Water cooled 4 x GTX 690

poruka: 206
|
čitano: 56.346
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Water cooled 4 x GTX 690

e da. sta je nastimano ta tvom benchu? directlicting ili path tracing kad ide 80i koliko vec?

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Water cooled 4 x GTX 690

pretpostavljam da si u guzvi stalno ali ako bi mogao samo javiti sto se tice bencha koji su settingsi bili posto testiram kartice i u redshiftu i octanu pa da vidim dal je sve ureudu ili zeza nesto.

poz

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Water cooled 4 x GTX 690
mirkoj kaže...

pretpostavljam da si u guzvi stalno ali ako bi mogao samo javiti sto se tice bencha koji su settingsi bili posto testiram kartice i u redshiftu i octanu pa da vidim dal je sve ureudu ili zeza nesto.

poz

 

guzva guzva... sorry za delay! DL je oko 84, PT je oko 25. bench je radjen sa starom verzijom octanea, nova je puno brza, samo ja koristim vray rt i octane... zavisi od projekta!
Karlo Babic, product design manager
12 godina
neaktivan
offline
Water cooled 4 x GTX 690

Koja je tocno svrha?  4 komada GTX 690 mi se cini kao veliki overkill za tako "jednostavne" rendere.  

 

Samo jedan titan vec vrti skoro fotorealisticno lice u realtime-u , cemu onda 4x690 za kioske i WC-e?

 

8:50

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.10.2013 9:18 (fade).
Moj PC  
1 11 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Water cooled 4 x GTX 690
Pozdrav, Video koji si stavio je post process, a ne real time render. Razlika je kao dan i noc ;) dakle... Sistem nije nikakav overkill vec da ih imam 8 nebi mi bilo dosta.. Zapamti, nikad nije dosta, stoga je vec nVidia objavila sneak perview render farme sa 8 kartica
Karlo Babic, product design manager
12 godina
neaktivan
offline
Re: Water cooled 4 x GTX 690
997GT3 kaže...
Pozdrav, Video koji si stavio je post process, a ne real time render. Razlika je kao dan i noc ;) dakle... Sistem nije nikakav overkill vec da ih imam 8 nebi mi bilo dosta.. Zapamti, nikad nije dosta, stoga je vec nVidia objavila sneak perview render farme sa 8 kartica

 

Ah, pomijesao sam malo jer svaki clanak naglasuje da je to "realtime render".

 

Blesav primjer ali kako je onda Gabe Newell koji je bilioner radio na svojim igrama sa jednim i7 i HD 48xx karticom? (Sad ima i7 2xSLI.)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Water cooled 4 x GTX 690
fade kaže...
997GT3 kaže...
Pozdrav, Video koji si stavio je post process, a ne real time render. Razlika je kao dan i noc ;) dakle... Sistem nije nikakav overkill vec da ih imam 8 nebi mi bilo dosta.. Zapamti, nikad nije dosta, stoga je vec nVidia objavila sneak perview render farme sa 8 kartica

 

Ah, pomijesao sam malo jer svaki clanak naglasuje da je to "realtime render".

 

Blesav primjer ali kako je onda Gabe Newell koji je bilioner radio na svojim igrama sa jednim i7 i HD 48xx karticom? (Sad ima i7 2xSLI.)

Gabe je programer... nije 3D modeler i animator... njemu ne treba rendanje hires animacija... njemu treba samo okej računalo za programiranje...

 

To su skroz različite sfere računarstva koje nikako ne treba miješati... a i postoji jako velika razlika između game engina i 3D modeling aplikacija koje se koriste za modeliranje i animaciju... prvo i osnovna... abnormalna razlika u količini geometrije i kvaliteti rasvjete... jednostavno neusporedivo...

 

Evo još jedan "blesav" primjer... netko tko je profi-uber-turbo web developer može koristiti Pentium 100 samo sa notepadom ;)

11 godina
neaktivan
offline
Water cooled 4 x GTX 690

Ja sam odradio samo 2 gtx 690 i vrhunske su,koristim ih za igrice ne i renderiranje.

Oovo su slike sustava hladenja koje je malo slozenije nego tvoje.

GTX 690 SLI
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2013 21:38 (GTX 690 Sli).
Moj PC  
4 5 hvala 0
14 godina
offline
Re: Water cooled 4 x GTX 690
997GT3 kaže...
toxic kaže...
997GT3 kaže...

Odnos cijene zavisi o uloženo / dobiveno. Priroda posla je da se kompletni rig može isplatiti na samo jednom projektu {#}

 

Cilj snimanja videa je da i mi Hrvati možemo komparirati strancima u rigovima i projektima {#}

 

Ja bih volio dobiti od tebe jedan feedback, koliko u full loadu ta konfiguracija povuče iz utičnice to je ono što mene jako zanima. Također me zanima da li stanica radi 24/7 pod potpunim opterečenjem? . Hvala

Svaka graficka u FULL LOAD-u vuce 300w x 4 = 1250W + recimo periferija sa procesorom, memorijom, 2 x D5 pumpe u seriji itd... potrosi mozda jos 400-njak W

 

24/7 nisam testirao na FULL LOAD-u jer sam zavrsio sa slaganjem masine prosli petak. Inace su mi sve stanice radile do sada 24/7 prilikom renderiranja animacija ili staticnih vizualizacija.

 

Ova animacija ( automatska javna sanitarija ) je renderirana mjesec i pol dana na karticama 2 x GTX470 i komp je radio 24/7;

 

mjesec i pol dana????? 24/7 ??? daj nemoj zezat, za manje od 2 minute videa?? pa na koju foru? sad cu dobit 100 TD, al stvarno ne kuzim sta ima tu toliko dugo za obrađivat ... laik sam u tome

 

11 godina
offline
Re: Water cooled 4 x GTX 690
997GT3 kaže...

Evo je friska animaciju koju sam bio najavio da radim u zadnjih par postova..

 

Radi se o automatskom dezinfikatoru WC daske.

 

Bog te mazo, kakav je ovo video? Mislim ono, pokazuje WC a onda dodje muzika....samo cekam gdje ce Optimus Prime da iskoci sa ekipom Transformera {#}

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
neaktivan
offline
Water cooled 4 x GTX 690

Ako se ne varam na ovom bi se pošteno mogli bitcoinovi majnat !?

e.BugaTeam @ebugateam.vacau.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Water cooled 4 x GTX 690
Fixcar kaže...

Ako se ne varam na ovom bi se pošteno mogli bitcoinovi majnat !?

 varaš se.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
11 godina
neaktivan
offline
Water cooled 4 x GTX 690

Da su 4x7990 onda bi se moglo {#}

Toni
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Water cooled 4 x GTX 690
Fixcar kaže...

Ako se ne varam na ovom bi se pošteno mogli bitcoinovi majnat !?

Ne. LINK

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
10 godina
offline
Water cooled 4 x GTX 690

Svaka cast,komp je fkt ubojica,nema kaj :)

Dao bog da si jednog dana mogu tako nesto priustit... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Water cooled 4 x GTX 690

- Kaj vama je? {#}

- Pa ima taj komp. važnije zadatke za odraditi, zadatke za koje je namjenjen.

- Čovjek ima unosniji posao od rudarenja, tako da...

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2014 15:52 (Valentin17).
 
12 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Water cooled 4 x GTX 690

Zašto ga prodaješ? Nije valjda postao preslab?
OGLAS 

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Water cooled 4 x GTX 690
mirkoj kaže...

Luxmark 2.0 Open CL benchmark on Radeon HD7970:

Room: 585

Sala: 1016

Luxball HDR: 9076

Luxball: 1143

Luxball Sky: 4221

 

Luxmark 2.0 Open CL benchmark on 2x Radeon HD7970:

Room: 2100

Sala: 3552

LuxBall HDR: 30399

Luxball: 4069

Luxball Sky: 14066


 

 

Izvrtio sam testove čisto da vidim gdje je 290-ka. Driveri 13.12 a benchmark (OpenCL GPUs only)

 

Luxmark 2.0 Open CL benchmark na XFX Radeon R9 290 (stock cooler/clock):

 

Room: 1361

Sala: 2665

Luxball HDR: 19015

Luxball: 2726

Luxball Sky: 8311

 

Temmperatura GPU-a nije prelazila 67C. Čisto zadovoljan za nasljednika HD7970. {#}{#}

 

 

13 godina
offline
Re: Water cooled 4 x GTX 690
laux kaže...

Zašto ga prodaješ? Nije valjda postao preslab?
OGLAS 

 

A što tu košta 80.000,00 kn?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Water cooled 4 x GTX 690
Ma kakvi pre slab :) tek sada sa novim driverima i softwareima dolazi jos bolje do izrazaja jedinicna performansa. Prodajem ga, ali samo do isteka oglasa. Inace, isplatio se sam po sebi cim je bio slozen. Slozio bi nesto novo, hmmm ;D ali pricekati cu jos "neke" testove. Sigurno je to da kroz Godinu dana ide u penziju !
Karlo Babic, product design manager
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.3.2014 21:22 (997GT3).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Water cooled 4 x GTX 690
A sta tu kosta 80k kn ? Ne znam :)
Karlo Babic, product design manager
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.3.2014 21:18 (997GT3).
10 godina
neaktivan
offline
Water cooled 4 x GTX 690

kakvi su ovo vodeni blokovi? custom ili? prvi put vidim

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Water cooled 4 x GTX 690
997GT3 kaže...
A sta tu kosta 80k kn ? Ne znam :)

Nisam bio lijen pa sam malo proguglao......

 

 

Pa kaže:

 

CPU i7 3770K .................................................................... = 292,89€  
HEATKILLER® CPU Rev3.0 1155/1156/1150 ..................... = 64,95€
ASUS Maximus V Extreme .................................................. = 313,00€  
Kingston HyperX Beast 32GB 1866mhz ............................. = 286,90€  

GTX690 .................................................. 4 kom x 895,00€ = 3580,00€   (znam da ti imaš Gainward a ovo je Gigabyte)
HEATKILLER® GPU-X³ GTX 690 LT ...........4kom x 129,95€ = 519,80€  
GPU-X Multi-Link XL ........................................................... = 39,95€  

XFX PRO Black Edition 1250W ............... 2 kom x 214,90€ = 429,80€  
Kingston SSDNow KC300 240GB ...................................... = 162,90€  

Radiator HTF4 3x140 LT white ...............2 kom x 114,95€ = 229,90€  
Lamptron FC Touch fan Controller Touch 6CH ................. = 50,00€  

Noiseblocker NB-Multiframe M12-S1 120mmx25mm .. 10 kom x 22.95$  = 165,00€  
Noiseblocker NB-BlackSilentPRO PK2 (140x140x25mm ) 5 kom x 15,99€ = 79,95€ 
D5 pumpa .................................................. 2 kom x 79,99 € = 159,98€


Dakle ovo gore zbrojeno onako ugrubo, sa nekim komponentama koje su najsličnije tvojima (radijator, ventilatori itd), došao sam do cifre od cca 6400€ (49.100 kn).
Na to još treba dodati kučište, pvc cijevi, fitinge, ekstenzije kablova, još koji HDD vjerovatno, rezervar za tekućinu + uloženo vrijeme za sastavljanje i poštarine ali ne mogu doći do cifre od 80000 kn pa da se na glavu postavim.

Cijena je vjerovatno ok za nekog šeika koji hoće imati baš to tvoje kučište i sve što imaš u njemu i vjerovatno se ne kuži baš u kompjutere ali mu je konfiguracija "cool".

Ne znam koje kučište imaš, da li je neki model od Lian Li ili neko custom, ali recimo jedan odličan Corsair D900 košta 309,90€

Nemoj me krivo shvatiti, konfa je brutala i namjenjena je za posao, kao što kažeš isplatila se već u što uopće ne sumljam ali za 80000 kn, složi se još jači PC i ostane ti četvrtina buđeta za perverznu periferiju.

Tebi ona vrijedi sigurno i više s obzirom da ti donosi lovu ali njena tržišna vrijednost bliža je polovici one koliko tražiš za nju.
Poznato je da svaki proizvod ima svoga kupca pa tako i ti možda "utopiš" svoj komp, kamo sreće ali cijena mi je "malo" previše napumpana. Sorry, ali to je samo moje mišljenje.

Znam da bi pola nas dalo neki organ da tako nešto imamo na/ispod stola ali sa tim buđetom složiš hologram desk ako treba. :)
Bez ljutnje, ponavljam komp je fenomenalan jedino cijena bode oči da ga hebeš. {#}

 

Sretno u prodaji.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.3.2014 23:53 (Barracuda44).
10 godina
neaktivan
offline
Water cooled 4 x GTX 690

vjerojatno to ni ne ovisi o njemu,nego cijenu određuje firma?btw,kad ga je kupovao,možda je i vrijedio toliko,pa ga firma prodaje po nabavnoj ne znajući da toliko (ne)vrijedi?

fra Krsto Narkoman
Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Water cooled 4 x GTX 690

Hello !

 

Ajde se sada se vrati godinu dana u nazad i dodaj na te cijene minimalno 30% do 50%, ulozeno vrijeme u izradi + ALU kuciste koje je tada bilo 700,00 € ( slovensko custom made ) + radiator ( kojeg si zaboravio specificirati ) od HTF-a 4 x 140mm, itd itd itd + ostali faktori :) i doci ces blizu 10k €

 

Ukoliko je netko voljan to raditi za cijenu komponenti ili đabe {#} to moj problem nije jel tako ? {#}

 

Oglas je više predan iz znatiželje :) te zaista ima upita i kombinacija da te glava zaboli {#}

Relativno sam svijestan da u HR nema tržišta za ovakvu konfiguraciju te ću ga rado udomiti u izložbenoj vitrini firme nego ga prodati za kukuruz :)

Karlo Babic, product design manager
16 godina
offline
Re: Water cooled 4 x GTX 690
997GT3 kaže...

Hello !

 

Ajde se sada se vrati godinu dana u nazad i dodaj na te cijene minimalno 30% do 50%, ulozeno vrijeme u izradi + ALU kuciste koje je tada bilo 700,00 € ( slovensko custom made ) + radiator ( kojeg si zaboravio specificirati ) od HTF-a 4 x 140mm, itd itd itd + ostali faktori :) i doci ces blizu 10k €

 

Ukoliko je netko voljan to raditi za cijenu komponenti ili đabe {#} to moj problem nije jel tako ? {#}

 

Oglas je više predan iz znatiželje :) te zaista ima upita i kombinacija da te glava zaboli {#}

Relativno sam svijestan da u HR nema tržišta za ovakvu konfiguraciju te ću ga rado udomiti u izložbenoj vitrini firme nego ga prodati za kukuruz :)

Nekad je bolje sutit i pravit se glup, nego izlanut i to dokazat.

Ok, kuzimo. Radje nek stoji i trune nego da prodas po realnoj cijeni jer mislis da u HR nema trzista za ovakvu konfiguraciju... staru i gazenu godinu dana... s prenapuhanom cijenom. Jos ti se, navodno, isplatila s jednim poslom.

{#}

Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
14 godina
offline
Re: Water cooled 4 x GTX 690
997GT3 kaže...

Hello !

 

Ajde se sada se vrati godinu dana u nazad i dodaj na te cijene minimalno 30% do 50%, ulozeno vrijeme u izradi + ALU kuciste koje je tada bilo 700,00 € ( slovensko custom made ) + radiator ( kojeg si zaboravio specificirati ) od HTF-a 4 x 140mm, itd itd itd + ostali faktori :) i doci ces blizu 10k €

 

Ukoliko je netko voljan to raditi za cijenu komponenti ili đabe {#} to moj problem nije jel tako ? {#}

 

Oglas je više predan iz znatiželje :) te zaista ima upita i kombinacija da te glava zaboli {#}

Relativno sam svijestan da u HR nema tržišta za ovakvu konfiguraciju te ću ga rado udomiti u izložbenoj vitrini firme nego ga prodati za kukuruz :)

 

Ne bih se složio s tobom da su cijene bile baš 30-50% veće godinu dana ranije, gledam na glavne komponente kao što su grafičke, memorije i CPU. Memorija je jedno vrijeme koštala skoro pa ništa, kao i hard diskovi prije poplave na Tajlandu.

Skužio sam i sam da je cijena bubnuta onako nerealno fore radi jer možda se koja budala i "upeca". Ne možeš mi reći da je tvom kompu "preko noći" porasla cijena, pa nije napravljen od zlata kojemu cijena raste iz dana u dan.

 

Malo mi je smiješno da nešto vrijediti puno više nakon godinu dana i to još korišteno 24/7 nego na dan kupnje. A ako si komp platio tih 80000 kn, onda te netko gadno zahebo, u što čisto sumljam jer se kužiš u kompjutere kao i večina forumaša ovdje i malo je glupo razbacivati se desecima tisuća kuna, mada je to više samo da se digne prašina tj. da se malo bude u centru pažnje, čitaj "foliramo se".

 

Rekao sam ti da ti je komp strava i iza toga stojim, ali smijeh me hvata kad se bubaju cijene. Dao sam ti linkove sa cijenama NOVIH komponenti, izostavio sam kučište i još neke sitnice jer sam pretpostavio da je custom. Radijator od HTF-a 4x140 nisam spomenuo ali sam zato stavio 2 komada od 3x140, znači može biti samo malo skuplji. Izgleda da je najskuplja stavka u toj konfiguraciji tvoj rad (sastavljanje konfiguracije). Cijenim stručnost i svaka čast za projekte koje radiš, ali skromnost ti baš i nije vrlina.

 

Da prodaješ GT3, koliko bi tražio za njega....... 250.000€??? Po nekoj tvojoj računici, nisam puno falio.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.3.2014 15:41 (Barracuda44).
12 godina
offline
Water cooled 4 x GTX 690

a ovako rendaju 4 titan u softimage i redshift GPU renderer: )

 

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Water cooled 4 x GTX 690
997GT3 kaže...

Hello !

 

Ajde se sada se vrati godinu dana u nazad i dodaj na te cijene minimalno 30% do 50%, ulozeno vrijeme u izradi + ALU kuciste koje je tada bilo 700,00 € ( slovensko custom made ) + radiator ( kojeg si zaboravio specificirati ) od HTF-a 4 x 140mm, itd itd itd + ostali faktori :) i doci ces blizu 10k €

 

Ukoliko je netko voljan to raditi za cijenu komponenti ili đabe {#} to moj problem nije jel tako ? {#}

 

Oglas je više predan iz znatiželje :) te zaista ima upita i kombinacija da te glava zaboli {#}

Relativno sam svijestan da u HR nema tržišta za ovakvu konfiguraciju te ću ga rado udomiti u izložbenoj vitrini firme nego ga prodati za kukuruz :)

LOL

Koga boli ona stvar kakve su cijene bile prije godinu dana??

Cek idem sad po pentium cetvorku pa da ju utopim po cijeni od prije 10 godina...

Poanta je ta da je cijena {#}, dobrih 20-30k si previse zaracunao...

Jos velis da si ju isplatio odmah, ne vidim razlog za takvu cijenu...

WoT IG: RavenHR --- http://wotlabs.net/sig_dark/eu/RavenHR/signature.png
10 godina
neaktivan
offline
Water cooled 4 x GTX 690
;D
Karlo Babic, product design manager
Moj PC  
3 6 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice