Wifi antena

poruka: 9
|
čitano: 2.601
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Wifi antena

Pozdrav zanima me dali se isplati uzeti ovu antenu i ako je netko ima molio bih za vasa mišljenja,hvala.

http://hr.airlive.com/product/WAE-140PA-v2

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.6.2014 19:25 (Willy Billy).
 
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Wifi antena

Ja se ispricavam zbog duplog posta ali nemogu urediti post a zaboravio sam pitati dali je bolje uzeti panel antenu ili yagi.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Wifi antena

moje je mišljenje da nije dobra ni panel ni yagi . bolje je uzeti grid antenu. neka me isprave ako griješim.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Wifi antena

Ja planiram uzeti ovu antenu iz prvog posta, nebi se baš složio da nisu dobre, samo je pitanje za što se koriste, mislim da su grid bolje za veće udaljenosti jer su općenito jače, a i više fokusiraju signal, ali one su od nekih 21dbi pa na više, a ruter koji ja namjeravam uzeti (tp-link 841nd) prihvaća antene samo do 20dbi prema stranici proizvođača. samo me zanima dal mi je za taj ruter i tu antenu dobar ovaj kabel? da nisam pomješao priključak ili muški/ženski...

10 godina
offline
Re: Wifi antena
danc kaže...

Ja planiram uzeti ovu antenu iz prvog posta, nebi se baš složio da nisu dobre, samo je pitanje za što se koriste, mislim da su grid bolje za veće udaljenosti jer su općenito jače, a i više fokusiraju signal, ali one su od nekih 21dbi pa na više, a ruter koji ja namjeravam uzeti (tp-link 841nd) prihvaća antene samo do 20dbi prema stranici proizvođača. samo me zanima dal mi je za taj ruter i tu antenu dobar ovaj kabel? da nisam pomješao priključak ili muški/ženski...

NE postoji nigdje ograničenje za vrstu i pojačanje antene koju spajaš na wifi ruter...bitno da odgovara radna frekvencija (2,4GHz) i da koristiš odgovarajući koaksialni kabal sa priključcima koji po mogućnosti bi bilo dobro da je što kraći. Prednost je koristiti antenu koja u kućištu ima AP sa USB ili LAN priključkom....tada nemaš brige za gubitke u koaks. kablu {#}

9 godina
neaktivan
offline
Wifi antena

Pozdrav, trebam pomoć. Trebam kupiti antenu da mogu hvatati wifi na računalu, nisam to nikada do sada koristio (imao sam veliku antenu koja je bila postavljena na krovu kuće, sada mi treba ono preko sticka ili nešto takvog tipa), tako da se ne razumijem. Sada kada kupujem, želim si kupiti što jaču (vidio sam da to ide po decibelima), da mi što bolje hvata signal. Da li je ova antena iz prvog posta namjenjena za ovo što je meni potrebno?

-.-
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Wifi antena

..nisi naveo na koji WiFi uređaj ćeš priključiti antenu ?

..do kojeg dometa ti treba uspostaviti vezu...prema kućnom ruteru ili prema nekome van kuće i koliko je to daleko ?

 

ukoliko ti treba za vezu sa kućnim ruterom uzmeš neki jači usb WiFi stick sa mogućnosti da se može mjenjati antena npr Airlive WL 1700  ili noviji sa "n" modom WN-380USB ..... obavezno uzmi i usb produžni kabal od 1-2m da uređaj možeš postaviti na mjesto gdje hvata najbolji signal.

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Wifi antena

Situacija je sljedeća. Prvi susjed do mene će mi dati lozinku od njihovog interneta (udaljenost 10-ak metara po mojoj procjeni) i sad moram nešto kupiti da imam internet na kompjuteru. Imam ovakvu sličnu antenu (http://www.links.hr/?naziv=antena-tp-link-tl-ant2408cl-unutarnja-8dbi&option=artikl&id_artikl=053.512.281), ali ne znam ju spojit sa računalom.  Mislim da mi fali dio koji ide u kućište i na koji se onda ta antena zašarafi?

-.-
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.9.2014 15:11 (cod2soldier).
10 godina
offline
Re: Wifi antena

to na linku je KOMPLETNA antena za 2,4GHz i pojačanja od 8 dBi.

...a tebi fali wifi uređaj kojeg trebaš kupiti ali pazi da se ona antena koju dobiješ

skupa sa uređajem može skinuti i zamjeniti sa tom koju imaš ili nekom drugom .

za tih 10-tak metara možeš uzeti bilo koji WiFi usb-stick sa konektorom za antenu

( usput uzmi i produžni usb kabal.).

 

 

ps: kad središ comp sa drajverima za taj uređaj i uspostaviš konekciju probaj koja antena ima bolji signal..ta što već imaš ili ona koju dobiješ uz uređaj pa ostavi bolju.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice