23'' LED ili IPS LCD zaključana tema

poruka: 798
|
čitano: 192.000
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD
thedream kaže...
logic kaže...
Jurky kaže...
thedream kaže...

Zaboravi jubito recenzije, kao da radiš osvrt mona lise na temelju slike iz jutarnjeg.

Slazem se, ali eto i na youtubeu je jasno vidljivo koji je kvalitetniji od ova dva........

Nemoj me pogresno shvatiti ali kako znas da su monitori testirani u identicnim uslovima? Sa istim podesavanjima i prikopcani na isti izvor slike? POgledaj recimo plazme i LCDove u trgovinama. Na 50" plazmi slika predivna a kad dodjes kuci i prikopcas DVD dodje ti da ga razbijes ;)

To je poseban par opanaka, vrte blu-ray filmove masovno u trgovinama, i ekipa je toliko debilna da ne razumije da kvalitetu slike određuje izvor tj. blu-ray medij i player a ne TV, u 99% slučajeva neće primjetiti razliku u blu-ray reprodukciji na LCD-u od 7 ili 17, ili pak 27k kuna. Ali bitno je da kupe što skuplji. To se tako radi.

istina , neki dan sam spojio komp na tv i gledali smo "shutter island" u 1080p , mater nije vjerovala da njena televizija moze imat tako kvalitetnu sliku , {#} ah , tko bi im objasnio.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.1.2011 15:30 (athlon64).
16 godina
odjavljen
offline
23'' LED ili IPS LCD

razlike u kvaliteti slike monitora spojenog preko DVI/HDMI/Display Port ulaza grafičke kartice??

Moj PC  
2 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD

Hoces reci da ces ti primijetiti razliku u slici na monitoru spojenog na bilo koji od ta 3 DIGITALNA ulaza????????????

Mozda ako podesis OSD ;)

:)
14 godina
neaktivan
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD
logic kaže...

Nemoj me pogresno shvatiti ali kako znas da su monitori testirani u identicnim uslovima? Sa istim podesavanjima i prikopcani na isti izvor slike? POgledaj recimo plazme i LCDove u trgovinama. Na 50" plazmi slika predivna a kad dodjes kuci i prikopcas DVD dodje ti da ga razbijes ;)

Shvacam sto hoces rec ali eto bar je vidljivo da 2209WA ima veci kut gledanja...... za to ne treba kalibracija...... a vjerujem da je i lik to dobro poslozio tj nevjerujem da je imao razloga "navijati" za ijednoga... ipak su dva dell-a u pitanju.... a i na svim ostalim testovima i usporedbi izmedju ova dva modela se navodi da 2209WA ima bolji prikaz i veci kut gledanja.

 

Medjutim 2311H je bez daljnjega odlican monitor sa odlicnom cijenom, daleko bolji od iti jednog TN monitora na trzistu. Nego sam naveo 2209WA kao dobro rijesenje koje je trenutno raspolozivo u trgovinama, ako ima koji nestrpljivac koji nemoze docekati 2311H, a moze se zadovoljiti manjom rezolucijom.

Google is your friend
14 godina
neaktivan
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD
Jurky kaže...
logic kaže...

Nemoj me pogresno shvatiti ali kako znas da su monitori testirani u identicnim uslovima? Sa istim podesavanjima i prikopcani na isti izvor slike? POgledaj recimo plazme i LCDove u trgovinama. Na 50" plazmi slika predivna a kad dodjes kuci i prikopcas DVD dodje ti da ga razbijes ;)

Shvacam sto hoces rec ali eto bar je vidljivo da 2209WA ima veci kut gledanja...... za to ne treba kalibracija...... a vjerujem da je i lik to dobro poslozio tj nevjerujem da je imao razloga "navijati" za ijednoga... ipak su dva dell-a u pitanju.... a i na svim ostalim testovima i usporedbi izmedju ova dva modela se navodi da 2209WA ima bolji prikaz i veci kut gledanja.

 

Medjutim 2311H je bez daljnjega odlican monitor sa odlicnom cijenom, daleko bolji od iti jednog TN monitora na trzistu. Nego sam naveo 2209WA kao dobro rijesenje koje je trenutno raspolozivo u trgovinama, ako ima koji nestrpljivac koji nemoze docekati 2311H, a moze se zadovoljiti manjom rezolucijom.

ja sam lijepo rekao , pričekat ću al ču kupit šta valja , u2311h ftw!!

16 godina
odjavljen
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD
logic kaže...

Hoces reci da ces ti primijetiti razliku u slici na monitoru spojenog na bilo koji od ta 3 DIGITALNA ulaza????????????

Mozda ako podesis OSD ;)

nikakvo podešavanje,pitam ima li razlike u kvaliteti bila ona vidljiva golim okom ili teleskopom?

16 godina
neaktivan
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD

Vjerovatno si mislio na mikroskop al to vise nije ni smijesno s obziron od koga je ;)

 

 

 

 

:)
14 godina
neaktivan
offline
23'' LED ili IPS LCD

Smiješno je i dalje. {#}

Cemetary gates
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD

Covjek se jednostavno navikne da u svakom postu nesto lupi ;)

:)
16 godina
odjavljen
offline
23'' LED ili IPS LCD

to sam namjerno,bilo je jasno šta sam odmah pitao,nema potrebe za spamom

 

nerazumijem čemu onda forsiranje display porta a pogotovo vga,za hdmi razumijem jer on prenosi i zvuk

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.1.2011 16:48 (M4X).
Moj PC  
2 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD

Hahaha

Namjerno?

I neraspoznavanje glossy i mat je bilo namjerno?

I podesavanje OSD-a je bilo namjerno? Nikako nauciti da svakom postom pokazujes da nemas pojma o monitorima ;)

Al ne bunim se ja ;)

Meni si jako zabavan ;)

:)
15 godina
neaktivan
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD
Jurky kaže...

 

Medjutim 2311H je bez daljnjega odlican monitor sa odlicnom cijenom, daleko bolji od iti jednog TN monitora na trzistu. Nego sam naveo 2209WA kao dobro rijesenje koje je trenutno raspolozivo u trgovinama, ako ima koji nestrpljivac koji nemoze docekati 2311H, a moze se zadovoljiti manjom rezolucijom.

Ne znam, ja doma imam Dell 2209wa, prijatelj ima LG-a sa istom tom matricom, drugi ima Viewsonic koji ima matricu U2311H i meni se za obradu fotografija definitvno boljim čini ovaj Viewsonic al možda sam to samo ja.

www.fotografiranje-vjencanja-split.com
16 godina
odjavljen
offline
23'' LED ili IPS LCD

da se vratim na video,npr. gledam bug tv(full screen) i slika je nekako usporena i vidi se ghosting,zamućenja pri pokretima

denis,saša i ostali izgledaju neprirodno,koža je neprirodna i isto nekako zamućeno

 

i slika zaostaje za zvukom,ne puno ali se skuži

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.1.2011 19:19 (M4X).
Moj PC  
3 0 hvala 3
16 godina
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD
M4X kaže...

da se vratim na video,npr. gledam bug tv(full screen) i slika je nekako usporena i vidi se ghosting,zamućenja pri pokretima

denis,saša i ostali izgledaju neprirodno,koža je neprirodna i isto nekako zamućeno

 

i slika zaostaje za zvukom,ne puno ali se skuži

To ce biti prije do kodiranja videa, nego do monitora :)

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
16 godina
moderator
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD
tnakir kaže...
M4X kaže...

da se vratim na video,npr. gledam bug tv(full screen) i slika je nekako usporena i vidi se ghosting,zamućenja pri pokretima

denis,saša i ostali izgledaju neprirodno,koža je neprirodna i isto nekako zamućeno

 

i slika zaostaje za zvukom,ne puno ali se skuži

To ce biti prije do kodiranja videa, nego do monitora :)

Nisam ja kriv, majke mi! {#}

 

M4X - s cim gledas BugTV? Imas ukljuceno hardversko dekodiranje H.264 videa? Meni radi glatko, bez ikakvog ghostinga i zamucenja, tako da je problem u programu kojim gledas ili u dekoderima koje koristis. Ako gledas preko weba, prebaci u HQ. Iako, ghosting i zamucenja ni tamo ne primjecujem. To ti sigurno nije do monitora.

16 godina
odjavljen
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD
mbaksa kaže...
tnakir kaže...
M4X kaže...

da se vratim na video,npr. gledam bug tv(full screen) i slika je nekako usporena i vidi se ghosting,zamućenja pri pokretima

denis,saša i ostali izgledaju neprirodno,koža je neprirodna i isto nekako zamućeno

 

i slika zaostaje za zvukom,ne puno ali se skuži

To ce biti prije do kodiranja videa, nego do monitora :)

Nisam ja kriv, majke mi! {#}

 

M4X - s cim gledas BugTV? Imas ukljuceno hardversko dekodiranje H.264 videa? Meni radi glatko, bez ikakvog ghostinga i zamucenja, tako da je problem u programu kojim gledas ili u dekoderima koje koristis. Ako gledas preko weba, prebaci u HQ. Iako, ghosting i zamucenja ni tamo ne primjecujem. To ti sigurno nije do monitora.

gledam sa media player clasic

16 godina
neaktivan
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD

Nemoj se sad izvalciti mbaksa ;)

Tjeras covjeka na trosak ;)

trebas mu majicu barem poslati jer vidis da kupuje kvalitetan monitor da mu ekipa iz buga ima prirodne boje koze ;)

 

Salu na stranu meni bugtv radi i uvijek je radio odlicno.

 

Deinstalirati sve codec packove koje imas na kompu i staviti samo mediaplayer classic home cinema.

:)
16 godina
odjavljen
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD
logic kaže...

trebas mu majicu barem poslati jer vidis da kupuje kvalitetan monitor da mu ekipa iz buga ima prirodne boje koze ;)

 

majca buga obavezno

16 godina
moderator
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD
M4X kaže...
gledam sa media player clasic

Obicni? Kao sto rece logic, instaliraj Home Cinema verziju. Probaj ukljuciti DXVA (hardversku akceleraciju) ili probaj GOM Player ili KM Player (moj favorit). Zapravo, prije svega bi bilo najbolje da instaliras najnoviju verziju ffdshowa i u njemu ukljucis DXVA za H.264 pa ce ti se H.264 kodek i Windows Media Playeru dekodirati hardverski.

 

logic kaže...

Nemoj se sad izvalciti mbaksa ;)

Tjeras covjeka na trosak ;)

trebas mu majicu barem poslati jer vidis da kupuje kvalitetan monitor da mu ekipa iz buga ima prirodne boje koze ;)

LOL Bugove majice nisu pod mojom kontrolom. Ja ih eventualno mogu dodijeliti nekima za neki savjet koji uvrstim u rubriku P&O.

16 godina
odjavljen
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD
mbaksa kaže...
M4X kaže...
gledam sa media player clasic

Obicni? Kao sto rece logic, instaliraj Home Cinema verziju. Probaj ukljuciti DXVA (hardversku akceleraciju) ili probaj GOM Player ili KM Player (moj favorit). Zapravo, prije svega bi bilo najbolje da instaliras najnoviju verziju ffdshowa i u njemu ukljucis DXVA za H.264 pa ce ti se H.264 kodek i Windows Media Playeru dekodirati hardverski.

 

napravio sam ovo,inače imam home cinemu i sad sam opet pokrenuo i slika sad prati zvuk ali je ostalo sve isto

 

i zauzeće procesora sam gledao preko task managera,povećalo se i sada se kreće od 5-10%

14 godina
neaktivan
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD
logic kaže...

Nemoj se sad izvalciti mbaksa ;)

Tjeras covjeka na trosak ;)

trebas mu majicu barem poslati jer vidis da kupuje kvalitetan monitor da mu ekipa iz buga ima prirodne boje koze ;)

 

Salu na stranu meni bugtv radi i uvijek je radio odlicno.

 

Deinstalirati sve codec packove koje imas na kompu i staviti samo mediaplayer classic home cinema.

A šta su mu sada, skvarcani? {#}{#}

Cemetary gates
16 godina
moderator
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD
M4X kaže...
i zauzeće procesora sam gledao preko task managera,povećalo se i sada se kreće od 5-10%

Zauzece procesora u kojem programu? DXVA ti ocito nije ukljucen.

16 godina
odjavljen
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD
mbaksa kaže...
M4X kaže...
i zauzeće procesora sam gledao preko task managera,povećalo se i sada se kreće od 5-10%

Zauzece procesora u kojem programu? DXVA ti ocito nije ukljucen.

pa u home cinema kad je bio pokrenut video

16 godina
moderator
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD
M4X kaže...
mbaksa kaže...
M4X kaže...
i zauzeće procesora sam gledao preko task managera,povećalo se i sada se kreće od 5-10%

Zauzece procesora u kojem programu? DXVA ti ocito nije ukljucen.

pa u home cinema kad je bio pokrenut video

Podebljao si ffdshow pa odakle da ja znam na sto mislis. Uglavnom, ako ti MPC HC nije zauzimao 0-1%, onda ti DXVA, tj. hardversko dekodiranje, nije bio ukljuceno ili bar nije radilo.

16 godina
odjavljen
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD
mbaksa kaže...
M4X kaže...
mbaksa kaže...
M4X kaže...
i zauzeće procesora sam gledao preko task managera,povećalo se i sada se kreće od 5-10%

Zauzece procesora u kojem programu? DXVA ti ocito nije ukljucen.

pa u home cinema kad je bio pokrenut video

Podebljao si ffdshow pa odakle da ja znam na sto mislis. Uglavnom, ako ti MPC HC nije zauzimao 0-1%, onda ti DXVA, tj. hardversko dekodiranje, nije bio ukljuceno ili bar nije radilo.

a neznam,moguće da nešto zeza...imam dosta programa

stavit ću klite codec pack...imao sam ga prije

16 godina
odjavljen
offline
23'' LED ili IPS LCD

stavio sam klite,opet je sve isto

valjda bug snima sa dosta lošom kamerom

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD
M4X kaže...

valjda bug snima sa dosta lošom kamerom

Hahahaha. Jos jedan tvoj "znalacki" izljev, ha? {#}

 

Bez brige - cak i kad bismo snimali "sa dosta losom kamerom" (a snimamo dobrim SD kamerama - da, dvije kamere su u pitanju, i to ne one amaterske kamerice za 2, 3 ili 5 tisuca kuna), to ne bi imalo nikakve veze, jer BugTV-u nije obicni izlaz iz kamere. Finalno kodiranje je napravljeno pomocu VirtualDubModa, koristi se x264 kodek za video i Lame MP3 za zvuk.

 

Isprobaj i druge playere, ako ne radi, instaliraj ffdshow i omoguci DXVA i vidi radi li u Windows Media Playeru kako treba.

 

 

BTW izjava ti je glupa i iz jos jednog razloga - drugima radi. Pa bit ce da losom kamerom snimamo samo za tebe, dok dobrim kamerama snimamo za sve ostale, zar ne? {#}

16 godina
odjavljen
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD
mbaksa kaže...

znam instalirat sve,i DXVA radi...jednostavno vam nevalja video i to je to,zvuk također ne prati govor autora iako je razlika vrlo mala

 

ista stvar je i kad gledam ovdje na webu

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.1.2011 20:11 (M4X).
14 godina
offline
23'' LED ili IPS LCD

halo ljudi kakve to ima veze sa temom, sad kad gledam više od 50% teme su skroz offtopic

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD
Schtefek kaže...

halo ljudi kakve to ima veze sa temom, sad kad gledam više od 50% teme su skroz offtopic

Imas pravo. Nikakve. M4X - za svoje probleme otvori odgovarajuce teme.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice