Bench table

poruka: 14
|
čitano: 4.199
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Bench table

Pozz ekipa,evo ovako,bacio sam se na izradu bench tablea,za sada sam si sredio samo za mbo postolje i za pci kartice,sada me zanima kako bih bilo najbolje da postavim da mi stoji napajanje,čime da odignem taj dio di je mbo od psu,hdd i tih stvari? Često će se komponente na tom bench tableu izmjenjivati,mislim ga koristiti za testiranje komponenti i svega toga,pa me zanima što mi je sljedeće najbolje napraviti,materijal sam mislio koristiti samo aluminij(imam pun k kučišta doma) a pleksi sam mislio staviti za prednju ploču s dugmetima za paljenje,reset,clr cmos,ekrančić(od G15/19 da mi očitava temperature) i takve dodatke s prijeda,pa molim za prjedloge.HVALA!

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bench table

Pratim te, i ja bi si napravio jedan da imam vremena. Za podizanje PSU, možda navojne šipke fi koji želiš pa maticama reguliraš visinu na kojoj je noseća ploha plus navoje sakriješ cijevima ili nekim kartonom i sl. Osim toga, ako ćeš to slikati i stavaljati na web, bilo bi lijepo imati custom obučene (skin) vodiče napajanja u nekoj cool shemi boja...lp

 

ps Pogledaj si fotke (google)

www.rigburning.comule.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2012 14:46 (Asta).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Bench table
Asta kaže...

Pratim te, i ja bi si napravio jedan da imam vremena. Za podizanje PSU, možda navojne šipke fi koji želiš pa maticama reguliraš visinu na kojoj je noseća ploha plus navoje sakriješ cijevima ili nekim kartonom i sl. Osim toga, ako ćeš to slikati i stavaljati na web, bilo bi lijepo imati custom obučene (skin) vodiče napajanja u nekoj cool shemi boja...lp

 

ps Pogledaj si fotke (google)

Ja sam sad se sjetio imam staro kučište koje je bilo polegnuto na stol(prijašnje konfe PII/PIII,pa bih uzeo čak poklopac onaj i na taj poklopac zašarafio nosač za mbo,izbušio rupe za ventove dolje da hlade diskove,to mi je palo na pamet,samo moram potražiti ta kučišta,imam ih na tavanu 2-3 komada.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
13 godina
offline
Bench table

Sad sam upao u dilemu,gledao sam malo na youtubeu,vidio sam od drveta kako je čovjek sve si to složio,samo je aluminijsko iskoristio postolje za mbo i šipke s navojima je isto iskoristio da to drži na nekakvoj visini,no ja mislim da ću se držati svog plana.Sutra nastavljam dalje.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bench table

Pogledaj kako izgledaju gotova rješenja odnosno složene makine

www.rigburning.comule.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bench table
To se koristi najcesce za testiranje komponenti jel tako?
Ono skuplja dosta vise prasine nego ako su komponente u zatvorenom kucistu..
Jel tko koristi bench table za normalni rad? Za komp koji koristi i za surfanje,igranje(...) a ne samo za testiranje?
13 godina
offline
Re: Bench table
dinos3 kaže...
To se koristi najcesce za testiranje komponenti jel tako?
Ono skuplja dosta vise prasine nego ako su komponente u zatvorenom kucistu..
Jel tko koristi bench table za normalni rad? Za komp koji koristi i za surfanje,igranje(...) a ne samo za testiranje?

Služi za testiranje komponenti,ocanje,i takve stvari,normalno da nebih držao pc na bench tableu,jer bench table ću koristiti za testiranje komponenti(u slučaju rikavanja i takvih stvari).

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
14 godina
neaktivan
offline
Bench table

mozes ti i drzat na bench tablu niko ti ne brani ali ce ti bit veca buka malo.

ja sam svoj komp drzo na stolu dobrih 3mj dok sam sredivo kuciste pa sam bio ljen stavit u kuciste i tako xD

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Bench table

Oprostite što pokrećem ovu temu ponovno ,ali me zanima gdje ima za kupit onih pci slotova što idu na kućište (pogledaj sliku) . Trebaju mi za Bench table koji sam mislio koristit kao kućište jedno vrijeme dok ne nabavim kućište .

Kupujem kućište do 300 kn (polovno) s što boljim cable managmentom i sa što više ventilatora . Ponude na pp.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2013 17:05 (Rucipe).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bench table

npr ovdje

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Bench table

Jel ima to negdje u Hrvatskoj ?? 

Kupujem kućište do 300 kn (polovno) s što boljim cable managmentom i sa što više ventilatora . Ponude na pp.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bench table
Rucipe kaže...

Jel ima to negdje u Hrvatskoj ?? 

demontiraj s nekog žnj kućišta

11 godina
offline
Bench table

Ok :) Jel mi možeš samo reć kako da urežem navoj na plexiglasu  za distancere matične i gdje da ih kupim ??

Kupujem kućište do 300 kn (polovno) s što boljim cable managmentom i sa što više ventilatora . Ponude na pp.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bench table

Postoje ureznice i nareznice za takve stvari izrade navoja, mislim da ekipa urezuje u pleksiju sa standardnim alatom (za metal), sigur no je netko to radio pa nek kaže...znači predbušiš rupu plus urezuješ navoj - za ovo bi očito trebao i nosač bušilice za preciznu izradu.

Pleksija u štapovima i dr. oblicima, meni nepoznate debljine, ima za nabaviti u specijaliziranim trgovinama, kad potražim adrese stavim tu...

lp

 

plastika

cijevi

plexi štapovi i obrada

plexi

 

Možeš izrezat pleksi na kockice za nosače pa obraditi i urezati navoj ali mislim da je manje posla sa štapovima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2013 9:57 (Asta).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice