Učitavanje igrica

poruka: 23
|
čitano: 4.669
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Učitavanje igrica

Možda je malo glupo pitanje ali zamolio bi vas da mi ne zamjerite. Da li se igrice učitavaju ponovo kada se kupi novi smartphone? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.9.2023 17:50 (tekes1550).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Učitavanje igrica

Misliš li zapravo da li se prenose dostignuća i bodovi? 

 

e to je problem, generalno bi trebalo, ali ne radi (osim na iPhoneu), jer niti Google One, a kamoli obični Google backup ne povuće postavke i podatke aplikacija...

 

Ponekad dedicirani alati (Samsung SmartSwitch ili Xiaomi ShareMe) uspiju, ali nemoje se baš nadati...

 

Nekoć sam se zaje....ao s time, pa sam na rootanim mobovima imao Titanium Backup s kojiim sam komplet app i cache mogao prenijeti na novi mob...

Ju je je? Je ju je!
6 godina
offline
Re: Učitavanje igrica

Ma ne zanimaju me dostignuća i bodovi zanima me samo učitavanje. 

6 godina
offline
Re: Učitavanje igrica

Ne dostignuća i bodovi samo učitavanje kao učitavanje.

10 godina
offline
Učitavanje igrica

što tebi točno znači "učitavanje" ? jer mislim da se krivo izražavaš...

 

pretpostavljam da misliš da li ćeš na novom mobu imati sve kao na starom odmah - nećeš, bar ne isprva...

 

kad pokreneš novi mob, kreće postavljanje sustava gdje imaš opciju da ti prebaci backup sa google accounta (appovi, poruke, itd.), pod uvjetom da si na starom mobu imao upaljen google backup

 

uvijek možeš i manualno instalirati sve appove ponovo sa store-a, ako su neki bili kupljeni - imat ćeš ih opet (jer je jednom kupljen app zauvijek tvoj, bez obzira na mob, naravno pod uvjetom na na novom mobu koristiš isti google account - vrijedi i za onaj backup spomenut gore)

 

ili misliš na nešto potpuno drugo? (opiši)

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Učitavanje igrica

Da li se igrice učitavaju ispočetka kada ih instaliram? To mislim.

6 godina
offline
Re: Učitavanje igrica

Na novom smartphoneu

10 godina
offline
Re: Učitavanje igrica
tekes1550 kaže...

Na novom smartphoneu

 

i dalje nisi jasan...

što to znači "da li se učitavaju ispočetka?"

 

pa svaka aplikacija se učitava/loada/pokreće ponovo kad je upališ - osim ako nije u ram-u

 

daj neki konkretan primjer, fakat ne razumijem što te zanima

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.9.2023 18:06 (60nine).
6 godina
offline
Re: Učitavanje igrica

Kad pokrenem igricu da li se igrice učitavaju ispočetka?

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.9.2023 18:43 (tekes1550).
6 godina
offline
Re: Učitavanje igrica

Na novom smartphoneu

10 godina
offline
Re: Učitavanje igrica
tekes1550 kaže...

Kad pokrenem igricu da li se učitava ispočetka?

 

da, sve aplikacije ti se učitavaju ispočetka kad ih pokreneš ako nisu u radnoj memoriji (ram-u), pogotovo ako ih pokrećeš prvi puta...

vrijedi i za mobitele i za komp...

 

zašto ti je to toliko bitno?

 

btw što je učitavanje?

kad neku aplikaciju pokrećeš (bilo na kompu, bilo na mobitelu) - to se zove učitavanje ili loadanje (loading)

ukoliko je ta aplikacija već pokrenuta na računalu ili mobitelu, ona se uglavnom nalazi u radnoj memoriji (ram-u) ako iste ima dovoljno uz sve ostalo što je već otvoreno na uređaju

ako radne memorije nema dovoljno, sustav automatski miče iz memorije ono manje bitno pa se nekad neke aplikacije moraju nanovo pokrenuti...

 

uz napomenu - radna memorija nije isto što i memorija za pohranu, radne memorije u pravilu uvijek ima višestruko manje (tipa mobitel sa 4gb ram-a i 128gb memorije za pohranu)

 

ps: ovo sve nema veze je li mobitel star ili nov, vrijedi za sve uređaje...

 

no, ja i dalje mislim da ti misliš na nešto potpuno drugo, a ne znaš se pravilno izraziti

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.9.2023 18:35 (60nine).
6 godina
offline
Re: Učitavanje igrica

Da li je oduvijek bilo tako?

13 godina
offline
Učitavanje igrica

Opet nekakvo trolanje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Učitavanje igrica

Mislim otkad se proizvode mobiteli da li je bilo tako? I ne nije trolanje

6 godina
offline
Re: Učitavanje igrica

Pardon odgovorio si nisam pročitao do kraja

6 godina
offline
Učitavanje igrica

Ja se ispričavam još jednom ako sam nekoga uvrijedio

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Učitavanje igrica

Možda čovjek pita hoće li se aplikacije sa starog uređaja instalirati (učitati?) na novom uređaju... hoće ako uneseš svoj Google račun prilikom početnog postavljanja uređaja, to jest prvi put kad ga upališ pitat će te Google mail i lozinku i mobitel će automatski instalirati sve aplikacije koje imaš na starom mobitelu i te aplikacije će biti resetirane, dakle kao prvi put kad si ih instalirao. Nadam se da je to odgovor na tvoje konfuzno pitanje

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Učitavanje igrica

to mu je već bilo napisano

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Učitavanje igrica

Imam još jedno pitanje, koliko treba igrici da se ugasi u smislu da se ponovno mora učitavat kada se koristi druga aplikacija

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Učitavanje igrica

ovisi koliko dobar mob imaš (od njegovog ram-a do brzine interne memorije\pohrane i procesora)

 

stvari koje pitaš su vezane za sam hardware uglavnom, nazlikuju se od uređaja do uređaja i nisu nešto "fiksno" da ti netko moze reći točno (naravno, ovisi i o samoj "tezini\veličini" aplikacije)

 

i dalje ne razumijem zašto je to toliko bitno, ali ok...

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2023 0:56 (60nine).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Učitavanje igrica

Imam još jedno pitanje, da li moram instalirati Play Games da bi dobio postignuća?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Učitavanje igrica

Jel ti nas zajebaješ?

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Učitavanje igrica
Ma trola bogati
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice