Web design - kako pronaći klijente/poslodavce

poruka: 7
|
čitano: 6.178
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Web design - gdje naći klijente/programere

U biti zanima me kako web developeri (bilo pojedinci, bilo tvrtke) nalaze klijente u RH (i obrnuto). Marketing, oglasi, poslovni portali, osobna poznanstva i preporuke - na što se sve svodi?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Web design - kako pronaći klijente/poslodavce

Najčešće prema preporuci ili poznanstvu. Danas naći klijente od nule djeluje mi kao nemogući zadataka, a tek naći klijente koji su spremni platiti nečiji trud... uff bolje da odeš kopati zlato... a tek one klijente koji će ti uopće platiti... Web dizajn je po mom mišljenju najneisplativiji posao koji možeš raditi. Zahvaljujući tehnologima, cmsovima, wp-ovima, joomlama, notepad++, studentima, srednjoškolicima, susjedima danas cijena izrade jedne jednostavne stranice ne prelazi soma kuna. Plaća jednog web developera/dizajnera je najmanje 4k neto, oko 6,5-7k bruto, što jednostavnom matematikom znaći da trebaš mjesečno naći barem 4 klijenta koji su spremni platiti 2k kn za stranicu (i to stvarno platiti) -> i time si na nuli. Tako da... moj savjet tko želi se baviti samo web dizajnom bolje da se odmah ostavi toga ili proširi svoju djelatnost na mobile dev, app dev... ili nešt slično. I naravno samo za npomenu uvijek postoje iznimke i znam za neke koji jako pristojno zarađuju izradom webova, a znam i dosta onih koji rade preko špaga i slično. 

 
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Web design - kako pronaći klijente/poslodavce

Da malo oživim ovu temu..

 

Također me zanima kako pojedinci (popularno zvani freelanceri) pronalaze klijente/poslodavce? Dakle, ne konkretno da se zaposle u nekoj firmi nego da, recimo, pronađu nekoga kome treba napraviti web stranicu.

TCP/IP - tri crna piva / i pelinkovac
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Web design - kako pronaći klijente/poslodavce

odeš na web stranicu za freelancere, npr. www.odesk.com, www.elance.com

Vozdra!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Web design - kako pronaći klijente/poslodavce

I onda se natječeš s milijunima indijaca (i indijskih firimi) koji rade za kikiriki...

 

Jednostavnije se koruptivnim načinom izboriti se za neki natječaj u našoj "poštenoj" domovini.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Web design - kako pronaći klijente/poslodavce

ne žele svi zaposliti firme ni indijce. Engleski im zna biti loš a i kvaliteta je u stilu "kolko para tolko muzike"

Vozdra!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Web design - kako pronaći klijente/poslodavce

Istina, ne žele ih svi zaposliti, ali nisu indijci jedini. Konkurencija je u svakom slučaju velika i potrebno je biti uporan i jako strpljiv. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice