Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.833
|
čitano: 4.464.728
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
itomic009 kaže...

 A zbog čega tvrdiš da treba izbjegavati monitor sa VGA (d-sub) konektorom ????

Zbog poprilicno  losije slike  i zato sto neke novije , jace graficke kartice  spojene  preko D-Sub konektora imaju problema pri prikazu ( lelujanje slike , valovi preko ekrana itd. ) Ne govorim napamet , prijatelj mi ima upravo takvu vrstu problema  ( AMD X6 ,  8GB DDR3 HD7870 ) ,a bilo je i na ovom forumu  tema    kolega s takvim problemima  . Prije je imao HD 6870 i sve je bilo ok , a kad je nabavio HD 7870 problemi su se pojavili. Ni on nije vjerovao da je do toga ,ali se uvjerio kad je spojio  PC na drugi monitor s DVI ulazom . Ne mora znaciti da ce kolega imati te probleme , ali  cinjenica je da neke kartice imaju problema s tim , i  razlika u cijeni i nije neka da bi neko u 2014. kupio monitor s zastarjelim analognim ulazom . Ali kao sto kazu , svakom njegovo i neka za svoj novac kupi sta mu odgovara.....

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Jel ima tko na forumu ovaj monitor ?? Ima jako dobar omjer uloženo - dobiveno pa me zanimaju impresije iz prve ruke.

http://www.benq.com/product/monitor/gw2760/

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
itomic009 kaže...

Jel ima tko na forumu ovaj monitor ?? Ima jako dobar omjer uloženo - dobiveno pa me zanimaju impresije iz prve ruke.

http://www.benq.com/product/monitor/gw2760/

Yebemu ja sam jako blizu da ga uzmem ali danas vidim ASUS daje garanciju 4 ili 5 godina a BenQ 2 pa sam u dilemi. Volio bih čuti mišljenje iz prve ruke.

Ja sam novi vozač s malo radnog staža, široka mi kola a uska garaža...
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 I ja bi ga htio kupiti. Ima dobre preporuke i taman bi mi bio super za filmove i serije. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
itomic009 kaže...

 I ja bi ga htio kupiti. Ima dobre preporuke i taman bi mi bio super za filmove i serije. 

Svoj bi prodao?

Ja sam novi vozač s malo radnog staža, široka mi kola a uska garaža...
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Da.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
itomic009 kaže...

Da.

Može na PM: cijena, starost..itd.

Ja sam novi vozač s malo radnog staža, široka mi kola a uska garaža...
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

I meni zapeo za oko taj Benq samo onaj jaći model sa više utićnica{#} pa se nemogu odlućiti, ali sam gledo i Asus pa me zanima koje njihove serije treba gledati s obzirom na namjenu(pretežno igre i pneki filmić dakako u min. 24 ili 27" verziji ima ih puno VK,VS,VX,VN,VE ajmeeeeee)

Max. cijena je 2.000krznaša do koje bi išao.Naravno prihvatljiviji mi je veći model s obzirom na keš koji bi izdvojio.

 

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.5.2014 11:57 (Smille).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav zanima me da li je neko koristio monitor 

ASUS VG248QE

 

Nasao sam podatke na jednom americkom sajtu 

http://www.smartphonesymphony.com/

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Koji monitor kupiti

Za koliko novaca bih mogao kupiti Full HD touch screen monitor? Gubi ki se time sto je touch screen na kvaliteti slike? Ima li kakvih drugih problema?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ovako kupija bi monitor za gaming ako moze negdi oko 2000.svaka preporuka je dobrodošla

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
JungleBoy kaže...

Ovako kupija bi monitor za gaming ako moze negdi oko 2000.svaka preporuka je dobrodošla

 

Izvoli:

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_259_226&products_id=10485

Ja sam novi vozač s malo radnog staža, široka mi kola a uska garaža...
16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
JungleBoy kaže...

Ovako kupija bi monitor za gaming ako moze negdi oko 2000.svaka preporuka je dobrodošla

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_259_192&products_id=13501

 

Koristim ga oko pola godine i skroz sam zadovoljan.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
XXX kaže...
JungleBoy kaže...

Ovako kupija bi monitor za gaming ako moze negdi oko 2000.svaka preporuka je dobrodošla

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_259_192&products_id=13501

 

Koristim ga oko pola godine i skroz sam zadovoljan.

De reci kako si zadovoljan sa tom 1920x1080 na 27" jer neki kažu da je to malo puno " za tu rezoluciju?

Ja sam novi vozač s malo radnog staža, široka mi kola a uska garaža...
16 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Pa već sam napisao da sam skroz zadovoljan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
itomic009 kaže...

Jel ima tko na forumu ovaj monitor ?? Ima jako dobar omjer uloženo - dobiveno pa me zanimaju impresije iz prve ruke.

http://www.benq.com/product/monitor/gw2760/

Postoji: Benq GW2760HM vs GW2760HS vs GW2760.
Ovaj prvi je sranje iako na njihovoj stranici ga predstavljaju da je isti kao HS (flicker-free).
HS ima ugradene zvucnike, tanji vanjeski okvir, provjereno je flicker-free i puno je skuplji i od HM i od GW2760.
Upravo taj GW2760 je zanimljiv, dali je razlika u odnosu na HS samo ta što nema zvucnike i tanji okvir (a navodno je flicker-free) ili je i on sranje kao i prvi, što bi se reklo iz njegove cijene.????

Naravno postoji i dvije vrste HS-a novi i stari.

Ja sam novi vozač s malo radnog staža, široka mi kola a uska garaža...
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.5.2014 8:04 (Zekat).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 Koliko ja znam (čitajući) HS je noviji model i razlika je samo bolja multimedija (zvučnici, HDMI konektor i tako ta povezivost) te ljepši dizaj sa tanjim rubovima. Ostalo sve (zasoln odnosno ono što je bitno) je isto.

12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

molim vas koja je znacajnija razlika izmedu

DELL UltraSharp U2414H, 24", 1920x1080, LED IPS

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=14159

i

DELL P2414H, 24", 1920x1080, IPS

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_259_226&products_id=13856

jer razlika je ne malih 400kn

imao sam prije ultra sharp 23" i bio sam odusevljen!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

The U series monitors have very high resolutions compared to others that are available, and they have higher quality display panels. By higher quality, I mean things like having fewer defective pixels, accurate or reliable colour rendition suitable for professional visual design, wide viewing angles and so on. They can also be physically adjusted into lots of positions, which is useful for ergonmics. The physical build quality should also be higher than cheaper monitors. These monitors should be useful if you want to do a lot of highly visual work on the computer.

The P series monitors have reasonable resolutions (on average, not as high as the U series, though there is some overlap) and are also fully adjustable and should be fairly well built. They won't have the highest quality display panels, but they will have panels suitable for usage in a workplace.

battlelog: b4stardo_CRO
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

molim vas koja je znacajnija razlika izmedu

DELL UltraSharp U2414H, 24", 1920x1080, LED IPS

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=14159

i

DELL P2414H, 24", 1920x1080, IPS

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_259_226&products_id=13856

jer razlika je ne malih 400kn

imao sam prije ultra sharp 23" i bio sam odusevljen!

Ja sam prije nekih 2 tjedna uzeo U2414H. Prva razlika koja je vidljiva što kod U2414H modela rubovi su dosta tanki pa izgleda kao da ih i nema, što može biti korisno ako ćeš koristit 2 ili više monitora . P model ti nema HDMI, dok U model nema DVI i D-sub priključke, U model ima touch tipke za paljenje monitora i ostale touch tipke, tvornički je već kalibriran pa ne moraš puno po tome prčkat ako ne želiš, te ima USB 3.0 priključke.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Lik kaže...
Stjepanj kaže...

molim vas koja je znacajnija razlika izmedu

DELL UltraSharp U2414H, 24", 1920x1080, LED IPS

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=14159

i

DELL P2414H, 24", 1920x1080, IPS

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_259_226&products_id=13856

jer razlika je ne malih 400kn

imao sam prije ultra sharp 23" i bio sam odusevljen!

Ja sam prije nekih 2 tjedna uzeo U2414H. Prva razlika koja je vidljiva što kod U2414H modela rubovi su dosta tanki pa izgleda kao da ih i nema, što može biti korisno ako ćeš koristit 2 ili više monitora . P model ti nema HDMI, dok U model nema DVI i D-sub priključke, U model ima touch tipke za paljenje monitora i ostale touch tipke, tvornički je već kalibriran pa ne moraš puno po tome prčkat ako ne želiš, te ima USB 3.0 priključke.

Koji si monitor imao prije Dell-a (kaži malo razlike) i gdje si uzeu?

Ja sam novi vozač s malo radnog staža, široka mi kola a uska garaža...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Zekat kaže...
Lik kaže...
Stjepanj kaže...

molim vas koja je znacajnija razlika izmedu

DELL UltraSharp U2414H, 24", 1920x1080, LED IPS

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=14159

i

DELL P2414H, 24", 1920x1080, IPS

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_259_226&products_id=13856

jer razlika je ne malih 400kn

imao sam prije ultra sharp 23" i bio sam odusevljen!

Ja sam prije nekih 2 tjedna uzeo U2414H. Prva razlika koja je vidljiva što kod U2414H modela rubovi su dosta tanki pa izgleda kao da ih i nema, što može biti korisno ako ćeš koristit 2 ili više monitora . P model ti nema HDMI, dok U model nema DVI i D-sub priključke, U model ima touch tipke za paljenje monitora i ostale touch tipke, tvornički je već kalibriran pa ne moraš puno po tome prčkat ako ne želiš, te ima USB 3.0 priključke.

Koji si monitor imao prije Dell-a (kaži malo razlike) i gdje si uzeu?

Mene pitaš ili se obraćaš Stjepanj?

12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

imao sam UltraSharp U2212HM IPS uzeo ga u asbisu za 1300kn, brutala od monitora, toliko ostru sliku u zivotu nevidjeh(vidi se rupa od metka na 5km:), boje, kut gledanja, opcenito sve naj o njemu!  tako da trazim nesto identicno, iako sumnjam da mi veca dijagonala moze isporuciti toliku ostrinu.

znaci U model otpada jer nema DVI i D-sub priključke

kalibracije i te fore za djecu su mi nebitne ionako cu si ga namjestiti kak meni pase kakav god da bio!

znaci ostaje mi P model!

hvala na informacijama{#}lp

 

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

imao sam UltraSharp U2212HM IPS uzeo ga u asbisu za 1300kn, brutala od monitora, toliko ostru sliku u zivotu nevidjeh(vidi se rupa od metka na 5km:), boje, kut gledanja, opcenito sve naj o njemu!  tako da trazim nesto identicno, iako sumnjam da mi veca dijagonala moze isporuciti toliku ostrinu.

znaci U model otpada jer nema DVI i D-sub priključke

kalibracije i te fore za djecu su mi nebitne ionako cu si ga namjestiti kak meni pase kakav god da bio!

znaci ostaje mi P model!

hvala na informacijama{#}lp

 

Ovisi o tome kakvu grafičku imaš, ali mislim da ti to nebi trebalo biti značajno U model ima HDMI i DP priključke tako da što se tog tiče ako imaš grafičku novije generacije nebi trebao razmišljat o tome, a oštrina slike je fenomenalna, mada su razlike zaista male između P i U modela, odluka pada na tebe.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Lik kaže...

 

Ovisi o tome kakvu grafičku imaš, ali mislim da ti to nebi trebalo biti značajno U model ima HDMI i DP priključke tako da što se tog tiče ako imaš grafičku novije generacije nebi trebao razmišljat o tome, a oštrina slike je fenomenalna, mada su razlike zaista male između P i U modela, odluka pada na tebe.

za graficku se ne brini ;) koji bi onda ti uzeo jer velis razlike su male, koji je po tebi onda bolji? samo mi je prikaz bitan!?

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Osim tih nekih opipljivih razlika, drugih nekih i nema. Ja sam tada imao lovu pa sam se nakon dužeg vremena istraživanja o monitorima i čitajući brdo testova ipak odlučio na U model. Možda još jedan od razloga što sam uzeo U seriju je taj ako kupim još jedan takav bit će ih puno lakše koristit jer su im rubovi jako "tanki" kako sam već rekao. Ovaj U serije je i noviji model, a ako sam dobro pročitao U serija ima malo bolji raspon boja. No to su sve nijanse. Mislim da ne možeš pogriješit ako uzmeš i P seriju.

 

Ako imaš priliku možda negdje pogledat oba u radu da se laše odlučiš to bi bilo dobro ako se već ne možeš odlučit.

 

Nadam se da sam barem malo pomogao. :-D

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.5.2014 23:44 (Lik).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

imao sam UltraSharp U2212HM IPS uzeo ga u asbisu za 1300kn, brutala od monitora, toliko ostru sliku u zivotu nevidjeh(vidi se rupa od metka na 5km:), boje, kut gledanja, opcenito sve naj o njemu!  tako da trazim nesto identicno, iako sumnjam da mi veca dijagonala moze isporuciti toliku ostrinu.

znaci U model otpada jer nema DVI i D-sub priključke

kalibracije i te fore za djecu su mi nebitne ionako cu si ga namjestiti kak meni pase kakav god da bio!

znaci ostaje mi P model!

hvala na informacijama{#}lp

 

Koliko vidim imas asus gtx660ti top grafičku pa mi objasni zašto ti treba dvi i d-sub portovi na monitoru? {#} Spoji se preko DP kabela koji bi trebao doci u paketu sa U2414H i deri.  

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.5.2014 3:05 (roby27).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
roby27 kaže...

Koliko vidim imas asus gtx660ti top grafičku pa mi objasni zašto ti treba dvi i d-sub portovi na monitoru? {#} Spoji se preko DP kabela koji bi trebao doci u paketu sa U2414H i deri.  

S Dell U2414H dolazi naponski kabel, USB kabel i mini display to DP kabel. Tako sam ja dobio.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Lik kaže...
roby27 kaže...

Koliko vidim imas asus gtx660ti top grafičku pa mi objasni zašto ti treba dvi i d-sub portovi na monitoru? {#} Spoji se preko DP kabela koji bi trebao doci u paketu sa U2414H i deri.  

S Dell U2414H dolazi naponski kabel, USB kabel i mini display to DP kabel. Tako sam ja dobio.

What`s in the box

Monitor with stand

Cable cover

Power cable

DP cable (Mini-DP to DP)

USB 3.0 upstream cable (enables the USB port on the monitor)

Drivers and documentation media

Quick setup quide

 

Koji si monitor imao prije ovoga i kako si zadovoljan sa Dell U2414H  i kakav je u odnosu na prijašnji?

 

Ja sam novi vozač s malo radnog staža, široka mi kola a uska garaža...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Zekat kaže...

What`s in the box

Monitor with stand

Cable cover

Power cable

DP cable (Mini-DP to DP)

USB 3.0 upstream cable (enables the USB port on the monitor)

Drivers and documentation media

Quick setup quide

 

Koji si monitor imao prije ovoga i kako si zadovoljan sa Dell U2414H  i kakav je u odnosu na prijašnji?

 

Pročitao sam već u nekim postovima da ljudi nisu dobili sve kabele navedene na pakiranju, stoga sam odlučio napisati koje sam ja dobio.

 

Imao sam AOC-a full HD s TN panelom, koji je bio više neki "green" monitor. Trenutno sam zadovoljan iz više razloga, jer ima mogućnost tilta, swivela, rotatea i hight podešavanja što sam tražio, oštrina slike je bolja definitivno, boje su življe i jasnije. Igre još nisam zaigrao pa nemogu reći kako se ponaša, ali čim budem mogu napisati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.5.2014 16:20 (Lik).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice