WLAN signal

poruka: 16
|
čitano: 6.101
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
WLAN signal

E ovako, u susjedstvu ima jedan nezastican ADSM ruter sa WLAN, ali u mojoj sobi nema signala nego na drugoj strani kuce cca:10M, i kako bi ja mogao doc do tog signala, jeli postoje neke jace WLAN kartice, antene ili sta vec. Ja sam to probao sa laptopom i na drugoj strani pun signal i Download je 250KB/s a u mojoj sobi nema signala.

Forever MUFC
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: WLAN signal

Morao bi stavit antenu sa vecom izlaznom snagom. Mislilm ne sebi nego onome koji ti odasilje signal

15 godina
neaktivan
offline
WLAN signal

A jeli ima kakva WLAN kartica sa antenom i produznim kablom jer je na drugoj strani kuce signal odlican.

Forever MUFC
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: WLAN signal

Ima za kupit produzni kabel, mislim da i je 10 m zadnja granica koja se uzima kao najveca udaljenost a da je kvaliteta signala na odlicnoj razini. Govorim za WLAN karticu, samo da ti kazem da su veoma skupi 10 m oko 300 kn

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.8.2009 22:10 (Batista).
16 godina
protjeran
offline
WLAN signal

Napraviš kantenu ili jaču biquad antenu i spojiš na WLAN karticu te bi onda možda mogao hvatat signal

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: WLAN signal

To mu nista ne znaci kad je odaslani signal preslab

15 godina
neaktivan
offline
WLAN signal

Staviš jedan AP i postaviš ga u repeater mod... I onda ćeš imati signala u svojoj sobi. Smijeh

I see offline people!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: WLAN signal
pinkskin kaže...

Napraviš kantenu ili jaču biquad antenu i spojiš na WLAN karticu te bi onda možda mogao hvatat signal

Kako to napravit.

Forever MUFC
16 godina
offline
RE: WLAN signal

Nece ti to pomoc, ovo je mozda najbolja solucija koju ti je susjed reko, najisplativije

15 godina
offline
RE: WLAN signal

http://shop.conrad.at/ce/de/product/974772/DEVOLODLANWIRELESSSTARTERKIT/SHOP_AREA_22753

 

 

tebi bi ovo sigurno pomoglo, pošto ja to koristim, ali mislim da ti je preskupoNamigiva

 

sorry nisam do kraja pročitao tvoj post, ti bi htio susjedov signal aovo što sam ti ja preporučio je ipak za ''legalne'' radnje

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.8.2009 9:23 (kostolomac).
16 godina
offline
RE: WLAN signal

zasto se uopce bavis tuđim signalima...

14 godina
neaktivan
offline
RE: WLAN signal
ManchesterUTD kaže...

E ovako, u susjedstvu ima jedan nezastican ADSM ruter sa WLAN, ali u mojoj sobi nema signala nego na drugoj strani kuce cca:10M, i kako bi ja mogao doc do tog signala, jeli postoje neke jace WLAN kartice, antene ili sta vec. Ja sam to probao sa laptopom i na drugoj strani pun signal i Download je 250KB/s a u mojoj sobi nema signala.

  Nije problem tih 10 metara zracne udaljenosti, vec  zapreke koje se nalaze na putu radio valovima, a to su izmedju ostaloga i zidovi koji guse signal. Da bi to rijesio mozes postaviti antenu na fasadu okenutu prema izvoru signala i provesti koaksijalni kabel do adaptera. Za tu svrhu najcesce se koristi Timesov LMR 400 kabel koji za 2.4 GHz mreze ima gubitak signala od oko 0,2 dB na jedan metar. To moze biti isplativo cak i s kabelom duljine 20 metara ako se postavi jaca antena, s pojacanjem signala preko 10 dB (npr. usmjerene antene kao biquad ili modificairana kantena s  konusnim prosirenjem, a obje su uz to i kompaktnih dimenzija)

Slika kantene koja ima pojacanje od oko 12 dB http://picasaweb.google.com/lh/photo/kZWERLRgx5wpNt8sFYoQxQ

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2009 1:04 (surf3r).
16 godina
neaktivan
offline
RE: WLAN signal

i koliko to kosta? A sto se tice prepreka obicni tplinkov AP probija 6 betonskih zidova i iza njih lap ima signal 80% i radi perfektno. Preporuka AP u repeater modu. Najejftinije i najjednostavnije.

14 godina
neaktivan
offline
RE: WLAN signal

Samo bih jos spomenuo da je bitno i kakvi su zidovi, debljina, armirani ili ne te kut pod kojima signal dolazi na zid. Primjerice ako je zid debeo 20 cm na  na 2° izgledat ce kao da ima 4 metra debljine...

16 godina
neaktivan
offline
RE: WLAN signal

MA ovo moje je ekstremni slucaj. U svakom slucaju dobar router pokriva prosjecnu kucu bez problema.

16 godina
neaktivan
offline
WLAN signal

mogu li ja stavit neku srednje klasnu antenu, znači normalne cijene, na t-comov router da si samo malo pojačam signal pošto mi na udaljenosti 30 m (ali nema zidova, krov, orah i staklo i to je to :)), moj adapter malo hvata pa ne hvata, odnosno signal je slab :)...ili mi netko može preporučiti kakav jači wireless adapter za moj pc

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice