Dijelovi za Samsung monitor

poruka: 7
|
čitano: 1.613
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Dijelovi za Samsung monitor

Pozdrav!

 

Imam Samsung 2343NW kojeg sam maloprije pokušao rastaviti kako bi maknuo stalak(nije potrebno, ali nisam znao kako pa sam mislio da ću moći vidjeti kako stoji) i dogodila mi se jedna glupost. Naime, on ima tipke osjetljive na dodir, a senzor se nalazi na posebnoj pločici naljepljenoj na prednji okvir. Taj okvir mi je malo pobjegao kad sam ga skidao i s te pločice sam otkinuo konektor na koji se spaja s ostatkom monitora, tako da je sada nikako ne mogu spojiti. Monitor radi, ali nemam tipke za gašenje, mjenjanje postavki ni LEDicu, pa me zanima zna li netko gdje bih mogao naći taj dio. Imam još i 2243NW i 2243LNX koji imaju identične tipke pa mislim da isti dio odgovara za više modela, tako da mi je informacija za bilo koji dobro došla. Vjerojatno bi se moglo i zalemiti, ali nemam ni pravu opremu ni dovoljno iskustva za nešto tako sitno

 

Nemam sliku, a vratio sam sve gdje je i bilo, tako da nakon svega nemam više volje za otvaranjem, ali radi se o maloj tiskanoj pločici, oko 12cmx1cm ako će nekome izgleda pomoći pri traženju.

 

Hvala!

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.7.2014 19:58 (power_user).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Dijelovi za Samsung monitor

Bilo bi dobro da znamo što točno si napravio - možda se stvar da riješiti i lemljenjem, odnosno premošćivanjem žicama.

 

Dio možda možeš pronaći na eBayu ili nekom online dućanu, iako vjerojatno nećeš lako doći do njega jer to nije nešto što ljudima inače treba - treba eventualno samo serviserima. Možda da probaš pitati u nekom domaćem servisu bi li ti to naručili i prodali, kad ga već ne želiš dati njima da ti ga servisiraju.

14 godina
offline
Re: Dijelovi za Samsung monitor
mbaksa kaže...

Bilo bi dobro da znamo što točno si napravio - možda se stvar da riješiti i lemljenjem, odnosno premošćivanjem žicama.

 

Dio možda možeš pronaći na eBayu ili nekom online dućanu, iako vjerojatno nećeš lako doći do njega jer to nije nešto što ljudima inače treba - treba eventualno samo serviserima. Možda da probaš pitati u nekom domaćem servisu bi li ti to naručili i prodali, kad ga već ne želiš dati njima da ti ga servisiraju.

Riječ je o konektoru kao na slici. Otkinuo sam plastični dio sa tiskane pločice, i zajedno s njim sam otkinuo 2 od 5 pinova zalemeljenih na ploču(ostali su iskrivljeni, i na njih sam uspio nataknuti otkinuti dio). Može se zalemiti, ali prilično je sitno, pa se još nisam upuštao u to.

 

Na ebayu sam tražio, ali nisam našao. Moguće da je problem u tome što ne znam što točno tražim, zato sam i pitao ovdje. Imaš li neki savjet koji servis bi to mogao imati? Iako sumnjam da bi bila neka isplativa cijena u tom slučaju, jer je to monitor koji je pred 5+ godina koštao malo više od 1000kn, pa sam se nadao da kinezi imaju nešto jeftino.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
16 godina
moderator
offline
Re: Dijelovi za Samsung monitor

Dao si ilustraciju headera koji izgledaju kao tipični headeri (ženski i muški) za breadboard i Arduino, s pitchem 2,54 mm. Znači, kao ovo. Samo kad kažeš da je jako sitno, pretpostavljam i da je pitch puno manji - trebao bi izmjeriti koji točno je pitch pa onda tražiti. Recimo imaš i headere s 1mm pitchem.

 

BTW ako si potrgao konektor, lemit ćeš svakako morati. Ako ništa drugo, ocvikaš konektore i direktno žice zalemiš na kontakte.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.8.2014 23:00 (mbaksa).
14 godina
offline
Re: Dijelovi za Samsung monitor
mbaksa kaže...

Dao si ilustraciju headera koji izgledaju kao tipični headeri (ženski i muški) za breadboard i Arduino, s pitchem 2,54 mm. Znači, kao ovo. Samo kad kažeš da je jako sitno, pretpostavljam i da je pitch puno manji - trebao bi izmjeriti koji točno je pitch pa onda tražiti. Recimo imaš i headere s 1mm pitchem.

 

BTW ako si potrgao konektor, lemit ćeš svakako morati. Ako ništa drugo, ocvikaš konektore i direktno žice zalemiš na kontakte.

Sutra ću ga opet otvoriti, izmjeriti i poslikati, pa ću još malo razmisliti što mogu napraviti i dati više informacija

 

Mislio sam nabaviti cijelu tu pločicu da izbjegnem lemljenje jer je konektor na žicama ostao cijeli. 

 

Pokušati ću naći neki sličan pokvareni monitor(ne mora biti isti model, imam 3 različita Samsunga s takvim tipkama s potpuno istim pločama) ili ću pokušati zalemiti ako nabavim malo bolju lemilicu. U biti nije tako strašno ni bez tipki, jer monitor radi, ima samo jedan input pa se ne moram brinuti za prebacivanje, OSD je jako ograničen pa baš nije ni potreban, pa mi se ne žuri previše, čisto bi to volio srediti da znam da radi.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.8.2014 23:37 (power_user).
16 godina
moderator
offline
Re: Dijelovi za Samsung monitor
power_user kaže...
ili ću pokušati zalemiti ako nabavim malo bolju lemilicu.

Vidi s kako velikim vrhom lemi minijaturne kontakte. Stvar je u tehnici. {#}

14 godina
offline
Re: Dijelovi za Samsung monitor
mbaksa kaže...
power_user kaže...
ili ću pokušati zalemiti ako nabavim malo bolju lemilicu.

Vidi s kako velikim vrhom lemi minijaturne kontakte. Stvar je u tehnici. {#}

Znam da je, ali to je ono što mi fali... Nemam baš puno iskustva s lemljenjem na PCB, tako da je to prilično velik izazov. Ali, probati ću{#}

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice