Sleeving - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 552
|
čitano: 270.522
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
zmegati kaže...

Koja bi klješta za kripanje onda bila naj bolja za ATX konektore?

Najjeftinije, a da s njima možeš odraditi pravi posao su ona frozencpu-a za 25 dolara, dostava u HR ti je 8 dolara

 

http://www.frozencpu.com/products/3701/slt-16/FrozenCPU_Molex_Crimping_Tool.html

 

One jeftine gluposti s ebaya ne uzimaj jer ćeš bezveze baciti novce, govorim ti iz iskustva

14 godina
offline
Sleeving - ultimativna tema

Sta vi radite sa ovim klijestima?
Je li vi skracujete kablove pa vam trebaju klijesta da spojite konektor na zicu ili ?

 

Kolika mi treba debljina sleeva za PCIex i CPU pin kablove (hocu svaki posebno sleevat, ne zajedno u snopu) ?

Jest da se imaju kupiti gotovi produzetci, ali hocu da probam, malo ce me jeftinije izaci, pa ako mogne, mogne, ako ne, nista...

http://www.speedtest.net/result/2906188858.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
Volume kaže...
zmegati kaže...

Koja bi klješta za kripanje onda bila naj bolja za ATX konektore?

Najjeftinije, a da s njima možeš odraditi pravi posao su ona frozencpu-a za 25 dolara, dostava u HR ti je 8 dolara

 

http://www.frozencpu.com/products/3701/slt-16/FrozenCPU_Molex_Crimping_Tool.html

 

One jeftine gluposti s ebaya ne uzimaj jer ćeš bezveze baciti novce, govorim ti iz iskustva

Evo naručio sam i stigla su za nekih 10 dana {#} ...kako je Volume rekao odrade svoj posao, makar znaju malo oko samog buzira malo zeznuti ako se nepazi ali za razliku od svih drugih odrađuju svoje

 

Ja si radim kablove da mi pašu za moje kućište a ne da ih moram motati po kućištu

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2013 17:14 (zmegati).
12 godina
offline
Sleeving - ultimativna tema

Bravo za odličan posao ,najbolja stvar je napravit custom kabele odgovarajuće dužine,malo je problem ako se posli odlučiš prodavat napajanje ali i to se da riješit!!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sleeving - ultimativna tema

Pa nije problem u prodaji napajanja, orginalne sam nešto vratio u kutiju a nešto sam iskoritio pa ove napravio kao produžne na njih...mislim da je veći problem ako se prodaje kućište xD

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
zmegati kaže...

Evo naručio sam i stigla su za nekih 10 dana {#} ...kako je Volume rekao odrade svoj posao, makar znaju malo oko samog buzira malo zeznuti ako se nepazi ali za razliku od svih drugih odrađuju svoje

 

Ja si radim kablove da mi pašu za moje kućište a ne da ih moram motati po kućištu

Ma to ti je samo dok ne uhvatiš ruku, imao sam ja i mdpc od 60 eura pa naprave potpuno isti posao kao i te. Klješta su pun pogodak po meni...

 

Ugodno krimpanje {#}

12 godina
offline
Sleeving - ultimativna tema

Evo dobra kliješta za krimpanje,je da su malo skuplja ali opet to ispada oko 200 kn,što ipak mislim da nije puno!!

http://www.moddiy.com/products/Professional-Molex-Crimping-Tool.html

 

Kupiš i daješ u najam :D

 

 

 

edit:dobio sam i 10% popusta,tako da plaćam 38.57$, +free shipping!! :))

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2013 16:15 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sleeving - ultimativna tema

Evo ljudi malo gledam razne slike sleevinga i sada me zanima kako dobiti ovakav oblik kabla, da gornja žica ide pravilno preko doljenje kako na slici:

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sleeving - ultimativna tema

Nisam siguran, ali mislim da se moraju izraditi žice, i unutarnje (donje) trebaju biti kraće od vanjskih (gornje). Tako sam barem vidio da Lutr0 radi.

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sleeving - ultimativna tema

Da unautarnji opseg žice je manji od vanjskog,misli da je Lutro0 to pojasnio u jednom od svojih videa!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sleeving - ultimativna tema

eto ako koga zanima neka se javi na pp {#}

 

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sleeving - ultimativna tema

Malo mi je bilo dosadno pa reko da ubijem vrijeme {#}

 

 

 
12 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sleeving - ultimativna tema

Treba mi brzinski odgovoriti na pitanje. Kupit cu polovnog Seasonica X650 iz 2010-te godine. Napajanje mi je savrseno ali su mu kabeli ruzni, nisu crni. Da li corsairovi sleevani kitovi mogu ic na njega, da li ih mogu kupit u hrvatskoj ili kako da nabavim kit sleevanih kabela za taj PSU kod nas. Jel mogu od nekoga s foruma npr? Tj da li netko od vas sleeva pa prodaje sleevane kabele.

 

Znaci radi se o ovakvom napajanju

 

http://www.acousticpc.com/seasonic_x-650_650_watt_ultra_quiet_power_supply.html

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sleeving - ultimativna tema

Za napajanje + sleev sta budes kupovao (ili dao nekome da ti napravi), minimalno ces potrosit 1200kn - zato odmah uzmes ax760 i mir :) 

 

Bilo ti je price o tome ovdi:

 

http://www.overclock.net/t/1217163/corsair-sleeved-cables-on-seasonic-x-series/10

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sleeving - ultimativna tema

Čisto sumnjam da će oboje imati isti pinout, mada ništa nije nemoguće. Potraži malo po netu... Inače i ja imam isto napajanje i sam sam ga kompletno sleevao. S obzirom da je full modularno to ti nije teško za napraviti, ako budeš nekome išao plaćati da ti to sve sleeva koštat će te više nego samo napajanje...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sleeving - ultimativna tema

Znaci najbolje mi je da sve sam sleevam i tjt. Da li kit za sleeving mogu nabavit samo na ebayu ili? 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
athlon64 kaže...

Znaci najbolje mi je da sve sam sleevam i tjt. Da li kit za sleeving mogu nabavit samo na ebayu ili? 

Ako ćeš paracord onda da, najjeftinije i najjednostavnije ti je kupiti na ebayu. Neznam koliko ti traži za tog seasonica, ali jesi li razmišljao o novoj rm seriji corsaira ako ti je samo do crnih kablova

15 godina
neaktivan
offline
Sleeving - ultimativna tema

Nece tu seriju... {#}  hoce sam sisu

 

psu je 700kn na PCE (ima dodatni set kablova)

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2013 21:56 (boy005).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
Volume kaže...
athlon64 kaže...

Znaci najbolje mi je da sve sam sleevam i tjt. Da li kit za sleeving mogu nabavit samo na ebayu ili? 

Ako ćeš paracord onda da, najjeftinije i najjednostavnije ti je kupiti na ebayu. Neznam koliko ti traži za tog seasonica, ali jesi li razmišljao o novoj rm seriji corsaira ako ti je samo do crnih kablova

Seasonica cu dobit za 700kn, ima kutiju i garu dos redine 2015. RM serija ne dolazi u obzir jer nije seasonic OEM. Znaci igraju ili AX760 ili seasonic 660 platinum. Oni novi bi me kostali 500kn vise nego taj seasonic. S time sta mi s njima dolaze crni kablovi. Sta kazete? 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Sleeving - ultimativna tema

Na ebayu su kitovi sleevanih kabela po 100 dolara, nenormalno. Onda mi se ne isplati to radit. Bolje mi je uzet novoga sa crnim...

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sleeving - ultimativna tema

Ma onda uzmi tog seasonica, paracorda koliko ti treba (ili mdpc ako ti financije dozvoljavaju) i polako se baci na sleevanje. S obzirom da dobivaš dva seta kablova još ti jednostavnije. Radi ''heatshrinkless'' metodom jer je puno jednostavnije, u prvom postu imaš video kako se to radi. Viruj mi da nije teško, triba samo malo živaca i strpljenja...

 

Inače znam da si freak za tišinu kao i ja pa ti mogu preporučiti da uzmeš tog seasonica, napajanje je odlično. I ja sam svog ugrabio na aukciji na pce za nekih 400+ kn ako se dobro sjećam

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
Volume kaže...

Ma onda uzmi tog seasonica, paracorda koliko ti treba (ili mdpc ako ti financije dozvoljavaju) i polako se baci na sleevanje. S obzirom da dobivaš dva seta kablova još ti jednostavnije. Radi ''heatshrinkless'' metodom jer je puno jednostavnije, u prvom postu imaš video kako se to radi. Viruj mi da nije teško, triba samo malo živaca i strpljenja...

 

Inače znam da si freak za tišinu kao i ja pa ti mogu preporučiti da uzmeš tog seasonica, napajanje je odlično. I ja sam svog ugrabio na aukciji na pce za nekih 400+ kn ako se dobro sjećam

Da, momak mi je reka da je mrtvacki tiho napajanje. A dupli set kabela, koja je poanta toga? Mislim super je sta se mogu igrat s jednim dok sleevam drugoga xd. Also paracord mi je ljepsi...

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
athlon64 kaže...
Volume kaže...

Ma onda uzmi tog seasonica, paracorda koliko ti treba (ili mdpc ako ti financije dozvoljavaju) i polako se baci na sleevanje. S obzirom da dobivaš dva seta kablova još ti jednostavnije. Radi ''heatshrinkless'' metodom jer je puno jednostavnije, u prvom postu imaš video kako se to radi. Viruj mi da nije teško, triba samo malo živaca i strpljenja...

 

Inače znam da si freak za tišinu kao i ja pa ti mogu preporučiti da uzmeš tog seasonica, napajanje je odlično. I ja sam svog ugrabio na aukciji na pce za nekih 400+ kn ako se dobro sjećam

Da, momak mi je reka da je mrtvacki tiho napajanje. A dupli set kabela, koja je poanta toga? Mislim super je sta se mogu igrat s jednim dok sleevam drugoga xd. Also paracord mi je ljepsi...

Upravo to, ako imaš samo jedno napajanje (tog seasonica) i dva seta kablova možeš koristiti komp i dok ne završiš sa sleevanjem

14 godina
neaktivan
offline
Sleeving - ultimativna tema

To je izvrsno ali koja im je poanta koristenja 2 seta kabela. Da li se estetski razlikuju xd? Zasto dolazi sa 2 seta hahah

 

EDIT: Da li smatras 700kn korektnim. 5. mjesec 2010. kupljen, garancija do 2015. 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2013 22:25 (athlon64).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
athlon64 kaže...

To je izvrsno ali koja im je poanta koristenja 2 seta kabela. Da li se estetski razlikuju xd? Zasto dolazi sa 2 seta hahah

 

EDIT: Da li smatras 700kn korektnim. 5. mjesec 2010. kupljen, garancija do 2015. 

Općenito koristi nemaš, ali s obzirom da ćeš sleevati dobro dođe jer istovremeno možeš koristiti napajanje s jednim setom kablova, a s drugim setom sleevati. Također se može dogoditi da uništiš koji pin dok sleevaš pa možeš uzeti iz drugog seta itd. Uglavnom skužio si...

 

Po meni sasvim korektno.

 

Inače možeš pitati seasonica da ti pošalju crne flat sata i molex kablove s nove platinum serije (ja sam ih čak dobio besplatno :D). Za njih je pinout isti kao i za tvog seasonica. Inače su sata kablovi teška jebada za uredno napraviti pa ti zato ovo govorim...

14 godina
neaktivan
offline
Sleeving - ultimativna tema

A da li ja mogu kupit kompletni kit crnih sa nove platinum serije :/, samo da mi bude uredno za neke normalne pare xd. 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sleeving - ultimativna tema

Problem je sta mi je novi platinum 500kn vise sa postarinom. A s njime su mi rijeseni kabeli. I onda ako moram potrosit jos 200kn na kabele za golda dodem na to da mi je razlika 250-ak kn a za tu razliku s platinumom dobijem novo novcato napajanje sa 7 godina gare. Ovaj ima manje od 2.... e sad koliko to smisla ima haha

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
athlon64 kaže...

A da li ja mogu kupit kompletni kit crnih sa nove platinum serije :/, samo da mi bude uredno za neke normalne pare xd. 

Ja sam isto pitanje postavio seasonic supportu preko maila. Samo su me tražili podatke, poslali besplatne kablove i platili poštarinu {#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
Volume kaže...
athlon64 kaže...

A da li ja mogu kupit kompletni kit crnih sa nove platinum serije :/, samo da mi bude uredno za neke normalne pare xd. 

Ja sam isto pitanje postavio seasonic supportu preko maila. Samo su me tražili podatke, poslali besplatne kablove i platili poštarinu {#}

you see that would be nice :3

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
athlon64 kaže...

Problem je sta mi je novi platinum 500kn vise sa postarinom. A s njime su mi rijeseni kabeli. I onda ako moram potrosit jos 200kn na kabele za golda dodem na to da mi je razlika 250-ak kn a za tu razliku s platinumom dobijem novo novcato napajanje sa 7 godina gare. Ovaj ima manje od 2.... e sad koliko to smisla ima haha

Ako ti financije dozvoljavaju uzmi novog platinuma, on ti je oko 1100kn šta je 400 kn razlike. Za sleevanje ćeš potrošiti nekih 200kn max. Znači da ustvari za 200 kn razlike možeš dobiti potpuno novo napajanje. Po meni je izbor jasan - platinum {#}

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice