Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.458.268
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ugra kaže...

pozdrav, preporuka monitora sa gsync minimalno 28" ekran 4k obavezno , plaćanje je u gotovini ali ne bi išao preko 5000kn.Monitor bi sluzio za 80% gaming a ostalo gopro obrada videa i gledanje filmova. hvala!

ne postoji a da nije TN matrica...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.8.2017 20:06 (ibme74).
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

kako ne postoji? ja sam gledao ovog jedino, ako ovaj ne valja, koliko moram dat iznad 5000 da bi to bilo to, jer ne planiram ga mijenjat za 2 god... https://www.centro.hr/acer-predator-xb281hkbmiprz-28-led-monitor.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ugra kaže...

pozdrav, preporuka monitora sa gsync minimalno 28" ekran 4k obavezno , plaćanje je u gotovini ali ne bi išao preko 5000kn.Monitor bi sluzio za 80% gaming a ostalo gopro obrada videa i gledanje filmova. hvala!

  

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ugra kaže...

pozdrav, preporuka monitora sa gsync minimalno 28" ekran 4k obavezno , plaćanje je u gotovini ali ne bi išao preko 5000kn.Monitor bi sluzio za 80% gaming a ostalo gopro obrada videa i gledanje filmova. hvala!

 Probaj pitat opet za 5 god

xfact
8 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ugra kaže...

kako ne postoji? ja sam gledao ovog jedino, ako ovaj ne valja, koliko moram dat iznad 5000 da bi to bilo to, jer ne planiram ga mijenjat za 2 god... https://www.centro.hr/acer-predator-xb281hkbmiprz-28-led-monitor.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Kako ne postoji a prva stvar u opisu pise tn+....

16 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

I koji je problem sa TN-om u gamingu? 1 ms brzina matrice ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji monitor kupiti

A ne vidi se kad ležim ispod monitora ...

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Apsolutno niste od pomoci, prvo niste rekli za monitor.koji sam navea je li isplativa kupovina, drugo, niste predlozili neki ddugi pa ako je i 1000kn vise da bi. Stvarno djetinjastih i bezobraznih ljudi ima ovde da ne kazem sta drugo

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ugra kaže...

Apsolutno niste od pomoci, prvo niste rekli za monitor.koji sam navea je li isplativa kupovina, drugo, niste predlozili neki ddugi pa ako je i 1000kn vise da bi. Stvarno djetinjastih i bezobraznih ljudi ima ovde da ne kazem sta drugo

 

 Trenutno jos nema dobar 4k monitor sa g-syncom samo tn valjda bi trebali ili ove ili pocetkom iduce godine doci asus monitori sa 4k, 144hz, 28", g-sync pa sacekaj ako ti nije hitno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.8.2017 9:02 (Iwan7SeVeN).
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Aha, ti znaci ne preporucujes onog da uzmem? Jer planira sam to kupit kroz 10i misec. Jer sad imam prelos s obzirom na konfiguraciju. Sta da radim :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ugra kaže...

Aha, ti znaci ne preporucujes onog da uzmem? Jer planira sam to kupit kroz 10i misec. Jer sad imam prelos s obzirom na konfiguraciju. Sta da radim :)

 A gle tn nije bas nes imo sam recimo jos jedan ips monitor koji je bio gori od mojeg ips-a ali je bio daleko bolji od tn tako da sam ja uvjek za ips.

Sta se tice tvoje konfiguracije gtx1080ti je za 4k ali jos mozda pola god jer ce svremenom slabjeti tako da bi ti preporucio 1440p ips sa gsincom osim ako ne mislis upgreidati na nvidia voltu koja dolazi iduce godine. 4k je neisplativ jos jer nema grafe koja ga moze tjerati to je bio isti problem prije 5-6 god sa 1080p.

14 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Ma mogu tjerati 4K 1080 i 1080ti, (možda i vega 64, treba vidjeti testove, ali ima prednost zbog freesynca), samo u najzahtjevnijim igrama treba neke detalje srezati ili AA koji ti rijetko treba na takvoj rezoluciji. Ljudi su malo prerazmaženi :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ugra kaže...

Aha, ti znaci ne preporucujes onog da uzmem? Jer planira sam to kupit kroz 10i misec. Jer sad imam prelos s obzirom na konfiguraciju. Sta da radim :)

Ako ti ne smetaju očajne boje uzmi onaj sto si linkao

8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

E jebiga, ne daje mi se 4650kn za nesto di ce boje bit ka da je 480p ekran, sta ti preporucas? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ili da gledas manju rezu (2K) ili da cekas kako ti je i kolega gore rekao

10 godina
offline
Koji monitor kupiti

To ti je ovaj monitor.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Mali off topic, ali moram reči da ne razumijem zašto ste svi toliko protiv TN matrica, ja sam čitajuči forum mislio da je to strašno kako izgleda, odem u trgovinu da vidim uživo, ono solidno. Reko uzet ću TN jer uzimam najviše za gaming, sad kad sam namjestio malo postavke, osim kuteva gledanja ja ne vidim ništa loše, recite barem ljudima da pogledaju uživo kako izgleda.

Engage...
Moj PC  
1 2 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jean-Luc Picard kaže...

Mali off topic, ali moram reči da ne razumijem zašto ste svi toliko protiv TN matrica, ja sam čitajuči forum mislio da je to strašno kako izgleda, odem u trgovinu da vidim uživo, ono solidno. Reko uzet ću TN jer uzimam najviše za gaming, sad kad sam namjestio malo postavke, osim kuteva gledanja ja ne vidim ništa loše, recite barem ljudima da pogledaju uživo kako izgleda.

 Stavi ga pored IPS monitora i sve ce ti biti jasno....A ljudima koji se ne igraju boje su daleko bitnije....

12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

sivilo i lose kuteve s tn-a je nemoguce rijesiti..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

sivilo i lose kuteve s tn-a je nemoguce rijesiti..lp

 buš videl kad ti mrena reši te probleme, tak bu ti sve isto 

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Torent kaže...
Jean-Luc Picard kaže...

Mali off topic, ali moram reči da ne razumijem zašto ste svi toliko protiv TN matrica, ja sam čitajuči forum mislio da je to strašno kako izgleda, odem u trgovinu da vidim uživo, ono solidno. Reko uzet ću TN jer uzimam najviše za gaming, sad kad sam namjestio malo postavke, osim kuteva gledanja ja ne vidim ništa loše, recite barem ljudima da pogledaju uživo kako izgleda.

 Stavi ga pored IPS monitora i sve ce ti biti jasno....A ljudima koji se ne igraju boje su daleko bitnije....

 

Stjepanj kaže...

sivilo i lose kuteve s tn-a je nemoguce rijesiti..lp

 Ovisi koji TN-ac i koji IPS. Evo, u mene ASUS VG248QE i DELL U2412M jedan pored drugoga i, yebo me pas ako će itko na prvu (i na drugu, i na treću) skontat razliku. Tek ako ubacite dvd od Sopekice i na podu vježbate guzu, bude TN-ac jako gadan. I ajde, ako se rastegne crna preko oba monitora, vidi se da je na Dellu malo crnija, ali u svakodnevnom radu se ne kuži nimalo.

 

Jasno, ako ne ganjate bijesne rezolucije i refreshe, a za relativno malo novaca, uzet ćete IPS/VA monitor, ali načelno nema bojazni da će (malo skuplji, jelte) TN-ac biti katastrofičan kako se pokušava predstaviti.

NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti

U istom cjenovnom rangu koji je bolji?

Taj asus je onda neki ultra dobar monitor ako je  u klasi Dell U serije.....

Zna se zasto se kupuje U serija a to nije da bude e-sport ready ;)

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Perki kaže...

 Ovisi koji TN-ac i koji IPS. Evo, u mene ASUS VG248QE i DELL U2412M jedan pored drugoga i, yebo me pas ako će itko na prvu (i na drugu, i na treću) skontat razliku. Tek ako ubacite dvd od Sopekice i na podu vježbate guzu, bude TN-ac jako gadan. I ajde, ako se rastegne crna preko oba monitora, vidi se da je na Dellu malo crnija, ali u svakodnevnom radu se ne kuži nimalo.

 

Jasno, ako ne ganjate bijesne rezolucije i refreshe, a za relativno malo novaca, uzet ćete IPS/VA monitor, ali načelno nema bojazni da će (malo skuplji, jelte) TN-ac biti katastrofičan kako se pokušava predstaviti.

 lol, malo skuplji velis?... 24" za 2400kn?...divota za 2017/2018g!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, 

 

razmišljam o kupnji jednog od ovih dva monitora:

 

https://www.hgshop.hr/proizvod/acer-r241ybmid-23-8-led-monitor-ips/216529

https://www.hgshop.hr/proizvod/monitor-lg-24mp58vq-p-23-8-ips-full-hd-hdmi-dvi-d-sub/210274

https://www.hgshop.hr/proizvod/acer-rt240ybmid-23-8-led-monitor-ips/218644

 

pa me zanima preporuka koji odabrati ili možda uzeti u obzir nekog trećeg u istom cjenovnom razredu (bitan mi je IPS i 23"+).

 

Hvala!

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Uzmes ovaj klik

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Iwan7SeVeN kaže...

To ti je ovaj monitor.

 e taj sam i vidia i malo reć da mi paše. osim cjenovno kad to u nas dođe, bude li to ispod 1000e evo mi glave. kad bi triba stić u hr? moze li se di izvanka nabavit a da ne tuce carinu?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
ashala2202 kaže...

pozdrav,

 

nekih 7-8 godina već imam Samsungov 2333HD monitor i već mi je polako dozlogrdio zbog glomaznosti, kvalitete slike (LCD TFT) koja mi sve više umara oči i featurea koje već dugo ne koristim (TV npr.), htio bih promjenu. Dolazi u obzir samo IPS ekran radi kvalitete prikaza slike, po mogućnosti 23 inča, idealna veličina za trenutni setup. Gledao sam Dellov SE2416H, LG-jev 23EA63V-P i Samsungov LS24F350FHUX. Koji od ta tri biste preporučili, ili možda neki četvrti? Nigdje nisam naišao na neki monitor koji se može podizati i spuštati po vertikalnoj osi, svi imaju samo fiksno postolje i mogućnost naginjanja, a moj stol trenutno baš i ne udovoljava nekim uvjetima pa monitor držim na kutiji/jama da bih postigao visinu očiju i nisam baš sretan s tim, postoji li nešto takvo ili je wall mount jedino rješenje, koje kod mene na žalost ne dolazi u obzir.

 

Dugo u danu provodim ispred ekrana i koristim ga uglavnom za uobičajenu svakodnevnu uporabu i casual gaming pa mi treba nešto "barebone" s kvalitetnim prikazom boja.

 

P.S. Kad već pišem, koja bi prodajna cijena 2333HD-a bila danas, ukoliko ga se odlučim prodati? Mogu li dobiti više od 500kn za njega?

 

9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

bok ljudi... trebam savjet u vezi 4k monitora... našao sam ovaj samsung pa me zanima vaše mišljenje o njemu. 

koristio bi ga za programiranje (web dev) i gledanje filmova.. 

pa eto ako može par riječi o njemu a i svaki drugi prijedlog je dobro došao 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ugra kaže...
Iwan7SeVeN kaže...

To ti je ovaj monitor.

 e taj sam i vidia i malo reć da mi paše. osim cjenovno kad to u nas dođe, bude li to ispod 1000e evo mi glave. kad bi triba stić u hr? moze li se di izvanka nabavit a da ne tuce carinu?

 A doci ce mozda krajem godine i sigruno ce biti 7000kn + stignes do onda skupiti.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Najbolje se uči na vlastitim greškama, dakle, kupio sam Philips 328P6VJEB/75 4K 3840 × 2160 monitor i skužio (panj) da mi grafička 9800GT ne može prikazati uopće tu rezoluciju, slika je katastrofalna.

 

Sada moram kupiti grafičku za 4K što nije baš bilo u planu ali eto, šta je tu je. Trenutno razmišljam o nekoj nVidiji 1070 :)

Jesus saves
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice