Vanjska Wifi antena od 36 decibela

poruka: 3
|
čitano: 4.494
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Vanjska Wifi antena od 36 decibela

Pozdrav!Htjel bi narucit ovu antena sa Ebay-a http://www.ebay.com/itm/WiFiSKY-2000mW-USB-150Mbps-Wireless-WiFi-Adapter-36dBi-Outdoor-Antenna-10M-Cable-/121193207231?pt=US_USB_Wi_Fi_Adapters_Dongles&hash=item1c37ad95bf. Zanima me kolko bi to dobro lovilo i dali je pametno uzimat sa kablom od 10 metara jer sam cuo da se gubi na signalu i da ne dobiva antena dovoljno struje bla bla..Inace oni imaju ovakvu istu ja mislim sa 5 metara kablom pa nije neki problem.Antena se znaci steka u komp preko usb-a.Ako netko ima iskustva sa ovakvom kupovinom nek slobodno napise nekaj o anteni {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.6.2014 22:44 (budaletina bez skole).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vanjska Wifi antena od 36 decibela

Kao prvo to nije samo antena...to je kompletan WiFi uređaj u kutiji sa antenom koja usput nemože biti više od 16 dB iako je i 16 dB sasvim OK .
To za gubitke na kablu se odnosi na vanjske antene koje koaksijalnim kablom spajaš na WiFi uređaj u kući ...pa ti gubici "pojedu" svo pojačanje koje je dobila antena :(
Ovo je preko USB kabla i bio bi problem da taj uređaj ima 2000mW...ali sigurno se radi o 100mW pa nemaš brige . Za razliku od antenice na tvom wifi ruteru sa ovim bi imao dobar domet ukoliko se radi o optičkim udaljenostima....a ako je za upotrebu u zgradama kroz zidove nekad ti neće nimalo pomoći...

 

ps: evo ovo je samo antena koju koaksijalnim kablom spajaš na wifi ruter, i za svoju veličinu 34x34cm daju prilično točne specifikacije o obliku em-polja i pojačanju http://www.airlive.com/products/WAE-140PAv2/wae_140pav2.shtml

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.6.2014 8:21 (AF139).
9 godina
neaktivan
offline
Vanjska Wifi antena od 36 decibela

Pozdrav,

 

prvo se ispričavam vlasniku teme što istu koristim u svrhu rješavanja svojeg problema te se nadam da će imati razumijevanja. Zanima me da li ima tko voljan napraviti mi panel antenu odnosno jedan njen dio? Riječ o panelki koju bi trebalo napraviti na onoj bakrenoj pločici...kao stavi se gore isprintana shema pa se te osvijetli pa u neku tekućinu i "voila"...

Ispričavam se na ne stručnim terminima... Pozdrav!!!

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice