"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.347
|
čitano: 5.815.100
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Malo manje od mjesec dana nakon koristenja Le Eco Le Max 2, bez da je mobitel pao, poceli su prvo problemi sa blokiranjem pa onda sa pojavljivanjem horizontalnih linija na ekranu.

Blokiranje se dogadalo dosta rijetko, ali opet... Sada su dosle te linije i pocinje biti katastrofa koristit mobitel.

Mobitel sam kupio preko TinyDeala, ostaje mi opcija trazit refund, poslat mobitel u Kinu jer jos traje garancija ili kupit touch + staklo na svoju ruku...koji su vasi komentari, sto bi vi napravili i kakva su vam iskustva s TinyDealom oko ovakvih stvari?

8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Slazem se sa tobom, ak nije nekom bacanje para da bi dobil mob za 3 dana, onda nece biti bacanje para ni da da jos par stotica, kupi u neutrinu i ima ga isti dan :D jedino kaj dobijes tak i garanciju, vjerojatno bolju nego u honorbuy
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

runmael 

 

 

A ima svašta G4 play, P8 lite, General mobile, Lenovo K5...Ja sam jučer preko njuškala uzeo LG K10 2017 za 1000kn zapakiran s računom. Na prvu: lagan, tanak, 5.3" ekran, nema skener otiska.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2017 11:13 (Mandalore).
15 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav svima,

Tražim si novi mobitel čim prije, obzirom da mi je dosadašnji (Zenfone) izdahnuo prekjučer. Razmišljam o modelima do 1400-1500kn, ne bih davao više od toga.

 

Koji bi bio best buy? Nisam pretjerano zahtjevan korisnik, bitno bi mi bilo da baterija traje barem dan-dan i pol, a od ostalih stvari što se bolje može ugurati u spomenutu cijenu.

Razmišljam o Redmiju 4X ili Redmi Noteu 4X, s time da bih prvoga uzimao novoga u Neutrinu (2 god garancije, 1450kn), a druge vidim da postoje na njuškalu, pretpostavljam da su oni bez...

 

Ima li netko bolji prijedlog, ili iskustva sa spomenutim modelima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
RoyalBlood kaže...

Pozdrav svima,

Tražim si novi mobitel čim prije, obzirom da mi je dosadašnji (Zenfone) izdahnuo prekjučer. Razmišljam o modelima do 1400-1500kn, ne bih davao više od toga.

Koji bi bio best buy? Nisam pretjerano zahtjevan korisnik, bitno bi mi bilo da baterija traje barem dan-dan i pol, a od ostalih stvari što se bolje može ugurati u spomenutu cijenu.

Razmišljam o Redmiju 4X ili Redmi Noteu 4X, s time da bih prvoga uzimao novoga u Neutrinu (2 god garancije, 1450kn), a druge vidim da postoje na njuškalu, pretpostavljam da su oni bez...

Ima li netko bolji prijedlog, ili iskustva sa spomenutim modelima?

 Točno u istoj situaciji sam bio na početku godine :D

ASUS izdahnuo, i tražio sam nešto do 1500 kn.

I uzeo Note 3. Bez garancije.

(sad kad radi ) ni sekunde mi nije žao što sam njega odabrao. Prezadovoljan.

A koliko vidim u Note 4 temi, kvaliteta izrade i brzinu updatea (pogotovo ako imaš Developer ROM) su ostali na istoj razini, ako ne i bolji.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
CyberDemonVZ kaže...

 ako cemo se bas ciganit, note 4x 3gb/16gb je na aliju 156$ sa svim davanjima :)

16 godina
moderator
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Daj čovjeku link.
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mbaksa kaže...
Daj čovjeku link.

 evo ga - ako uzmete rozu boju jos je jeftinije , 146$ ili ti 962 kn, znaci ovog puta zene ce bolje proc.

 

mislio sam da je vec netko prije stavio link (domac?)

/dhl treba stavit i ide bez pdva

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.6.2017 11:10 (Deutsch).
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Deutsch kaže...
mbaksa kaže...
Daj čovjeku link.

 evo ga - ako uzmete rozu boju jos je jeftinije , 146$ ili ti 962 kn, znaci ovog puta zene ce bolje proc.

 

mislio sam da je vec netko prije stavio link (domac?)

/dhl treba stavit i ide bez pdva

 I ako narucite preko top cash back stranice dobijete povrat od cca 70 kn.. 

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Bok Ekipa!

 

Ima netko iskustva s Lenovo ZUK Z2?

 

Specke su za ispod 200baksa brutalne, Snap 820, 4Gige RAM-a,...

 

 

 

Isto, gledam za starce Xiaomi Note 4X...

 

S obzirom da nisam imao nekog posebnog iskustva s Xiaomi-em, kakva je situacija s hrvatskim jezikom?

 

Isto, kakvi su danas po pitanju SAR-a? Znam da je prije bilo ajme meni a za ove novije ne vidim neke "čiste" podatke po tom pitanju.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Chriss kaže...

Isto, gledam za starce Xiaomi Note 4X...

 

S obzirom da nisam imao nekog posebnog iskustva s Xiaomi-em, kakva je situacija s hrvatskim jezikom?

http://www.bug.hr/forum/post/mobiteli/xiaomi-redmi-note-4/5398948.aspx

 

Chriss kaže...

Isto, kakvi su danas po pitanju SAR-a? Znam da je prije bilo ajme meni a za ove novije ne vidim neke "čiste" podatke po tom pitanju.

Nemoj se opterećivati s bedastoćama.

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
domac5 kaže...
Deutsch kaže...
dak0001 kaže...

Hongkong Goldway odabrati DHL 20$ .... detalji na Telekinezi

 i to je to? nikakvih dodatnih davanja? cini mi se predobro, 1100 kn za rn4x

 Cak i manje, ako narucis preko ovog dobijes 8% popusta na tu cijenu, znaci cca 1030 kosta sad a tebe ce ispat oko 950 kn redmi note 4x.. po meni best buy

 A kako ide kupovina preko toga? Ne kuzim kako se aliexpress i ovo poveze..?

 

Ps Redmi 4X za 117 Eura sa postarinom i bez dodatne carine je dobra ponuda?

https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-4X-4-X-Mobile-Phone-Snapdragon-435-Octa-Core-5-0-HD-2GB/311331_32796300206.html?spm=2114.12010108.1000023.2.pnHwrs

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Jel našao netko neke informacije o nekom release date-u za Xiaomi Redmi Pro 2?

Sve što sam našao su neki leakovi specki i par rendera, ali ništa za okvirni release date. To me zanima jer vagam dal uzet Mi 5s plus ili Pro 2. Trenutno mi je najbitnija kamera pa baterija na mobu, ako se Pro 2 bude izbacio sa zadnje leakanim speckama, rađe bi uzeo njega jer će biti osjetno jeftiniji a kamera otprilike jednako dobra
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Upravo mi je lenovu p1 stradao ekran, pa je eto dobar izgovor za kupnju drugog :) . Trazim nesto cca 6 icha jer svaki sljedeci mora biti bolji i veci.. Pozeljno je fhd, bar 3gb rama i 32gb roma. I svakako andriod 7 zbog multitaskanja. Ima li takvo nesto po razumnoj cijeni? Thx..
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ToNi185 kaže...
domac5 kaže...
Deutsch kaže...
dak0001 kaže...

Hongkong Goldway odabrati DHL 20$ .... detalji na Telekinezi

 i to je to? nikakvih dodatnih davanja? cini mi se predobro, 1100 kn za rn4x

 Cak i manje, ako narucis preko ovog dobijes 8% popusta na tu cijenu, znaci cca 1030 kosta sad a tebe ce ispat oko 950 kn redmi note 4x.. po meni best buy

 A kako ide kupovina preko toga? Ne kuzim kako se aliexpress i ovo poveze..?

 

Ps Redmi 4X za 117 Eura sa postarinom i bez dodatne carine je dobra ponuda?

https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-4X-4-X-Mobile-Phone-Snapdragon-435-Octa-Core-5-0-HD-2GB/311331_32796300206.html?spm=2114.12010108.1000023.2.pnHwrs

 Ako odabereš DHL shipping, onda bi trebalo biti bez carine (ovo sa cashback-om nisam prije vidio pa nisam na taj način uzeo). Upravo čekam jedan Redmi 4x naručen na taj način.

Origin (Battlefield): Dead_Body_cRo
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.6.2017 11:20 (TexW).
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
runmael kaže...

Pozdrav, koji mobitel do oko 1000kn bi najbolje odgovarao mladjoj populaciji (10-15 godina) - znaci slikanje / dopisivanje / igrice? Vidim da se u tom rangu spominje Xiaomi Redmi 4a, da li postoji jos koja alternativa (ako je to uopce moguce u tom cjenovnom rangu). Hvala!

 Na Goldwayu ti dođe Xiaomi redmi note 4x na ruke za tjedan dana ispod 1000 kn.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.6.2017 12:25 (bodija).
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

 Ako je vjerovati ovoj stranici, onda Redmi Note 4X
radi na 4G LTE sa svim mrežama osim Tomato

9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Chriss kaže...

Bok Ekipa!

 

Ima netko iskustva s Lenovo ZUK Z2?

 

Specke su za ispod 200baksa brutalne, Snap 820, 4Gige RAM-a,...

 

 

 

Isto, gledam za starce Xiaomi Note 4X...

 

S obzirom da nisam imao nekog posebnog iskustva s Xiaomi-em, kakva je situacija s hrvatskim jezikom?

 

Isto, kakvi su danas po pitanju SAR-a? Znam da je prije bilo ajme meni a za ove novije ne vidim neke "čiste".. podatke po tom pitanju.

 Garant best buy za te novce, procesor vrhunski, 4gb ram, 64gb interna, full hd ekran, baterija 3500mAh, kamera odlicna po danu (kad je mracnije i nije neka iskreno), brzina rada fenomenalna...i to sve za super cijenu. Mana je mozda mrvicu veca debljina i ka,era u nocnim uslovima, ostalo bez greske. E da ne zaboravim, GPS odlicno hvata

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

#Hurki


Koliko vidim, nema 4G na 800 MHz (B20), što znači da neće imati 4G izvan naseljenih mjesta na Vipu i Htu, te njihovim kćerima, dok će na Tele 2 raditi po cijeloj nam državi. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.6.2017 13:38 (Darko150).
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
tanja123 kaže...
Upravo mi je lenovu p1 stradao ekran, pa je eto dobar izgovor za kupnju drugog :) . Trazim nesto cca 6 icha jer svaki sljedeci mora biti bolji i veci.. Pozeljno je fhd, bar 3gb rama i 32gb roma. I svakako andriod 7 zbog multitaskanja. Ima li takvo nesto po razumnoj cijeni? Thx..

 http://www.gsmarena.com/results.php3?nRamMin=3000&nIntMemMin=32000&fDisplayInchesMin=5.8&fDisplayInchesMax=6 evo ga :)

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8321&idPhone2=6396 , ova dva nekako best buy medju tima, ali radije meizu

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.6.2017 18:06 (Deutsch).
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ima li neko iskustva s TinyDealom u vezi vracanja mobitela nazad u Kinu?

 

Imate li ikakve savjete? Nakon mjesec dana mi mobitel ne radi. Oni mi kazu da vratim nazad, a vidio sam nekih par slucajeva na internetu gdje su tako cekali po par mjeseci da istekne garancija i mogucnost prijave problema PayPalu.

 

Postavio sam uvijet u mailu da mi ili posalju novi mobitel ili da mi vrate placene novce nazad kada im ja posaljem mobitel u Kinu, ne znam sto bi drugo napravio, ima ko kakav savjet?

11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Nisu preporuke nesto. U postu pise da trazim mob s andoridom 7.. Lenovo je iz 2014, daklwme otpada. Xiaomi m3 max je ok, u neutrinu je 1800 kn, jedino dolazi sa android 6. Ne snalazim se po stranicama koje pisu o updateu, ima li ga.. Ima jos neka preporuka?
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
tanja123 kaže...
Upravo mi je lenovu p1 stradao ekran, pa je eto dobar izgovor za kupnju drugog :) . Trazim nesto cca 6 icha jer svaki sljedeci mora biti bolji i veci.. Pozeljno je fhd, bar 3gb rama i 32gb roma. I svakako andriod 7 zbog multitaskanja. Ima li takvo nesto po razumnoj cijeni? Thx..

 Možda Oukitel U16 Max ?? Jedino što nije FHD i nema OTG, ali za te pare ....

dak
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mbaksa kaže...
Chriss kaže...

Isto, gledam za starce Xiaomi Note 4X...

 

S obzirom da nisam imao nekog posebnog iskustva s Xiaomi-em, kakva je situacija s hrvatskim jezikom?

http://www.bug.hr/forum/post/mobiteli/xiaomi-redmi-note-4/5398948.aspx

 

Chriss kaže...

Isto, kakvi su danas po pitanju SAR-a? Znam da je prije bilo ajme meni a za ove novije ne vidim neke "čiste" podatke po tom pitanju.

Nemoj se opterećivati s bedastoćama.

 

Hvala za link :)

 

A dobro sad, bedastoća kako kome...
Činjenica je da mobiteli zrače a sad uz koliku štetu na nas ne znam...
Što se samih SAR podataka tiče, ja ne znam koliko proizvođači mogu manipulirati testovima al sigurno ima uređaja koji manje odnosno više zrače od drugih...

 

 

Wolf79 kaže...
Chriss kaže...

Bok Ekipa!

 

Ima netko iskustva s Lenovo ZUK Z2?

 

Specke su za ispod 200baksa brutalne, Snap 820, 4Gige RAM-a,...

 

 

 

 

 Garant best buy za te novce, procesor vrhunski, 4gb ram, 64gb interna, full hd ekran, baterija 3500mAh, kamera odlicna po danu (kad je mracnije i nije neka iskreno), brzina rada fenomenalna...i to sve za super cijenu. Mana je mozda mrvicu veca debljina i ka,era u nocnim uslovima, ostalo bez greske. E da ne zaboravim, GPS odlicno hvata

 

A gdje si naručio, odnosno gdje je trenutno najjeftiniji sveukupno?

 

Isto, vidio sam da se ljudi žale na soft odnosno neke postavke, jel se može ubaciti nekakav "Global ROM" pošto će vjerojatno biti neki za kinesko tržište?

 

 

 

 

btw. Sad u uži krug upada i LeEco Cool 1 koji je cijenom u rangu Xiaomi Redmi Note 4X-a...

Ima li ga tu netko, jel velika zezancija oko softa i jel sve šljaka pošto neće meni ostati?

 

 

2 Lenovo ZUK Z2
16 Xiaomi Redmi Note 4X
0 LeEco Cool 1
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.6.2017 15:13 (Chriss).
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ako ste slati postu nazad u Kinu jeste li koristili Regular airmail?

Postoji li ikakav nacin zaobilazenja carine (dakle pri slanje mobitela nazad u Kinu)?

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Moze preporuka mobitela? Do 1300-1400kn da je ducan u hr zbog kupnje na rate. Najbitnija mi je baterija i kamera.
Hvala
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pozz...da li netko slucajno posjeduje Xiaomi mi note 2 da mi kaze nesto vise o njemu; vjerojatno su ga rijetki kupili zbog visoke cijene ali mi odgovara 5,7 inca i baterija od 4000 mah,te fingerprint na prednjoj home tipki.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Imas i mi max sa 6.4" ekranom, ili mi mix sa 6.4" ekranom a malo vecih dimenzija od mobitela sa 5.5" a takvih ima na forumu :D
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ima li netko iskustva sa lemax2 , uzeo sestri ali loš mi je ovaj njihov eui ,ima netko preporuku..isto tako puni se 100 godina a ima kao fast charge probao sam mijenjati kombinirati sa svojim oneplus3 ali isti k skoro...ima netko iskustva s ovim mobom?
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice