27" 4K vs 2K skaliranje

poruka: 14
|
čitano: 2.474
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
27" 4K vs 2K skaliranje

Razmišljao sam uzeti 2K monitor 27", ali možda bih radije uzeo 4K 27" ili 32"

 

Ukratko ne mogu se odlučiti, prvenstveno jer nisam nikad takve monitore vidio uživo, ni radio na njima... Monitor neće služit za igre, nego za rad. Dakle bitno mi je kak se stvari skaliraju ako uzmem 4K. Ne želim otvorit Photoshop ili neki drugi bitni program i dobit neupotrebljivi komad softwarea jer je sve toliko minijaturno da se ni ne vidi.

 

Koliko gledam po youtubeu Win10 se dobro skalira, ali kakva je situacija sa popratnim softwareom? Dal je to uzelo maha ili još ima dosta problema? U slučaju da ima problema radije bih onda kupio 2K ekran i koristio ga bez skaliranja... Nadam se da mi ne bi stvari bile presitne s 2K na 27".

 

Koristi li tko od vas takve monitore i kakvi su dojmovi što se tiče skaliranja?

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2017 18:44 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: 27" 4K vs 2K skaliranje
lllnuclearlll kaže...

Razmišljao sam uzeti 2K monitor 27", ali možda bih radije uzeo 4K 27" ili 32"

 

Ukratko ne mogu se odlučiti, prvenstveno jer nisam nikad takve monitore vidio uživo, ni radio na njima... Monitor neće služit za igre, nego za rad. Dakle bitno mi je kak se stvari skaliraju ako uzmem 4K. Ne želim otvorit Photoshop ili neki drugi bitni program i dobit neupotrebljivi komad softwarea jer je sve toliko minijaturno da se ni ne vidi.

 

Koliko gledam po youtubeu Win10 se dobro skalira, ali kakva je situacija sa popratnim softwareom? Dal je to uzelo maha ili još ima dosta problema? U slučaju da ima problema radije bih onda kupio 2K ekran i koristio ga bez skaliranja... Nadam se da mi ne bi stvari bile presitne s 2K na 27".

 

Koristi li tko od vas takve monitore i kakvi su dojmovi što se tiče skaliranja?

 ja koristim sve od reda!

 s skaliranjem tj programima zna biti problema i bugova!(no bas one koji se nedaju stavis rezu koja mu paše i amen)

2900kn kosta dobar LG-jev 4k ips, 1440p su skuplji imaju manje probleam s tim no trebas biti lud da danas uzmes 2k monitor pored ovoga! 1440p je mrtav! zivio 4k!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2017 19:43 (Stjepanj).
16 godina
odjavljen
offline
27" 4K vs 2K skaliranje

I to još 10 bitni panel, LG rasturio cijenom 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
27" 4K vs 2K skaliranje

to nije "pravi" 10bitni panel! ali je freesync! jos samo da amd ima neku high-end grafu da to mos vrtit kak bog zapovjeda

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
27" 4K vs 2K skaliranje

sad bi i ja sebi jedan takav uzeo XD

Linux, Arch Linux.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
27" 4K vs 2K skaliranje

U planu sam imao BENQ GW2765HT koji je 2K, ima Pivot što bi mi moglo biti zgodno za pregledavanje kad imam puno koda, no nije obvezno, a i panel je koliko sam čitao provjereno kvalitetan...

 

Ali ovaj LG je 4K za iste pare...

 

Ne znam dal da se strpim još malo i pričekam HDR monitore ili da kupujem... Cifra koju bih dao je 4000kn MAX, a sumnjam da ću naći HDR monitor uskoro u toj cijeni...

 

Jedino mi je problem ako uzimam 4K moram kupit grafičku, Intel HD4000 ne vrti 4K, al to mi je isto bilo u planu stoga možda... vidjet ću još...

 

edit. I LG ima pivot 

 

edit. Ipak nema 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2017 14:01 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 27" 4K vs 2K skaliranje
Stjepanj kaže...

 ja koristim sve od reda!

 s skaliranjem tj programima zna biti problema i bugova!(no bas one koji se nedaju stavis rezu koja mu paše i amen)

2900kn kosta dobar LG-jev 4k ips, 1440p su skuplji imaju manje probleam s tim no trebas biti lud da danas uzmes 2k monitor pored ovoga! 1440p je mrtav! zivio 4k!LP

 Konkretno me zanima dal se ti bugovi i problemi rješavaju, ili ih nije previše briga za to jer još 4K monitori nisu uzeli maha među populacijom...

15 godina
offline
Re: 27" 4K vs 2K skaliranje

ma i ja sam se s tim pivotom natezal, sad mi se neda rotirat ekran, jedino da imam dva monitora pa da je jedan trajno zarotiran. uzmem ovaj, a zarotiram trenutni 2k :D

Linux, Arch Linux.
16 godina
offline
Re: 27" 4K vs 2K skaliranje
Ante kaže...

ma i ja sam se s tim pivotom natezal, sad mi se neda rotirat ekran, jedino da imam dva monitora pa da je jedan trajno zarotiran. uzmem ovaj, a zarotiram trenutni 2k :D

 ma sumnjam i ja da će mi trebati pivot na toj rezoluciji... sam velim, problem mi je jer moram uzimat i grafičku ako idem na 4K.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2017 20:19 (lllnuclearlll).
15 godina
offline
Re: 27" 4K vs 2K skaliranje
lllnuclearlll kaže...
Ante kaže...

ma i ja sam se s tim pivotom natezal, sad mi se neda rotirat ekran, jedino da imam dva monitora pa da je jedan trajno zarotiran. uzmem ovaj, a zarotiram trenutni 2k :D

 ma sumnjam i ja da će mi trebati pivot na toj rezoluciji... sam velim, problem mi je jer moram uzimat i grafičku ako idem na 4K.

 

Ne podrzava 4k? Stara verzija HDMI-ja? Meni zao sto sam uzeo maticnu bez DP porta (imal bi oba preko integruse) :(, inace bi uzeo LG odmah. Mozes na nizoj rezi vrtjet dok ne uleti grafa, tak sam ja na laptopu jedno vrijeme.

Linux, Arch Linux.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2017 20:40 (Ante).
16 godina
offline
Re: 27" 4K vs 2K skaliranje
Ante kaže...

 

Ne podrzava 4k? Stara verzija HDMI-ja? Meni zao sto sam uzeo maticnu bez DP porta (imal bi oba preko integruse) :(, inace bi uzeo LG odmah. Mozes na nizoj rezi vrtjet dok ne uleti grafa, tak sam ja na laptopu jedno vrijeme.

Proc je 3570K, HD4000

 

Ovako mi piše u specifikaciji matične:

 

Integrated Graphics Processor
Multi-VGA output support : HDMI/DVI/RGB/DisplayPort ports
- Supports HDMI with max. resolution 1920 x 1200 @ 60 Hz
- Supports DVI with max. resolution 1920 x 1200 @ 60 Hz
- Supports RGB with max. resolution 2048 x 1536 @ 75 Hz
- Supports DisplayPort with max. resolution 2560 x 1600 @ 60 Hz
Supports Intel® HD Graphics, InTru™ 3D, Quick Sync Video, Clear Video HD Technology, Insider™

 

 

16 godina
offline
27" 4K vs 2K skaliranje

Razmišljam si možda pričekati još 6-12mj pa uzeti 27" ili 32" 4K HDR ekran, ako ih bude bilo u rangu do 5000kn... Nije da mi se pretjerano žuri, ali htio bih si uzeti nešto dosta bolje od 23" FHD koji imam i sekundarnog 19" 1440x900...

 

Samo ako cijena ovih HDRova bude par tisuća ojra, onda niš od tog...

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2017 12:44 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 27" 4K vs 2K skaliranje
Ova fotka na protisu od tog 27UD58-B nije fotka tog ekrana nego 27UD68P. Zaguglaj pa pogledaj razliku, ne znam kolko ti je bitan dizajn ekrana jer je ogromna razlika.
15 godina
offline
Re: 27" 4K vs 2K skaliranje
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice