Kako pojačat vanjsku antenu

poruka: 119
|
čitano: 40.071
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu

hvala jako si mi pomogao nisam znao

16 godina
protjeran
offline
Kako pojačat vanjsku antenu

Antena bi trebala radit na toj tvojoj kartici

I don't need sex, T-com fucks me every day
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kako pojačat vanjsku antenu

Evo napravio sam novu kutiju izbacio sam windsurfer sad hvatam duplo više mreža a ne moram staviti antenu van balkona hvata s prozora dok je prije tu bilo 8 mreža sad ih je oko 20

antena antena
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Kako pojačat vanjsku antenu

Vidiš da radi windsurfer, trebalo ga je samo "malo" modificirat

I don't need sex, T-com fucks me every day
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kako pojačat vanjsku antenu

Odlicno.

Samo pripazi na  adapter da nedodje u dobir sa vlagom ili pokojom kapljicom kise,ipak je on za unutrasnju upotrebu.

Oblijepi ga izloir trakom koja nije vise od 3 kn.

Vidi u kojem pravcu imas vise signala i koji su po kvaliteti bolji,posto nemora znacit i da je najaci signal najbolji,posto tu veliku ulogu igra i refleksija.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu

ako je umotam u izolirtraku hoce se grijat jel joj to smeta jer je s donje strane izbusena za zrak

13 godina
neaktivan
offline
Kako pojačat vanjsku antenu
Pa ako uzmes u obzir da se ona sad nalazi vani ,samim time i temperatura je i manja. Ako hoces ipak da budes siguran s donje strane napravi prorez sa skalpelom.
 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
dali izolir traka smanjuje signal?
Aint no man above the crew
13 godina
neaktivan
offline
Kako pojačat vanjsku antenu

Ali ja nisam rekao da oblaze antenu ,nego samo adapter i konektore.

Nema potrebe da oblaze antenu kada je ona vec oblozena PVC masom.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
1337Code_breaker kaže...
dali izolir traka smanjuje signal?

da.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
a koliko, za cijelu crticu ili neznatno?
Aint no man above the crew
16 godina
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
1337Code_breaker kaže...
a koliko, za cijelu crticu ili neznatno?

Nemozes gledati to crticu dvije... radije u decibelima. pola decibela do decibel svakako. 3dB ti je duplo bolji / losiji signal (ovisi jel ides u minus ili u plus)

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
hvala, onda ju necu stavit, radije cu je prvo pojacati, a onda tek izolirat...
kad smo vec kod toga, koliko mogu s kartonom i alu-folijom pojacat signal, onako da oblikujem da dijeluje kao reflektor, antena je omni-directional 5 dbi
Aint no man above the crew
16 godina
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
1337Code_breaker kaže...
hvala, onda ju necu stavit, radije cu je prvo pojacati, a onda tek izolirat...
kad smo vec kod toga, koliko mogu s kartonom i alu-folijom pojacat signal, onako da oblikujem da dijeluje kao reflektor, antena je omni-directional 5 dbi

Ako ti je jako los signal, onda ce ti ga izolor dodatno ubiti.

 

Mislim da bi mogao dobiti par decibela sa alu folijom. Antena postaje usmjerenija. Na kraju dobijes nesto tipa dish antena samo nije pravi dish.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
dish al nije dish :D
ma neka samo malo pojaca, imam wlan karticu u laptopu koja je ok, dosta jaka al nije komptabilna s backtrackom :D
Aint no man above the crew
16 godina
offline
Kako pojačat vanjsku antenu

Omnice su inace gubave antene. Pokusaj negdje naci jeftino panelicu pa zakaci umjesto te omnice.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
ma omnica je i vise nego dosta, kupit cu za koji dan acces point da ju prikopcam, acces point cu prikopcat u laptop i to je to...
kolika je snaga wlan kartice u laptopu, koliko dbi?
Aint no man above the crew
16 godina
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
1337Code_breaker kaže...
ma omnica je i vise nego dosta, kupit cu za koji dan acces point da ju prikopcam, acces point cu prikopcat u laptop i to je to...
kolika je snaga wlan kartice u laptopu, koliko dbi?

Mislim da je nesto jadno... nekih 50ak mW, em sto je antena najcesce takodjer jadna :)

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
ovo je jace, 5dbi,130mW
ma super, posto mi integrirana antena u laptopu lovi nekoliko mreza, ali ju nemogu koristiti, do sad sam koristio prastari d-linkov usb koji je slabiji dosta on nje, tako da je ovo super...
Aint no man above the crew
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu

ja sam kupio prije 3mj ovu karticu  http://hr.airlive.com/product/product_3.jsp?pdid=PD1223473034861   i super se pokazala jos u kombinaciji s folijom odlicna je a cijena je sad ja mislim oko 140kn sto opce nije puno, a cimer je uzeo noviji model i cijelo vrijeme mu prekida signal pise da je jaca ali ova moja puno bolje hvata signal

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.11.2010 18:50 (markoSONY).
13 godina
neaktivan
offline
Kako pojačat vanjsku antenu

pomoć

n konektor ženski n konektor ženski
dio s antene koji mislim ogulit i zalemit dio s antene koji mislim ogulit i zalemit
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.11.2010 18:37 (markoSONY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kako pojačat vanjsku antenu

pomoć

n konektor ženski n konektor ženski
dio s antene koji mislim ogulit i zalemit dio s antene koji mislim ogulit i zalemit
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.11.2010 18:36 (markoSONY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kako pojačat vanjsku antenu

evo počeo sam raditi bquad antenu pa me zanima jel mogu umjesto n konektora ubaciti konektor s antene da je ogulim i zalemim odma na ploču, da ne kupujem onaj debeli kabal i N konektor već direktno da spojim adapter na to?

N konektor N konektor
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.11.2010 18:31 (markoSONY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačati vanjsku antenu ?????

Ja imam ovu s njuskala. Zadovoljan sam jako ali me zanima jeli bi dobio jaci signal ako bi kupio ovu : http://protis.hr/products/details/antena-24ghz-wavearena-ant24gda24e-24dbi-grid/18136?service=1

13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačati vanjsku antenu ?????
acarnoje kaže...

Ja imam ovu s njuskala. Zadovoljan sam jako ali me zanima jeli bi dobio jaci signal ako bi kupio ovu : http://protis.hr/products/details/antena-24ghz-wavearena-ant24gda24e-24dbi-grid/18136?service=1

naravno da bi dobio jaci signal

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačati vanjsku antenu ?????

koliko? Npr. hvatam jedan siemens wlan i ima brzinu skudanja 10 Mb/s a ja max postizem 650 KB/s. Dali bi imao dovoljno jak signal da mogu ostvarit punu brzinu? Sad se spajam preko wlan kartice a imam i airlive wl5460ap v2 on kao ima izlaznu snagu 20 db. Mogu se i preko njga spajat ali ide mi na zivce sto na svakom spajanju on trazi reboot. I nekad imam problem sa pristupanjem uredaju.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačati vanjsku antenu ?????

napravi drugu temu s tim ja pokusavam ovdje nesto drugo, ako vec imas 20db sta ti znaci ova 24db a platit ces 250kn mislim da ti je to dovoljno sto imas

16 godina
offline
RE: Kako pojačati vanjsku antenu ?????
markoSONY kaže...

napravi drugu temu s tim ja pokusavam ovdje nesto drugo, ako vec imas 20db sta ti znaci ova 24db a platit ces 250kn mislim da ti je to dovoljno sto imas

4db = vise nego duplo vece pojacanje :)

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
15 godina
neaktivan
offline
Kako pojačat vanjsku antenu

Sorry za ot. Ali tnakir zar duplo pojacanje? Ah znaci isplati se definitivno? Tnakir kuzis li se ti u wl5460 ap? I nemam sad 20db nego mi je antena 16.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.11.2010 19:15 (acarnoje).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako pojačat vanjsku antenu

Ja sam prije nekoliko dana kupio na njuskalo kasens g5000 2mw usb adapter koji dolazi sa 10dbi antenom, i naravno poboljsanja ima, al jos uvijek nije to to, sad sam si narucio za 70kn 16dbi omi antenu pa cemo vidit, nisam isao na grid jer mi treba adapter i antena koje mogu nosit sa sobom sto bas i nije slucaj kod grid, ali ak neuspijem nista uhvatit sa ovom omi od 16 onda stavljam grid na krov zgrade i mir.

 

btw, zivim u centru osijeka, u zgradi koja je izgradena prije 2 godine i ni t-hitler, iskon, bnet, optima i metronet nemaju svoju infrstrukturu ovdije tako da nitko u ovoj zgradi nemoze imat kucni telefon a kamoli net.. sramota, pa pitanje, Kako do interneta u hrvatskoji?

Ljudi traže zlatnu pticu, ja nekoga s ožiljkom na licu, neku kao ja.. teško ranjena..
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice