi to sad tebi sve radi, radi tebi, pa je stopiran Oreo, osnovna i jednostavna funkcija kao sto je svajpanje prema dole na senzoru spustanje notificationa centra, pokvarena, ne radi. i sl i jos kakvih je bugova bilo.

 ja sam update-ao i nemam nikakvih problema osim što se ponekad ruši instagram, sad jel to do orea ili nekog njihovog update-a ne znam

12 godina
offline
Xiaomi Mi A1

ništa, pričekati pa se nadati da ce izbaciti stable verziju u pravom smislu te rijeci. inace najbolja kupovina u ovom cjenovnom rangu, volio bih da jos imam pored njega i Mi5x, lijep mi je MIUI posebno font koji koriste

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi A1

Indestructible, o čemu ti, kakav problem kod skrolanja ma fingerprint senzoru? Meni radi normalno to skrolanje i spuštaju se uredno kratice. Naveo sam ti par postova ranije da svi ti navodni bugovi nisu bugovi. I ne može meni raditi a drugima ne raditi, update je isti za sve i svi koristimo isti mobitel 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.1.2018 8:31 (Oreo).
9 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Radi ti to skrolanje na fingerprintu jer ti je ta opcija ostala ukljucena na Nougatu. Oni koji su to drzali iskljucenim sada na Oreu to nemaju jer te opcije da se ukljuci vise nema. Nije za bezveze napisano milijun postova na xda forumu sto se tice oreo bugova. 

 

EDIT: Cini se da je bas danas dosao January security patch koji je vratio tu opciju za ukljucivanje fingerprint skrolanja.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.1.2018 11:56 (perix231).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
perix231 kaže...

EDIT: Cini se da je bas danas dosao January security patch koji je vratio tu opciju za ukljucivanje fingerprint skrolanja.

 

Da li je netko kod nas vec dobio taj update ili je samo vani zasad?

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
djigibao kaže...
perix231 kaže...

EDIT: Cini se da je bas danas dosao January security patch koji je vratio tu opciju za ukljucivanje fingerprint skrolanja.

 

Da li je netko kod nas vec dobio taj update ili je samo vani zasad?

Ja ga nisam dobio, ali nisam ni primjetio neke bugove kod sebe. (na Oreu sam)

http://25.media.tumblr.com/tumblr_makcziBKrN1ryi1myo1_500.gif
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.1.2018 20:02 (KiCo77).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
djigibao kaže...
perix231 kaže...

EDIT: Cini se da je bas danas dosao January security patch koji je vratio tu opciju za ukljucivanje fingerprint skrolanja.

 

Da li je netko kod nas vec dobio taj update ili je samo vani zasad?

 

kod mene nista jos

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi A1

Pozdrav ljudi!

 

Prošli tjedan sam uzeo Mi A1 i sve je ok, jedino, doma mi se neće spojit na Wifi...

 

Znači, na poslu se uredno spaja, kao i na svim drugim lokacijama na kojima sam probao, al doma ni za lijek.

 

S tim da, svi drugi uređaji koje imam doma nemaju problema s konekcijom. 

 

Kad se hoću priheftat na mrežu izbaci mi poruku - Problem s autentifikacijom (Password may be incorrect). (???)

 

Zna li netko što bi mogao biti uzrok?

 

Napravio sam factory reset, isključio 4G pa se onda probao spojit, al nije pomoglo...

 

Malo sam proguglao i vidio da nisam jedini koji ima taj problem

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 16:07 (FeeCho#123).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Mi A1

probaj restartat ruter.

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi A1

Jesam, nekoliko puta... 

 

Al kažem, svi drugi uređaji se normalno spajaju.

11 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Mi A1
...................................... funny facts
8 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Ne

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Mi A1
HolyPotato kaže...

Ne

 Napravio sam opet wipe onog servisa i dosao mi je update. Jer ionako sam išao napraviti tvornički reset. Mobitel je dosta fluidniji.

...................................... funny facts
12 godina
offline
Xiaomi Mi A1

šta je s prethodnim bugovima? ima li battery drain?

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi A1

Battery draina nije bilo ni u prvoj verziji Orea. Dobivam uredno 6 sati SOT-a uz cca 26 sati upaljenog moba. Cijelo vrijeme upaljeni i 4G i wifi i lokacija te brojne sinkronizacije. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 7:15 (Oreo).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice