Xperia Arc ICS 4.04 ROOT HELP

poruka: 4
|
čitano: 2.602
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Xperia Arc ICS 4.04 ROOT HELP

kako piše u naslovu, trebam help za root Ice cream sandwicha 4.04,

 

a prije svega želim reći da sam zapeo na samom startu pri otključavanju bootloadera. http://unlockbootloader.sonymobile.com/instructions

 

Moj telefon ima otključanu opciju za otključavanje bootloadera,

ali ja taj bootloader sa ovim uputstvima nisam uspio otključati.

 

Instalirao sam SDK i njegove update, dobio sam ključ za otključavanje preko IMEA, skinuo sam sve kako je opisano,

 

i kada dolazim na ovaj dio ....

 

      13 On your computer, you will be asked for drivers. Point to the usb_driver folder where you placed the android_winusb.inf-file, and select the Android Boot loader Interface-file     

       14 Open a command window and go to the tools folder within the Android SDK folder.

       15 Enter fastboot.exe -i 0x0fce getvar version, and verify that you get a response back (for example "0.3"). This means your phone is connected properly.

 

ja ne nalazim podebljani dio, a fastboot.exe bez produžetka nalazim u folderu "platform tools".

Pokušajem da uđem u njega, vidim da se cmd crni prozor nakratko pojavi, i odmah iščezne.

 

 

Ukoliko taj fastboot.exe kopiram u folder TOOLS ( Android SDK ) onda ga podigne, ali kaže da mu fali AdbWinApi.dll,

ali kada taj dll kopiram tj. kada je u istoj mapi sa fastboot.exe,

onda se dešava da se cmd window uopće ne otvara

 

 

Dalje,

pokušao sam upisati naredbu u cmd koji sam otvorio samostalno sa strane iz start menija,

a kada ukucam komande opisane u postupku ništa se ne dešava.

 

 

jel to zbilja tako komplicirano? Stvarno ne kužim.

 

 

BALKANAC OD GLAVE DO OPANAKA
 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia Arc ICS 4.04 ROOT HELP

OK SHVATIO SAM, I OTKLJUČAO BOOTLOADER.

 

SAD SLIJEDI ROOT.

 

( greška je bila u uputstvima na točci 14 - TREBATE STISNUTI SHIFT + DESNI KLIK I ONDA ODABRATI "Open command window here" kada dođete mišem na platform tools )

 

U uputstvima piše da to trebate otvoriti cmd window na tools, a također nigdje nije spomenut ni shift.

 

 

BALKANAC OD GLAVE DO OPANAKA
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.6.2012 12:48 (panonski).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia Arc ICS 4.04 ROOT HELP

Kako sada stvari stoje, još nisam ništa rootao, jer za sada se ICS verzije 4.04  na Xperiama ne mogu rootati.

Verzije koje se opisuju na XDA i drugim Android forumima su flashanje na ICS 4.03, a onda rootanje.

 

Postupak flashanja mi se čini preopasan pa ga ostavljam do daljnjeg. Pozdrav svima {#}

BALKANAC OD GLAVE DO OPANAKA
15 godina
offline
Xperia Arc ICS 4.04 ROOT HELP

Zar sve mora biti toliko komplicirano,ni ja nisa uspio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice