Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.891
|
čitano: 4.532.924
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ljudi, imam priliku prodati svoj Dell P2414H za otprilike koliko sam ga i kupio polovnog, pa bih htjeo preći na nešto bolje, sad već par dana gledam što da napravim pa evo kratki poll:

 

PS: Na zadnju opciju bih išao sam ako se može naći za ispod 5000 kn, previše mi je dat više od tog za monitor trenutno.
PPS: Grafičku je trenutno integrirana, jer komp prvenstveno koristim za posao, ali bih htjeo nešto i zaigrati u budućnosti, ako budem kupovao grafu sigurno neće bit slabija od GTX 1060 ili RX480. 

PPPS: Htjeo bih čuti malo vaša mišljenja oko UW monitora te dali je 4K rezolucija prevelika za bilo što ispod 30"?!

3 1.) 29" 2560 x 1080
11 2.) 27" 2560 x 1440
1 3.) 27" 3840 x 2160
6 4.) 32 ili 34" 3440 x 1440
Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.11.2016 15:00 (Ivsa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Znači kako sam kupio ovaj samsung koji ima freesync nisam ga još palio, čitam po netu da moja r9 280 ne podržava freesync, iako ga na monitoru mogu upalit u postavkama, čemu točno freesync služi, tj koja mu je uloga u igrama. I dal netko nešto više zna o tome, dal moja konfa to podržava, imate dolje moj PC pa pogledajte, thx!

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

da se pohvalim...

kupih Benq GW2470h i monitor ima odlične boje. primjetna razlika u odnosu na prošli Samsung T200.

primjećujem ghosting u igrama no ništa strašno. da li u postavkama monitora odabrati "game" postavke ili ima netko postavke kako ručno najbolje namjestiti?

Nisam našao ništa pametno po netu...

hvala

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

http://www.lagom.nl/lcd-test/?

 

Najbolje ti je otići na ovu stranicu i igrati se nekih sat vremena sve dok ne pogodiš prave omjere. Izgleda komplicirano, ali zapravo nije tako strašno.

12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Dobar dan. zanima me dali je ovo freesync monitor i dali moze raditi na vise od 75hz? 

xfact
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Freesync je! mozda navuces 5hz s custom rezom! Preskupo!
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav forumaši, 

Prošlo je 5 dana otkako koristim monitor BENQ EW2750ZL. Monitor je stvarno Best Buy za te novce. osobno mi je bilo važno da bude što veća dijagonala zbog video montaže, pa sam bio malo skeptičan oko njega obzirom na tako nisku cijenu.
Na kompu sam 6h ponekada i više i mogu reći da nemam nikakvih glavobolja, bol u očima ili nesto slično. 
Jedini minusi su: stalak za monitor koji se pri malom pokretu ljuja, ali to nije ništa strašno, stabilno stoji na stolu.
Nekome će ovo biti minus, ali pored tankoga ovira sa strane stoji crni rub širine cca 3mm , tako da ekran nije skroz do same ivice tankoga okvira, ali pri radu se to uopce ne primjeti , tako da meni soobno ne smeta.
Napajanje je izvađeno iz monitora tako da se dobije kabel za napajanje sličan kao kod laptopa. Mali savjet je da se punjač ne drži na podu jer onda je kabel zbog težine nategnut, najbolje da se montira negdje ispod stola da punjač nebi vršio pritisak na kabel koji ulazu u monitor.

U gamingu je vrlo dobar, boje i kontrast su odlične. Da se to još naštimavati po želji korisnika. Od igara Project Cars na njemu izgleda odlično, Battlefield 3 također.
Same pohvale za monitor, Mislim da stvarno u ovome trenutku nema boljeg monitora za ovu cijenu. 

Hvala ekipi na forumu za preporuku   . Ako imate kakvih pitanja u vezi navedenog monitora, slobodno mi se javite pa da riješimo i vaše nedoumice. Ugodan ostatak dana svima! LP 

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Nesto me svrbi da zamijenim Dell U2515H sa LG 29UM68-P ... nisam siguran dal bi to bilo s konja na magarca? omjer stranica kod LG me privlaci da budem iskren. Znam da je "long shot" al dali je netko ovdje imao oba pa da napise neki komentar? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
MLProduction kaže...

Pozdrav forumaši, 

Prošlo je 5 dana otkako koristim monitor BENQ EW2750ZL. Monitor je stvarno Best Buy za te novce. osobno mi je bilo važno da bude što veća dijagonala zbog video montaže, pa sam bio malo skeptičan oko njega obzirom na tako nisku cijenu.
Na kompu sam 6h ponekada i više i mogu reći da nemam nikakvih glavobolja, bol u očima ili nesto slično. 
Jedini minusi su: stalak za monitor koji se pri malom pokretu ljuja, ali to nije ništa strašno, stabilno stoji na stolu.
Nekome će ovo biti minus, ali pored tankoga ovira sa strane stoji crni rub širine cca 3mm , tako da ekran nije skroz do same ivice tankoga okvira, ali pri radu se to uopce ne primjeti , tako da meni soobno ne smeta.
Napajanje je izvađeno iz monitora tako da se dobije kabel za napajanje sličan kao kod laptopa. Mali savjet je da se punjač ne drži na podu jer onda je kabel zbog težine nategnut, najbolje da se montira negdje ispod stola da punjač nebi vršio pritisak na kabel koji ulazu u monitor.

U gamingu je vrlo dobar, boje i kontrast su odlične. Da se to još naštimavati po želji korisnika. Od igara Project Cars na njemu izgleda odlično, Battlefield 3 također.
Same pohvale za monitor, Mislim da stvarno u ovome trenutku nema boljeg monitora za ovu cijenu. 

Hvala ekipi na forumu za preporuku   . Ako imate kakvih pitanja u vezi navedenog monitora, slobodno mi se javite pa da riješimo i vaše nedoumice. Ugodan ostatak dana svima! LP 

 Vidim sad u ADM-u dode 1495 kn, najradije bi su uzeo jos dva :D

Kako si podesio sliku ak ti nije problem napisat, ja koristim ove psotavke 

Picture Mode= Standard (or User)

Brightness= 50 (according to preferences and lighting)

Gamma= 2

Color Temperature= User Define

R= 100

G= 100

B= 95

AMA= High

HDMI RGB PC Range= RGB(0 ~255). Refer to ‘Correcting the colour signal’ above

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
=xfact= kaže...

Dobar dan. zanima me dali je ovo freesync monitor i dali moze raditi na vise od 75hz? 

 ako gledas ultrawide ne isplati se nista ispod 32" gledat... trust mi, imao 29" i jednostavno mi je bio premali.

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
toxic kaže...
=xfact= kaže...

Dobar dan. zanima me dali je ovo freesync monitor i dali moze raditi na vise od 75hz? 

 ako gledas ultrawide ne isplati se nista ispod 32" gledat... trust mi, imao 29" i jednostavno mi je bio premali.

Sta postoji 32" ultrawide?

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ansha kaže...
toxic kaže...
=xfact= kaže...

Dobar dan. zanima me dali je ovo freesync monitor i dali moze raditi na vise od 75hz? 

 ako gledas ultrawide ne isplati se nista ispod 32" gledat... trust mi, imao 29" i jednostavno mi je bio premali.

Sta postoji 32" ultrawide?

 mislim da ne, mislio sam na 34"

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Nije ni 29'' loše, ja sam bio oduševljen kad sam prešao s 23'' na njega. Iako naravno, tko može, definitivno bi trebao upiknuti 34''. 

15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Tražim best buy 27" monitor QHD(2560x1440), sa podrškom za freesync ili G-sync, i po njemu cu birati graficku karticu. Budzet mi je oko 3000kn(za monitor) ali mogu se jos malo protegnut.

Ima netko savjet oko odabira?

Nobody's perfect... well, there was this guy, but we killed him ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2016 12:56 (Viziman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
BeLLicus kaže...

Znači kako sam kupio ovaj samsung koji ima freesync nisam ga još palio, čitam po netu da moja r9 280 ne podržava freesync, iako ga na monitoru mogu upalit u postavkama, čemu točno freesync služi, tj koja mu je uloga u igrama. I dal netko nešto više zna o tome, dal moja konfa to podržava, imate dolje moj PC pa pogledajte, thx!

  

Istu karticu imam i ja i zanimljivo je da skoro sve kartice iz serije r9 200 podrzavaju freesync osim te.

Sluzi tome da ti uskladi prikaz slike na monitoru sa brojem fps koja daje kartica, tako da nema onog deranja slike koje znas vidjeti u igrama, a dolazi zbog toga ako ti monitor daje 60hz a kartica recimo 45fps. Nisam bas neki strucnjak u tome ali nadam se da je dobro objasnjeno.

Ja recimo trenutno igram BF1 i iskljucio sam V sync i nisam dozivio deranje slike a nemam freesync monitor ni karticu.

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ovo ti je jedino što ulazi u tvoj cjenovni rang: http://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=145001, iako o tom ekranu ne znam ništa.

Sljedeći korak ti kreće tek oko 4000 kn, i tu bi ti najbolje bilo ovo: https://www.nabava.net/search.php?q=%09XL2730Z

Ako pak želiš IPS matricu, morat ćeš izdvojiti 4700 kn.

 

Ako pak želiš G-sync, računaj da tamo imaš puno manji izbor ekrana i da ti je svaki g-sync ekran još parsto kuna skuplji od freesync verzije.

 

Ovdje imaš popis svih Freesync ekrana ako želiš malo istraživati: http://www.amd.com/en-us/innovations/software-technologies/technologies-gaming/freesync?utm_campaign=www.amd.com_freesync&utm_medium=redirect&utm_source=301#511acb50-efe1-444a-9dcb-88635bbdaf65=%7B%22k%22%3A%22%22%7D#Default=%7B%22k%22%3A%22%22%7D

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2016 14:15 (Domdom32).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Viziman kaže...

Tražim best buy 27" monitor QHD(2560x1440), sa podrškom za freesync ili G-sync, i po njemu cu birati graficku karticu. Budzet mi je oko 3000kn(za monitor) ali mogu se jos malo protegnut.

Ima netko savjet oko odabira?

Od nvidije gsync monitor ti je valjda 2000kn skuplji od istog takvog monitor bez toga! pa vjerujem da si to odma otpisao!

dakle ostaje ti amd-ov freesync i takvog monitora kod nas nemas tih specifikacija sto ti trazis!

imas jedino lose TN panele koje ces platiti tih 3000+kn!

Ja bi na tvom mjestu uzeo ovaj Benq 1440p koji je dobio nagradu i u bug casopisu bez obzira sto nema freesync/gsync!lp

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Ne kaki Stjepko, ima odlicnih 1440p TN panela. 

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
ansha kaže...

Ne kaki Stjepko, ima odlicnih 1440p TN panela. 

 ma divota, uzmi si ga sebi onda! da si vido bilo sta drugo ips/va za te novce valjda bi pricao drugacije!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ansha kaže...

Ne kaki Stjepko, ima odlicnih 1440p TN panela. 

 

Odlično i TN, si ti na drogama?

14 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Evo jos jedan tukac. Da niste tukci znali bi da postoje i kvalitetni 8 bitni TN paneli koji se po reprodukciji boja mjere sa IPS monitorima.

To su paneli kao npr. kod Benq XL2730Z, i da ste pismeni mogli bi ste i procitat koji review tog monitora...

Moj PC  
4 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

HAhahahah davati 4500kn za TN? LOooool! za to uzmem stravicni Dell-ov IPS 4k monitor od kojeg ce ti se mozak smrznuti kad vidis sliku!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Istina, pogledao sam više recenzija baš tog monitora i u svakoj je dobivao najbolje kritike. Jedini problem ostaju kutovi gledanja, ali i oni su navodno puno bolji od loših TN panela.

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

HAhahahah davati 4500kn za TN? LOooool! za to uzmem stravicni Dell-ov IPS 4k monitor od kojeg ce ti se mozak smrznuti kad vidis sliku!

 Kako ti u svakom postu uspiješ dodati parsto kuna na cijenu i potpuno zanemariti svaku stavku monitora koja ne ide u prilog tvojim genijalnim teorijama? Ako netko želi freesync, onda želi freesync, a ne 4k. Ako netko treba 144 hz, onda treba 144 hz, a ne 4k.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Domdom32 kaže...

Istina, pogledao sam više recenzija baš tog monitora i u svakoj je dobivao najbolje kritike. Jedini problem ostaju kutovi gledanja, ali i oni su navodno puno bolji od loših TN panela.

 istina i ja bas citam o ips-ima od 20000kn koji su "malo bolji" od ovih standardnih za mase! 4500kn kosta to TN sranje! samo naprijed!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Domdom32 kaže...
Stjepanj kaže...

HAhahahah davati 4500kn za TN? LOooool! za to uzmem stravicni Dell-ov IPS 4k monitor od kojeg ce ti se mozak smrznuti kad vidis sliku!

 Kako ti u svakom postu uspiješ dodati parsto kuna na cijenu i potpuno zanemariti svaku stavku monitora koja ne ide u prilog tvojim genijalnim teorijama? Ako netko želi freesync, onda želi freesync, a ne 4k. Ako netko treba 144 hz, onda treba 144 hz, a ne 4k.

 teorije, druze moj ja to sve gledam ispred sebe u sobi i na tome radim i igram se!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pretpostavljam da si u sobi imao i GTX 1060 kad si tvrdio da mete podove s RX 480, da bi se na kraju ispostavilo da su grafičke praktički identične?

Isto kad si tvrdio da hrpetina igrica ne podržava UW rezolucije, da bi se na kraju ispostavilo da ih 90% igara podržava?

Pa kad ti se dokaže suprotno, onda to fino zanemariš i nastaviš mlatiti po nekim drugim glupostima...

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ansha kaže...

Evo jos jedan tukac. Da niste tukci znali bi da postoje i kvalitetni 8 bitni TN paneli koji se po reprodukciji boja mjere sa IPS monitorima.

To su paneli kao npr. kod Benq XL2730Z, i da ste pismeni mogli bi ste i procitat koji review tog monitora...

 

Prvo se počni lijepo razgovarati i smiri bahatost.

 

IPS nije ips nego se dijeli na AH-IPS, H-IPS, P-IPS, S-IPS, eIPS (economic IPS), E-IPS (Enhanced IPS), AS-IPS, IPS-Pro or PLS (Samsungov) i pored njih nikakav tn nema kaj raditi.

 

Taj Benq koji linkaš ima katastrofalne kuteve gledanja, loš je odabir za multi-monitor setup, ima 96.4% sRGB-a i 70.6% Adobe RGB po testovima sa deltom 1.44 kaj jedva spada u skupinu monitora za amatersko obrađivanje slike. Brajtnes od 318 nita je po defaultu užasno previsok i jedino kaj valja na tom monitoru je nivo crne od 0.32 nita i kontrast 994:1.  Za gaming može proci, ali po cijeni po kojoj se prodaje se mogu naci puno bolji monitori koji mogu poslužiti i za ozbiljnije editiranje slike, a ne samo igranje.

 

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

HAhahahah davati 4500kn za TN? LOooool! za to uzmem stravicni Dell-ov IPS 4k monitor od kojeg ce ti se mozak smrznuti kad vidis sliku!

Haha, a kad vidi sliku u pokretu onda ce izgledat ko trzavi drek pored tog TN Benq-a...

12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

pa ako imas za monitor od 4500kn nebus sigurno vrtio to s integrirnom grafom vec nesto u tom rangu!

zamisli odjednom tebi sve trza! cijeli svijet je onda glup sto bulji u sve ostalo...TN je in u skoro 2017glp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice