Kvalitetan monitor do 2600 kn (23" - 27")

poruka: 34
|
čitano: 7.328
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Kvalitetan monitor do 2600 kn (23" - 27")

Ovako, planiram uzeti novi monitor do nekih 2600 kn. Još ću proučiti neke monitore, i samo da se zna, taj monitor bih kupio kasnije, ne znam još točno kad, ovisi o financijama, naravno. Tko želi pomoći, hvala, tko misli spamati, bolje nemojte, hvala. {#} Želio bih neki monitor Full HD (1920x1080, ili 1900x1200) rezolucije, od 23 do 27 inča, po mogućnosti s IPS matricom (ako nema, dobro, ali je bolje ako ima), te sa LED osvijetljenjem (iako to nije nužno, ali je dodatan + ). Sad ne znam što mislite za ove modele neke koji su 27 inča, nekak mi nije baš ova rezolucija prikladna, a i veliki su to monitori :/ . Nekak su mi najbolji ovi od 24 inča modeli. E sad, koliko IPS matrica ima prednosti nad TN, s obzirom na cijenu, da li se to isplati uzimati.

 

S tim da je odziv do nekih 8 ms (da ne bude više), da nema ghostinga u igrama, mrtvih piksela, ili nekih bugova, probleme, odnosno da je ukupno kvalitetan monitor, ALI da opravdava tu cijenu. Prodavaonica iz koje bih kupovao monitor bi primarno bio ADM (Acquisitum Magnum web trgovina)-(pa dajte njima prednost), ALI ako u nekoj drugoj ima nekih boljih modela, slobodno mi preporučite i neku drugu prodavaonicu. S tim da mi u prvi plan upadaju web shopovi. (nemojte iz Protisa) {#} Od marki preferiram Samsung, DELL, Acer, Asus, AOC, tj. može sve, samo da je dobro, s tim da baš i ne preferiram LG, tak da probajte LG monitore ili izbacit, ili ih staviti manje u izbor, OSIM ako baš neki njihov model pobjeđuje konkurenciju, te je bolji od nekih drugih. Samo da napomenem, monitor bi služio za gledanje filmova, surfanje, igranje igri, nešto video obrade, te rad u Office programima.

 

HVALA SVIMA koji mi pomognu ! {#}

http://hr.wikipedia.org/wiki/Parkour#
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2012 19:28 (DJED BOŽIĆNJAK).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kvalitetan monitor do 2600 kn (23" - 27")

Dell U2412M za 2000 kn!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kvalitetan monitor do 2600 kn (23" - 27")

Evo, za preporuku, prije cirka 2 tjedna sam u ADM-u kupio monitor AOC e2795Vh 27" i vrlo sam zadovoljan s njime, cijena je bila 1900kn... Nisam neki zahtjevni korisnik, htio sam jednostavno imati što veći monitor, a što manje platiti:-)

Malo sam gledao testove po net-u, i vidio sam taj AOC, nije sad ono dobio top ocjene, ali vrlo dobar jest... Ima zvučnike u sebi, makar ih ne koristim, USB hub, te sva tri porta za spajanje VGA, DVI, HDMI, grafička kartica (GeForce 9500 GT) ima sva tri porta, tako da sam ga spojio preko HDMI-a, i izvrsno radi na rezoluciji 1920×1080... Jamstvo je 3 godine, ne zauzima puno prostora na stolu, za razliku od mog LG Flatron 17" CRT, koji je dobar, ali za otvarat više aplikacija je skučen... ipak je star skoro 8 godina... čuvam ga za svaki slučaj...

Uglavnom vrlo sam zadovoljan... kao što rekoh nije nekaj specijalno ili woow... ali za 1900kn sam dobio 27" monitor...

Prvo sam imao skepsu prema AOC-u, ali me sada oduševljava, i onak se sva ta elektronika i komponente proizvode na Dalekom Istoku (Tajvan, Kina itd.)

 

Evo link od AOC-a: http://www.aoc-europe.com/no_cache/en/monitors.html?useCacheHash=1&showUid=57

14 godina
offline
Re: Kvalitetan monitor do 2600 kn (23" - 27")
Što mislite, vi znalci, koji se u to razumijete, kakva je razlika između TN i IPS matrice ? Jel velika ? Jel toliko bolja slika na monitoru s IPS matricom ? Da li se isplati uzimat takav monitor ? I što mislite, da li se vidi neka razlika između LED monitora, i onih koji nemaju LED osvjetljenje ? Jel bolje za oči, pošto znam dosta biti na računalu :/
http://hr.wikipedia.org/wiki/Parkour#
14 godina
offline
Re: Kvalitetan monitor do 2600 kn (23" - 27")
@Ivsa Taj Dell je odličan, samo nema HDMI (ne znam koliko je on bitan) te ima response time od 8 ms i to GtG, a ne BtB, pa ne znam kako će se to izraziti na igre, ghosting i sve to :-/ :-/ . Prema njemu sam se i ravnao, kad sam gore rekao da ne bih htio veći response time od 8 ms , tak da. Iako, monitor je jako dobar, ali mi nije jasno kak to da nema "najobičniji" HDMI :D :/
http://hr.wikipedia.org/wiki/Parkour#
14 godina
offline
Kvalitetan monitor do 2600 kn (23" - 27")

Osobno mislim da ti LED osvjetljenje nema nikakve veze s kvalitetom, u većini slučajeva je bolje, manje troši, i slične stvari, al ako je LED ne znači automatski da je bolje, ne bi trebao obraćati puno pažnje na LED osvijetljenje naljepnicu!?
Što se tične TN i IPS matrice, kolko blizu mogu bit po slici toliko i daleko mogu bit, u većini slučajeva IPS ima dosta bolje prikaze boja, življe, slika jako malo gubi kvalitetu pod neki kutem gledanja osim direktnim, i slično, osobno u današnje vrijeme ja ne bih uzimao monitor sa TN matricom, za relativno dobru svotu novaca se može nać dobar i kvalitetan IPS, kao recimo Dell U2412M koji sam već naveo, ne bih žrtvovao 3-4 inča za TN matricu, i mislim da će ti to svatko reći, naravno, ima razlike i među IPS monitorima, ima onih od 1500 kn pa do 5000 kn, al svakako smatram da su superioriniji od onih sa TN matricom, uostalom, za svaki monitor koji ti predlože pogledaj sve žive testove na internetu pa odluči, ja sam svoju preporuku dao!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kvalitetan monitor do 2600 kn (23" - 27")
DJED BOŽIĆNJAK kaže...
@Ivsa Taj Dell je odličan, samo nema HDMI (ne znam koliko je on bitan) te ima response time od 8 ms i to GtG, a ne BtB, pa ne znam kako će se to izraziti na igre, ghosting i sve to :-/ :-/ . Prema njemu sam se i ravnao, kad sam gore rekao da ne bih htio veći response time od 8 ms , tak da. Iako, monitor je jako dobar, ali mi nije jasno kak to da nema "najobičniji" HDMI :D :/

Pogledaj test na TFT centralu, među boljim je monitorima što se tiče ghostinga, i vjerovatno ga nećeš nikad ni primjetiti, možda u nekim ekstremnim situacijama, al nevjerujem, a što se tiče HDMI port-a, DVI je ista stvar, tako da se možeš spojiti DVI kablom ili ako je baš potreban HDMI, to se rješi s jednostavnim adapterom koji se dobije skoro sa svakom grafičkom ili ga kupiš za 15-20 kn!?
Ja si uzimam taj model, čim dođe plaća, za 2000 kn IPS matrica, omjera 16:10 sa rezolucijom 1920x1200 te svim živim vrstama podešavanja, mislim da ne može bolje, a i da može mislim da mi ne treba!?

EDIT: Evo ti i test dotičnog monitora možeš provjeriti sve što te zanima, te ima usporedba sa monitorima slične kvalitete pa malo pogledaj: http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2412m.htm

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2012 21:53 (Ivsa).
14 godina
offline
Kvalitetan monitor do 2600 kn (23" - 27")

Sad trenutno imam ovaj monitor : http://www.samsung.com/au/support/detail/supportPrdDetail.do?menu=SP01&prd_mdl_cd=&prd_mdl_name=740N&prd_ia_sub_class_cd=P 

 

I vidim da ima 5 ms odziv ovaj moj monitor, nisam ništa posebno primijetio, odnosno, zadovoljan sam, ali hoću bolji i veći monitor.

 

Tj. ono što želim reći, ako nisam primijetio ništa što bi mi smetalo na ovom monitoru kojeg imam, valjda neću ništa primijetiti na Dell-ovom ili nekom drugom monitoru.

 

Što mislite vi ?

 

Trebalo bi mi biti bolje npr. na tom Dell-u ? Ono, želio bih ukupno bolji monitor od ovog koji imam sada, a ne da se razočaram, pa da bude slično ili još gore nego na oovm što imam sada. Tako da moram još proučiti neke monitore, vjerojatno ću neke tu predložit, pa da vidim koji bi vi izabrali. Ako netko ima dobar monitor za do 2600 kn, pa da napiše iskustva. Hvala. {#} {#}

http://hr.wikipedia.org/wiki/Parkour#
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kvalitetan monitor do 2600 kn (23" - 27")
DJED BOŽIĆNJAK kaže...

Sad trenutno imam ovaj monitor :  http://www.samsung.com/au/support/detail/supportPrdDetail.do?menu=SP01&prd_mdl_cd=&prd_mdl_name=740N&prd_ia_sub_class_cd=P

 

I vidim da ima 5 ms odziv ovaj moj monitor, nisam ništa posebno primijetio, odnosno, zadovoljan sam, ali hoću bolji i veći monitor.

 

  Odziv ti malo/ništa ne znači. Sve je to danas svedeno na marketingški trik, koji vidim gutaš.

Najbolji test ti je otići do prodavača, i pogledati uživo sliku na jednom, pa drugom.

I pročitati iskustva korisnika.

Brojke i ostale gluposti zanemari.

"Yesterday is a history, tommorow a mistery, but today is a gift. Thats why it's called present"
14 godina
offline
Re: Kvalitetan monitor do 2600 kn (23" - 27")
FlyBoy kaže...
DJED BOŽIĆNJAK kaže...

Sad trenutno imam ovaj monitor : http://www.samsung.com/au/support/detail/supportPrdDetail.do?menu=SP01&prd_mdl_cd=&prd_mdl_name=740N&prd_ia_sub_class_cd=P

 

I vidim da ima 5 ms odziv ovaj moj monitor, nisam ništa posebno primijetio, odnosno, zadovoljan sam, ali hoću bolji i veći monitor.

 

  Odziv ti malo/ništa ne znači. Sve je to danas svedeno na marketingški trik, koji vidim gutaš.

Najbolji test ti je otići do prodavača, i pogledati uživo sliku na jednom, pa drugom.

I pročitati iskustva korisnika.

Brojke i ostale gluposti zanemari.

To za marketing znam, ma to ti je ono, upiče u oko {#}, al svejedno znam da nema razlike.{#} E sad, otić do prodavača, ne znam baš, nemam te mogućnosti da baš sad odem do Zagreba, i tak to, uglavnom, zato sam i rekao da preferiram web shopove, koji su kvalitetni i nadasve pouzdani. Npr. za ADM to mogu tvrditi, jer sam naručio skoro cijelu konfiguraciju kod njih, osim grafe, i to ne mali iznos, a sve je dobro prošlo. Tak da, oni su za +11 {#} {#} {#} Ono, ne želim se razočarati, pa da poslije jadikujem, "mogao sam ovako, onako" itd.

 

Rađe ću pričekat po par mjeseci, proučit sve kako treba, i kupit nešto s čim ću biti zadovoljan. Do sad mi je to palilo {#} (proučavanje {#} )

http://hr.wikipedia.org/wiki/Parkour#
14 godina
offline
Kvalitetan monitor do 2600 kn (23" - 27")

Ako ćeš raditi bilo kakvu ozbiljniju obradu fotografija  ips matrica je obavezna!

danas se plaća, a sutra sve džaba
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kvalitetan monitor do 2600 kn (23" - 27")
srco1978 kaže...

Ako ćeš raditi bilo kakvu ozbiljniju obradu fotografija  ips matrica je obavezna!

Neću ništa ozbiljno, tak da... al ono, bolja je koliko ja znam nego TN {#} . 

 

EDIT : Jel ima možda koji korisnik (valjda ima {#} ) ovog Dell monitora : http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2412m.htm 

 

http://www.tftcentral.co.uk/images/dell_u2412m/P1060802.JPG 

 

Ako ima koji korisnik, molio bih da kaže par riječi o njemu, njegovo osobno iskustvo, negativne reakcije, pozitivne itd. Bio bih JAKO zahvalan ! {#}{#}{#}

http://hr.wikipedia.org/wiki/Parkour#
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2012 20:42 (DJED BOŽIĆNJAK).
14 godina
offline
Kvalitetan monitor do 2600 kn (23" - 27")

Kolega, naspram tog tvog monitora ova Dell će ti bit ko prelazak iz "Fiće" u "Enterprise", ta dva monitora su nebo i zemlja, imaš par tema u kojim govore o Dell U23xx, koji je isto IPS, i svi su oduševljeni, a pošto po većini testova U2412M ima još bolju sliku od tih Dell-ova mislim da se razočaranje ne može desiti, jednostavno, za te novce je taj monitor trenutno best buy, za ozbiljnije/profesionalne monitore se treba dat oko 5000 kn a mislim da vam to nije potrebno, po meni nema razmišljanja, jednostavno trenutno nema boljeg monitora za te novce, pogotovo kod nas gdje ponuda baš i nije neka, postoji velika rupa u području od 2000 pa do 4000 kn, tu gotovo da nema monitora!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Kvalitetan monitor do 2600 kn (23" - 27")

Ja imam della 2312, i ok je. Vidim slova, vidim boje. :) Općenito mislim da je prevelika filozofija oko monitora kod kućnih korisnika. OK, razliku treba gledati kod:

IPs i TN

23 i 24 i 27

priključci

 

A da neko skuzi razlku izmedju 2311 i 2412 neeeema šanse!! Ma čak ni da su jedan pored drugoga i da imaju istu sliku, skuzio bi da je ovaj veći. 

 

Da ti stavim u jednu sobu ips LG, a u drugu IPS Dell, da je ista slika, nema sanse da bi mogao rec koja je slika bolja. Nemoj se zamarat, uzmi IPS, uzmi čim većeg i to je to. A sad, koji je bolji, nećeš ni znati. 

 

Ja sam uzeo Della jer jedini on daje garanciju na 0 zaglavljenih piksela. Eto, to je kod mene prevagnulo.

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Kvalitetan monitor do 2600 kn (23" - 27")

U redu je, hvala. No, nek slobodno korisnik/korisnica monitora kaže nešto o njemu, Dell U2412M (košta 1945 kn u ADM-u ), i vjerojatno ću njega uzeti, samo da skupim novce. Mislim da bi i nekom drugom koristilo, neka recenzijica, dojam, iskustva i slično {#}

http://hr.wikipedia.org/wiki/Parkour#
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2012 15:25 (DJED BOŽIĆNJAK).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvalitetan monitor do 2600 kn (23" - 27")
DJED BOŽIĆNJAK kaže...

U redu je, hvala. No, nek slobodno korisnik/korisnica monitora kaže nešto o njemu, Dell U2412M (košta 1945 kn u ADM-u ), i vjerojatno ću njega uzeti, samo da skupim novce. Mislim da bi i nekom drugom koristilo, neka recenzijica, dojam, iskustva i slično {#}

 

Imam sličan monitor, Dell U2312HM . Super zadovoljan, slika odlična, u igrama nema nikakvih problema. Svaka pohvala Dell-u. {#}

A koliko sam čitao u bug-u recenzije za ostale Dellove monitore, uvijek su na vrhu sa kvalitetom i dodatnom opremom, tako da nećeš pogriješit.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2012 16:55 (bmikic).
14 godina
offline
Re: Kvalitetan monitor do 2600 kn (23" - 27")
bmikic kaže...

 

Imam sličan monitor

Jesi ga probao onako okrenuti ga okomito ? Kak to zgleda {#} ? I ovoga, što se tiče mrtvih piksela, jel ih ima (pretpostavljam da nema), odnosno, ima kakva garancija na mrtve piksele, kak je to Dell sredio ? I, ovaj Dell koji ja planiram kupiti, ima koliko vidim LED pozadinsko osvijetljenje ?

http://hr.wikipedia.org/wiki/Parkour#
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2012 17:22 (DJED BOŽIĆNJAK).
12 godina
neaktivan
offline
Kvalitetan monitor do 2600 kn (23" - 27")

Ako cijenite oči i volite boje nema nikakvog izbora nego neku varijantu od IPS panela. Dobar je već navedeni Dell, ali mora se uzeti u obzir i ovaj, bolji HP model ako Vam je buđet 2600kn:

 

HP ZR2440w

 

Nakon 1 tjedna gledanja IPS matrice, nema te sile koja bi ikoga navela vratiti se na Twisted Nematic. LP

 

P.S da se razumijemo ovaj HP je 16:10, semi-profi monitor a ne "1080p" po HD standardu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2012 17:33 (Blacklord).
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kvalitetan monitor do 2600 kn (23" - 27")
Blacklord kaže...

Razmišljao sam i o tome HP-u, ali mislim da su on i Dell tu negdje, a Dell 600 kuna manje. I da, inače ne kupujem u Protisu, sam da se zna. Još moram i novi stol kupiti, tak da će najvjerojatnije biti kupljen onaj Dell, ak u međuvremenu netko ne izbaci nešto bolje (što baš i ne vjerujem).

http://hr.wikipedia.org/wiki/Parkour#
12 godina
neaktivan
offline
Kvalitetan monitor do 2600 kn (23" - 27")

Samo sam dao savjet, da ja kupujem, zbog tih 600kn se ne bi promišljao te uzeo vidljivo bolji HP, ipak je to nešto što će stajati na stolu barem 5 godina a ne 2 mjeseca. A ima ga i u drugim shopovima mislim, možda po sitno većoj cijeni. Usput, kad kupujete pitajte da vidite bijelu,crnu te RGB boje za mrtve piksele, ukolito to nije moguće obavezno pitajte da li primaju reklamacije zbog istih, kupnja monitora je škakljiv posao.

LP

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2012 17:39 (Blacklord).
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kvalitetan monitor do 2600 kn (23" - 27")
Blacklord kaže...

Samo sam dao savjet, da ja kupujem, zbog tih 600kn se ne bi promišljao te uzeo vidljivo bolji HP, ipak je to nešto što će stajati na stolu barem 5 godina a ne 2 mjeseca. A ima ga i u drugim shopovima mislim, možda po sitno većoj cijeni. Usput, kad kupujete pitajte da vidite bijelu,crnu te RGB boje za mrtve piksele, ukolito to nije moguće obavezno pitajte da li primaju reklamacije zbog istih, kupnja monitora je škakljiv posao.

LP

Po čemu je bolji ? Ako ima više razloga, i ako je stvarno bolji, vidjet ću, razmislit ću, proučit. Nisam od onih koji se zalijepe za jedan proizvod i ni mrdnut. Koliko sam ja vidio, nije nešto "posebno" bolji. {#} I don't know... 

 

EDIT : http://h10010.www1.hp.com/wwpc/us/en/sm/WF06a/382087-382087-64283-72270-3884471-5163690.html

 

To je specifikacija od HP-a

 

http://accessories.us.dell.com/sna/productdetail.aspx?c=us&cs=04&l=en&sku=320-2676

 

Ovo je od Dell-a

 

Sad, koliko vidim,

 

HP ima 

 Brightness (typical)

 

350 cd/m² ,

 

- Dell ima

Brightness:

 

300 cd/m2 (typical)

--------------------------------------

- HP ima :

 

Response time (typical)

6 ms gray to gray

 

 

Dell ima

Response Time:

 

 

8ms (gray to gray) Typical

 

-------------------------------------

 

- Dell       

1 Digital Visual Interface connectors (DVI-D) with HDCP

 

1 DisplayPort(DP)

 

1 Video Graphics Array (VGA)

 

1 USB 2.0 upstream port

 

4 USB 2.0 downstream ports

 

HP

 

1 DisplayPort in; 1 DVI-D; 1 HDMI

 

4 port USB Hub (HDCP support on DisplayPort, HDMI and DVI)

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

Sad, koliko vidim, to su razlike, jel vrijedno za 2 ms manje response time-a, HDMI i 50 cd/m2 (typical) više dati 600, 700 kn (2700 kn košta u ADM-u) ?

 

Ne bih znao.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Parkour#
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2012 18:05 (DJED BOŽIĆNJAK).
12 godina
neaktivan
offline
Kvalitetan monitor do 2600 kn (23" - 27")

Dubinski review

 

Evo ako Vam se stvarno da čitati :). Neka vas ne zastrašuju input lag slićice svi monitori tu izgledaju lošije nego je stvarna situacija, ali nećete pogriješiti ni s Dell-om, ali ovaj HP je sitno bolji i po rezoluciji i kvaliteti displaya. Ako ne mijenjate monitor svakih pola godine i dizajn nije presudan mislim da vam se isplati ušparati tih 600njak kuna, no bilo koja opcija je dobra opcija. LP

 

Specifikacije su glupost i time se ne treba zamarati.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2012 18:07 (Blacklord).
 
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kvalitetan monitor do 2600 kn (23" - 27")
DJED BOŽIĆNJAK kaže...
Što mislite, vi znalci, koji se u to razumijete, kakva je razlika između TN i IPS matrice ? Jel velika ? Jel toliko bolja slika na monitoru s IPS matricom ? Da li se isplati uzimat takav monitor ? I što mislite, da li se vidi neka razlika između LED monitora, i onih koji nemaju LED osvjetljenje ? Jel bolje za oči, pošto znam dosta biti na računalu :/

ako si igrac uzmes si Samsungovu TN matricu koja je "bolja" od vecine IPS i PVa matrica nekih jadnijih firmi.

ako si profi graficar, kupis si neki za 5-6 t kn s s-PVA ili S-IPS matricom , Dell, Samsung, Philips itd.

 

nije svaka IPS ili S-PVA matrica jednaka, tako da ne budes u zabludi.

ima ih koje imaju samo dobar kut gledanja , a losu crnu, losu dubinu, neravnomjeran kut osvjetljenja, prejake boje itd.

 

nemoj bit u zabludi da ces kupiti vrhunski panel dijagonale 27´´ za 2600 kn.

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2012 18:05 (Budokai).
14 godina
offline
Re: Kvalitetan monitor do 2600 kn (23" - 27")
Budokai kaže...

 

nemoj bit u zabludi da ces kupiti vrhunski panel dijagonale 27´´ za 2600 kn.

 

Normalno da nisam u zabludi {#}, što se tiče toga, nego ono, da se ne za*ebem, kužiš, da ne bi poslije požalio, kad bih skužio da sam mogao za iste novce (ili slične) mogao uzeti dosta bolje. Ono, da ne uzmem neki drek, šrot {#}{#} za vel'ke novce, a mogu dobiti relativno kvalitetan monitor za neki iznos. {#}

 

A ovoga, ne, ne bavim se profesionalnom obradom fotografija ili videa, niti sam neki veliki gamer (više igra igre moj brat, iako ne igra niti on puno).

http://hr.wikipedia.org/wiki/Parkour#
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2012 18:12 (DJED BOŽIĆNJAK).
12 godina
protjeran
offline
Kvalitetan monitor do 2600 kn (23" - 27")

A onda ti je onaj Dell 1920x1200 IPS za 1900 kn iz ADm- najlogicniji izbor.

 

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kvalitetan monitor do 2600 kn (23" - 27")
Blacklord kaže...

Dubinski review

 

Evo ako Vam se stvarno da čitati :). Neka vas ne zastrašuju input lag slićice svi monitori tu izgledaju lošije nego je stvarna situacija, ali nećete pogriješiti ni s Dell-om, ali ovaj HP je sitno bolji i po rezoluciji i kvaliteti displaya. Ako ne mijenjate monitor svakih pola godine i dizajn nije presudan mislim da vam se isplati ušparati tih 600njak kuna, no bilo koja opcija je dobra opcija. LP

 

Specifikacije su glupost i time se ne treba zamarati.

Oprostite jel mi možete samo reći kako je HP bolji po rezoluciji od Dell-a U2412M, isto tako me zanima i kvaliteta displeja, jer imaju potpuno istu matricu, i gotovo u svim testovima imaju jednake rezultate, tako da se meni čini da bi kolega dao 600 kn više samo da ima HP "značku" na monitoru?!

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvalitetan monitor do 2600 kn (23" - 27")
DJED BOŽIĆNJAK kaže...
bmikic kaže...

 

Imam sličan monitor

Jesi ga probao onako okrenuti ga okomito ? Kak to zgleda {#} ? I ovoga, što se tiče mrtvih piksela, jel ih ima (pretpostavljam da nema), odnosno, ima kakva garancija na mrtve piksele, kak je to Dell sredio ? I, ovaj Dell koji ja planiram kupiti, ima koliko vidim LED pozadinsko osvijetljenje ?

Okrenuo sam ga, izgleda fenomenalno, naročito kad čitaš web stranice. Ali ima mana, malo ga je nespretno stalno okretat zbog kablova, narocito kad ih povežeš i želiš da tako ostanu, a i nekako je lagan, pa "bjezi" dok ga zaokreces, tako da ga vise nazalost necu zaokretat :( .

A sto se tice mrtvih piksela, nikad nisam vidio mrtvi piksela pa ne znam ni kako to izgleda :)

Tako da se nisam baš ni raspitivao kakvu garanciju dell nudi što se tiče mrtvih piksela, vidi sa prodavacem kod kojeg odlučiš kupit (ja obicno nazovem telefonom za te zadnje nejasnoće za koje ne možeš uvijek bit siguran preko web-a).

14 godina
offline
Re: Kvalitetan monitor do 2600 kn (23" - 27")
Kad ga okreneš, stoji normalno, ili ? I, kak misliš, bježi, ne kužim :D ?
http://hr.wikipedia.org/wiki/Parkour#
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvalitetan monitor do 2600 kn (23" - 27")
DJED BOŽIĆNJAK kaže...
Kad ga okreneš, stoji normalno, ili ? I, kak misliš, bježi, ne kužim :D ?

Stoji normalno kad ga namjestiš, ali kao što sam napisao, "bježi" DOK GA ZAOKREĆEŠ. Znači naglasak na velikim slovima, ne "bježi" nikud kad ga namjestiš.

A "bježi" znači da je prelagan, odvaja se od stola, ili sam ja jednostavno prejak :)

Moraš probat, takve stvari je teško objasnit preko interneta. Al vjerujem da su svi monitori takvi, uglavnom nije baš praktičan taj PIVOT za svakodnevno mjenjanje položaja ekrana.

pozz

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvalitetan monitor do 2600 kn (23" - 27")

Zanima me vase misljenje o Acer S series S273HL monitoru  .

Planiram ga kupiti pa me zanima dali se isplati , vecinom filmovi u HD-u te igranje video igara . 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice