Mišljenja o monitoru Dell U2412M

poruka: 23
|
čitano: 13.414
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Mišljenja o monitoru Dell U2412M

Planiram uzeti monitor kojemu bi primarna namjena bila obrada fotografija i videa pa sam za dosta povoljne novce naletio na Dell U2412M. Zanimaju me iskustva onih koji ga imaju i mišljenja o njemu. Ako ima još koji bolji prijedlog, a da je u cjenovnom rangu do 2500 kuna i da je IPS i da ima 24incha, nek slobodno napiše svoj prijedlog

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Mišljenja o monitoru Dell U2412M

Nemam ga , no gdjegod sam naletio na njega svi ga hvale. Po meni best-buy u tom rangu !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mišljenja o monitoru Dell U2412M

Imam mlađeg brata, 23HM, izvrstan monitor, IPS je divota.

Znam da je 24'' par stotina kuna skuplji ali u suštini potpuno isti osim dijagonale.

Sigurno ima boljih monitora koliko hoćeš no svi rewievovi se slažu da

je u ovom cijenovnom rangu Dell best-buy.

Preporuka.

 

P.S.

Mislim da je 23'' na akciji u Protisa trenutno.

For shits and giggles.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Mišljenja o monitoru Dell U2412M

Best buy je monitor, uz svog manjeg brata U2312HM, svi ga hvale. Frend mi ima U2312HM i prezadovoljan je.

Ofc.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mišljenja o monitoru Dell U2412M

Ja osobno imam U24, i stvarno nemam nikakvih zamjerki. Boje su prema mom starom Samsungu (SyncMaster 910T) puno bogatije, bijele i crne su također bolje izražene. Također je jedan od rijeđih monitora sa 16:10 (1920x1200) rezolucijom. Po meni je definitivno best buy, a kao što je već i prije napisano, i U2312HM je sličan, ali ima 1" manje i 1080p rezoluciju.

14 godina
offline
Mišljenja o monitoru Dell U2412M

taj Dell bi zamijenio stari CRT LG Flatron F720B, koji je nakon 7 i pol (skoro 8) godina odradio svoj staž, teška srca se rastajem od njega, ali mora se naprijed za tehnologijom, skoro sav software kojeg koristim za fotke i video mi se puno preglednije i kvalitetnije vidi na 16:9 ili 16:10 nego na 4:3 ili šta je već na ovom LG-u, pa eto, vrijeme je da se odmaknem od stare tehnologije i nabavim taj Dell

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mišljenja o monitoru Dell U2412M

Dobra marka i dobar model. Svakako preporuka.

12 godina
neaktivan
offline
Mišljenja o monitoru Dell U2412M

Imam ovaj monitor, sve preporuke. Za Filmove, igre, surf, svakodnevni rad je milina... amater sam za grafiku tako da ne mogu da ti kažem kakav je za obradu fotografije, al po komentarima sa raznih foruma koje sam pokupio, i tu je dobar. Jedino nema HDMI priključak što meni lično nije nedostatak, al eto da spomenem. I u filmovima ti 16:10 ne pruža prednost u odnosu na 16:9, isto je vidno polje.

 

Ovdje možeš da uporediš veličinu dell 23" 16:9 i ovaj 24" 16:10

http://www.displaywars.com/23-inch-16x9-vs-24-inch-16x10

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Mišljenja o monitoru Dell U2412M

e da, u obzir dolazi još i HP ZR2440W, šta mislite o njemu i koje su prednosti njega ispred DELL U2412M ili prednosti DELL U2412M u odnosu na HP ZR2440W, naravno i ne bi bilo zgorega napisati i na koji bi se vi od ta dva odlučili

HVALA

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mišljenja o monitoru Dell U2412M

Dell:
+ cheaper
+ no/less banding
+ lower input lag
- PWM flicker reportedly worse
- a bit worse overdrive
- worse uniformity

HP:
+ better PWM control
+ better uniformity (in 2/3 reviews I've read)
+ a bit better overdrive
- more expensive
- higher input lag
- banding

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Mišljenja o monitoru Dell U2412M

Uzeo sam ga prije oko 2 mjeseca i mogu reći da me DELL ovaj put razočarao. Stariji modeli kao da su bili kvalitetniji, barem što se završne obrade tiče i kvalitete plastike. Za Dell U2412M mogu reći da je završna obrada očajna. Plastika škripi, na nekim mjestima ima milimetar-dva   lufta oko ekrana gdje se plastika savija kada ju se stisne, kada se monitor pivotira škripi kao da zatvaram vrata od štale.

 

Ovo ne mora značiti da su svi monitori takvi. Možda jednostavno nisam imao sreće pa sam naletio na model koji je umjesto na otpad poslan meni na adresu.

Microsoft Student Partner at Microsoft Hrvatska
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mišljenja o monitoru Dell U2412M
tstankovic kaže...

Uzeo sam ga prije oko 2 mjeseca i mogu reći da me DELL ovaj put razočarao. Stariji modeli kao da su bili kvalitetniji, barem što se završne obrade tiče i kvalitete plastike. Za Dell U2412M mogu reći da je završna obrada očajna. Plastika škripi, na nekim mjestima ima milimetar-dva   lufta oko ekrana gdje se plastika savija kada ju se stisne, kada se monitor pivotira škripi kao da zatvaram vrata od štale.

 

Ovo ne mora značiti da su svi monitori takvi. Možda jednostavno nisam imao sreće pa sam naletio na model koji je umjesto na otpad poslan meni na adresu.

Moj frend ima u2312 i totalno je suprotno od tvoga. Zavrsna obrada odlicna, a stalak za svaku pohvalu. Valjda nisi ima srece...

--------------------------
14 godina
offline
Re: Mišljenja o monitoru Dell U2412M
Imam u2312hm i super je zavrsna obrada odlicna nista ne skripi niti pucketa! Ips matrica mi je odlicna i anti glare premaz na dellu je isto tako meni odlican!
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Mišljenja o monitoru Dell U2412M

kakav je za gaming ? prvenstveno za FPS di treba biti jako mal odaziv, ima 8ms, jel to znaci da ima ghostinga?

Ficolinjo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mišljenja o monitoru Dell U2412M
Nema ghostinga igram sve preko njega i nisam jos primjetio ghosting! Monitor je odlican i da pivot funkcije isto nisam znao da mi trebaju dok nisam ovaj monitor uzeo!
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mišljenja o monitoru Dell U2412M
Završna obrada nije vrhunska, ali je daleko od loše :)
12 godina
neaktivan
offline
Mišljenja o monitoru Dell U2412M
jako mi se svidja taj monitor, planiram ga kupiti, samo me interesuje jel velika mana to sto nema hdmi prikljucak?
FaRk
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mišljenja o monitoru Dell U2412M
FaRk kaže...
jako mi se svidja taj monitor, planiram ga kupiti, samo me interesuje jel velika mana to sto nema hdmi prikljucak?

 

I nije velika, spajaš preko DVi i problem rješen.

I want to taste you but your lips are venomous poison, you're poison, running through my veins
14 godina
offline
Re: Mišljenja o monitoru Dell U2412M

Posto nema zvucnike HDMI ti nije niti potreban tu je DVI

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: Mišljenja o monitoru Dell U2412M
tstankovic kaže...

Uzeo sam ga prije oko 2 mjeseca i mogu reći da me DELL ovaj put razočarao. Stariji modeli kao da su bili kvalitetniji, barem što se završne obrade tiče i kvalitete plastike. Za Dell U2412M mogu reći da je završna obrada očajna. Plastika škripi, na nekim mjestima ima milimetar-dva   lufta oko ekrana gdje se plastika savija kada ju se stisne, kada se monitor pivotira škripi kao da zatvaram vrata od štale.

 

Ovo ne mora značiti da su svi monitori takvi. Možda jednostavno nisam imao sreće pa sam naletio na model koji je umjesto na otpad poslan meni na adresu.

Dobio si neki iz noćne smjene. Prijašnji LG sa svojom glossy plastikom je šrot kvalitete prema ovome, a cvilo je na svaki pokret ili udarac po stolu.

 

Dell me oduševio kvalitetom izrade i slikom.

13 godina
neaktivan
offline
Mišljenja o monitoru Dell U2412M

Evo da i ja napišem pošto sam odnedavno korisnik tog ekrana. Zamijenio sam bio Samsung T220 sa ovim Dellom i usudim se reci da je to daleko najbolja investicija koju sam za sebe napravio u vezi kompa. Velicina mi je taman, boje naspram starog ekrana neuposredive, odaziv u igrama mi je super, blagi ghosting se moze primjetiti kada se gleda detaljno i kada se recimo nišan polako miče po tamnijoj pozadini, ali apsolutno je nevidljiv dok se normalno igra, npr. u battlefieldu 3 , crysis 2 ili slinim igrama sto sam igrao, a pogotovo se ne vidi u Mmorpg candy igri tipa GW2. Kad sam ugrledao plavu boju mislio sam da znam kako izgleda nebesko plava na ekranu, jednostavno kao da gledam u vedro nebo ( ili nas Jadran hehe ). Stalak mi je sasvim solidan i cvrst, a pivot i ne koristim pa nije da imam tu problema kao prijasnji korisnik sto sam procitao u postu. Komentari prijatelja koji su vidjeli ekran na lanu kazu kako im je bed gledati u moj jer im onda grafika na njihovom izgleda turbo jadna, iako koristimo iste postavke detalja u igri. Sad u vezi nedostataka, iskreno, ja ih nisam jos vidio, nisam ni picajzla oko tih stvari pa me ovaj ekran upotpunosti zadovoljio s obzirom na moje svakodnevne potrebe. Ne bavim se foto obradom tako da nisam kompetentan da dajem komentare u tom podrucju. Za sve ostalo sam odusevljen, cak su evo i dvoje mojih prijatelja ih uzeli nakon sto su ga vidjeli kod mene. Tople preporuke. Pozz

Moj PC  
8 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Mišljenja o monitoru Dell U2412M

Da i ja dam svoje mišljenje kao korisnik ovog monitora! :-) Netko je spomenuo očajnu završnu obradu... E pa evo mog iskustva:

 

Kupio sam ga u drugom mjesecu. Revizija A02 (to je onaj skroz crni). I da odmah sam primjetio labavu plastiku, kao da njie bila dobro stisnuta. Uglavnom živciralo me ali sam pregrmio. Monitor sam po sebi je zmaj! Predobar po veličini za mene, slika perfektna! Međutim to nije sve! Cca 2 i pol mjeseca poslje monitor je RIKNUO! Odnosno pojavila se dabela crta preko cijelog ekrana. Naravno rekalmirao sam ga i nakon "samo" 3 tjedna dobio sam zamjenu. E ovaj je revizija A01 (srebrni rubovi). Kvaliteta plastike je primjetna iz aviona! Puno je bolje napravljen nego A02. Uglavnom garancija opet ide pa čekam... Bez tog incidenta monitor je palac gore!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Mišljenja o monitoru Dell U2412M

Evo ljudi da vam javim, nakon kupnje grafičke (to bi se trebalo odvit kroz sljedećih par dana), napravit ću usporedni test ovog monitora i HD TV-a (mislim da je neki Samsung, nisam siguran), test će bit izveden tako da ću klonirati sliku na oba "monitora" pa malo usporediti boje, kontrast, i sve ostalo, nisam neki profesionalac, i žao mi je što nemam neki prosječan TN monitor da i njega usporedim, ali eto potrudit ću se što više mogu da vam dočaram kako slika realno izgleda i na jednom i na drugom, uostalom bit će i snimak nekim osrednjim fotićem, pa eto, strpite se malo!? 

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice