Koja je kvaka sa 24 mjesečnim ugovorima?

poruka: 30
|
čitano: 20.217
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Koja je kvaka sa 24 mjesečnim ugovorima?

Radi se o onim mobitelima za koje plaćaš ''0 kuna'', zanima me koja je kvaka u vezi toga. Znam da to rade da privuku mušteriju, ali bez obzira koliko im to prometa daje sumnjam da bi davali mobitele praktični besplatno.
Kužim da se to vjerovatno mjesečno plaća ili nešto tako, što opet svodi na istu svotu novca, ako ne i veću, koju bi platili za isti mobitel.
Dali se to isplati?  

Prilično kul lik.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koja je kvaka sa 24 mjesečnim ugovorima?
DreadlockBro kaže...

Radi se o onim mobitelima za koje plaćaš ''0 kuna'', zanima me koja je kvaka u vezi toga. Znam da to rade da privuku mušteriju, ali bez obzira koliko im to prometa daje sumnjam da bi davali mobitele praktični besplatno.
Kužim da se to vjerovatno mjesečno plaća ili nešto tako, što opet svodi na istu svotu novca, ako ne i veću, koju bi platili za isti mobitel.
Dali se to isplati?  

Naravno da se ne isplati. Budes im rob 24 mjeseca + mobitel kroz pretplatu otplatis duplo vise nego sto vrijedi.

16 godina
offline
Re: Koja je kvaka sa 24 mjesečnim ugovorima?
scenesports kaže...

Naravno da se ne isplati. Budes im rob 24 mjeseca + mobitel kroz pretplatu otplatis duplo vise nego sto vrijedi.

u tvom mozgu puno stvari nestima ako tako mislis.

 

uzmimo ovako za primjer. ja mjesecno trosim 100kn.

 

uzmem od operateta mobitel za 1000kn koji vrijedi bar 50% vise uz pretplatu od 100kn mjesecno na 24 mjeseca.

 

ako uzmes u obzir da ja SVAKAKO trosim 100kn mjesecno, ja sam tu ustedio jer sam mobitel platio manje nego sto on vrijedi. kuzis??

 

 

pretplata je super stvar, ali neko ko ju nikad nije imao pljuje po njoj a nema uopce pojma.

16 godina
offline
Koja je kvaka sa 24 mjesečnim ugovorima?

002 je objasnio. Naravno da se ne isplati polakomiti se na jeftin telefon pa uzeti pretplatu koja je mnogo veća od nečijih potreba, ali uz paket koji ti odgovara, ti si dobio jeftin telefon, a oni su obezbedili pretplatnika za naredne dve godine (a telefone koje daju nabavljaju znatno ispod malopreodajne cene).

 

I, naravno, pažljivo biraj telefon, treba da ga koristiš malo duže da bi ti se cela stvar isplatila, a ne k'o jedna moja prijateljica koja je 6 meseci nakon što je uzela neki mali dumbphone i potpisala ugovor zaključila da zapravo želi neki od ovih novih Galaxyja pa sad ne zna šta da radi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2011 17:53 (Ivan(4)).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koja je kvaka sa 24 mjesečnim ugovorima?
Hacker002 kaže...
scenesports kaže...

Naravno da se ne isplati. Budes im rob 24 mjeseca + mobitel kroz pretplatu otplatis duplo vise nego sto vrijedi.

u tvom mozgu puno stvari nestima ako tako mislis.

 

uzmimo ovako za primjer. ja mjesecno trosim 100kn.

 

uzmem od operateta mobitel za 1000kn koji vrijedi bar 50% vise uz pretplatu od 100kn mjesecno na 24 mjeseca.

 

ako uzmes u obzir da ja SVAKAKO trosim 100kn mjesecno, ja sam tu ustedio jer sam mobitel platio manje nego sto on vrijedi. kuzis??

 

 

pretplata je super stvar, ali neko ko ju nikad nije imao pljuje po njoj a nema uopce pojma.

Njemu treba mobitel od 0 kuna, a ne od 1000...  I tko ti kaze da ja nisam nikad imao pretplatu? Kupio sam mobitel u eronetu na pretplatu za 1 KM na 12 mjeseci, pretplata je od 20 KM. Mobitel se po oglasnicima prodavao za 80-90 km ali ja sam se zaletio..

Pretplata se samo isplati ukoliko si velik potrosac, a sad da kupujes mobitele preko najjeftinije pretplate i mislis da si ispao pametniji,  to otpada...

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2011 18:02 (scenesports).
13 godina
neaktivan
offline
Koja je kvaka sa 24 mjesečnim ugovorima?

Pa aj vako, ja si mislim uzet neki novi smartphone zato jer zasad imam samo neki LG mobitel sa kojim nemogu prebacit slike na komp zato jer nigdje nema kupit kabel, a i ovi me noviji mobiteli privlače. Sad, ja ne znam dal je pametno uzet na pretplatu zato jer ja ne zovem puno niti textiram, većinom se mene zove ako nešto treba, a sve ostalo riješim preko interneta, jedino ako je netko negdje di nema interneta e onda zovem.
Zbog toga ne mislim da se baš isplati to tako, nego bolje da si ja fino kupim mobitel od svojih novaca, al nisam ni ja najpametniji pa šta ja znam, možda se i isplati.
No i da hoću, ne znam koji se točno mobitel isplati toga.  

Prilično kul lik.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koja je kvaka sa 24 mjesečnim ugovorima?
DreadlockBro kaže...

Pa aj vako, ja si mislim uzet neki novi smartphone zato jer zasad imam samo neki LG mobitel sa kojim nemogu prebacit slike na komp zato jer nigdje nema kupit kabel, a i ovi me noviji mobiteli privlače. Sad, ja ne znam dal je pametno uzet na pretplatu zato jer ja ne zovem puno niti textiram, većinom se mene zove ako nešto treba, a sve ostalo riješim preko interneta, jedino ako je netko negdje di nema interneta e onda zovem.
Zbog toga ne mislim da se baš isplati to tako, nego bolje da si ja fino kupim mobitel od svojih novaca, al nisam ni ja najpametniji pa šta ja znam, možda se i isplati.
No i da hoću, ne znam koji se točno mobitel isplati toga.  

Prijatelj mi ima ovaj mobitel, http://www.gsmarena.com/samsung_s5230_star-2739.php , 60 KM( oko 240 kn) kupljen polovan.Nije smartphone , ali ima solidnu kameru i ostale standardne funkcije. Mobitel radi bez greške... Malo pogledaj po njuskalu i slicnim oglasnicima pa se odluci, keš ili pretplata...

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2011 18:23 (scenesports).
16 godina
offline
Re: Koja je kvaka sa 24 mjesečnim ugovorima?
scenesports kaže...

Njemu treba mobitel od 0 kuna, a ne od 1000...  I tko ti kaze da ja nisam nikad imao pretplatu? Kupio sam mobitel u eronetu na pretplatu za 1 KM na 12 mjeseci, pretplata je od 20 KM. Mobitel se po oglasnicima prodavao za 80-90 km ali ja sam se zaletio..

Pretplata se samo isplati ukoliko si velik potrosac, a sad da kupujes mobitele preko najjeftinije pretplate i mislis da si ispao pametniji,  to otpada...

 

de molim te procitaj sta si napisao, lupas da nije u teb

 

@ bold

 

uzmimo par parametara, vidim da si tezak pa da pojednostavim najvise moguce

 

- mobitel kosta 1500kn

- ja mjesecno trosim 100kn

- u pretplati kojoj placam 100 kn dobivam taj mobitel za 1000kn

- tu sam ustedio 500kn!!!

- trosim jednako ko sto sam i trosio, ali sam dobio mobitel 500kn jeftinije + na pretplati uvijek imas vise pogodnosti nego na bonovima tako da sam i tu u plusu. manje su mi cijene poziva i poruka, sto znaci da za tih mojih 100kn mogu napraviti vise poziva i posalti vise poruka ali svejedno placam jednako jer imam takvu pretplatu

 

a to sto ti nisi razmisljao i sto si usao u pretplatu na blef nije moj problem

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koja je kvaka sa 24 mjesečnim ugovorima?
DreadlockBro kaže...

Pa aj vako, ja si mislim uzet neki novi smartphone zato jer zasad imam samo neki LG mobitel sa kojim nemogu prebacit slike na komp zato jer nigdje nema kupit kabel, a i ovi me noviji mobiteli privlače. Sad, ja ne znam dal je pametno uzet na pretplatu zato jer ja ne zovem puno niti textiram, većinom se mene zove ako nešto treba, a sve ostalo riješim preko interneta, jedino ako je netko negdje di nema interneta e onda zovem.
Zbog toga ne mislim da se baš isplati to tako, nego bolje da si ja fino kupim mobitel od svojih novaca, al nisam ni ja najpametniji pa šta ja znam, možda se i isplati.
No i da hoću, ne znam koji se točno mobitel isplati toga.  

Do koliko para?

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koja je kvaka sa 24 mjesečnim ugovorima?
Hacker002 kaže...
scenesports kaže...

Njemu treba mobitel od 0 kuna, a ne od 1000...  I tko ti kaze da ja nisam nikad imao pretplatu? Kupio sam mobitel u eronetu na pretplatu za 1 KM na 12 mjeseci, pretplata je od 20 KM. Mobitel se po oglasnicima prodavao za 80-90 km ali ja sam se zaletio..

Pretplata se samo isplati ukoliko si velik potrosac, a sad da kupujes mobitele preko najjeftinije pretplate i mislis da si ispao pametniji,  to otpada...

 

de molim te procitaj sta si napisao, lupas da nije u teb

 

@ bold

 

uzmimo par parametara, vidim da si tezak pa da pojednostavim najvise moguce

 

- mobitel kosta 1500kn

- ja mjesecno trosim 100kn

- u pretplati kojoj placam 100 kn dobivam taj mobitel za 1000kn

- tu sam ustedio 500kn!!!

- trosim jednako ko sto sam i trosio, ali sam dobio mobitel 500kn jeftinije + na pretplati uvijek imas vise pogodnosti nego na bonovima tako da sam i tu u plusu. manje su mi cijene poziva i poruka, sto znaci da za tih mojih 100kn mogu napraviti vise poziva i posalti vise poruka ali svejedno placam jednako jer imam takvu pretplatu

 

a to sto ti nisi razmisljao i sto si usao u pretplatu na blef nije moj problem

 

Tebi se onda to isplati, ali DreadlockBro-u i nije baš jer kaze da ne troši previše... Zar mu nije pametnije kupiti polovan mobitel do 500 kn i ne treba se natezati s nikakvim ugovorima i pretplatama?

 

16 godina
offline
Re: Koja je kvaka sa 24 mjesečnim ugovorima?
scenesports kaže...

Tebi se onda to isplati, ali DreadlockBro-u i nije baš jer kaze da ne troši previše... Zar mu nije pametnije kupiti polovan mobitel do 500 kn i ne treba se natezati s nikakvim ugovorima i pretplatama?

 

to ti i pokusavam cijelo vrijeme objasnit. svako si moze naci neke paket pretplate koji mu odgovara. mozda tebi ne netreba niti ti nepase, ali mene definitivno, sve dok ima paketa u kojima ja dobivam vise za novce koje placam {#}

15 godina
odjavljen
offline
Koja je kvaka sa 24 mjesečnim ugovorima?

Ja sam si uzeo u VIP-u pretplatu za 50 % manju cijenu, na dvije godine, bez uređaja-tek zadnja tri mjeseca ga mogu uzeti.

 

Isplativo mi je jer sam prije trošio 150 kn na bonove a ovako mi je pretplata 70-80 kn. FTW!

Moj broj mobitela- 091 172 6697
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koja je kvaka sa 24 mjesečnim ugovorima?
Hacker002 kaže...
scenesports kaže...

Tebi se onda to isplati, ali DreadlockBro-u i nije baš jer kaze da ne troši previše... Zar mu nije pametnije kupiti polovan mobitel do 500 kn i ne treba se natezati s nikakvim ugovorima i pretplatama?

 

to ti i pokusavam cijelo vrijeme objasnit. svako si moze naci neke paket pretplate koji mu odgovara. mozda tebi ne netreba niti ti nepase, ali mene definitivno, sve dok ima paketa u kojima ja dobivam vise za novce koje placam {#}

Upravo sam to i napisao maloprije...

 

Pretplata se samo isplati ukoliko si velik potrosac, a sad da kupujes mobitele preko najjeftinije pretplate i mislis da si ispao pametniji,  to otpada...

 

Ti spadaš u veće potrošače , dok ja ( a pretpostavljam i DreadlockBro) trošimo 30-40 kn mjesecno. Meni se pretplata nije isplatila i mobitel vrijednosti 80 km sam platio 240 km kroz pretplatu. Kod vas u RH opet ima vise izbora tele operatera i pretplatnickih tarifa. Poznajem i neke ljude koji su pokusavali prevariti tele-operatere tako sto su kupovali mobitele doslovno za 1 KM (nisu nikako plaćali pretplatu {#}), dok im nije stigla sudska tuzba na vrata.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2011 18:55 (scenesports).
16 godina
offline
Re: Koja je kvaka sa 24 mjesečnim ugovorima?
scenesports kaže...

Upravo sam to i napisao maloprije...

 

Pretplata se samo isplati ukoliko si velik potrosac, a sad da kupujes mobitele preko najjeftinije pretplate i mislis da si ispao pametniji,  to otpada...

 

Ti spadaš u veće potrošače , dok ja ( a pretpostavljam i DreadlockBro) trošimo 30-40 kn mjesecno. Meni se pretplata nije isplatila i mobitel vrijednosti 80 km sam platio 240 km kroz pretplatu. Kod vas u RH opet ima vise izbora tele operatera i pretplatnickih tarifa. Poznajem i neke ljude koji su pokusavali prevariti tele-operatere tako sto su kupovali mobitele doslovno za 1 KM (nisu nikako plaćali pretplatu {#}), dok im nije stigla sudska tuzba na vrata.

@ bold

 

upravo je tu greška svih koji razmišljaju o pretplati

 

time što se ti obvežeš na 100kn mjesečno idućih 12/24 mjeseci neznači da si ti toliko platio mobitel, jer bi toliko potrošio i da ga nisi kupio! na onaj moj primjer gore, ti si mobitel platio 1000kn umjesto 1500kn, a ovih 100kn SVAKAKO trošiš mjesečno tako da to nemožeš računati da si toliko platio mobitel

 

upravo to "zbrajanje" je pogreška puno ljudi koji to nerazumije

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koja je kvaka sa 24 mjesečnim ugovorima?
vexx5555 kaže...

Ja sam si uzeo u VIP-u pretplatu za 50 % manju cijenu, na dvije godine, bez uređaja-tek zadnja tri mjeseca ga mogu uzeti.

 

Isplativo mi je jer sam prije trošio 150 kn na bonove a ovako mi je pretplata 70-80 kn. FTW!

Ja sam to uzea kada je jos bilo sa mobitelima - 250kn pretplata, placam 150 sve skupa, jedino uvijek ostane ne potrosenih 40-50 poruka, internet i pozivi odu {#} + uredaj, HTC Desire tada za 700kn

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koja je kvaka sa 24 mjesečnim ugovorima?
Hacker002 kaže...
scenesports kaže...

Naravno da se ne isplati. Budes im rob 24 mjeseca + mobitel kroz pretplatu otplatis duplo vise nego sto vrijedi.

u tvom mozgu puno stvari nestima ako tako mislis.

 

uzmimo ovako za primjer. ja mjesecno trosim 100kn.

 

uzmem od operateta mobitel za 1000kn koji vrijedi bar 50% vise uz pretplatu od 100kn mjesecno na 24 mjeseca.

 

ako uzmes u obzir da ja SVAKAKO trosim 100kn mjesecno, ja sam tu ustedio jer sam mobitel platio manje nego sto on vrijedi. kuzis??

 

 

pretplata je super stvar, ali neko ko ju nikad nije imao pljuje po njoj a nema uopce pojma.

Slazem se. Samo nisi bas najbolje objasnio. Ti kazes da trosis mjesecno 100kn,al nisi naveo na sta ih trosis. Ako ti recimo zoves nekoga u bosnu,srbiju i sa tim potrosis tih 100kn sta ti imas od besplatnih poziva prema tvojoj mrezi. Isto tako ako trosis 100kn a pretplata ti je 100 bas su male sanse da ti ne dodje veci racun. To je napravljeno da onaj koji trosi 200 uzme pretplatu od 100,jer ne mozes ti potrositi sve tacno i striktno kako ti oni odrede. Nekada ces potrositi sve poruke nekada ce ti ih ostati bruka ali ces vise zvati i slicno :)

Nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
15 godina
offline
Re: Koja je kvaka sa 24 mjesečnim ugovorima?
scenesports kaže...

Naravno da se ne isplati. Budes im rob 24 mjeseca + mobitel kroz pretplatu otplatis duplo vise nego sto vrijedi.

Mah, rob si im tako i tako... razlika je samo u tome sto imas jos jedan papir vise, a mobitel bez mreze je ko nogomet bez lopte. Duplo vise, to vrijedi ako inace trosis mjesecno po 0-30-tak KN

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
15 godina
neaktivan
offline
Koja je kvaka sa 24 mjesečnim ugovorima?

Na Predplati sam oko četri godine(vjeran T-mobileu) i mogu samo reci da mi je debelo isplativija nego bonovi, a da ne govorim kako svake dvije godine mogu uzet novi uređaj po debelo nižoj cijeni nego za gotovinu. Predplata FTW.

I'll be back
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koja je kvaka sa 24 mjesečnim ugovorima?
microman kaže...

Na Predplati sam oko četri godine(vjeran T-mobileu) i mogu samo reci da mi je debelo isplativija nego bonovi, a da ne govorim kako svake dvije godine mogu uzet novi uređaj po debelo nižoj cijeni nego za gotovinu. Predplata FTW.

Ne isplati se svima pretplata, sto vise trosis-vise se isplati. Ne kuzim te bas kod ovog boldanog, pa zar nije samo oko 100-tinjak kuna jeftinije ako si vec pretplatnik? bas gledam tele 2 ponudu i za postojece pretplatnike je oko 100 KN jeftinije, a to bas nije debelo niza cijena

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koja je kvaka sa 24 mjesečnim ugovorima?
lovac82 kaže...
microman kaže...

Na Predplati sam oko četri godine(vjeran T-mobileu) i mogu samo reci da mi je debelo isplativija nego bonovi, a da ne govorim kako svake dvije godine mogu uzet novi uređaj po debelo nižoj cijeni nego za gotovinu. Predplata FTW.

Ne isplati se svima pretplata, sto vise trosis-vise se isplati. Ne kuzim te bas kod ovog boldanog, pa zar nije samo oko 100-tinjak kuna jeftinije ako si vec pretplatnik? bas gledam tele 2 ponudu i za postojece pretplatnike je oko 100 KN jeftinije, a to bas nije debelo niza cijena

Pa po debelo nizoj cijeni u odnosu na bonove. Takoder kada pridodas bodove i slicne stvari...

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2011 16:25 (Mitsuoka).
15 godina
offline
Re: Koja je kvaka sa 24 mjesečnim ugovorima?
microman kaže...

Na Predplati sam oko četri godine(vjeran T-mobileu) i mogu samo reci da mi je debelo isplativija nego bonovi, a da ne govorim kako svake dvije godine mogu uzet novi uređaj po debelo nižoj cijeni nego za gotovinu. Predplata FTW.

Pretplata

x264 - High Profile 10 | FLAC | MKV
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2011 16:31 (Hyperion).
15 godina
offline
Koja je kvaka sa 24 mjesečnim ugovorima?

Ja sam također na pretplati i mnogo mi je isplativije nego bonovi. Hvala Bogu da danas ima više operatera i mnoštvo tarifa tako da svatko sebi može naći najpovoljniju i onu koja mu najviše odgovara.

Stisni HVALA ako sam ti pomogao.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koja je kvaka sa 24 mjesečnim ugovorima?
Scorp21 kaže...

Ja sam također na pretplati i mnogo mi je isplativije nego bonovi. Hvala Bogu da danas ima više operatera i mnoštvo tarifa tako da svatko sebi može naći najpovoljniju i onu koja mu najviše odgovara.

Ali pretplata ima svojih zala.

 

Računaju ti PDV (23%) i radijske frekvencije (10kn), tako da nemaš recimo u paketu od 100kn čistih 100kn već oko 70kn sve iznad ti rezultira prelaženjem van paketa i dodatnim plaćanjem preko 100kn.

 

Kada kupiš bon od 100kn, tih 100kn je tvoje, nema pdv-a i radijskih frekvencija.

x264 - High Profile 10 | FLAC | MKV
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2011 18:41 (Hyperion).
13 godina
neaktivan
offline
Koja je kvaka sa 24 mjesečnim ugovorima?

Totalno se slažem, Hyperion

 

Svi koji briju na pretplatu očito vole plačat nešto što ne trebaju i bacat lovu u vjetar. Mislim tko voli nek izvoli, možda da se prijavite u http://www.kljnzup.hr
 i naučite još neki način kako popušit pare 



 
0 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koja je kvaka sa 24 mjesečnim ugovorima?
Hyperion kaže...

Ali pretplata ima svojih zala.

 

Računaju ti PDV (23%) i radijske frekvencije (10kn), tako da nemaš recimo u paketu od 100kn čistih 100kn već oko 70kn sve iznad ti rezultira prelaženjem van paketa i dodatnim plaćanjem preko 100kn.

 

Kada kupiš bon od 100kn, tih 100kn je tvoje, nema pdv-a i radijskih frekvencija.

Tako je 100 KN je tvoje,ali po kojoj cjeni,placas poziv,sms,mms...Sigurno ne manje od mene koji sam na preplati!

ivansljiva kaže...

Totalno se slažem, Hyperion

 

Svi koji briju na pretplatu očito vole plačat nešto što ne trebaju i bacat lovu u vjetar. Mislim tko voli nek izvoli, možda da se prijavite u http://www.kljnzup.hr
 i naučite još neki način kako popušit pare 



E ovo je sada lupetanje!

 

Da rezimiramo:Ako mjesecno zoves maximalno 2-3 puta i posaljes 10-20 sms-ova,koji ce ti kuhac preplata?

Ako ipak vise pricas i kuckas(kao i 99% ljudi na nasemu ljepome Balkanu,definitivno preplata je isplativija!

 

Ja svakome preporucim preplatu,jer:

-Jeftiniji pozivi,sms,mms...

-Svake dvije godine novi mobitel!

-+Club bodovi(spojis mob,telefon,net,max tv...)ludilo od bodova...(T-scum-6000 bodova,400KN popusta za mobitel...

-nema sikiracije za nadoplatu bodova,uvjek imas!

 

mana je samo sto si ugovorno vezan 2 god!

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2011 13:28 (Milka30).
15 godina
offline
Re: Koja je kvaka sa 24 mjesečnim ugovorima?
Sve je jasno kao dan, ako inace trosite 100 ili vise kuna onda je definitivno bolji izbor pretplata.... sto vise volite: 1. platiti mobitel npr. 2k kuna i trositi mjesecno 100kn na sms, pozive i sl. ili 2. vise volite platiti mobitel 500-1000 kn manje i trositi mjesecno 100 kn?
Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
15 godina
offline
Re: Koja je kvaka sa 24 mjesečnim ugovorima?
Naravno, vrijedi za isti mobitel...
Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
12 godina
offline
Koja je kvaka sa 24 mjesečnim ugovorima?

Evo moje iskustvo. Pred dvije godine htio sam kupiti novi mobitel i za oko mi je zapela Nokia 5800. Kako mi je uređaj bio preskup, uzeo sam ga na pretplatu od dvije godine.

 

Račun mi je svaki mjesec bio 60 kn (to je minimalni). 

 

Negativne strane: Zaletio sam se, uopće mi nije bio potreban novi mobitel, kao niti taj iznos mjesečno jer ne pričam s nikim a poruke šaljem tu i tamo.

Također, skroz je idiotski što moraš plačati radijsku frekvenciju (10kn bacanja u vjetar)

Isto tako se treba brinuti da ne bi prešao račun (jer ne postoji limit trošenja), pa sam tako izgasio pristup mobilnom internetu.

Još jedna negativna strana jest živciranje oko svega toga :)

 

Pozitivne strane: Nema obavljanja bonom. Dobiješ mobilni uređaj jeftinije.

 

 

Zaključak: Ako trošite velike iznose, uzmite pretplatu. Ako ne, nemojte. Novi mobitel izgleda super, ali nakon mjesec dana više nije 'in', više niste faca, nitko vam se neće diviti itd. Dakle ne podliježite utjecaju društva (kao što ja jesam).

 

Hvala {#}

http://steam-expo.com/
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koja je kvaka sa 24 mjesečnim ugovorima?
OriginalEXE kaže...

Evo moje iskustvo. Pred dvije godine htio sam kupiti novi mobitel i za oko mi je zapela Nokia 5800. Kako mi je uređaj bio preskup, uzeo sam ga na pretplatu od dvije godine.

 

Račun mi je svaki mjesec bio 60 kn (to je minimalni). 

 

Negativne strane: Zaletio sam se, uopće mi nije bio potreban novi mobitel, kao niti taj iznos mjesečno jer ne pričam s nikim a poruke šaljem tu i tamo.

Također, skroz je idiotski što moraš plačati radijsku frekvenciju (10kn bacanja u vjetar)

Isto tako se treba brinuti da ne bi prešao račun (jer ne postoji limit trošenja), pa sam tako izgasio pristup mobilnom internetu.

Još jedna negativna strana jest živciranje oko svega toga :)

 

Pozitivne strane: Nema obavljanja bonom. Dobiješ mobilni uređaj jeftinije.

 

 

Zaključak: Ako trošite velike iznose, uzmite pretplatu. Ako ne, nemojte. Novi mobitel izgleda super, ali nakon mjesec dana više nije 'in', više niste faca, nitko vam se neće diviti itd. Dakle ne podliježite utjecaju društva (kao što ja jesam).

 

Hvala {#}

postoji limit trosenja, i mozes limitirat na koliko ces kuna, megabajta...

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Re: Koja je kvaka sa 24 mjesečnim ugovorima?

Vidiš, to nisam znao. Mogli su mi to napomenuti, uštedili bi mi živaca :)

http://steam-expo.com/
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice