Nokia 5230 vs Samsung s5620 Monte vs Lg Viewty vs

poruka: 25
|
čitano: 8.548
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Nokia 5230 vs Samsung s5620 Monte vs Lg Viewty vs

Ovako: Trebam kupiti mobitel.

Izbor je pao na ove mobitele : Nokia 5230,Samsung s5620 Monte,Lg KU990 Viewty i Samsung s5230.

Koristio bi mobitel za internet,glazbu,za slikanje i snimanje NE toliko (znači nije mi toliko važna kamera).

Znam da Samsung s5620 Monte ima i 3g i wifi,a da Nokia 5230 nema samo wifi,Samsung s5230 nema niti wifi,niti 3g,dok Lg KU990 Viewty ima dobru kameru (5 megapixela i 640x480 kameru za snimanje vide-a). Megapixeli na kameri mi nisu uopće važni,dok recimo malo bolja kamera za snimanje vide-a bi mi dobro došla (može biti i 320x240 kamera pa i više),ALI PONAVLJAM: KAMERA mi NIJE toliko bitna. Možda bi koristio (moooožda) mobitel za čitanje nekih word dokumenata,ili pdf doc.)-mooožda) GPS mi nije bitan,no nema veze,ima li ga neki mobitel ili ne.Koji da mobitel kupim od navedenih (možete mi navesti neki drugi mobitel osim ovih koje sam ja naveo,ali da odgovara ovim uvjetima koje sam naveo). ?-(cijene su od razmaku 1000-1200-1500 max kuna-toliko košta Samsung s5620 Monte.

!!! NE KUPUJEM U PRETPLATI MOBITEL !!!

Niti ne kupujem mobitel u oglasima !

Koji mobitel da izaberem ?

Dali Nokia 5230 ima dobar software ? (ako mi netko može reći kakav je to mobitel-za internet,glazbu,ostalo.....)

Ima li netko Samsung s5620 Monte ? (ako mi netko može reći kakav je to mobitel-za internet,glazbu,ostalo.....)

PUNO HVALA UNAPRIJED na odgovorima,komentarima i informacijama !!! Namigiva

CoolOsmijeh 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2010 15:00 (DJED BOŽIĆNJAK).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nokia 5230 vs Samsung s5620 Monte vs Lg Viewty vs

Ne bih ti nesto preporucio LG. Ili nokiju 5230 ili samsung Monte :)

Mislim da bi ti najbolje da uzmes neki mobitel sa Androidom tipa HTC Hero ako imas para :)

Ako ti wifi nije neophodan,od ovih gore navedenih  mobitela izmedju kojih se dvoumis,ja bih  uzeo nokiju!

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nokia 5230 vs Samsung s5620 Monte vs Lg Viewty vs

uzmi nokiu ima dobar software... osobno ju ja imam i stavio sam na nju nekoliko program i sve radi...

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Nokia 5230 vs Samsung s5620 Monte vs Lg Viewty
stevan94 kaže...

Mislim da bi ti najbolje da uzmes neki mobitel sa Androidom tipa HTC Hero ako imas para :)

Ako ti wifi nije neophodan,od ovih gore navedenih  mobitela izmedju kojih se dvoumis,ja bih  uzeo nokiju!

 Nemam novaca,znači mobitel od 1000-1500 max. (kn.)

A za što bi mi služio wifi,nisam siguran koje su mu dobre strane,koje,ne,ako bi mi malo netko to mogao objasniti,neke stvari oko wifi-a i razlika između wifi-a i 3g-a.

HVALA !Namigiva

13 godina
offline
RE: Nokia 5230 vs Samsung s5620 Monte vs Lg Viewty

Sa wifi-em se možeš prikapčat ljudima na ruterCool i brži je (ako nisi na velikoj udaljenosti od access pointa), a sa mobitelom bez wi-fia ne možeš.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2010 15:35 (deadman).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Nokia 5230 vs Samsung s5620 Monte vs Lg Viewty
DJED BOŽIĆNJAK kaže...

 Nemam novaca,znači mobitel od 1000-1500 max. (kn.)

A za što bi mi služio wifi,nisam siguran koje su mu dobre strane,koje,ne,ako bi mi malo netko to mogao objasniti,neke stvari oko wifi-a i razlika između wifi-a i 3g-a.

HVALA !Namigiva

Za te pare u oglasniku ili na njuskalu mozes naci dosta bolji uredjaj od tih koje si nabrojao.

14 godina
offline
RE: Nokia 5230 vs Samsung s5620 Monte vs Lg Viewty
deadman kaže...

Sa wifi-em se možeš prikapčat ljudima na ruterCool i brži je, a sa mobitelom bez wi-fia ne možeš.

 Jeli isplativo uzimati mobitel sa wifi-jem (razlika je 500 kuna),a s time da dva mobitela imaju sve isto (bolje reći=slične karakteristike),ali što se tiče povezivanja,Nokia 5230 ima 3g,ali nema wifi,dok Samsung s5620 Monte ima i 3g i wifi.

???

NamigivaOsmijeh

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2010 15:41 (DJED BOŽIĆNJAK).
13 godina
offline
RE: Nokia 5230 vs Samsung s5620 Monte vs Lg Viewty

Ovisi koliko puno ćeš surfati. Ako ćeš cijeli dan biti na internetu, downloadati glazbu i video datoteke, uzimaj mobitel sa wi-fi-em. Ako ne, dovoljan ti je i 3g.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
14 godina
offline
RE: Nokia 5230 vs Samsung s5620 Monte vs Lg Viewty
deadman kaže...

Ako ćeš cijeli dan biti na internetu, downloadati glazbu i video datoteke, uzimaj mobitel sa wi-fi-em. Ako ne, dovoljan ti je i 3g.

 Neću cijeli dan (max. 3-5 sati) biti na internetu,(možda maaalo na facebook),na bug.hr forum,otišao bih na parkour.hr forum,i tako,no ne bi bio duže od 5 sati na internetu,a za glazbu,ili vide-e,to skinem s računala i samo prebacim s usb-om na mobilni uređaj.

HVALA ! NamigivaOsmijeh

14 godina
offline
RE: Nokia 5230 vs Samsung s5620 Monte vs Lg Viewty

Što mislite o ekranu (pošto je i na Nokia 5230 i na Samsung s5620 Monte touchscreen ekran),kakav je ekran na Nokia 5230 (odaziv,i te stvari...),a kakav je na Samsung s5620 ?

Pitam i zato što je na Nokia 5230 zaslon rezistivnog tipa (touchscreen) (barem mislim da je ?Neodlučan ),a na Samsung s5620 Monte je zaslon kapacitivnog tipa (touchscreen).

Što je bolje ?Neodlučan

HVALA !Namigiva

14 godina
offline
RE: Nokia 5230 vs Samsung s5620 Monte vs Lg Viewty

Želio bih da mi što prije odgovorite i ako netko ima osobno mobilni uređaj Nokia 5230,ako ga može opisati malo opširnije,jer ću ga možda kupiti,pa da ne kupim mačka u vreći.

!!! PUNO HVALA UNAPRIJED !!!NamigivaOsmijeh

Cool

13 godina
offline
RE: Nokia 5230 vs Samsung s5620 Monte vs Lg Viewty

Evo jedne recenzije tog mobitela:

 

Nema boljeg od jeftinog smartphonea. Ili možda – nema boljeg od zgodnog jeftinog smartphonea. Da, a Nokia 5230 je upravo to. Cijenovno vrlo prihvatljiv uređaj, sa svim sitnicama koje nas uveseljavaju: od ovećeg touchscreena, do odlične reprodukcije glazbe.

Naravno, kao i sa svim jeftinim stvarima, dolazi do kompromisa. Ovaj uređaj ima gotovo sve – nama je nedostajao Wi-Fi. Ali ako želite Wi-Fi, uvijek imate model 5530, no onda nemate 3G. A ako želite oboje, onda nećete kupiti jeftin mobitel. Zato nećemo biti cjepidlake i priznajemo da specifikacija ovog uređaja zadovoljava naše apetite.

Što smo sve dobili?

Ako uzmemo u obzir to da se ne radi o preskupom uređaju, ono što dobivamo u paketu je standardno – punjač, bijele slušalice i špagicu sa 'trzalicom' koju možete koristiti umjesto olovčice. I naravno, ne smijemo zaboraviti na sam uređaj.

Izgledom nije nešto najljepše što smo imali prilike vidjeti, ali nije niti ružan. Gotovo uopće nema tipki, tek tri – pozivanje, izbornik (dugim pritiskom na ovu tipku pokreće se task manager kao i kod svih Symbiana do sada), prekid poziva. S desne strane imamo tipke za glasnoću, fotić i zaključavanje/ otključavanje. Na lijevoj stranise nalaze tek utori za SIM i memorijsku karticu, a na gornjoj strani su utori za punjač, slušalice, data kabel (koji začudo ne dolazi u paketu), tipka za pokretanje mobitela, te dva senzora – senzor blizine i senzor svijetla. Senzor blizine detektira koliko je mobitel blizu licu, pa isključuje touchscreen pri razgovoru da nebi slučajno nešto pritisnuli.

No, 'ajmo se 'baciti' na ono što prvo uočimo – ekran. Uvijek nas fasciniraju ekrani... Radi se o nHD razlučivosti od 640x360 piksela, što je zaista dobro s obzirom na cijenu. Usporedbe radi, novi LG Pop ima dva puta manje piksela.
Response rate mu je odličan – čak smo uspjeli na brzinu poslati poruku za kartu za bus kad nam je kontrola uletila. Odlično reagira na klikanje, i nismo morali čupati kosu od frustriranja kao kod nekih drugih modela (niti platiti kaznu za švercanje).
Jedino što možda može predstavljati problem korisnicima su (1) male ikonice; budući da sa ovim modelom ne dolazi olovka, morate sve tipkati sa prstima, pa ako su vam malo veći prsti raditi ćete greške, posebno pri unosu teksta u poruke; (2) to što je vidljivost ekrana dosta loša pri direktnoj svijetlosti; (3) nespretno baratanje sa SIM karticom – treba vam olovka da bi ju izvadili van.

Ispod poklopca krije se 1320 mAh Li-Ion baterija koja po specifikaciji treba trajati 432 sata na standby-u, 7 sati razgovora ili 33 sati mjuze.
Je li to tako? Naravno da nije. Nama je pri umjerenom korištenju baterija izdržala oko 3.5 dana –što je svejedno sasvim solidno.

Nokia 5230 je dobro napravljena, plastična je, ali je čvrsta – tek se čuje povremeno 'klepetanje' gumbića za otključavanje/zaključavanje, no to nije toliko strašno; a veličinom stane u ruku, ne ispada i sasvim se dobro može raditi samo sa jednom rukom.

S60 sučelje

Vjerovali ili ne, pohvalit ćemo ovaj Symbian. Bolje radi od onog kojeg ima 5800, i puno je lijepše raditi sa njime. Izbornik je standardno Symbianov – kockice poslagane 3x4, a pregled možete promijeniti tako što ga okrenete u vodoravan položaj, zahvaljujući akcelerometru. Šteta što to nije slučaj sa homescreenom, koji ostaje isti bez obzira na orjentaciju.
Kad smo već kod homescreena, sve statusne informacije (datum, sat, alarm i sl.) se nalaze na samome vrhu. Odmah ispod njih nalazimo na listu kontakata, maksimalno se mogu vidjeti tri kućice sa slikom i imenom kontakta, ali možete skrolati lijevo, odnosno desno za ostale kontakte.
Na samome dnu homescreena su prečaci – facebook, poruke, navigacija, ovi store – no naravno, možete ih podesiti po želji.

Što se tiče same S60-tice... prijašnje iskustvo sa Symbianom igra veliku ulogu. Mi smo već 'odradili' velik dio toga na prijašnjim uređajima koji vrte Symbian, pa nam nije bilo ništa čudno, i jednostavno smo se snašli u sučelju. Ipak je to u suštini isti OS, a razlika je u tome što sada puno bolje radi. S druge strane, ako nemate iskustva sa ovim operativnim sustavom, navigiranje kroz njega može podići nekoliko upitnika iznad vaše glave, i svakako će vam trebati neki period prilagodbe. To je normalno, i ne smatramo to kao minus.

Poruke
Naravno da možete slati SMS, MMS i mailove kome god želite. Email klijent je solidan i možete koristiti nekoliko računa istovremeno. U postavkama određujete hoćete li da skida cijele poruke ili samo naslove.
Unos teksta možete obaviti putem standardne alfanumeričke tipkovnice, poput one na 'običnim' mobitelima, ili putem QWERTZ tipkovnice koju imamo u vodoravnom položaju. Ako ste jedan od onih rijetkih koji vole koristiti rukopis za pisanje poruka, i to vam je omogućeno. Isprobali smo, i skoro sva slova nam je Nokia pogodila točno. Skoro...

Multimedija

Galerija na ovom modelu je dosta dobra, i lagano možete prstom 'preletavati' po fotkama. Naravno, sve slike možete pregledavati u portretu ili landscape modu ako mobitel stavite u vodoravni položaj. Galerija gotovo da nema loših strana osim njene brzine, koja je dosta spora za ne tako 'teške' slike. Ipak kamera ima tek dva megapiksela.

Player
Player odlično radi, svu mjuzu možemo sortirati prema izvođaču, albumu, žanru ili skladatelju. Vlastite playliste je jednostavno složiti i u svojoj omiljenoj glazbi možete u živati dok kažete 'keks'. I to mislimo – naime, kvaliteta zvuka je stvarno odlična. Štoviše, ova Nokia ima najbolji zvuk u cijeloj full touch obitelji.

Što se tiče videa, također su odlični – osim u jednoj stvari – ovaj model ne podržava DivX i XviD formate, što je po našem mišljenju dosta velik propust, s obzirom na konkurenciju.

Kamera
Hoćemo li biti strogi i reći da nije baš dobra, ili ćemo biti fer i s obzirom da to nije camera phone reći da je kamera – ok?
'Ajmo ovako, dva megapiksela, nema fokusiranja i nema LED bljeskalice. Sučelje kamere je dosta 'zbrda-zdola', i na prvi pogled uopće ne znate što bi sa svim time.
Nećemo cjepidlačiti...slike su solidne, možemo podešavati ravnotežu bijele boje, ISO, ekspoziciju, oštrinu i kontrast. Tu je i geo-tagging – zgodan feature, ali još nismo sreli osobu koja je ikada tagala fotku...

Snimanje videa je obično lošije od slikanja fotki, ali ne i u ovom slučaju. Snima na 30fps-a, što je super s obzirom na 2 megapiksela. Iako su dosta piskelizirani, smatramo da je to ok uzimajući u obzir cijenu ovog uređaja. Format u kojem snima je MPEG-4.

Što se tiče povezivanja, fali Wi-Fi. Sve ostalo ima. Tu su GPRS, EDGE, 3G sa 3.6Mbps HSDPA.
Lokalno se povezuje putem USB-a i Bluetootha. U slučaju da ne možete preživjeti bez WiFi-a, možda bi bilo bolje da razmislite o 5530 modelu.

No, sa 5230 se sigurno nećete izgubiti...Ima ugrađen GPS i to ne bilo kakav. Sasvim ga je lijepo koristiti sa ovakvim ekranom, a dolazi sa Ovi Maps 3.0. Pa, slijedeći put kada ćete tražiti onu ćevabdžinicu - *klik* i tamo ste.

Presuda
Noka 5230 radi dosta glatko. Imali smo trenutke kada se 'zblokirala', pa čak i restartala – ali to nam se dogodilo samo jedanput jer smo ju stvarno forsirali. Kvaliteta poziva je dobra. Mi smo jasno čuli one s druge strane, a i oni nas. Nedostatak joj je u tome što nema smart dial. A ono što nam se dopalo je stišavanje (neželjenih) poziva – ako se ne želite javiti, utišajte ton tako što ćete jednostavno preokrenuti telefon na drugu stranu.

No, trebate li ga kupiti?
Sve je stvar vaših želja – ako želite WiFi, rađe uzmite 5530; ako želite GPS sa brzim HSDPA prijenosom podataka – mi vam preporučamo ovaj model. S60 nije najbolji OS koji je dostupan na tržištu, ali za ove novce (oko 1000 kuna) je stvarno dobar deal!

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
15 godina
odjavljen
offline
RE: Nokia 5230 vs Samsung s5620 Monte vs Lg Viewty
deadman kaže...

S60 sučelje

Vjerovali ili ne, pohvalit ćemo ovaj Symbian. Bolje radi od onog kojeg ima 5800, i puno je lijepše raditi sa njime.

 

Sto zar jedan i drugi nemaju isti Symbian ?!?!?!

13 godina
offline
RE: Nokia 5230 vs Samsung s5620 Monte vs Lg Viewty

Imaju, ali na 5230 radi bolje.Cool

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
15 godina
odjavljen
offline
RE: Nokia 5230 vs Samsung s5620 Monte vs Lg Viewty
deadman kaže...

Imaju, ali na 5230 radi bolje.Cool

Hahaha.... Mo's si misliti...

Najbolje mi je ono - bolje radi od onog kojeg ima 5800.

Kao da ima neki drugi. Lol.

14 godina
offline
RE: Nokia 5230 vs Samsung s5620 Monte vs Lg Viewty

Zna li netko kakav je internet na Nokia 5230,jeli brz,u što sve može ući,mislim može li ući u sve stranice ?Neodlučan

I jeli može pokrenuti word dokumente ili pdf dokumente ? (pitam,jer na nekim stranicama piše da može,a na nekim da ne može).

HVALA na odgovorima !Namigiva

OsmijehCool

15 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5230 vs Samsung s5620 Monte vs Lg Viewty

internet je brz , ja sam imao uključen webn wolk i dosta je trošio,  za word dokumente sam stavi program quick office a za pdf pdf reader

14 godina
offline
RE: Nokia 5230 vs Samsung s5620 Monte vs Lg Viewty

Dali se ekran "okrene" kad se mobitel stavi u vodoravan položaj ili ostane okomito (korisničko sučelje) bez obzira na sve,i dali se može instalirati neki codec za dekodiranje DivX i XviD,jer sam vidio da ne može pokrenuti te video formate.Dali bez problema ulazi u sve stranice na internetu,recimo neke browser igre (IkariamSmijeh),i jeli može pokrenuti ige na facebook-u (ne igram ih ali me zanima) ?

I dali bez problema pokreće vide-e (mislim=bez većeg štekanja i toga sličnom) ?

ŽELIO BIH ŠTO VIŠE SAZNATI o ovom mobilnom uređaju.Cool

Hvala na odgovoru.NamigivaOsmijeh

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2010 14:45 (DJED BOŽIĆNJAK).
14 godina
offline
RE: Nokia 5230 vs Samsung s5620 Monte vs Lg Viewty

Zar nitko ne odgovara ???IznenađenNeodlučan

Mršti se

15 godina
neaktivan
offline
Nokia 5230 vs Samsung s5620 Monte vs Lg Viewty vs

Od ova tri telefona svi su super i svaki je po necemu poseban.

Nokia 5230 ima najbolji zaslon koji prikazuje cak 16 milijuna boja i ima 3.2' i ima najbolji softver od ta tri i najlosiju kameru

Samsung S5620 Monte je jedini od ova tri telefona koji ima bas sve. On ima i WI-FI s kojim se bez problema moze spojiti na ruter

LG KU990 je mobitel po funkcijama slican Samsungu Monte, ali je deblji od njega i nema WI-FI, ali ima daleko najbolju kameru od ta tri jer ima 5 megapiksela sa odlicnom bljeskalicom, autofokusom i zumom i snima odlicne video zapise.

 

Nokia 5230 je najbolja kao izbor ako je nekome najvazniji softver i zaslon, Samsung S5620 Monte ako je nekom bitno da ima sve funkcije pa cak i WIFI, a LG KU990  je najbolji izbor ako nekome treba mobitel sa kvalitetnim fotoaparatom koji snima odlicne fotografije.

Uglavnom, sva tri telefona su odlicna i ni jedan nije pogresan izbor. {#}{#}{#}{#}{#}{#} 

medo
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nokia 5230 vs Samsung s5620 Monte vs Lg Viewty vs

šta da kupim nokiu 5230 ili samsung s 5620 monte

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5230 vs Samsung s5620 Monte vs Lg Viewty

jel možda znaš šta da si kupim nokia 5230 ili samsung s5620 monte

15 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5230 vs Samsung s5620 Monte vs Lg Viewty
vrćo kaže...

jel možda znaš šta da si kupim nokia 5230 ili samsung s5620 monte

monte

Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.
13 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5230 vs Samsung s5620 Monte vs Lg Viewty

ok

13 godina
offline
Nokia 5230 vs Samsung s5620 Monte vs Lg Viewty vs

imao sam oba mobitela u ruci i moj glas ide samsungu 

bolji displej tanji ima wifi  i  i ima bolji os, po meni devinitivno

samsunga monte

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice