Tenda AC6 (AC1200)

poruka: 4
|
čitano: 2.399
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Tenda AC6 (AC1200)

Pozdrav ljudi!

 

Kupio sam ovaj Tenda ruter, jer iz iskustva sa Tendom sam ja i od prije jako zadovoljan,

i imaju veoma brz software koji reagira instantno - to je najveca prednost nad TP-Linkom, Edimaxom i drugim proizvodjacima.

 

Link na ruter je ovdje.

http://tendacn.com/en/product/ac6.html

 

Simulator je ovdje:

http://simulator.tendacn.com/ac6v2/

 

E sad, podesio sam ga sasvim jednostavno i radi zapravo prilicno dobro.

Kod mene to izgleda ovako:

 

Legenda:

*** (bezicni spoj)

----- (zicani spoj)

 

[Internet_Ruter] *** [Tenda_AC6] ----- [NAS326]

 

Tenda radi u WISP modu (spaja se na Internet ruter i daje svoje dvije mreze).

 

Tenda ima 2 SSID-a, 2.4Ghz i 5Ghz, ali osim laptopa, ni jedan uredjaj nisam mogao spojiti niti na 2.4 niti na 5ghz (moguci bug u softwareu),

sve dok nisam iskljucio Tendin Firewall - od tad se svi uredjaji mogu spojiti i svi rade OK i na 2.4 i na 5ghz.

 

Adresa Internet rutera je 192.168.0.1, i ako spojim NAS326 direktno na njega, on dobije adresu 192.168.0.xxx, te podesim

fiksni port za NAS i u samom ruteru ga otvorim, i to sljaka - no onda vise ne mogu sa racunalom pristupiti NAS-u (nisu u istoj mrezi).

 

Ako NAS spojim na Tendu, a tenda ima adresu 192.168.1.0, NAS dobije adresu 192.168.1.xxx - i tada mogu sa racunalom pristupiti NAS-u, i bez obzira

na opterecenost internet veze, brzina je 100mbit izmedju NAS-a i i PC-a (Tenda ima samo 100Mbit portove, model sa 1GBit portovima nije bio dostupan, i duplo je skuplji, te ima samo 2.4Ghz antene),

i to je prvi razlog zasto sam se i odlucio za dodatni AP, jer kad mi je Internet ruter opterecen, onda ne mogu pristupiti NAS-u, tj. mogu ali je brzina u domeni 100kb.

 

Sad sto mene zanima - nisam nasao na Tendi nigdje podesvanje za otvaranje portova, a na Internet ruteru sam otvorio Port za NAS, ali u Transmissionu mi je i dalje "port = closed",

dok kad je NAS bio direkt na Internet ruteru, to je stimalo.

 

Nekakav savjet oko podesavanja? Sto da probam, jer ne pada mi vise nista na pamet. U simulatoru se moze vidjeti cijeli Tenda software.

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Tenda AC6 (AC1200)

Kontaktirao sam Tenda Support - vidi vraga, to se vise ne zove Port Forwarding nego Virtual Server:

 
 

 

Radi super sad, ko metak sta bi se reklo.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tenda AC6 (AC1200)

ja procitao tenda skuter.a neki dan bio na provjeri vida... 

xfact
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Tenda AC6 (AC1200)

 

Cuj, bar ne cujes krivo kao ja. Desno uho 35% manje od lijevog, a lijevo isto nije savrseno.

Sta mislis kako sam tako dugo izdrzao s babom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice