Kako pojačat vanjsku antenu

poruka: 119
|
čitano: 40.083
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
acarnoje kaže...

Sorry za ot. Ali tnakir zar duplo pojacanje? Ah znaci isplati se definitivno? Tnakir kuzis li se ti u wl5460 ap? I nemam sad 20db nego mi je antena 16.

3dB = duplo jace pojacanje. dB su logaritmi po cini mi se bazi 10.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
13 godina
neaktivan
offline
Kako pojačat vanjsku antenu

evo počeo sam raditi bquad antenu pa me zanima jel mogu umjesto n konektora ubaciti konektor s antene da je ogulim i zalemim odma na ploču, da ne kupujem onaj debeli kabal i N konektor već direktno da spojim adapter na to?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
markoSONY kaže...

evo počeo sam raditi bquad antenu pa me zanima jel mogu umjesto n konektora ubaciti konektor s antene da je ogulim i zalemim odma na ploču, da ne kupujem onaj debeli kabal i N konektor već direktno da spojim adapter na to?

ako pase pokusaj... iako ces izgubit poprilicno na jacini signala...

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu

gdje mogu naci povoljno taj kabal i n konektor

15 godina
neaktivan
offline
Kako pojačat vanjsku antenu

Jel moguce tocno saznat koliko dbi ima antena u laptopu?

jer ako kazes da je 3dbi duplo bolji signal nesto mi ne stima, jer bas gledam jednu mrezu, sa ugradenom antenom imam 1 crticu, sa omi od 10dbi imam 4 crtice, hmm da mi nije uvalio slabiju antenu? jel postoji neki test za snagu antene?

Ljudi traže zlatnu pticu, ja nekoga s ožiljkom na licu, neku kao ja.. teško ranjena..
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
Escudo kaže...

Jel moguce tocno saznat koliko dbi ima antena u laptopu?

jer ako kazes da je 3dbi duplo bolji signal nesto mi ne stima, jer bas gledam jednu mrezu, sa ugradenom antenom imam 1 crticu, sa omi od 10dbi imam 4 crtice, hmm da mi nije uvalio slabiju antenu? jel postoji neki test za snagu antene?

3dbi neznači duplo bolji signal nego duplo veče pojačanje, a signal ovisi o dosta faktora. usmjerene antene su bolje od omni i jače pošto su usmjerene.

 

Omni antene se obično koriste samo kada radiš AP to jest ako daješ signal, a korisnik, client obično koristi usmjerenu antenu

I don't need sex, T-com fucks me every day
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu

Jeli netko od vas zna dali se ovaj moj ap moze nekako sredit da ga windows vidi kao wlan karticu? Jednom sam stavio speedtouch u wds i windows je vidio sve mreze koje je on nasao kao da imam wlan karticu.

13 godina
neaktivan
offline
Kako pojačat vanjsku antenu

gdje mogu naci povoljno taj kabal i n konektor

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako pojačat vanjsku antenu

http://www.omis-wireless.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=25&Itemid=45

 

dosta info o antenama te ostalim komponentama i opcenito o ovakvom nacinu koristenja wireless-a

Ljudi traže zlatnu pticu, ja nekoga s ožiljkom na licu, neku kao ja.. teško ranjena..
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
acarnoje kaže...

Jeli netko od vas zna dali se ovaj moj ap moze nekako sredit da ga windows vidi kao wlan karticu? Jednom sam stavio speedtouch u wds i windows je vidio sve mreze koje je on nasao kao da imam wlan karticu.

Postavi ruter u klijentski mod. Neces moci vidjeti u windowsima mreze, ali ces se moci sa ruterom zakaciti na neku drugu mrezu i sa kompom surfati preko nje.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
Escudo kaže...

http://www.omis-wireless.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=25&Itemid=45

 

dosta info o antenama te ostalim komponentama i opcenito o ovakvom nacinu koristenja wireless-a

a sta si ti ovdje da pises da je dosta infa o antenama ??  idi na forum o pticama i psima ako ti se ne sviđa

15 godina
odjavljen
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu

"Dosta" se u ovom slučaju odnosi na "puno, mnogo, dovoljno" informacija na gore navedenoj stranici. Nije mislio da je dosta (da treba prekinuti raspravu).

 

Odi učit čitat.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
tnakir kaže...
acarnoje kaže...

Jeli netko od vas zna dali se ovaj moj ap moze nekako sredit da ga windows vidi kao wlan karticu? Jednom sam stavio speedtouch u wds i windows je vidio sve mreze koje je on nasao kao da imam wlan karticu.

Postavi ruter u klijentski mod. Neces moci vidjeti u windowsima mreze, ali ces se moci sa ruterom zakaciti na neku drugu mrezu i sa kompom surfati preko nje.

Ok je to. Znam. Ali ne mogu koristiti backtrack 3 ovako. Ili mogu?

15 godina
neaktivan
offline
Kako pojačat vanjsku antenu

Ne, za bactrack ti treba rtl8187 chipset, proguglaj malo adaptere kompatibilne sa bactrackom

Ljudi traže zlatnu pticu, ja nekoga s ožiljkom na licu, neku kao ja.. teško ranjena..
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu

Ali ne znam koji je u njemu cip. Moze li za btr 4?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
acarnoje kaže...

Ali ne znam koji je u njemu cip. Moze li za btr 4?

jos jednom

ne

Ljudi traže zlatnu pticu, ja nekoga s ožiljkom na licu, neku kao ja.. teško ranjena..
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
Sum_of_all_fears kaže...

"Dosta" se u ovom slučaju odnosi na "puno, mnogo, dovoljno" informacija na gore navedenoj stranici. Nije mislio da je dosta (da treba prekinuti raspravu).

 

Odi učit čitat.

drago mi je da ima tu netko tko zan citat i tko je obrazovan kao ti skroz sam fasciniran tvojim zakljuckom i objasnjenjem, ti se nauci pisat nije odi vec idi kad vec seremo

 

gdje u k u r a c svijet ide pored ovakvih frikova

13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
Escudo kaže...

http://www.omis-wireless.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=25&Itemid=45

 

dosta info o antenama te ostalim komponentama i opcenito o ovakvom nacinu koristenja wireless-a

escudo sorry nisam skuzio odma nemoj zamjerit, pozdrav

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
acarnoje kaže...

Ali ne znam koji je u njemu cip. Moze li za btr 4?

PS

Treba ti chipset koji moze skupljati pakete, a 99% chipseta koji su ugradeni u modeme i laptope to nemoze.

Pogledaj si ovdije za vise info.

 

PS2

Ako nista drugo probaj i vidi...

Ljudi traže zlatnu pticu, ja nekoga s ožiljkom na licu, neku kao ja.. teško ranjena..
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.11.2010 22:31 (Escudo).
13 godina
neaktivan
offline
Kako pojačat vanjsku antenu

Radim u jednom autocampu u njemackoj,imamo instaliranu wireless antenu na krovu zgrade,visina je cca.5metara.Router je ispod antene 2metra.Imamo hot-spot internet servis.Signal sa antene je jako slab,u krugu od 30 metara jos i nekako,ali sto dalje od antene signal je katastrofalan.molio bih pomoc kako da pojacamo signal ili kakvu antenu da kupimo ili napravimo.Odgovarala bi nam antena koja hvata polukruzno,posto je antena na kraju kampa.U kampu je puno drveca,od antene do zadnjih kamp prikolica je cca.250 metara.

Postoji li kakva antena koja bi mogla toliku povrsinu pokriti sa vrlo dobrim signalom.hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
dr.dr kaže...

Radim u jednom autocampu u njemackoj,imamo instaliranu wireless antenu na krovu zgrade,visina je cca.5metara.Router je ispod antene 2metra.Imamo hot-spot internet servis.Signal sa antene je jako slab,u krugu od 30 metara jos i nekako,ali sto dalje od antene signal je katastrofalan.molio bih pomoc kako da pojacamo signal ili kakvu antenu da kupimo ili napravimo.Odgovarala bi nam antena koja hvata polukruzno,posto je antena na kraju kampa.U kampu je puno drveca,od antene do zadnjih kamp prikolica je cca.250 metara.

Postoji li kakva antena koja bi mogla toliku povrsinu pokriti sa vrlo dobrim signalom.hvala

pa ja imam nacrt, tj shemu za 20-21 decibela quad dipol antenu... 26x26 cm...

ali to je usmjerena antena.... znaci hvata snop samo ispred ili odasilje samo ispred

ja sam mala gljiva.... svinja je kraljica životinja dok ne probam lava
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
munjovoz kaže...
dr.dr kaže...

Radim u jednom autocampu u njemackoj,imamo instaliranu wireless antenu na krovu zgrade,visina je cca.5metara.Router je ispod antene 2metra.Imamo hot-spot internet servis.Signal sa antene je jako slab,u krugu od 30 metara jos i nekako,ali sto dalje od antene signal je katastrofalan.molio bih pomoc kako da pojacamo signal ili kakvu antenu da kupimo ili napravimo.Odgovarala bi nam antena koja hvata polukruzno,posto je antena na kraju kampa.U kampu je puno drveca,od antene do zadnjih kamp prikolica je cca.250 metara.

Postoji li kakva antena koja bi mogla toliku povrsinu pokriti sa vrlo dobrim signalom.hvala

pa ja imam nacrt, tj shemu za 20-21 decibela quad dipol antenu... 26x26 cm...

ali to je usmjerena antena.... znaci hvata snop samo ispred ili odasilje samo ispred

ima isto fora da se stavi komad aluminija iza antene tako da se signal koji odlazi u svim smjerovima usmjeri pomocu ploca aluminija... to nije tesko za izvest i trebalo bi dat bar 30% pojacanje signala

ja sam mala gljiva.... svinja je kraljica životinja dok ne probam lava
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
mislim da oni trebaju neusmjerenu antenu, znaci nis od usmjerene :(
ovisi koliko love mozete potrositi, probaj nac neku neusmjerenu u nekom tehnickom ducanu...
to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
dr.dr kaže...

Radim u jednom autocampu u njemackoj,imamo instaliranu wireless antenu na krovu zgrade,visina je cca.5metara.Router je ispod antene 2metra.Imamo hot-spot internet servis.Signal sa antene je jako slab,u krugu od 30 metara jos i nekako,ali sto dalje od antene signal je katastrofalan.molio bih pomoc kako da pojacamo signal ili kakvu antenu da kupimo ili napravimo.Odgovarala bi nam antena koja hvata polukruzno,posto je antena na kraju kampa.U kampu je puno drveca,od antene do zadnjih kamp prikolica je cca.250 metara.

Postoji li kakva antena koja bi mogla toliku povrsinu pokriti sa vrlo dobrim signalom.hvala

znaci jednostavni reflektori bi trebali biti dosta... ali to opet nebi bilo dosta jako sa obzirom da treba 250 metara, a drveća jako smetaju wlan signalu (uspoređujući sa drugim materijalima koje se može pronaći u gradu i po njihovoj učestalosti)

ja sam mala gljiva.... svinja je kraljica životinja dok ne probam lava
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.12.2010 18:07 (munjovoz).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
trebali bi uzeti neka pojacala, jednu jacu neusmjerenu antenu i par slabijih, koja su spojena na pojacala... ili da spojite jedno jace pojacalo na vecu....
ovisi o samome kampu, ako je između antena mokra krosnja nema sanse sa bilo kojom antenom...
to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
a da naprave jednostavno hub i rješen problem? =D
to mi se nekako čini jeftinije od antene od 500-700 kuna i još pojačala kojima neznam cijenu i zajebanciji sa instaliranjem.... taman kak imate krošnje možete prevuć lan kablove preko drveća XD
ja sam mala gljiva.... svinja je kraljica životinja dok ne probam lava
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu

takva antena mi i odgovara,antena je na ulazu u kamp,i odgovara mi takva antena koja hvata snop samo ispred,ali neznam koji je domet te vase quad dipol antene?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
ovisi o kvaliteti izrade, velicini, osjetljivosti kartice koju koristis...
ako si vjesti i uzmes osjetljivu karticu, + posoji opticka vidljivost, moze do 10km, pa i vise, ali to vrijedi samo ako imas opticku vidljivost, znaci jedna meta mora biti na nekom brdu il tak nes...
ugl, te antene imaju jako mali kut u kojemu djeluju, tako da se slazem sa munjovozom, hub bi trebao djelovati...
to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu

koji je najjednostavniji nacin pojacanja?do prvih krosnji imam 20-ak metara.sto se tice pojacala tu sam laik,vise mi odgovara opcija kupovine antene koja moze pokriti tu povrsinu.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu

neznam sto znaci hub?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice