Sony ericsson xperia mini st15i

poruka: 470
|
čitano: 138.344
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Sony ericsson xperia mini st15i

Ako ti je skroz nov telefon i jos nisi skinuo onu foliju sa njega vrlo lako je moguce da zbog nje ekran ostaje crn.

Naime tamo se nalaze senzori koji kada mobitel priblizis uvetu tokom telefoniranja ugase ekran,

a ako je ona osnovna folija na njemu onda   moze da se desi da senzor lose reagira.

Znam to iz izkustva, posto se i meni slicno desavalo. :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2012 1:00 (SE_HELP).
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony ericsson xperia mini st15i

bog ljudi imam isto se st15i i neprepoznaje mi nitijednu sim karticu,dali postoji kaki program za otključavanje?

piranasb
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony ericsson xperia mini st15i

Ne postoji free unlock za XPERIA modele.

Servisi 300 i vise.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony ericsson xperia mini st15i
pirana kaže...

bog ljudi imam isto se st15i i neprepoznaje mi nitijednu sim karticu,dali postoji kaki program za otključavanje?

Baš nijednu ili?

Gdje je kupljen uređaj? 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Sony ericsson xperia mini st15i

izgubio je radio capability i treba unlock jer je sim zona tampered.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony ericsson xperia mini st15i
w100 kaže...

izgubio je radio capability i treba unlock jer je sim zona tampered.

odluči se na kojem ćeš jeziku pisat. 

 

Ono pitanje je zato jer može biti sljedeće - uređaj je zaključan na određenu mrežu, softverski problem, hardverski problem.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Sony ericsson xperia mini st15i

da,objasni nam na hrvatskom šta to znači

piranasb
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony ericsson xperia mini st15i
pirana kaže...

da,objasni nam na hrvatskom šta to znači

Koliko sam ja skužia ovo pola pola engleskoga, on misli da je softverski kvar, do drivera radio odasiljača ili hardverski kvar radio odasiljača.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Sony ericsson xperia mini st15i

UGLAVNOM:

Mobitel treba UNLOCK SEMC SIGNATURE SERVEROM (sony ericsson autorizirani server).

To je dongle sa loginom, od strane sony ericssona.

Nema ga na marketu, samo ga MMM agramservis ima (i ja :D).

S time bi vratio SIMLOCK certificate,

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2012 23:41 (w100).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony ericsson xperia mini st15i
w100 kaže...

UGLAVNOM:

Mobitel treba UNLOCK SEMC SIGNATURE SERVEROM (sony ericsson autorizirani server).

To je dongle sa loginom, od strane sony ericssona.

Nema ga na marketu, samo ga MMM agramservis ima (i ja :D).

S time bi vratio SIMLOCK certificate,

Vidi na PM!

Nešto si brzo ti to...

 

Kako znaš da nije hardverski problem.

 

Pirana, jel ti ne radi baš nijedan operater ili? Gdje je kupljen uređaj, nešto više informacija treba da ti pomognemo. W100 mi baca na nekog kome je do zarade.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Sony ericsson xperia mini st15i

Ne nego je w100 covjek koji radi u SEMC-u i zna bolje od laika do cega je :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony ericsson xperia mini st15i
w100 kaže...

Ne nego je w100 covjek koji radi u SEMC-u i zna bolje od laika do cega je :)

Kako onda odma znaš da je do toga, a da recimo nije hardverski ili softverski kvar. 

Bar obrazloženje kaži.

 

Mislim, prvo se trebaš dokazat. Previše je ljudi u 2 godine ovde prošlo koji su htjeli brzu zaradu. Skužaj, ali tako je {#}

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Sony ericsson xperia mini st15i

mobitel sam dobio od kolege,bio je na vip-u,on ga je probao otključat pa je nešta uprskao,sreća pa ga nije skroz spržio,neznam dali se može bar na vip vratiti?rade mu sve funkcije jedino neprepoznaje sim kartice.

piranasb
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony ericsson xperia mini st15i

Da je hardwerski problem, trebao je nesto raditi oko SIM kontakata.

Posto on kaze da neprihvaca ni JEDNOG operatera, mobitel NEMA SIMLOCK zonu potpisanu od SEMC-a.

Zbrljavile su se SIM certifikati na mobitelu, te mobitel treba unlock autoriziranim serverom koji vraca mob u tvornicko stanje (sto se tice simlock-a)

Ta oprema je EMMA dongle koji je vezan na login sa PINOM.

To ima JEDINO MMM Agramservis koji NERADE takvu vrstu popravaka (unlock nije dozvoljen bez operaterove dozvole).

Ja takoder imam dongle i mogu to odraditi, i tu nema nikakve SUMNJIVE zarade.

Jasnije?

 

 

edit: da on je probao UNLOCK BOOTLOADERA, koji ako se krivo radi, dira simlock zonu.

Jedino EMMA pomaze.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2012 23:41 (w100).
 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony ericsson xperia mini st15i
pirana kaže...

mobitel sam dobio od kolege,bio je na vip-u,on ga je probao otključat pa je nešta uprskao,sreća pa ga nije skroz spržio,neznam dali se može bar na vip vratiti?rade mu sve funkcije jedino neprepoznaje sim kartice.

 

Otkljucavanje bootloadera krivom metodom (bilo što osim testpointa) moze napraviti posljedice koje je upravo tvoj prozivio.

Kolega povr je vec naveo o cemu se radi tako da mu i ima spasa... Probaj ga ubit skroz softwerski pa ga na garanciju odnesi

pravi se glup kao da neznas ni sam kako ti se to desilo.. Ako nije dirao testpoint , tj skidao ljepljivu traku ispod mozda i prodje..

 

Proslo je meni sa X8 ali nije u tome problem bio nego jednostavno touchscreen je podivljao sam od sebe i nije se dalo rijesit

(bez obzira sto sam otkljucao bootloader) pravio se glup i dobio sam novi u zamjenu...

 

Mozda i uspije :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2012 1:12 (lipaaa).
15 godina
offline
Sony ericsson xperia mini st15i

Jeli primjetna razlika između ekrana od mini-a sa bravia enginom i live with walkmana ekrana? Dali je bolje 3" LED Bravia Engine ekran ili obični 3.2"? Dvoumim se između ta dva mbitela mada mi je mini lijepši ali kopka me liveovih 3.2.

Only the brave
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2012 0:43 (RePlaY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony ericsson xperia mini st15i

Gdje si pratio upute za otkljucavanje bootloadera? ako nisi/niste znali na SE-ovom site ima postupak za unlock bootloadera legalnim putem (podrzava mini st15i.

 

http://unlockbootloader.sonyericsson.com/

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony ericsson xperia mini st15i

izmrđu 3" i 3,2" nije velika razlika u veličini,ja imam st15i,po meni je on bolji,ustvari zavisi za šta ti treba mob.otiđi u vip oni ti imaju oba uređaja izložena pa usporedi.

piranasb
13 godina
offline
Sony ericsson xperia mini st15i

Ponekad kad me netko zove nemogu se javiti jer slider uopće ne reagira. Ima ko sličan problem i kako ga riješiti??

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony ericsson xperia mini st15i
imao sam symbian, ios i sad android i na svima je slider za javiti se ponekad zastekao...

mozda imas previse aplikacija, previse pokrenutih aplikacija koje zderu ram?
Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony ericsson xperia mini st15i

Nisam primjetio taj problem, od prvog dana mi je mob na novijim verzijama..... jesi update-ao?

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony ericsson xperia mini st15i

Da, updateani je na zadnju verziju 0.62, samo čekam da majstori otkriju kako ga rootati na ovu verziju jer mi se sve moguće pali kaj ne trebam i da ih mogu obrisati. Dogodilo mi se to nekoliko puta i zbilja je iritantno. Došlo mi je da ga bacim u zid

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.3.2012 13:00 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony ericsson xperia mini st15i

Znači mobitel je odličan? Vidim da ga se hvali, a i meni se čini vrlo dobar, pa da li da ga kupim? Koliko su zapravo česti bugovi (titranje ekrana...)? Mislim ga uzeti u Tele 2 na bonove za 1 245 Kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony ericsson xperia mini st15i

Prije 2 dana sam uzeo navedeni mobitel i prezadovoljan sam!!! To titranje se javlja, ali nije sada nešto sa čim bih trebao razbijati glavu. Ali mobitel je zvijer!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony ericsson xperia mini st15i
kakva titranja?meni se to nikad ne dogada.
Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony ericsson xperia mini st15i
luka_cro kaže...
kakva titranja?meni se to nikad ne dogada.

Screen flickering....

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
13 godina
neaktivan
offline
Sony ericsson xperia mini st15i

"Screen flickering" ili titranje :), se kako sam vidio desava mobitelima koji imaju stariji update. 4.0.A.2.368 - sa ovim updejtom je pojedinima rjesen problem.

Postoji jos dve solucija kako da se ovo rjesi:

1.  MENU -> add -> widgets -> powercontrol  or on/off backlight - sa ovim widget-om mozete podjesavati svjetlinu, namejstite tako da bude na maximumu

2. Settings > Screen - i ovde treba ugasiti auto podesavanje svjetline

 

Naravno nema svako ovaj problem, ali za one koji imaju, nadam se da ce im ovo pomoci.

 

Bok

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony ericsson xperia mini st15i

Da li postoji neki način da se roota 4.0.2.A.0.62

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony ericsson xperia mini st15i
vrinho kaže...

Da li postoji neki način da se roota 4.0.2.A.0.62

Za sad jedino tako da flashaš .58 ili stariji, onda rutaš pa updateaš na .61 preko wifi-a

Only the brave
15 godina
offline
Re: Sony ericsson xperia mini st15i
SE_HELP kaže...
1.  MENU -> add -> widgets -> powercontrol  or on/off backlight - sa ovim widget-om mozete podjesavati svjetlinu, namejstite tako da bude na maximumu

2. Settings > Screen - i ovde treba ugasiti auto podesavanje svjetline

Koliko ja znam, to ne funkcionira.... ne mozes iskljuciti automatsko podesavanje svjetline zaslona, stavi ruku preko senzora i vidjet ces da se svjetlina zaslona mijenja.

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice