Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.979
|
čitano: 10.927.562
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Jbt i ovaj forum je isa na kvasinu kad dolazi lik i ode želi ljude uvjerit da je a3 2017 odlican mobitel a kad ono teski krs a skup ko papar u 15 stoljecu...
Jedino sto je ok je baterija ali sve drugo je jako zalosno s obzirom na cijenu... A uzmi u obzir da je samsung i dobit ces skup telefon sa laganjem za 6 mjeseci...
Moj savjet treba nekad bit objektivan i realan za dat prijedlog a ne bit agent samsunga.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nisam ja nikakav agent Samsunga 

 

Ja samo iznosim svoje mišljenje zasnovano na osobnom iskustvu.

Da, mogao je biti jeftiniji ali kao i sve druge poznate marke na svijetu, ima veču cijenu nego bi imao da se zove npr. Vivax, to je tako sa svime!

Mogao sam kupiti npr.Xiaomi i za tu cijenu bih dobio jako dobar mob sa kojim bih sigurno bio zadovoljan ali problem je kod mene bio da nisam želio ekran veći od 5' i da baterija potraje cijeli dan uz žešče korištenje.

Odlučio sam se za A3 2017 te nisam zažalio. Da ima nešto što me smeta, rekao bih i to (što i jesam u vezi količine rama)

 

Ajd reci ti meni koji sam po tebi model trebao uzeti a da nije veci os 5', da ima bolju autonomiju koristenja, da ima IP68 certifikat, da ima GG4 zaštitu i bolju kameru?

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Uzeo si mob sa 2 gige rama za koliko novaca ?

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
POZNANOVEC kaže...
Koji mob do 2000 kuna ima najbolju selfi kameru?

 Obično oni koji imaju bolje prednje kamere imaju dobre i zadnje, ali nije uvijek pravilo. Recimo kod samsung A-serije (2017) se žale da selfi kamera slika više ili manje mutno ako je objekt dalje od pola metra. To je zbog fiksiranog fokusa, što je do hardware-a i nema puno pomoći. Za samsung J seriju nisam siguran. Općenito nisam toliko pratio analize prednjih kamera, ali znam da kad cijena tek izašlog Mi Note 3 padne na 250 eura da ću ga vjerovatno uzeti, između ostalog ima vrhunsku prednju kameru, bolju čak i od flagšipa Xiaomi Mi6, a i glavna kamera mu je blizu njegove. Pogledaj si još na youtube Huawei Honor 6X, hvaljen je za kemeru, možda je i prednja odlična.

Svakako si pogledaj još primjere kamera za Xiaomi Mi5 i Mi5s, to su bile njihove perjanice neko vrijeme. Na nekom forumu su za nešto jeftiniji kamera phone spomenuli još Xperia Z5, Huawei Nexus 6, Iphone 5s...Evo ti i jedan LINK

Gremlin144 kaže...

Odlučio sam se za Lenovo vibe P2 4/64 memorija,dual sim,baterija 5100mah.

Našao sam na njuškalu oglas, prodaje za 1800kn, kaže mi prodavač da je garancija godina dana kod ovlaštenog Lenovo servisa.

Jel to stvarno tako? 

Ako nešto rikne na mobu hoće ga primit ovlašteni serviser?

 Ne znam ovo za servis, ali odličan izbor ako ti je baterija veliki prioritet ! Osim toga taj lenovo je neki srednji razred i kvalitetniji od nekog Oukitela koji ima čudovišnu bateriju od 10000 mAh. Inače možeš si na Kimovilu staviti da ti filtrira mobitele sa baterijom 5000 i više mAh.

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ako prodavac ima ovlastenu garanciju sa pecatom i datumom kupnje onda ce ti uvazit garanciju. Ako imas papir garancije pokazi ga pa cu ti ofmah znat kazat jeli ispravna ili ne... Inace p2 je odlican mobitel za malo para proizveden od strane motorole isplati se svake lipe...
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
DarthMarkus kaže...

Uzeo si mob sa 2 gige rama za koliko novaca ?

 Nije sve u ramima...

Kolko ono RAMa ima iPhone 8 ? Da uopce ni ne spominjem 6-ticu,5-ticu...!

 

Znam da je Android više gladan RAMa nego iOS ali očito da se i u tom podrucju situacija popravlja jer evo na ovom mobu sa Nougatom sve radi fluidno i bez ikakvih problema. Naravno da bih bio sretniji sa 3 GB RAMa ( da mu se nađe ako zatreba) ali šta je,tu je...sve radi tip-top pa mi nije tolko bitno!

Some people are so poor... all they have is money!
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Molio bih pomoc/preporuku za mobitel do 3000HRK.

Citao sam dosta po forumu, vidim da su nijanse u pitanju i osobne preferencije..

 

Od mobitela ocekujem,relativno dobru autonomiju, fluidnost u radu, dobru fotku i video..

 

Takodjer misljenje,je li bolje kupiti novi mobitel, tipa huawei (skeptican sam prema xiaomi) u navedenom rangu ili rabljeni samsung s7 edge?

 

Hvala na svakoj pomoci! :)

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Npr.Huawei Nova ti je best duck for the buck 

Za cijenu koju ima, odlican izbor ak zelis Huawei!

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 9:43 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Za 2700 mogu biti huawei P9, cini mi se nesto bolji, a nije neka razlika u cijeni.

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ja stvarno ne kuzim samsung sa 2 gb rama je smece jer ce bit trzavo lagavo smece ako se instalira vise od 2 aplikacije i to je nazalost cinjenica...
Nazalost a3 2017 a i a5 su losi mobiteli za te novce koje se za njih daju i s tim ce se slozit 95% ljudi koji se razumiju. Ostali ce dakako njih hvalit jer ko smije rec da si za 3k kn kupio macka u vreci... A osobno iphone 5s je 5 puta bolji mob od a3 za iste pare...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Horatio_Hornblower kaže...
Ja stvarno ne kuzim samsung sa 2 gb rama je smece jer ce bit trzavo lagavo smece ako se instalira vise od 2 aplikacije i to je nazalost cinjenica...
Nazalost a3 2017 a i a5 su losi mobiteli za te novce koje se za njih daju i s tim ce se slozit 95% ljudi koji se razumiju. Ostali ce dakako njih hvalit jer ko smije rec da si za 3k kn kupio macka u vreci... A osobno iphone 5s je 5 puta bolji mob od a3 za iste pare...

 

Morat ću te razočarati, aplikacija može instalirati masu ali ne mogu puno njih biti istodobno stalno aktivne u pozadini. Dakle netko kome je dovoljno da mu dvije aplikacije budu stalno aktivne (npr. Viber i Facebook Lite), jer ostale rijeđe koristi ili ne koristi uopće, svejedno mu je da li ima 8 ili 2 GB RAM-a....s druge strane pileći mozak koji kupi mobitel s 8 GB RAM-a i najjačim procesorom, također će si ga zagušiti i usporiti ako trpa sve i svašta na mobitel bez razmišljanja šta od instaliranog cucla procesor i ostale resurse, a pošto je slabije pametan onda ne razmišlja niti ne zna ništa, jedino zna pljunuti da se i samsung od 5000 kuna uspori s vremenom ???? S Vremenom ??? Ne s vremenom kompa, nego zbog toga što ne znaš koristiti pametni telefon.

 

Samsunga su ljudi skloni mrziti jer je skup, dok će motoroli, xiaomi-u, ili huawei-u svašta progledati kroz prste.

Treba se znati šta je kome prioritet. Iphone 5s može biti 100 puta bolji ali npr. ja ga ne razmatram kao smartphone sa tim minijaturnim display-om od 4'', iako imam odličan vid. Tako da bih osobno radije uzeo neki Cubot, Doogee, Oukitel sa većim ekranom nego taj Iphone, pa da mi ga nudi i po istoj cijeni kao ove nabrojane.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

@Horatio...

2000 a ne 3000kn!

 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 12:02 (andi.cro).
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ekipa treba mi mob do plafon 1800kn a da ima bolju kameru od Xiaomi Redmi Note 4 (ako ima).. hvala!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Miki_16 kaže...

Ekipa treba mi mob do plafon 1800kn a da ima bolju kameru od Xiaomi Redmi Note 4 (ako ima).. hvala!

 Ako ces uzimat rabljeni, uzmi Nexus 6P. Za te novce, vrhcina, imam ga ja. Kamera, baterija, ekran, zvuk... :)

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Kaj se tiče A3 2017. Kvaliteta izrade je vrhunska, ista ko i S7 pa nek priča tko šta hoće. SoC je dovoljno jak za normalnu upotrebu te je efikasan toliko da i sa relativno malom baterijom traje dosta dulje od jačih igrača sa većom baterijom. Priče o Samsungu da će štekati nakon nekoliko mjeseca korištenja se vežu još od pred S5 ere kad je stvarno njihov softver bio užas, a i hardver bitno slabiji. Ali danas je Android optimiziraniji, hardver je nekoliko puta jači i nije ni blizu onom kaosu od prije nekoliko godina.
A3 je fin, lijep mobitel koji će raditi svoj posao i nije zasigurno loš mobitel ili smeće kako neki kažu
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Dobar dan. 

 

Tražim mobitel do 2500 kuna. Uglavnom trgovine jer bi ga uzeo na firmu, osim ako ima nešto bolje do recimo 1800 preko njuškala. 

 

E sada kupio sam prije jedno 6 mjeseci Xiaomi Redmi Note 4x i malo je reći da nisam zadovoljan. Vjerujem da je mobitel dobar za nekog tko se hoće zajabavat s njihovim raznim romovima i sranjima kojima neznam ime. 

 

Dakle ono što bi htio da ima neko normalno to 'sučelje', da ništa ne moram samo uzmem i bez razmišljanja koristim. Koliko je moguče dobru kameru (mada ne mora sada biti vrh, nije mi toliko bitno) i da je više manje fluidan. igre ne igram, ali znam koristiti često više appova odjednom. Ono što mi je još bitno je da je funkcionalan GPS, a ne da mi gubi u svakom trenutku. 

 

Dakle molim vas ne Xiaomi mobitele i slične koji imaju takva neka 'posebna' sučelja ili kako se već to zove. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 14:27 (hrvojeos).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Horatio_Hornblower kaže...
Ako prodavac ima ovlastenu garanciju sa pecatom i datumom kupnje onda ce ti uvazit garanciju. Ako imas papir garancije pokazi ga pa cu ti ofmah znat kazat jeli ispravna ili ne... Inace p2 je odlican mobitel za malo para proizveden od strane motorole isplati se svake lipe...

 Hvala, jos mi mob nije stigao, kad stigne provjerit cu ispred postara jel sve valja da mi netko ne uvali ciglu.. Navodno ima garanciju godinu dana, sad jel ima, vidjet cu.

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hrvojeos kaže...

Dobar dan. 

 

Tražim mobitel do 2500 kuna. Uglavnom trgovine jer bi ga uzeo na firmu, osim ako ima nešto bolje do recimo 1800 preko njuškala. 

 

E sada kupio sam prije jedno 6 mjeseci Xiaomi Redmi Note 4x i malo je reći da nisam zadovoljan. Vjerujem da je mobitel dobar za nekog tko se hoće zajabavat s njihovim raznim romovima i sranjima kojima neznam ime. 

 

Dakle ono što bi htio da ima neko normalno to 'sučelje', da ništa ne moram samo uzmem i bez razmišljanja koristim. Koliko je moguče dobru kameru (mada ne mora sada biti vrh, nije mi toliko bitno) i da je više manje fluidan. igre ne igram, ali znam koristiti često više appova odjednom. Ono što mi je još bitno je da je funkcionalan GPS, a ne da mi gubi u svakom trenutku. 

 

Dakle molim vas ne Xiaomi mobitele i slične koji imaju takva neka 'posebna' sučelja ili kako se već to zove. 

 

Evo onda Xiaomi mi A1... hahha :) 

 

https://www.android.com/one/

 

Da se kupiti i kod nas:

 

https://www.nabava.net/mobiteli__100?q=mi+a1

Pucaaaajjjj :)
7 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
bNeo kaže...
hrvojeos kaže...

Dobar dan. 

 

Tražim mobitel do 2500 kuna. Uglavnom trgovine jer bi ga uzeo na firmu, osim ako ima nešto bolje do recimo 1800 preko njuškala. 

 

E sada kupio sam prije jedno 6 mjeseci Xiaomi Redmi Note 4x i malo je reći da nisam zadovoljan. Vjerujem da je mobitel dobar za nekog tko se hoće zajabavat s njihovim raznim romovima i sranjima kojima neznam ime. 

 

Dakle ono što bi htio da ima neko normalno to 'sučelje', da ništa ne moram samo uzmem i bez razmišljanja koristim. Koliko je moguče dobru kameru (mada ne mora sada biti vrh, nije mi toliko bitno) i da je više manje fluidan. igre ne igram, ali znam koristiti često više appova odjednom. Ono što mi je još bitno je da je funkcionalan GPS, a ne da mi gubi u svakom trenutku. 

 

Dakle molim vas ne Xiaomi mobitele i slične koji imaju takva neka 'posebna' sučelja ili kako se već to zove. 

 

Evo onda Xiaomi mi A1... hahha :) 

 

https://www.android.com/one/

 

Da se kupiti i kod nas:

 

https://www.nabava.net/mobiteli__100?q=mi+a1

 

 

Hvala, ali ne bi njih više. Kupio sam mobitel, nisam zadovoljan, kupio sam bežične slušalice, baterija im je krepala nakon 2 tjedna korištenja, ajde dobio sam novce natrag, ali dosta mi je njih. 

 

Bolje bi mobitel koji je hardverski lošiji nego išta više vezano uz njih, mada bi rađe neke provjerenije marke, baš me briga ako nešto manje dobijam, samo da ne moram razmišljati o tome. 

http://svijetfilma.eu/ - Vijesti, najave, traileri, preporuke i recenzije iz Svijet Filma i Serija
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ma zemi si A5 2017 i nemreš fulat 

Link

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Horatio_Hornblower kaže...
Ja stvarno ne kuzim samsung sa 2 gb rama je smece jer ce bit trzavo lagavo smece ako se instalira vise od 2 aplikacije i to je nazalost cinjenica...
Nazalost a3 2017 a i a5 su losi mobiteli za te novce koje se za njih daju i s tim ce se slozit 95% ljudi koji se razumiju. Ostali ce dakako njih hvalit jer ko smije rec da si za 3k kn kupio macka u vreci... A osobno iphone 5s je 5 puta bolji mob od a3 za iste pare...

 

Nažalost nije jer evo ja upalim youtube i na split screen još jednu aplikaciju a za divno čudo rade obe fluidno. Imam instalirano maxtv to go, vip tv to go, face, messanger, wapp (originalne aplikacije) i sve rade bez problema i ne laguju. Složiti će se samo onaj tko nije koristio ovaj uređaj i kojemu je 2 gb RAM- a na Oukitelu i Uhansu malo, a niti slučajno takvi uređaji uredno koriste zakržljale mediatek procesore. Vidiš trolu, da se razumiješ imalo u procesore, znao bi zašto Samsung sa 2 gb RAM- a radi brže od takvih uređaja.

 

Iphone 5s na iOS 11 radi sve samo ne fluidno (kako gdje, nativne aplikacije rade sjajno na bilo kojem iPhoneu i verziji, ali one tipa facebook imaju poteškoća).

 

Samsung Galaxy A3 2017 ne košta 3000 kn, nego oko 2200 u trgovinama, 1500-1700 na njuškalu (nov zapakiran uređaj) ili 9 kn u raznoraznim jeftinim pretplatama operatera.

Ovaj uređaj ima po nekima savršenu dijagonalu od 4,7", izradu kakvu nema realno 90% kineskih uređaja, Gorilla glass 4 sprijeda i straga, IP 68 certifikat pa je i otporan na prašinu i vodootporan, super AMOLED ekran, 7.0 Nougat nadogradnju, pristojne kamere (koji to kinezi a da su u tom rangu imaju bolju?), USB-C, brzo punjenje.

 

Ovakve gluposti kakve ti pričaš pokazuju tvoje (po)vrsno znanje o mobilnoj tehnologiji kao takvoj i molim te da se samoodstraniš iz ove rasprave.

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
A 2017 serija je ok, al realno preskupa.

Za te novce dobiješ uređaj sa osrednjom kamerom, nema notifikacijsku ledicu (anbilivbl), otisak prsta je spor (huawei od lani ga satare), nema 4k video i tak.
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Uzeo bi nešto do 2 soma na rate (Visa). Jedini uvjet mi je što manji ekran, ispod 5,5".

 

Blejim u razne webshopove i nemam nikakvu ideju, sve je preslabo, preskupo ili 5,5".

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

@AnđeoGabrijel Za 2200kn, odnosno osetno manje nešto više, ispravili su me za cenu u Hrvatskoj, se kupi Xiaomi Mi 5S, sa osveženom verzijom SoC-a iz S7, 3GB RAM-a, stražnjom kamerom koja je i u prvoj generaciji Google Pixela i solidnom prednjom (mislim da su istu zadržali i u Mi 6)...

A3 je dobar izbor ako neko hoće baš takav uređaj, ali generalno mislim da odnos uloženo - dobijeno nije neki. Poseduje neke ređe odlike (pre svega IP68), ali generalno je ne mnogo više nego OK uređaj po ne tako niskoj ceni, pri čemu moram da napomenem da kombinacija 16GB interne memorije i "combo" SIM/microSD slota nekima neće smetati, ali mnogima (uključujući mene) nije prihvatljiva.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2017 0:02 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Volim kad mi neko pametuje a ja do prije par mjeseci radio u servisu mobitela i imam vise iskustva i znanja s tim poljem sigurno vise nego ti... Ja odgovorno tvrdim da je mobitel los za i za cijenu od 1800 kn sa njuskala. Mobitel je tebi ok ali zasto onda ljudi masovno nisu zadovoljni s njime? Nema mi smisla raspravljat s nekim ko ima 4 aplikacije na mobitelu i onda tvrdi kako sve radi super... Optereti ga malo pa ces vidit kako ce ti bit super mislim da ces brzo stavljat custom romove... E i a5 bi se mucio jer realno niti je on nesto posebno bolji...
Za zakljucak evo po drugi put da utvrdimo gradivo da vrijedi 1000 kn i dalje bi bilo skupo...
I da ip68 samo ga stavi pod vodu to u servisu najvise vole :) jer ako se smoci odbija se garancija a taj ip68 je indikativan podatak..
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

For the record: A3 2017 je u Neutrinu 1959kn a ne 2200kn!

 

Mi 5s ti je 2459kn!

 

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ako može par prijedloga mobitela do max. 1400 kn, i to novo iz trgovine.

Nemam nekih posebnih zahtjeva, čisto me zanima što se najbolje može dobiti za te pare.

Ja sam naletio na Honor 7 Lite: https://www.nabava.net/mobiteli__100/huawei-mobitel-honor-7-lite-52-android__45614771

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Honor 6a,lenovo k6,xiaomi redmi 4x
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
andi.cro kaže...

For the record: A3 2017 je u Neutrinu 1959kn a ne 2200kn!

 

Mi 5s ti je 2459kn!

 Hmm, vidim na nabavi da sam fulao cenu, što mi je vrlo čudno, jer sam svog pre nekoliko nedelja u prodavnici uzeo za 255€. Različita tržište, izvinjavam se, obično su cene uporedive.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

@Horatio

Kaj pričaš ti? ... "ljudi masovno nisu zadovoljni njime"!?! Koja to hrpetina ljudi?

Možda ti govoriš o verziji 2016 ako je imala kakve nedostatke ali ja imam v.2017 i jako sam zadovoljan!

 

Ne znam o kakvom ti to opterecenju govoris ako kazes da imam samo 4 pokrenute aplikacije pa da ne osjetim kako je to kad ga se optereti!

Pa za Boga miloga koliko je onda potrebno imati pokrenutih aplikacija po tebi da bi mob poceo štekat?

Mislim ak je neko toliko munjen da se čudi šta mu mob šteka a u pozadini mu radi 10 aplikacija onda se taj ne zna služiti mobitelom!

 

Zaključak: ako pametno koristiš ovaj mob i nemaš u pozadini pokrenuto 10 aplikacija, služit će te sasvim dobro!

 

E da...autonomija mu je izvrsna i bez problema izdrži cijeli dan žeščeg korištenja a to je meni osobno bio jedan od najvažnijih stvari koje sam tražio kod mobitela, to i da nije veći od max 5' 

 

Ne kužim kaj tolko pljuješ po ovom mobitelu???

Ako sam ga kupio izričito radi nekih njegovih specifičnosti koje su mi bitne i ne vidim nikakve nedostatke u njegovom radu te nisam od nekih koji trebaju vrtiti 10 aplikacija u pozadini, koji klinac mi soliš pamet i namečeš neke svoje izmišljene frustracije prema tom uređaju???

Kaj tebe muči?

Meni je dobar!!!

 

EDIT: sad sam primjetio da si također rekao: "da je i 1000kn, opet bi bio preskup"

Moj odgovor na tu tvoju tvrdnju ču ti slikovito prikazati...

 

 

 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 23:24 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice