GIGABYTE GSmart Rio R1

poruka: 226
|
čitano: 110.100
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Dali netko zna zašto kada mu složim ikone na deskop kod sljedečeg restarta moba neke jednostavno nestanu pa ih moram opet dovući ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

Zato što su ti te aplikacije instalirane na SD kartici

11 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

evo 2 tj. je prošlo od kad imam Rio i ja moram reć da sam zadovoljan...ili možda ja nisam previše zahtjevan...sve mi super radi, ne igram igrice tako da ih ni ne isprobavam, poslije svakog punjenja baterije ga rebootam čisto da očisti memoriju...dakle nisam se pokajao {#}

 
0 0 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Dvoumim se između njega i prestigia 4040, sad ti budi pametan{#}

Ako ti nije problem daj napiši koju o trajanju baterije i gdje si ga kupio

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2013 9:00 (popo).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

kupio sam ga u Emmezeti u Osijeku...1400kn, znači malo više nego što je tu ekipa spominjala.

baterija mi traje oko 2 dana, ali kao što sam spomenuo ne igram igrice...eto mogu probat još da mi stalno bude uključen prijenos podataka, pa ću napisat koliko mi je izdržala

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Izbacili su update, ima čudo 240MB, i užasno sporo se skida..

 

[Release Note]

1.Fix Skype issue

2.Fix backup password issue

3.Fix message issue

4.Fix MMS issue

5.Fix SIM card full issue

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2013 12:48 (deflagrated).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

evo baterija je izdržala  1dan 12sati i 9 min sa uključenim prijenosom podataka (stavio bi screenshot, ali ne znam kako se ovdje stavlja slika {#})

tu je bilo nešto poziva oko 30 poruka, malo fejsa, zedge...sve u svemu meni super

 
0 0 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Tunjo hvala na napisanom,

još kad bi ovaj novi update možda riješio lag

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Upravo se tomu i nadam, evo, brzina je stvarno mizerna, 10kb/s, na 90% je a skida se od ranog prijepodneva :/

Nadam se da će se skinut tokom sljedeća 2 sata pa javim. Probao sam i sa stranice njihove skinut preko PC-a, ali ista brzina :/

 

EDIT: Evo gotov download, message issue nije riješen (na home screenu mi na ikonici od poruka stoji crveno 3, kao nepročitane 3 poruke, a imam samo jedan thread u porukama, i to pročitan). Čini mi se da je malo popravljen lag, nema mi više trzanja kod muzike..

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2013 15:05 (deflagrated).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Meni se čini da sve nekako bolje i brže radi . Jedno pitanje : Zanima me vaše iskustvo s kamerom i blitzom. Meni to nekako ne radi, kao da blitz prerano okanine pa na kraju slika ostane tamna ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

je ga tko uspio rootat? Kaze brat da je mob odlican

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Da se javim nakon nekoliko tjedana korištenja Gigabyte GS202. Slučajno sam dobio dobru ponudu u zamjenu za neke komponente, pa sam trebao nabaviti hitno novi mob, uzeo sam ZTE Blade III. Iako je po specifikacijama lošiji mob, puno je ugodniji osjećaj raditi s njim. Dosta je fluidniji, brži, čini mi se da je precizniji touch, a za bateriju da ne govorim, puno duže traje, što je pravo olakšanje. Kod gigabytea sam imao sve moguće uštede baterije uključene, isključen 3G i ne bi mi izdržao duže od 12-15h - ako bi ga manje koristio, kad bi ga više koristio, ispraznio bi se za 5-6h.

Trenutno je ZTE upaljen 10h i baterija je na 58%, iste radnje ko i GS202...

EDIT:

Kod ZTE je cijelo vrijeme upaljen 3G.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2013 14:01 (RaNzO).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

meni je smiješan "talk" time na R1 i GS202 modelu. Samo 4h razgovora {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

A gdje ti vidiš 4 sata ?

 

Standby / Talk Time 135hrs/ 5hrs

11 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

upravo skidam update, i ne znam kolko ce stvari biti bolje al ne bi preporucio taj mobitel nikome.

 

prvo blic kamere koji ne radi,

muzika koja trza

touch ultra los - instalirao glow hockey, touch se blesira zesce.

dok izadjem iz neke aplikacije, treba mu pola minute (bez pretjerivanja) da ucita jedan fucking widget na home screenu (sat s vremenom) . za dual core od 1 ghz procesor, prezalosno.

ikone igrici se brisu sa radne plohe (od 10-tak igrici , polovica shortcutova nestala sama od sebe, vise puta)

a osim kapaciteta baterije, indikator je presmjesan. prvo se isprazni 40% baterije za 2 h, onda zadnjih 25% baterije traje 10 sati.

 

btw uspjeli smo ispraznit bateriju sa 100% na 20% za cca 2 sata i 10 min.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2013 17:24 (santos).
 
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

MENI POSLIJE UPDATE-A VIŠE NE ŠTEKA,RANIJE MI JE POJEO SAV RAM PA JE ZATO STEKALO AL SAD JE RAM SKROZ NA OKO 150MB(ZAVISI OD KORISTENJA APLIKACIJE) I ZASAD RADI OK! AKO ŠTEKA PROVJERI NA KOLIKO TI JE RAM!

15 godina
protjeran
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Evo zanimljivog odgovora gigabyta zašto Prestigio 4040 ima puno više slobodnog rama od R1 iako oba moba imaju 512 Mb


Hi,

Rio R1 is with 512MB RAM for sure. The big difference in RAM capacity between Rio R1 and Prestigio 4040DUO is because of different CPU platforms for these two models.
Rio R1 is Qualcomm MSM8225 based and Prestigio 4040DUO is MediaTek MT6577 based. And the hardware architectures are quite different for these two platforms.

In MSM8225 platform, the CPU and modem will share 512MB RAM capacity and there are at least 100MB RAM capacity must be reserved for modem. Therefore the visible RAM capacity in MSM8225 based phone will be significantly less than in MT6577 based phone, even both are with 512MB RAM capacity. This can be verified on other MSM8225 based phones.

We spent lots of time squeezing as more free RAM capacity as possible but it is not possible to have same capacity as MT6577 do due to MSM8225 limitation.

Best Regards,

GIGABYTE Communications Inc.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.4.2013 17:10 (popo).
 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

I ?Jel ima kaj novog sa tim telefonom ? Vi koji ste stavili novi update jel se šta promijenilo na bolje ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

Pa i ne baš. Ali mi se čini da je osjetno brži, i da muzika skoro uopće ne šteka otkad sam izbrisao Viber i Facebook aplikacije.

11 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Zna mi se desiti da mi zvuk umjesto da se cuje s zvucnika,cuje se s slušalice,znaci sve-glazba,zvonjava...,moram ga resetirati da se vrati u normalu,jel netko jos ima taj problem?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
dendo kaže...

MENI POSLIJE UPDATE-A VIŠE NE ŠTEKA,RANIJE MI JE POJEO SAV RAM PA JE ZATO STEKALO AL SAD JE RAM SKROZ NA OKO 150MB(ZAVISI OD KORISTENJA APLIKACIJE) I ZASAD RADI OK! AKO ŠTEKA PROVJERI NA KOLIKO TI JE RAM!

a kolko ti je to aplikacija paralelno radilo da ti je uspjelo pojest sav ram? zaboga....

 

ja mislim da je najveci problem cache memorija, kao i na svakom android mobitelu, posto se ne prazni sama.  

 

instalirao clearcache i naslo preko 150 MB u raznim aplikacijama...

11 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

evo novog update-a na gsmart stranici za rio r1!

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

ma bravo... umjesto da poprave flash kamere, oni su se isli igrat s dodavanjem language fileova... mislim stvarno... {#}

11 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Jel netko uspio skinuti novi update za rio? Meni pri skidanju uvijek javi neku grešku na mreži,a i užasno sporo skida(skidam preko kompa)!

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Isti sindrom, treba 10 sati da se skine, ali kod 10% prekine i izbaci error. A preko mobitela kaže da već imam zadnju verziju.

 

Ima li tko da mu se random gasi mobitel, evo danas mi alarm nije zvonio jer se genij ugasio. Sve mi se čini da će na servis, nimalo zadovoljan :/

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

meni se sam restarta i to se počelo dešavat nakon što sam ga update-ao

13 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Ma da, restarta, uglavnom ugasi se i pojavi se onaj početni zaslon za upisat PIN. znači kao da se i ugasio. super kad te alarm ujutro ne probudi {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Pošto nisam basš tehnički osještena, kupila sam ovaj mobitel, i nikako ne mogu skužiti kako namjestiti postavke za internet. Nemam nigdje u susjedstvu konekciju za wlan, a preko mobitela mijednostavno neće. upisala sam ono što se dalo upisati u settings-more-mob.networks settings-networks settings-access point names...

jeli to to, pa meni i dalje ne radi ili treba negdje drugdje?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

i zanima me jos jedna stvar. ikona do baterije... meni izgleda kao siva simkartice na kojoj je upitnik ipred nekog trokutica sivog na kojem je krizic. sto to tocno znaci?

 

te, koji su vasi dalje savjeti za rukovanje s ovim mobitelom? sto nikako a sto obavezno raditi?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Sad ne znam što si upisala, ali meni radi s ovim postavkama.

APN: data.vip.hr

Username: 38591

Password:38591

MCC:219

MNC:10

 

Napomena: ovo je za pretplatu, ako si na bonovima onda pod apn ide gprs0.vipnet.hr

 

 

A ovo za ikonice, kako mobitel podržava dvije kartice, ova zasivljena sa upitnikom ti predstavlja slot di je umetnuta kartica, a ovaj dio manji sa križićem znači da ništa nema u njemu i da je slobodan.

 

A sad što raditi, a što ne...preporučio bih ne puno aplikacija (pogotovo facebook, ja sam i viber izbrisao jer jako usporava mobitel, čak i do te mjere da kad slušam muziku počne trzat). I malo strpljenja kod otvaranja većih aplikacija, jer od prekomjernog stiskanja po ekranu zna samo izbaciti na homepage. Ista stvar i sa internetom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice