Najbolja mreza?

poruka: 66
|
čitano: 47.445
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolja mreza?
x360gamer kaže...

da 2x ne editiram post.

Nisam iskreno jucer niti proucavao toliko taj bonbon. Sad sam jos jednom procitao komentare prkeo PCa, svida mi se jako sta nema uopce uspostave poziva.

TO do sada nisam jos procitao. To je jedan veliki +. A sto se tice ovih paketa u pola cijene...

Kako se to bira? 

Pretpostavljam da su pozivi / internet/ SMS svaki odvojeni i zasebno se racuna kao jedan paket?

Tj.  npr. : 200 min, 150 SMS i 800 mb = 70 kn ukupno dal na to ide 50% off pa ispada 35 kn, ili samo na prvu opciju (200 min=> 30kn-50%=15kn ?

 

50% off ti ide samo na prvu opciju, tak da prvu opciju koju aktiviras obavezno nek bude i ona "skuplja" da ti sreze tih 50% za 30 kn, a ne sa 10kn recimo.

 

I 50% off dobivas samo ako aktiviras s bonom od 80kn.

http://isvijet.com.hr
14 godina
offline
Re: Najbolja mreza?
x360gamer kaže...

da 2x ne editiram post.

Nisam iskreno jucer niti proucavao toliko taj bonbon. Sad sam jos jednom procitao komentare prkeo PCa, svida mi se jako sta nema uopce uspostave poziva.

TO do sada nisam jos procitao. To je jedan veliki +. A sto se tice ovih paketa u pola cijene...

Kako se to bira? 

Pretpostavljam da su pozivi / internet/ SMS svaki odvojeni i zasebno se racuna kao jedan paket?

Tj.  npr. : 200 min, 150 SMS i 800 mb = 70 kn ukupno dal na to ide 50% off pa ispada 35 kn, ili samo na prvu opciju (200 min=> 30kn-50%=15kn ?

Posebno preko smsa aktivraš paket interneta, poziva i smsa. Svaki posebno. Za bon od 80kn prvi paket koji aktiviraš je u pola cijene, za bon od 160 su prva dva.

 

Ovdje imaš cijene i sve malo detaljnije objašnjeno.

 

Primjer: Za bon od 80kn aktiviraš prvo paket interneta od 800MB za 15kn (inače 30) te 150 sms i 50min poziva za 20kn (oboje po 10). I to je sve skupa 35kn. Paketi ti traju mjesec dana, ili dok ne potrošiš tako da ako si u granicama paketa bon od 80kn ti može trajati 2 mjeseca.

Swedish latin super funk.
14 godina
offline
Re: Najbolja mreza?

Presao na Tele 2.

Nisam vezan nikakvim ugovorom, lako prijedem natrag gdi cu htjet.

Hvala svima na komenatrima:)

13 godina
offline
Re: Najbolja mreza?
x360gamer kaže...

Presao na Tele 2.

Nisam vezan nikakvim ugovorom, lako prijedem natrag gdi cu htjet.

Hvala svima na komenatrima:)

I jel ima signala? Koja je brzina interneta? {#}

14 godina
offline
Re: Najbolja mreza?

Neznam, prijenos broja traje 3 dana pa cu ti u petak tek znat rec , dok aktiviram SIM i Smart tarifu...{#}

15 godina
offline
Najbolja mreza?

Namjeravam sinu (14 g.) raskinuti ugovor na VIP-u (preskupo je [190 kn] za ono što se dobije, npr. samo 1 GB), pa tražim alternativu na drugim mrežama.

Prije par mjeseci sam mlađem sinu uzeo LG 4 II i VIP tarifu na bonove za 35 kn/mjesečno u kojem ima uključeno 2 GB.

Na žalost, te tarife više nemaju u VIP-u. {#}

 

Molim prijedloge bilo koje mreže [best buy] za pretplatu i/ili bonove za min. 2 GB (surfanje/Facebook/Youtube,...) uz malo telefonskih razgovora i SMS-ova.

Isplati li se upće ići više na pretplatu i biti 2 g. vezan za jednog operatera?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolja mreza?
Evo što sam ja napravio, znaci imo sam u vipu 180 kn pretplatu, raskinuo ugovor i presao na vip bonove, bon od 75 kn mi taman dosta jos i ostane, aktiviro zakon tarifu na bonove i udri, trenutno ne vidim bolje i povoljnije ponude.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
Re: Najbolja mreza?
Marko :D kaže...
x360gamer kaže...

Presao na Tele 2.

Nisam vezan nikakvim ugovorom, lako prijedem natrag gdi cu htjet.

Hvala svima na komenatrima:)

I jel ima signala? Koja je brzina interneta? {#}

Ukratko - u centru Zagreba i blizoj okolici prezadovoljan-3G pun, bilo gdje dalje - katastrofa!

po selima po kojima cesto putujem jedva lovi par crtica edge, nekad niti to pa ude u lokalni raoming (ako se to tako zove) - i koristi se signal od T-mobilea koliko sam skuzio - i bome je onda pun do kraja, al je problem sta na T-mobileovoj infrastruktrui nemogu koristiti uopce internet.. (roaming ukljucen u postavkama mobilnih podataka, valjda jednostavno nejde, samo pozivi/sms)

Inace, sve je kako su rekli i kako pise.. Evo vec tocno 7 dana koristim njihovu mrezu, interneta nemogu potrositi ni da hocu, pozivi vec natuko 150+minuta od 1000 koliko daje SMART tarifa. Steta sta se i tih 29 lipa placa uspostava poziva, al to sve se skida s Bonus racuna (50 kn bon gl. racun +50 kn na bonus racunu sljedecih 6 mj) pa nije neki bed... jos imam 37 kn sta bi trebalo biti za kojih 115 uspostava do 13.7.:)

Ukratko, signal ako ne poprave ili ne omoguce roaming lokalni ili nesto, mogo bi lagana i na Bonbon proc sljedeci mjesec:)

13 godina
offline
Re: Najbolja mreza?
x360gamer kaže...

Ukratko - u centru Zagreba i blizoj okolici prezadovoljan-3G pun, bilo gdje dalje - katastrofa!

po selima po kojima cesto putujem jedva lovi par crtica edge, nekad niti to pa ude u lokalni raoming (ako se to tako zove) - i koristi se signal od T-mobilea koliko sam skuzio - i bome je onda pun do kraja, al je problem sta na T-mobileovoj infrastruktrui nemogu koristiti uopce internet.. (roaming ukljucen u postavkama mobilnih podataka, valjda jednostavno nejde, samo pozivi/sms)

Inace, sve je kako su rekli i kako pise.. Evo vec tocno 7 dana koristim njihovu mrezu, interneta nemogu potrositi ni da hocu, pozivi vec natuko 150+minuta od 1000 koliko daje SMART tarifa. Steta sta se i tih 29 lipa placa uspostava poziva, al to sve se skida s Bonus racuna (50 kn bon gl. racun +50 kn na bonus racunu sljedecih 6 mj) pa nije neki bed... jos imam 37 kn sta bi trebalo biti za kojih 115 uspostava do 13.7.:)

Ukratko, signal ako ne poprave ili ne omoguce roaming lokalni ili nesto, mogo bi lagana i na Bonbon proc sljedeci mjesec:)

Ja na T-Mobile roamingu imam internet, nazovi službu za korisnike pa pitaj.

 

U jednom od svojih prijašnjih postova rekao da prije nego što uzmeš Tele2 provjeriš dostupnost signala. Ni jedna hrvatska mreža nema 100% pokrivenost.

 

http://www.tele2.hr/podrska-korisnicima/privatni-korisnici-pretplata/tehnicka-podrska/pokrivenost-i-brzine/ccs126/?typid=2

14 godina
offline
Re: Najbolja mreza?
Marko :D kaže...
x360gamer kaže...

Ukratko - u centru Zagreba i blizoj okolici prezadovoljan-3G pun, bilo gdje dalje - katastrofa!

po selima po kojima cesto putujem jedva lovi par crtica edge, nekad niti to pa ude u lokalni raoming (ako se to tako zove) - i koristi se signal od T-mobilea koliko sam skuzio - i bome je onda pun do kraja, al je problem sta na T-mobileovoj infrastruktrui nemogu koristiti uopce internet.. (roaming ukljucen u postavkama mobilnih podataka, valjda jednostavno nejde, samo pozivi/sms)

Inace, sve je kako su rekli i kako pise.. Evo vec tocno 7 dana koristim njihovu mrezu, interneta nemogu potrositi ni da hocu, pozivi vec natuko 150+minuta od 1000 koliko daje SMART tarifa. Steta sta se i tih 29 lipa placa uspostava poziva, al to sve se skida s Bonus racuna (50 kn bon gl. racun +50 kn na bonus racunu sljedecih 6 mj) pa nije neki bed... jos imam 37 kn sta bi trebalo biti za kojih 115 uspostava do 13.7.:)

Ukratko, signal ako ne poprave ili ne omoguce roaming lokalni ili nesto, mogo bi lagana i na Bonbon proc sljedeci mjesec:)

Ja na T-Mobile roamingu imam internet, nazovi službu za korisnike pa pitaj.

 

U jednom od svojih prijašnjih postova rekao da prije nego što uzmeš Tele2 provjeriš dostupnost signala. Ni jedna hrvatska mreža nema 100% pokrivenost.

 

http://www.tele2.hr/podrska-korisnicima/privatni-korisnici-pretplata/tehnicka-podrska/pokrivenost-i-brzine/ccs126/?typid=2

Mislio sma lokalni roaming ili kako se zove to vec - ugl. dok nema Tele2 signala uopce, koristi se od T-m.

15 godina
offline
Re: Najbolja mreza?
Matozan kaže...

Namjeravam sinu (14 g.) raskinuti ugovor na VIP-u (preskupo je [190 kn] za ono što se dobije, npr. samo 1 GB), pa tražim alternativu na drugim mrežama.

Prije par mjeseci sam mlađem sinu uzeo LG 4 II i VIP tarifu na bonove za 35 kn/mjesečno u kojem ima uključeno 2 GB.

Na žalost, te tarife više nemaju u VIP-u. {#}

 

Molim prijedloge bilo koje mreže [best buy] za pretplatu i/ili bonove za min. 2 GB (surfanje/Facebook/Youtube,...) uz malo telefonskih razgovora i SMS-ova.

Isplati li se upće ići više na pretplatu i biti 2 g. vezan za jednog operatera?

E sad je dilema, (VIP-ova Zakon! tarifa na bonove 1.500min/SMS [zajedno], 1,5 GB [+0,39kn/MB] - 50 kn ili (Tele2 Revolucija na pretplatu - 1.500min, 3GB - 100 kn prvih 12 mj., a onda 150 kn{#})?

Ili nešto drugo (Bonbon - 200 min,150 SMS, 2,5 GB [+0,88kn/1MB] - 100 kn), (Tomato Brutalna tarifa na bonove - 1.000 min, 1.000 SMS, 1,5 GB [+0,51kn/100kB {#}]- 49 kn).

 

Bitnija mi je količina GB u tarifi, naspram ponuđenih minuta razgovora!

Mrežna pokrivenost mi je bitna u Zagrebu, Krapini i Imotskom.

 

Off topic: Da li netko zna kako otključati Samsung S4 sa VIP-ove mreže?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolja mreza?
Matozan kaže...
Matozan kaže...

Namjeravam sinu (14 g.) raskinuti ugovor na VIP-u (preskupo je [190 kn] za ono što se dobije, npr. samo 1 GB), pa tražim alternativu na drugim mrežama.

Prije par mjeseci sam mlađem sinu uzeo LG 4 II i VIP tarifu na bonove za 35 kn/mjesečno u kojem ima uključeno 2 GB.

Na žalost, te tarife više nemaju u VIP-u. {#}

 

Molim prijedloge bilo koje mreže [best buy] za pretplatu i/ili bonove za min. 2 GB (surfanje/Facebook/Youtube,...) uz malo telefonskih razgovora i SMS-ova.

Isplati li se upće ići više na pretplatu i biti 2 g. vezan za jednog operatera?

E sad je dilema, (VIP-ova Zakon! tarifa na bonove 1.500min/SMS [zajedno], 1,5 GB [+0,39kn/MB] - 50 kn ili (Tele2 Revolucija na pretplatu - 1.500min, 3GB - 100 kn prvih 12 mj., a onda 150 kn{#})?

Ili nešto drugo (Bonbon - 200 min,150 SMS, 2,5 GB [+0,88kn/1MB] - 100 kn), (Tomato Brutalna tarifa na bonove - 1.000 min, 1.000 SMS, 1,5 GB [+0,51kn/100kB {#}]- 49 kn).

 

Bitnija mi je količina GB u tarifi, naspram ponuđenih minuta razgovora!

Mrežna pokrivenost mi je bitna u Zagrebu, Krapini i Imotskom.

 

Off topic: Da li netko zna kako otključati Samsung S4 sa VIP-ove mreže?

 

 

Imas i u Simpi Prejaku koja traje tjedan dana, za 15 kn dobis 1000 min, 1000 poruka i 1000 mb (nisam siguran).

 

BonBon nebi platio tolko kolko si napiso, ako nadoplatis s bonom od 80 kn onda dobivas 50% popusta na prvi paket koji aktiviras. Dakle prvo bi aktiviro 2.5 GB za 30 kn, onda razgovore za 30, i poruke za 10 kn, i sve bi te ispalo 70 kn. Imaj na umu da BonBon jedini od ovih navedenih nema uspostavu poziva, a obracunska jedinica je 1 sekunda!

http://isvijet.com.hr
15 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolja mreza?
Matozan kaže...

E sad je dilema, (VIP-ova Zakon! tarifa na bonove 1.500min/SMS [zajedno], 1,5 GB [+0,39kn/MB] - 50 kn ili (Tele2 Revolucija na pretplatu - 1.500min, 3GB - 100 kn prvih 12 mj., a onda 150 kn{#})?

Ili nešto drugo (Bonbon - 200 min,150 SMS, 2,5 GB [+0,88kn/1MB] - 100 kn), (Tomato Brutalna tarifa na bonove - 1.000 min, 1.000 SMS, 1,5 GB [+0,51kn/100kB {#}]- 49 kn).

 

Bitnija mi je količina GB u tarifi, naspram ponuđenih minuta razgovora!

Mrežna pokrivenost mi je bitna u Zagrebu, Krapini i Imotskom.

 

Off topic: Da li netko zna kako otključati Samsung S4 sa VIP-ove mreže?

Na Simpi imaš za 50kn mjesečno 1000 min prema svima, flat poruke i 1GB neta. Sad je akcija da za tipa 50kn bon dobiješ 500MB bonusa. Ja imam tu tarifu, svaka 3 mjeseca kupim bon od 100 (radi uspostava) i ispadne me 75kn mjesečno.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
9 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolja mreza?
Matozan kaže...

Namjeravam sinu (14 g.) raskinuti ugovor na VIP-u (preskupo je [190 kn] za ono što se dobije, npr. samo 1 GB),

 

Veseli me da ljudi polako progledavaju. 190 kuna mjesečno za nešto što se inače dobije za 35-50 kuna je zbilja previše.

 

Marko :D kaže...

 

U jednom od svojih prijašnjih postova rekao da prije nego što uzmeš Tele2 provjeriš dostupnost signala. Ni jedna hrvatska mreža nema 100% pokrivenost.

 

Niti jedna mreža nema 100% pokrivenosti ali HT i VIP imaju sjajne mreže gdje god sam ja putovao po Hrvatskoj. Ima i rupa u kojima jedva da možeš razgovarati, pa sam i to iskusio, ali generalno gledajući, obje mreže imaju izvrsnu pokrivenost.

 

Edge kaže...

Imas i u Simpi Prejaku koja traje tjedan dana, za 15 kn dobis 1000 min, 1000 poruka i 1000 mb (nisam siguran).

 

BonBon nebi platio tolko kolko si napiso, ako nadoplatis s bonom od 80 kn onda dobivas 50% popusta na prvi paket koji aktiviras. Dakle prvo bi aktiviro 2.5 GB za 30 kn, onda razgovore za 30, i poruke za 10 kn, i sve bi te ispalo 70 kn. Imaj na umu da BonBon jedini od ovih navedenih nema uspostavu poziva, a obracunska jedinica je 1 sekunda!

 

Ta nova opcija u tarifi Simpa ima naziv Prejaka mala. Tjedno plaćaš 15 kuna za ovo što si napisao. I dalje postoji Prejaka "velika" za 50 kuna mjesečno s istom količinom poziva, poruka i podatkovnog prometa, ali na mjesečnoj razini.

 

Bonbon: to što bonbon deklarativno nema uspostavu poziva, ne znači da je jeftiniji za sve korisnike u svim kombinacijama svojih paketa od drugih mreža. Bonbon je dobar za one koji su istoj mreži i koji neprestano (ali baš neprestano) nazivaju, pa im je uspostava poziva teret. Zahvaljujuči popustima i akcijama, ja na Simpi već 8 mjeseci uspostavu poziva crpim s bonus računa, pa mjesečno plaćam 50 kuna i to samo za reaktiviranje Prejake opcije i nemam drugih troškova. Tu je još akcija s dodatnim megabajtima do 30.9. za postojeće korisnike Simpe (za nove traje nešto duže), pa mjesečno na raspolaganju imam 1,5GB prometa. 

 

Da Tele2 ima manje problema sa signalom i iole kvalitetnu službu za korisnike, koristio bih tarifu Smart na bonove, tim više jer se sada u promociji s INA-om može opet dobiti ta tarifa s 3GB prometa mjesečno (detalji pišu na tele2.hr pod promocijama).

 

 

12 godina
offline
Najbolja mreza?
Dajte mi preporucite neku mrezu. Znaci cura i ja, do sada sam bio na vipu, gdje sam imao neogranicene razgovore bez naplate poziva i neogranicen internet (tj 1gb pa onda surfanje kao u kamenom dobu). Sve me to kostalo 170-200kn mjesecno. Sad gledam, uzeo bi nesta sa sto je moguce vise neta i da imam besplatne minute + besplatna uspostava poziva. Kolko sam vidio jedino bon bon daje bez uspostave poziva? Kako je sa kvalitetom mreze? Znam da koriste tmobile infrastrukturu ali mi je netko rekao da vecinom bon bon korisnici imaju losiju kvalitetu od tmobile korisnika (kao zbog prezagusenosti mreze).
Ako sam ti pomogao opali TD!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najbolja mreza?
FuzzyBrain kaže...
 Kolko sam vidio jedino bon bon daje bez uspostave poziva? Kako je sa kvalitetom mreze? Znam da koriste tmobile infrastrukturu ali mi je netko rekao da vecinom bon bon korisnici imaju losiju kvalitetu od tmobile korisnika (kao zbog prezagusenosti mreze).

Da, i ja sam si fino izračunao i najisplativiji mi ispadne BonBon. U današnje vrijeme nisam mislio da treba razmišljati o tome da li je mreža problematična zbog nekog razloga, ali čini se da nije tako. Surfao sam po internetu i pronašao na dva mjesta (njihov forum i još na nekom) gdje korisnici BonBona izražavaju nezadovoljstvo kvalitetom mreže. Istina, to su postovi iz 2012. i 2013. pa ne znam da li se što promijenilo. Navodno internet sporo radi, pozivi se prekidaju ili su isprekidani, loš signal, pozivatelj vas ne može dobiti a vama mob ne zvoni i sl. Uglavnom, zbog toga sam sada postao skeptičan prema BonBonu.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolja mreza?
bobyg kaže...

Navodno internet sporo radi, pozivi se prekidaju ili su isprekidani, loš signal, pozivatelj vas ne može dobiti a vama mob ne zvoni i sl. Uglavnom, zbog toga sam sada postao skeptičan prema BonBonu.

 

Teško. Na HT-ovoj mreži su mnogi: T-Mobile pretplatnici, T-Mobile korisnici bonova, Simpa. Bonbon, Multiplus, mreža novina 24sata (nemam pojma kako se zove), Tele2 u nacionalnom roamingu... Po kojem kriteriju bi netko od nabrojanih imao bolje uvjete korištenja mreže od ostalih?

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolja mreza?
Te musice s mrezom se desavaju i na samom T-mobile, sluzbeni mobitel mi je kod nji, dnevno radim preko 30 poziva, i zna bit da ima signala a nezeli ni krenit zvat, pa onda neke anomalije pisti itd. Pa nezeli zvat 0800 brojeve itd itd.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
offline
Re: Najbolja mreza?
PC - stručnjak kaže...
Te musice s mrezom se desavaju i na samom T-mobile, sluzbeni mobitel mi je kod nji, dnevno radim preko 30 poziva, i zna bit da ima signala a nezeli ni krenit zvat, pa onda neke anomalije pisti itd. Pa nezeli zvat 0800 brojeve itd itd.

Potvrđujem! Mene frend zvao sa mobitela (T-Mobile signal pun) na fiksni ja se javim, čule su se smetnje i onda nakon valjda 5 sekundi počelo pištanje.

13 godina
online
Najbolja mreza?
Možda su vas prisluškivali, zna se i njima odmaknuti zbog XYZ razloga!!
ATJ Lučko
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolja mreza?
Ma to se desava na svim HT mobilnim brojevima, jer nevalja neki vrag u kodiranju zvuka, nekad radi kako treba nekad ne, danas npr. Zoves i necuje se onaj zvuk zvanja nego se samo osoba javi, pa opet taj isti broj pa se cuje. Itd. Nije bas kod njih sve dobro.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
neaktivan
offline
Najbolja mreza?

Ja sam si ustanovio Revoluciju na bonove kao praktički idealnu tarifu za mene i moje telefonske navike. Nema varanja i pljačkanja kod tarife: mjesečne naknade - nema, uspostave poziva - nema, tarifiranje razgovora jednostavno, 1 lipa/s za sve mreže, sića interneta koja mi realno treba može se jednostavno i jeftino uključiti (100 MB za 10 kn - i ne obnavlja se automatski), taman za Skype razgovore, WhatsApp i Viber. U kafiću kad surfam obično pitam za WiFi, imam već zbirku.

 

Za lagano krckanje tu su bonus kune, kako za razgovore, tako i za net kad potrošim paket. What's not 2 like? Što se tiče mrežne pokrivenosti, tu ''na mom selu'' ima njihov vlastiti EDGE, sasvim uredno obavljam razgovore na Skypeu, u Zagrebu na H+/3G kod Arene u zp 5MP fotka na WhatsAppu ošla vrlo brzo na put. Nitko sretniji od mene sad kad sam oslobodio smartphone robovanja Vipovoj mreži i pretplati.

 

Inače, i counter podataka na mobu se poklapa s counterom na MojTele2 1/1. A za učlanjenje u Klub Novčić nadarili me sa 100 besplatnih SMSova. Što se mene tiče, Gregor je faca.

Early adopter
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Najbolja mreza?
ATJLučko kaže...
Možda su vas prisluškivali, zna se i njima odmaknuti zbog XYZ razloga!!

Prisluškivanje ne možeš primijetiti. {#}

16 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolja mreza?
Teerex kaže...

Ja sam si ustanovio Revoluciju na bonove kao praktički idealnu tarifu za mene i moje telefonske navike. Nema varanja i pljačkanja kod tarife: mjesečne naknade - nema, uspostave poziva - nema, tarifiranje razgovora jednostavno, 1 lipa/s za sve mreže, sića interneta koja mi realno treba može se jednostavno i jeftino uključiti (100 MB za 10 kn - i ne obnavlja se automatski), taman za Skype razgovore, WhatsApp i Viber. U kafiću kad surfam obično pitam za WiFi, imam već zbirku.

 

Za lagano krckanje tu su bonus kune, kako za razgovore, tako i za net kad potrošim paket. What's not 2 like? Što se tiče mrežne pokrivenosti, tu ''na mom selu'' ima njihov vlastiti EDGE, sasvim uredno obavljam razgovore na Skypeu, u Zagrebu na H+/3G kod Arene u zp 5MP fotka na WhatsAppu ošla vrlo brzo na put. Nitko sretniji od mene sad kad sam oslobodio smartphone robovanja Vipovoj mreži i pretplati.

 

Inače, i counter podataka na mobu se poklapa s counterom na MojTele2 1/1. A za učlanjenje u Klub Novčić nadarili me sa 100 besplatnih SMSova. Što se mene tiče, Gregor je faca.

 

60 lipa po min je vrlo skupi poziv za danasnje vrijeme. Kod BonBon-a u najjeftnijoj tarifi (10 kn, 50 min) minuta je 20 lipa, nema uspostave poziva i obracunska jedinica je 1 sekundu.

http://isvijet.com.hr
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolja mreza?
Edge kaže...
Teerex kaže...

Ja sam si ustanovio Revoluciju na bonove kao praktički idealnu tarifu za mene i moje telefonske navike. Nema varanja i pljačkanja kod tarife: mjesečne naknade - nema, uspostave poziva - nema, tarifiranje razgovora jednostavno, 1 lipa/s za sve mreže, sića interneta koja mi realno treba može se jednostavno i jeftino uključiti (100 MB za 10 kn - i ne obnavlja se automatski), taman za Skype razgovore, WhatsApp i Viber. U kafiću kad surfam obično pitam za WiFi, imam već zbirku.

 

Za lagano krckanje tu su bonus kune, kako za razgovore, tako i za net kad potrošim paket. What's not 2 like? Što se tiče mrežne pokrivenosti, tu ''na mom selu'' ima njihov vlastiti EDGE, sasvim uredno obavljam razgovore na Skypeu, u Zagrebu na H+/3G kod Arene u zp 5MP fotka na WhatsAppu ošla vrlo brzo na put. Nitko sretniji od mene sad kad sam oslobodio smartphone robovanja Vipovoj mreži i pretplati.

 

Inače, i counter podataka na mobu se poklapa s counterom na MojTele2 1/1. A za učlanjenje u Klub Novčić nadarili me sa 100 besplatnih SMSova. Što se mene tiče, Gregor je faca.

 

60 lipa po min je vrlo skupi poziv za danasnje vrijeme. Kod BonBon-a u najjeftnijoj tarifi (10 kn, 50 min) minuta je 20 lipa, nema uspostave poziva i obracunska jedinica je 1 sekundu.

10 kn mjesečno, bez obzira na potrošnju?

Early adopter
16 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolja mreza?
Teerex kaže...
Edge kaže...
Teerex kaže...

Ja sam si ustanovio Revoluciju na bonove kao praktički idealnu tarifu za mene i moje telefonske navike. Nema varanja i pljačkanja kod tarife: mjesečne naknade - nema, uspostave poziva - nema, tarifiranje razgovora jednostavno, 1 lipa/s za sve mreže, sića interneta koja mi realno treba može se jednostavno i jeftino uključiti (100 MB za 10 kn - i ne obnavlja se automatski), taman za Skype razgovore, WhatsApp i Viber. U kafiću kad surfam obično pitam za WiFi, imam već zbirku.

 

Za lagano krckanje tu su bonus kune, kako za razgovore, tako i za net kad potrošim paket. What's not 2 like? Što se tiče mrežne pokrivenosti, tu ''na mom selu'' ima njihov vlastiti EDGE, sasvim uredno obavljam razgovore na Skypeu, u Zagrebu na H+/3G kod Arene u zp 5MP fotka na WhatsAppu ošla vrlo brzo na put. Nitko sretniji od mene sad kad sam oslobodio smartphone robovanja Vipovoj mreži i pretplati.

 

Inače, i counter podataka na mobu se poklapa s counterom na MojTele2 1/1. A za učlanjenje u Klub Novčić nadarili me sa 100 besplatnih SMSova. Što se mene tiče, Gregor je faca.

 

60 lipa po min je vrlo skupi poziv za danasnje vrijeme. Kod BonBon-a u najjeftnijoj tarifi (10 kn, 50 min) minuta je 20 lipa, nema uspostave poziva i obracunska jedinica je 1 sekundu.

10 kn mjesečno, bez obzira na potrošnju?

 

Da, 10 kn mjesecno, paket traje mjesec dana (30 dana od aktivacije) ili dok ga ne potrosis.

http://isvijet.com.hr
14 godina
offline
Re: Najbolja mreza?
Ovako, godinama sam koristio t-mobile na pretplatu (kao i jako davno na bonove), nakon toga sam oko godinu dana bio na VIP-u i sada sam na Tele2 (definitivno samo privremeno tj. cim uleti neka ok ponuda idem opet na t-mobile).

Evo i obrazlozenje "sta i kako".

S t-mobile sam bio najzadovoljniji, jedini minus je pokrivenost u nekim manjim mjestima gdje jednostavno ne radi (ili moras "hvatati signal"), ali kako ne boravim u tim mjestima onda mi to nije vazno (boljoj polovici je to vazno posto tamo radi kao uciteljica i radi joj na tim lokacijama samo VIP....ne savrseno, ali radi i net i pozivi).
Zvuk na t-mobile mi je odlican te internet imho radi daleko najbolje.....stabilno, brzo i bez greske.
Koliko god neki pljuvali SZK, tu su isto ok te su mi uvijek izasli u susret.

Ovih cca godinu dana koliko sam imao VIP, skrenio sam radi loseg interneta.
Cesta pucanja neta su normalna stvar (stanujem u gradu gdje bi pokrivenost morala biti odlicna).
Dalje, kako sam otisao iz VIP-a, za oba uredaja koja sam kupio kod njih po zakonu moraju dati SIM unlock code NO oni traze da im uredaje vozim u samo neka njihova prodajna mjesta te se to zna oduziti i na vise od dva tjedna.
Znaci, za upisati broj od deset znamenki ja bi njima trebao ostaviti dva uredaja puna podataka, biti bez njih bar dva tjedna i jos za to preci cca 250 km!?
Znaci u svakom njihovom "centru" mogu potpisati bilo kakav ugovor, ali za npr. unlock moram ici u samo odredene centre. Nema smisla.
Inace, cak i kod drugih domacih operatera kao i po cijelome svijetu svijetu SIM unlock funkcionira na nacin da operateru posaljete IMEI te vam oni posalji najobicniji kod koji se upise kod ubacivanja kartice od novoga operatera...nije bas neka filozofija, pogotovo ne da bi drzali uredaje kod njih dva tjedna.
Naravno da sam jednostavno platio SIM unlock za oba uredaja imte sam "posao" od dva tjedna obavio u par sekundi (onoliko koliko treba da se upise broj od deset znamenki).
Minus je i ona nova debilna reklama koja promice totalno krive vrijednosti, ali to nije tema.
Kako god, ako vam treba dobra pokrivenost i koristite mob vecinom za razgovore, VIP je ok opcija.
Ako vam je vazan dobar net, VIP i nije neka opcija.

Sada dolazim do Tele2 koji sada koristim.
Signal je blago receno koma, zvuk je los, a signal na oba uredaja izgubim cim sidem u podzemnu garazu te mreze doslovno nema.
Kada je signal dostupan, net radi ok kao i pozivi.
Mreza na oba uredaja doslovno ludi i sada u centru grada imam jednu-dvije crtice na oba uredaja te malo imam 3G malo ne.
Unatoc i toj jednoj crtici signala, net radi ok.
Osobno mi je Tele2 najlosiji i bjezim od njih cim uleti neka ok ponuda.
S ovom "Revolucijom" su napravili dobar potez, ali nece zadrzati ljude koji uredaje koriste za net te za one koji zele kvalitetan zvuk, stabilan signal i da ne ostaju bez mreze cim se udalje malo van grada (ovaj slucaj s podzemnom garazom je smijesan, ali mi je vazno da i tamo imam bar neki signal...ako hocu nazvati iz auta kada sam u garazi, na to mogu zaboraviti).

Sve u svemu, najzadovoljniji sam bio s t-mobile....dobar signal, kvalitetan zvuk, stabilan i brz net, dobre ponude tarifa.

Inace sada koristim LG G2 te Sony Xperiu Z pa mane nisu do mojih uredaja.
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
9 godina
neaktivan
offline
Najbolja mreza?

Prošao sam sve mreže i najduže sam na T-Mobileu iz sličnih razloga koje si i ti napisao. Što god sam kod njih koristio (pretplatu, bonove, Simpu, Bonbon koji je firma kćer HT-a), sve je radilo jako dobro.

 

Činjenica je da u nekim manjim mjestima T-Mobile nema sjajan signal i da nisu uvijek brzi u popravljanju takve situacije, no, sve u svemu, meni su najbolji. Sa službom za korisnike treba imati strpljenja, pa i nazvati nekoliko puta dok se ne javi osoba koja razumije problem.

 

VIP mi nije zanimjiv jer uglavnom nema dobre ponude, osim rijetko, a i jako su šparni što se tiče promocija u odnosu na T-Mobile. Sad su iskopirali kampanju T-Mobilea za dodatne megabajte i gigabajte uz doplatu bonom.

 

Ne znam kakva je budućnost Tele2, ali njih biram zadnje i ako baš moram. Problemi sa signalom u užem i širem centru Zagreba, poluskrivene opcije i cijene za koje čovjek sazna prekasno. Mada, ima mjesta u Hrvatskoj u kojima Tele2 ima najbolji signal i net koji ide solidnom brzinom.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolja mreza?
Ja opet imam obrnuta iskustva od vas, na t-mobile 6 godina, zadnje 2 na vipu, szo se zice mog moba i tmobile na sluzbenom od firme. Vip uvjerljivo bolji, veca pokrivenost 3G signalom i to brzinom od 21 Mbit, dok na istom mjestu tmobile jedva 12 ostvari.
S tim da je nasa firm odkazala HT dsl i presla na VIP office box, gdje brzina nikako ne pada ispod 20 Mbita u downloadu i 3.5 Mbita u uploadu, sto je drasticno spram toga da nam po dsl a i preko svog 3G ht nije mogao ispprucit tu brzinu, preko dsl je bilo jos gore u vecini slucajeva 2 Mbita jer je petlja pre duga l, a na centralu koja je blize nisu htjeli nas spojit.
Tolko o HT, a u zadnje vrijeme nekoga dobit u SZK je isto ko i dobitak na lotu.
Tele 2 nisam, a nit zelim isprobat.
HT i VIP za mene, iako blagu prednost VIP-u.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
offline
Najbolja mreza?

Meni su sve tri mreže ok.

 

T-Mobile: Sve super ali svi frendovi iz razreda se žale da internet nekada ne radi, uopće se ne može učitati ni jedna stranica.

VIPnet: Zakon, sve super ali su preskupi, s njima nikada nisam imao problema.

Tele2: Iako je najlošiji po signalu, ako ste u nekom velikom gradu sve ok, a ako odete u neko malo mjesto signala nema pa se spaja na T-Mobile signal ali opet su iste cijene. S njima isto nisam imao nikakvih problema.

 

BTW jedan plus od Tele2 je taj što i dok nema ni jedne crtice 3G signala, internet i SMS-ovi radi brzo i bez ikakvih problema dok se kod poziva čuje nekakav šum koji ubrzo nestane jer se mobitel automatski prebaci na 2G signal. To je moje iskustvo.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice