Router preporuka

poruka: 14
|
čitano: 5.407
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Router preporuka

pozdrav svima, kao što tema glasi moram uzet novi router, inače sam iz hercegovine, tako da je ovo naše prilično loše, pada stalno, imam 3-4 apple uređaja, android tv, i ps4, to bi sve kao trebalo biti spojeno na router, ovi iz tehniče službe su mi rekli router slabo podržava apple uređaje, nekakve veze ne odgovaraju, jel lažu nemam pojma, ako bi mi netko moga preporučiti neki router koji će rješiti moje probleme bio bih zahvalan pozz

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Router preporuka

Pa, praktički bilo što od 50€ na više. Mikrotik, Linksys, Netgear, Tplink (tim redom).

 

Kupi baš router, ne modem! Dakle, mora imati WAN port na sebi i onda ga uštekaš u neki od LAN portova na routeru od tvog providera, oni upale bridge mode i tvoj novi router preuzima. Ima nešto sitno podešavanja (PPPoE) ali ništa van onog što piše u manualu. Što se preporuke konkretnog modela tiče, prvo napiši što ti točno treba - jaki WiFi signal, više LAN portova, gigabitna mreža, dodatne gluposti (USB..)...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
neaktivan
offline
Router preporuka

a iskreno ne kužim se, da ti mogu dati bilo kakav kvalitetan odgovor, da podrži to sve, da bude stabilan, i da mogu otići u drugu sobu, a da ne izgubim signal, još sad planiram evest nekakav digitalni tv, koji mora imat stabilnu podršku

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Router preporuka
Brki2016 kaže...

a iskreno ne kužim se, da ti mogu dati bilo kakav kvalitetan odgovor, da podrži to sve, da bude stabilan, i da mogu otići u drugu sobu, a da ne izgubim signal, još sad planiram evest nekakav digitalni tv, koji mora imat stabilnu podršku

 uobičajeno (želje), da radi .. radi svaki, samo kako.

- zid/smetnje, nema garancije (ako postaviš armirani-bunker zid). To nema veze s kvalitetom uređaja, ne može on biti 'jači', to je radio signal i prijemnik .. radi ili smetnje.

svaki router od 100kn nadalje (provjeriš još od dodatnih opcija-funkcija koje želiš, jer sve te 'kutije' su iste-slične, mediaplayer, NAS, printer, wlan, IPTV..), do par tisuća, sve se može ali ne nagađanjem iz čarobne kugle. Kad nisi siguran, zoveš majstora .. i povučeš žicu. Ako je problem signal-pokrivenost, može i više routera (wlan) ili APa, može i powerline (ali žica je konkretnija).

Sve to neće rješiti problem linije ako ona nije kvalitetna-stabilna (ako gubi signal ili preopterećeno). Dok sve ne provjeriš-potvrdiš, ne možeš znati kako će raditi, zato je dobro imati nekog tko zna (ne da misli da zna), ovako možeš baciti novac na pogrešne stvari i opet biti nezadovoljan.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Router preporuka

u pravu si, hvala ti

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Router preporuka

Ja sam si ovako složio.

 

Iskon router (LAN) mikrotik router. Na MikroTik router preko LAN spojeni desktop, Minix, a preko Wifi spojeni su TV, tablet i mobiteli. Mikrotik je u istoj prostoriji gdje je i večina uređaja. Planiram još NAS uvesti preko LAN-a.

Za goste napravio hotspot na MikroTiku. Udaljenost iskon routera i mikrotika je oko cca 10 metara. Jedna je prostorija između njih.

http://www.Hedonist385.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Router preporuka

Ekipa bok,


frend ima pokućni internet od tele2 na probi od 30 dana i zanima ga dal ima za kupiti neki uređaj za taj pokućni net,al da je dobar i jeftiniji od 850 kuna?
Taj uređaj koji sad koristi od tele2 je 850 kuna kaj mu je preskupo,a neće sklopiti ugovor jer nije siguran dal bude koristil to 2 godine.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Router preporuka

Može preporuka nekog dobrog rutera koji ima odličan domet, za neku pristupačnu cijenu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Router preporuka
zagiii kaže...

Ekipa bok,


frend ima pokućni internet od tele2 na probi od 30 dana i zanima ga dal ima za kupiti neki uređaj za taj pokućni net,al da je dobar i jeftiniji od 850 kuna?
Taj uređaj koji sad koristi od tele2 je 850 kuna kaj mu je preskupo,a neće sklopiti ugovor jer nije siguran dal bude koristil to 2 godine.

Malo si preuvelicao cijenu. Taj pokucni pod 50 giga je mislim bio manje od 200 kuna (mada danas preko zice ide i 150 kuna za flat) i taj je jedini bio za probu. I ja sam ga imao. Je, radio je neke probleme. Sitne. Pogotovo kada je radno vrijeme.

Relativno ok uredjaj. Nema slicne opcije....

13 godina
neaktivan
offline
Re: Router preporuka

Aha,a ne znam ja kad nisam imal to tak da nemam pojma o cijenama,a on mi je tak napisal da je 850 kn.Bilo kak bilo fala na odgovoru,ali ipak nije produzil nego je samo isprobal.

11 godina
offline
Router preporuka

Pozdrav, koji je router bolji Vipov ZTE MF283 plus  ili Tele 2 Huawei B315s-22

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Router preporuka

Huawei mi je u proslosti bio bolji od ZTE sticka. Kakva je situacija sad neman pojma.

13 godina
offline
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kupovina Router

koji ruter da kupim dvoumim se izmedju ovog modela LB-Link BL-W1210M i LB-LINK BL-WDR3750 prvi 4 ant 1200 mbps (csma cd dhcp tcp lp ove podatke dr ruter nema ali zato ima 5 antena usb ali 750 mbps da li neko od vas ima spomenute rutere ako ima da li ste zadovoljni ruterima

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice