Koji ruter za T-COM ADSL & MAXtv

poruka: 3
|
čitano: 6.844
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Koji ruter za T-COM ADSL & MAXtv

Pozdrav ekipa!

 

Treba mi neka preporuka za ruter koji je lako štimat!

Trenutno imam T-comov speedtouch i radi jako loše...da ne spominjem nakon pucanja veza da sve otvorene portove i postavke zaboravlja...

 

Dakle treba mi "mašina" na kojoj je ce raditi sve za adsl i maxtv i koji je GAME FRENDLY!

 

 

Moj favorit je links, ali ako ima odredjeni model putem web shopa...slobodo okacite link

http://www.links.hr/?option=katList&id_kategorija=0535&naziv=mrezna-oprema

 

 

MSI GX630
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji ruter za T-COM ADSL & MAXtv
monkeymoon kaže...

Pozdrav ekipa!

 

Treba mi neka preporuka za ruter koji je lako štimat!

Trenutno imam T-comov speedtouch i radi jako loše...da ne spominjem nakon pucanja veza da sve otvorene portove i postavke zaboravlja...

 

Dakle treba mi "mašina" na kojoj je ce raditi sve za adsl i maxtv i koji je GAME FRENDLY!

 

 

Moj favorit je links, ali ako ima odredjeni model putem web shopa...slobodo okacite link

http://www.links.hr/?option=katList&id_kategorija=0535&naziv=mrezna-oprema

 

 

 Preko nijednog osim T-Comovih ne može ti raditi ni MaxTV (ipTV) ni telefon (IMS, voIP) jer T-Com neda podatke tako da ne možeš konfigurirati druge routere.

Ono što možeš je tako neki router spojiti na taj T-Comov i proslijediti Internet vezu na njega. No to tebi ne bi riješilo problem.

Taj SPeedtouch je prastar - prijavi kvar, zamijenit će ti ga nekim novijim i nećeš imati toliko problema.

Twitter: @191x7
9 godina
neaktivan
offline
Koji ruter za T-COM ADSL & MAXtv

Imam isto pitanje kao op. 

 

No imam satelitski max tv zbog kriminalno loše brzine interneta tako da mi to nije važno. 

 

Telefon je druga priča, voip koliko ja znam ne koristim, imamo onaj neki halo priključak i nemam pojma što i kako to ima veze s routerom. Uglavnom ako kupim novi router sa modemom unutra da li će mi raditi obični telefon?

 

S obzirom na kritičnu brzinu interneta možda bi bilo korisno da objasnim zašto hoću dobar ruter. Imamo doma seagate central i jedan novi nuc koji je stalno upaljen. Imam nekoliko PowerLine uređaja, par s wifijem da pokriju cijelu kuću (ima nas dosta...). Uglavnom imamo zajedničku kolekciju filmova muzike itd i svi puštamo to koristeći chromecaste, jedan fire stick, wd TV,  razer forge TV za streamanje i gaming na tvima. S obzirom da nas je puno troškovi se dijele tako da u osnovi svi samo hoćemo da to radi i da bude brzo na lokalnoj razini. 

 

Do prije par dana smo imali gigaset i na njega nakacen Archer d5 kao ap. To je radilo vrlo nasumično i stalno je imao nekih glupih problema najgori od kojih je da nam nikad nije dao da pristupamo mreži ako smo spojeni ethernetom ili powerlineom, wifi je radio i išao do 50MB/s s dobrim signalom. Tako da d5 ide na remont pa u englesku na prodaju. 

 

Ja bi radije uzeo nešto s modemom da nemam opet problema ko ovo gore. I često putujem u englesku/ameriku tako da imam pristup stvarima koje nisu kod nas došle još. 

 

Ja sam gledao  ASUS rt-ac68u, ili novi nighthawk (iako to nema modem uglavnom). (I da naučio sam na teži način da moram paziti na annexe, s obzirom da je d5 modem ruter, ali krivog annexa) 

 

Dakle, zanima me jel ima neko složenu neku zvijer od rutera koja mu radi sa t-com om, Internet i obični telefon bez njihovog gigaseta i da nema puno zajebancije sa postavljanjem. (volio bi plug and play, ali po dosadašnjem iskustvu za to nema šanse) 

 

Puno hvala svima na bilo kakvom savjetu. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2015 23:37 (covjeculjak).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice