Acer CB271

poruka: 4
|
čitano: 1.441
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Acer CB271

Prije cca tjedan dana sam kupio Acer CB271 i nikako ga ne mogu podesiti a da me ne peku oči nakon nekoliko sati korištenja.

Monitor je 27" ima IPS matricu, rezolucija 1440, smanjio sam brightness na 35, kontrast na 50 ali ne pomaže.

Prije sam imao Samsung TN 23" full HD i nisam imao tih problema.

Na poslu imam Dell U2415 i također sam primjetio kako me od njega dosta peku oči no ni približno kao na ovom Aceru.

Možda je glupo ali da li je moguće kako mi jednostavno ne odgovara IPS matrica?

Da li da još nešto probam u postavkama ili možda da prodam monitor i kupim neki s TN matricom?

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.2.2018 21:44 (IvanMi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Acer CB271

Naravno da je moguce, jedino rijesenje ti je kupiti neki panel s Flicker free tehnologijom ili panel s brzim odazivom, posto velis da na njemu nisi imao tih problema to ti je ujedno i odgovor na tvoje pitanje znaci smeta ti njegovo "titranje", dosta "ljudi" ima taj problem takoder mi smeta dulje sjedenje za ips-om(pogotovo onima s vecom svijetlinom panela koje nazalost vise preferiram zbog igranja).lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.2.2018 22:57 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Acer CB271

Ovaj Acer ima flicker free a odziv mu je 4 ms baš kao i na starom.

Možda je jednostavno problem u matrici.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Acer CB271
Neznam jel to "pravi" flicker free posto acer ima svoj naziv flicker less, ako je i na tome nemozes raditi i velis brightness si smanjio na drasticne vrijednosti rade posjeti okulista.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice