"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.319
|
čitano: 5.753.800
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

S koje stranice narucujete maske i zastitna stakla? Moze preporuka di je posiljka relativno jeftina.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Stakla obično s ove stranice jer dođe za 2 dana iz Njemačke: http://www.protectionfilms24.com/, a na eBay-u imaš nekoliko španjolskih dućana s velikim izborom maski i stakla te također dolaze za 5-6 dana pošiljke. 

5 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

za početak pozdrav

 

uvijek inkognito čitam ovu temu i sad sam došao do toga da i ja moram nešto pitati...

 

naime zanima me xiaomi mi 8 se (malo mi je izvan budžeta ali možda se nađe još koja kuna iz čarapa) i/ili xiaomi redmi note 5

 

naravno presuđuje cijena između global i china verzije sa global romom u korist chine

 

zanima me slijedeće, mi 8 se ima multilanguage rom što nije global rom i bojim se da možda ne budu radile aplikacije koje koristim tipa internet/mobilno bankarstva (PBZ, RBA) jer imam redmi note 4 MTK koji je nekada imao "global rom" sa europske xiaomi stranice i to mi nije radilo pa sam morao otključavati bootloader da bi stavio ovlašteni global rom da mi funkcionira sve kako treba

 

dakle da skratim priču, ekipa koja ima mi 8 se ili redmi note 5 a da nije global rom da li vam rade aplikacije vezane za banke?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Imao sam 3 razlicita roma na mi 8 se, china stable, eu developer i sad eu stable i nikad problema sa bankovnim aplikacijama, bootloader otkljucan i imam root 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
vjeko300 kaže...

pozdrav, nadam se da nije off, pukao mi je malo zaslon na vrhu na redmi 4x note, jel ovo u redu?

 

https://www.parts4repair.com/complete-screen-assembly-for-xiaomi-redmi-note-4x-3gb-32-16gb-redmi-note-4-global-version-black/

 

touch radi, da li onda trebam samo ovo?

 

https://www.parts4repair.com/touch-screen-digitizer-for-xiaomi-redmi-note-4x-black/

 

 

 

Vidi ovdje video s uputama kako se mijenja https://www.honorbuy.com/1127-touch-screen-and-lcd-for-redmi-note-4x-redmi-note-4-global-version.html

 

serlok kaže...

moze mala pomoc? 

 

 

uzet cu redmi note 5.  e sad posto sam iz BiH mobitel mi mora bit ispod 1200kuna (sve preko se placa carina i pdv)

 

ocu da uzmem  4gb /64gb.

Pa sam mislio da uzmem Chinese verziju i oni mi instaliraju global rom , pa sam vas htio pitat oce li mi sve radit kako treba mreze,whats,fb notifikacije itd...?  ( globalna verzija 4/64  mi prelazi 1200kuna, jedino mogu uzet 3/32) :D

 

 

 Prelistaj malo temu unatrag, mislim da se ovdje netko zalio da je 3/32 verzija trzava i da je odlucio radi toga promijeniti mob. Mozda da ipak narucis 4/64 verziju nekome u hr pa ti proslijedi ako je to opcija?

Edit: evo nasla sam jedan post: https://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/hrvatskami-croatia/251915.aspx?jumpto=5740002&sort=asc&view=flat&page=74

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.9.2018 20:57 (Korisnik1251).
8 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav,

2 godine kasnije.. nakon Xiaomi RN 3 proa, jedinog mobitela kojeg sam skršila do neprepoznatljivosti i koji je unatoč tome ostao upotrebljiv, vrijeme je za novi..

Voljela bih opet nastaviti suradnju sa Xiaomijem. No, malo sam u raskoraku s vremenom. Help! Thanks. 
Budžet -/+ 400ojra.
Treba mi minimalno 4/64, sto bolji procesor za navedenu cijenu, pouzdana baterija (razmazila sam se na rn3-u), audio jack. Support 5G wifi (to je danas valjda normalno?).
Kamera..moje potrebe su bile zadovoljene i s trojkom.
+Bonus points ako ima NFC.
++Bonus points ako ga ima u lijepoj boji. Lijepa boja znači da nije crni ili bijeli.

 

Hvala 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Xiaomi Pocophone? Jedino nema NFC. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Xiaomi Mi 8?
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav ekipa, 

 

preporuka Xiaomi mobitela do cca 2.000 kn - da li je to Mi6 ili mi A2 (ili možda neki treći :) )

 

Bitna mi je baterija, Dual Sim i to je to :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
love2ml86 kaže...
Xiaomi Mi 8?

 ovaj nema audio utor a i baterija mu je 3400mAh

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
marin_bar kaže...

Pozdrav ekipa, 

 

preporuka Xiaomi mobitela do cca 2.000 kn - da li je to Mi6 ili mi A2 (ili možda neki treći :) )

 

Bitna mi je baterija, Dual Sim i to je to :)

 Uzmi Redmi note 5 64/4gb varijantu i uživaj 

Hearthstone: Maks0806#2960
6 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Trebalo bi banat ovog ridealonga. Dođe na forum o mobitela, ne zna ništa o mobitelima, izvrijeđa svih kako on ima život i mobiteli mu nisu prioritet. Ae bok onda ako ništa ne znaš. Ne soli pamet drugima.

Moj PC  
2 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pozz...moze netko brzo odgovorit.Kupujem redmi note 5 kolegi...jel uzimam ovaj stable CN rom kineski koji je 16$ jeftiniji ili global rom? Koja je razlika,oba imaju update-e i hrvatski jezik? Hvala.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Tu se ponavljamo sa time ali nema veze napišemo opet

Kineski nema Hrvatski i nema b20 za 4G internet tj 800mhz frekvenciju. Ako živi van gradova ili često putuje onda je poželjan.
Na kineski mozes stavit globalni rom radi Hrvatskog jezika ali b20 i dalje nemas jer je to na čipu.
Ako se ne razumijes u to, bolje kupi global i točka.


Navrati u našu temu " xiaomi redmi note 5 pro" ako te još nešto zanima. Možemo ti preporučit neke trgovine koje su pouzdane a i najpovoljnije.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2018 13:45 (T700).
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Hvala t700 na brzom odgovoru...upravo kupujem global za svaki slucaj preko Goldway-a...hvala puno...istina,procitao sam upravo i na par stranica prije,netko je bas to i pitao! :-) hvala hvala
 
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Mambinjo kaže...

Trebalo bi banat ovog ridealonga. Dođe na forum o mobitela, ne zna ništa o mobitelima, izvrijeđa svih kako on ima život i mobiteli mu nisu prioritet. Ae bok onda ako ništa ne znaš. Ne soli pamet drugima.

Ovo nije forum o mobitelima. To je forum informatičkog časopisa s tisućama raznih tema.

 

"Ne zna ništa o mobitelima" - prvi mobitel kupio sam 2000. godine. Sad ti zaključi koliko sam puno ili malo mogao naučiti o mobitelima u 18 godina.

 

"Izvrijeđa svih" - pravopisno i sadržajno netočno. Nisam vrijeđao baš nikoga. Nikome nisam napisao niti da laprda, niti da piše gluposti, niti da je glupan ili nešto drugo.

 

"mobiteli mu nisu prioritet" - Da, meni mobitel nije stvar broj jedan u životu. Tu je obitelj, tu su prijatelji, slobodno vrijeme...

 

"Trebalo bi banat"- Lako se ja maknem s foruma sam samcat. Ne treba mi pomoć. :-) Ali ti nećeš postati pristojniji ni za 100 godina.

 

 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Mambinjo kaže...

Trebalo bi banat ovog ridealonga. Dođe na forum o mobitela, ne zna ništa o mobitelima, izvrijeđa svih kako on ima život i mobiteli mu nisu prioritet. Ae bok onda ako ništa ne znaš. Ne soli pamet drugima.

 Samo trebaš ignorirat, nitko mu nije odgovorio i nekoliko dana je bio mir..

Da možeš raspravit o nečemu pa ajde, ali ovako nema smisla baš 

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Global, kineski nema HR

 

Ups, odgovoreno već :D

 

Svakako uzmi global ako nemaš iskustva i/ili ti se ne da zezati sa instalacijom global romova za tih 16 dolara razlike

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2018 16:29 (maks0806).
6 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Motorino kaže...
Mambinjo kaže...

Trebalo bi banat ovog ridealonga. Dođe na forum o mobitela, ne zna ništa o mobitelima, izvrijeđa svih kako on ima život i mobiteli mu nisu prioritet. Ae bok onda ako ništa ne znaš. Ne soli pamet drugima.

 Samo trebaš ignorirat, nitko mu nije odgovorio i nekoliko dana je bio mir..

Da možeš raspravit o nečemu pa ajde, ali ovako nema smisla baš 

 Da citiram samoga sebe:

ned 16.9.2018 19:22

 

"Ne zanimaju te moje poruke - nemoj ih komentirati. Automatski ćeš gledati manje mojih odgovora. Ali ako mi napišeš da serem po forumu, budi siguran da ćeš dobiti odgovor."

 

Pitanje tebi, preporuči mi mobitel do 1500 kuna. Kineski. S kamerom u rangu flagshipa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2018 17:34 (ridealong).
10 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozz, "ubo" sam Pocophone na Honorbuyu i sad pratim pošiljku koja ide DHL-om,

pošiljka je stigla danas u Zagreb i sad piše "Dogovorena dostava bez detalja", kaj to znači ako netko zna?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
termit kaže...

Pozz, "ubo" sam Pocophone na Honorbuyu i sad pratim pošiljku koja ide DHL-om,

pošiljka je stigla danas u Zagreb i sad piše "Dogovorena dostava bez detalja", kaj to znači ako netko zna?

 Vjerojatno će ti sutra doć na vrata

8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
maks0806 kaže...

Xiaomi Pocophone? Jedino nema NFC. 

 

love2ml86 kaže...
Xiaomi Mi 8?

 

dar01 kaže...
love2ml86 kaže...
Xiaomi Mi 8?

 ovaj nema audio utor a i baterija mu je 3400mAh

 

Hvala na sugestijama 

 

Bacila sam već oko na oba, na recenzije. I ne znam. 

8 je prekrasan. Al baterija i jack..

Dok mi Poco opce ne izgleda. Al ionako ga ne vidim u caseu.  

No vidim da se ljudi zale na notifikacije..

Moram jos promisliti 

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

To što mu je baterija 3400mAh ne mora ništa značiti, ako je uređaj softwareski izglađen on može imati i manje mAh a da pruža bolju autonomiju. Ljudi se hvataju na 4000mAh, 30 MP, 1000gb rama...

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2018 22:28 (zicer1101).
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ma ok je baterija na mi 8, stvarno ne znam kolko ga moras klat da ti nebi izdrzala do navecer kad legnes u krevet.. a amoled i onakva kamera su samo plus.. poco ce ima smisla naspram mi 8 kad padne cijena za jos 300 kn barem a ovako premala je razlika u cijeni da bi isao na poco.. tek je izasao pa ce trebat mjesec-dva da to padne.. tako je bilo i s mi8 pa sad ga vec imas za 2500

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

A ono, ima jack, meni fali jako na uređajima bez njega. Također, tih 600mah se osjeti, a mob u ruci leži fantastično. Kod nas je dosta jeftiniji od Mi8 pa ono.

 

I da, možeš ti Mi8 priklati za 5 sati, ovisi što radiš, ali da ima dobru bateriju, ima. Izvukli su više od oneplusa 6 što se tiče trajanja što je za pohvalu

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2018 10:10 (maks0806).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pozz...znam da ne pisem pod temu mi 8....upravo sam ga dobio i nemogu stavit postotak baterije na status bar...Googlao sam i ne nađoh odgovor...pomoc? Hvala najljepsa.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Edit....nasao :-)
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zicer1101 kaže...

To što mu je baterija 3400mAh ne mora ništa značiti, ako je uređaj softwareski izglađen on može imati i manje mAh a da pruža bolju autonomiju. Ljudi se hvataju na 4000mAh, 30 MP, 1000gb rama...

 

domac5 kaže...

Ma ok je baterija na mi 8, stvarno ne znam kolko ga moras klat da ti nebi izdrzala do navecer kad legnes u krevet..

 Kajaznam. Mojih trenutnih 4000mAha punim svaku vecer i to unazad cca 6mj jer jutubam konstantno. Prije svaki drugi dan. Bilo bi zalosno da novi ne drzi. 

maks0806 kaže...

A ono, ima jack, meni fali jako na uređajima bez njega. Također, tih 600mah se osjeti, a mob u ruci leži fantastično. Kod nas je dosta jeftiniji od Mi8 pa ono.

 Jack the dealbreaker. 

 

Ako prosirimo izbor na ostale ''kineske" mobitele.. koji je po vama best buy za moje prohtjeve? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 20:50 (Zombirena).
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Rekoh baci oko na Meizu 16th.

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Taj Meizu, osim hebenog ekrana izgleda koji je možda najbolji na tržištu....ima dosta mali izbor bandova jer nikada nije bio namijenjen za ista izvan kine. I Meizu update politika je takva da će zauvijek ostati na inačici androida s kojim je shippan...samo će vršiti updateove u FLYME skinu

Da nije tako davno bi moj bio :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 21:46 (saintmarcus9).
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice