Današnjica sa Applom

poruka: 14
|
čitano: 5.616
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Današnjica sa Applom

Kao što svi dobro vidimo Apple ja zaokupirao internet prostor sa svojim gadgetima. Svako ima svoje mišljenje o njima pa otvram ovu temu kako bi ljudi koji su spremni bez prepucavanja i sa uljudnim razgovorom mogli raspravi o tom fenomenu Stevena Jobsa. Mislim da bi trebali nać nekakvu sredinu između Apple fanboysa i Apple hatersa, jer kako osoba može voljeti/mrziti pokvarkjivi komad hladne plastike. Voilo bih da ljudi sa raznim sugestijama pristupe ovoj temi,jer ja poštujem Steve kao osobu, ali mislim da prodaje mačka u vreći. Još jedna stvar volio bi da se posvetimo Applovom zapostavljanju Mac-a

I'm soo SERIAL
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Današnjica sa Applom

Ja ne volim Apple zbog određenih razloga, ali isto tako cijenim njihove određene proizvode. Prepucavanje onih koji vole Apple i onih koji ga ne vole je besmisleno, ali isto tako i neizbježno. Netko nešto voli, nekom se nešto sviđa. Nema svatko isti ukus. Prema tome svi nastoje pokazati svoja mišljenja, ali ne poštuju mišljenje druge osobe pa nastane prepucavanje. No nebitno, što je-tu je. Što se tiče njihovih proizvoda, moram im priznati da im je iPod izvrstan uređaj, a MAC-ovi također kao i prijenosnici. Ipak, ne volim iPhone i iPad jer smatram da su prilično ograničeni proizvodi i da tim proizvodima nastoje izvući što više novca, a nedostatke popravljaju iz verzije u verziju.

Ja nemam potpis!?
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.6.2010 22:35 (kingmedo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Današnjica sa Applom

Slažem se sa tobom oko većine, pošto sam i sam razmišljao o nabavci Mac-a ( Mac Book Pro) jer sam ga isprobo i uvidio kolko jednostavan ali i učinkovit software može bit, a činjenica da u tako dobroj napravljenoj mašini bez problema mogu pokrenut Windowse ili linux me oduševila.Taj dio Appla volim. Ali iUređaji me već idu na k**** jer dobivaju previše marketinške pažnje. Mislim gledam MTV i neki spot iskoči i vidiš igraju se na iPad-u cure i onak gledaju kao da su vidjeli prije navedeni muški spolni oran od 30 cm. Ali bojim se da i Mac nikada neću moći priuštiti.

Još jedna stvar mrzim ljude koji me uvjeravaju da je nešto najbolje na svijetu i da mu ništa nemože konkurirati, spesifično mrzim na FAnBoye koji vide Applov znak na poleđini svog mobitela kao vjerski simbol.

I'm soo SERIAL
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Današnjica sa Applom

ja samo cijenim stevea koji je marketinški genije i vrhunski menađer prije par godina su bili pred bankrotom a sad su na vrhu,jednostavno tip zna uvjeriti raju da kupuju njegove proizvode ,uvjeren sam da steve predstavi iciglu da bi svi to masovno kupovali eto toliko je dobar

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
14 godina
protjeran
offline
Današnjica sa Applom

Ne cijenim politiku tvrtke koja se temelji na konzumerizmu najgore vrste. Jer kupac praktički postaje rob aplikacijama odnosno kupovanju istih. Uz to ne volim njihov marketing koji predstavlja njihove uređaje kao da ih je sam Bog napravio, a kad smo kod toga najmanje od svega toga mi se sviđa Steve Jobs koji se ponaša kao da bi na svijetu trebao postojati samo Apple, dok je sve ostalo smeće - uključujući i ljude u konkurenciji. Pomalo je razumljivo Steve-ovo ponašanje (ali ne i opravdano) nakon što je apple skoro nestao s lica elektroničkog svijeta u prošlom desetljeću, te nakon raka koji je preboli.

 

Apple mania će možda još jedno kratko vrijeme trajati, nakon toga, kad se tržište zasiti sličnim uređajim, će prestati. Nadamo se. Jer ovo je previše.

 

 

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Današnjica sa Applom
Buffer Overflow kaže...

Apple mania će možda još jedno kratko vrijeme trajati, nakon toga, kad se tržište zasiti sličnim uređajim, će prestati. Nadamo se. Jer ovo je previše.

 

 

Ja se isto nadam tomu jer da jedan kompanija zauzme sav položaj i sve konzumere na trištu bi nastala monotonija i stalno bi dobivali istu stvar

I'm soo SERIAL
15 godina
offline
RE: Današnjica sa Applom
ManBearPig kaže...

Ja se isto nadam tomu jer da jedan kompanija zauzme sav položaj i sve konzumere na trištu bi nastala monotonija i stalno bi dobivali istu stvar

A ne, to se neće dogoditi barem ne ovakvim tempom kada svake godine dodaju par dodataka svom uređaju. Evo vrlo sam uvjeren da će dogodine novi ipad imati webkameru i opet će govoriti kako je nevjerojatno koristiti facetime na još većem ekranu. A godinu kasnije će opet nešto što onda bude aktualno ugraditi i tako u krug...

Stoja
15 godina
offline
RE: Današnjica sa Applom
Stoja kaže...

A ne, to se neće dogoditi barem ne ovakvim tempom kada svake godine dodaju par dodataka svom uređaju. Evo vrlo sam uvjeren da će dogodine novi ipad imati webkameru i opet će govoriti kako je nevjerojatno koristiti facetime na još većem ekranu. A godinu kasnije će opet nešto što onda bude aktualno ugraditi i tako u krug...

Uređaj je toliko dobar da se proda u rekordnom broju, a ima taman toliko nedostataka za barem 4 revizije.

Eto iPhone je tek sada došao u neki ozbiljniji segment smartphone-a, a 5-ica se već smišlja.

If i had a dollar for every brain you don't have, I'd have one dollar! Squidward Tentacles
14 godina
offline
RE: Današnjica sa Applom

nisam rekao da ga cijenim kao čovjeka ,u potpunosti se slažem s buferom ,ali jedno je istina tip zna dobro prodati i to mu se mora priznati,kad bi mi u našim firmama imali takve ljude gdje bi nama bio kraj,nikad ne bih kupio ni jedan njihov proizvod jer za sve što proizvode ima puno kvalitetnija,bolja i jeftinija alternativa

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
15 godina
neaktivan
offline
RE: Današnjica sa Applom
@Blackalbum
U Hrvatskoj se ljudi kao Steve zovu političari


Kod Applea mrzim način na koji Stevo izlaže te iShitove.
On kaže: MMS na iPhonu! Kamera od 5 MP!
Fanboyi: /trans
(_.:BRUNO:._) //// Ako ne gori zeleno, ne znači da nisam tu...
14 godina
protjeran
offline
RE: Današnjica sa Applom
@sef
Pa kako mozes hrvatske politicare usporedit sa steveom?? Van svake logike..
15 godina
neaktivan
offline
RE: Današnjica sa Applom
@ansha,
pa neznam, prodaju maglu... Skoro kao Steve (on prodaje muda pod bubrege)... :)
(_.:BRUNO:._) //// Ako ne gori zeleno, ne znači da nisam tu...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Današnjica sa Applom
Šef kaže...
Kod Applea mrzim način na koji Stevo izlaže te iShitove.
On kaže: MMS na iPhonu! Kamera od 5 MP!
Fanboyi: /trans

Ni meni ovo nikada neće biti jasno. A šta ćeš. Neki ljudi su takvi.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
15 godina
offline
Današnjica sa Applom

Konzumerizam, tržište, merketing.. Steve samo (pametno) koristi svoje karte.

Dali mi se on sviđa, dali mu vjerujem itd. -ukratko nisam iOvca, ali u usporedbi s političarima bi se složio, nazvat ću se iGrađanom.

 

Unutar ITa, Steve je The-Faca, koji zna prodati iNešto.

- Koja razlika je (za žene) npr. Gucci ili D&G.. isto tako, samo obična roba, ali žene puste vlagu na određenim dijelovima kad ih vide. Koja je razlika trokraka zvijezda na haubi ili nagrižena jabuka. Svi smo u tome pomalo (ili više) licemjerni.

 

Ukratko, svaka firma (i država) bi trebala imati svoga Stevea. Kao što svaki nogometaš želi zabiti gol, što protivniku naravno nije u interesu. Sve to nam nedaje nikakav kredibilitet kod kritiziranja takvih ljudi, čast iznimkama kao g.Franković, ostali smo sitne girice, bez 'prava' na kritiziranje 'velikih vođa'. Jedino netrebamo nasjedati marketingu. Ali zašto onda gledamo nogomet? Pri tome navijamo, za sasvim beskorisnu stvar, isključivo kao zabavu. Dok npr. Mirko Filipović razbije nečiji nos, mi plješćemo... i prigovaramo Steveu na njegovom POSLU.

 

Ljudi su neobični, sami postave kriterije/pravila/norme, kojih se onda ne pridržavaju.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice