Kupovina mobitela preko oglasnika

poruka: 9
|
čitano: 6.343
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Kupovina mobitela preko oglasnika

Pozdrav!

 

Zainteresiran sam za kupnju nove Nokie N95 8GB, pa gledam najjeftinije varijante, pa sam prisiljen gledati oglase i tamo tražiti najjeftinije cijene.

Nikad nisam kupovao preko oglasnika i "na crno", pa me zanima kakva je to garancija i ostalo.

Piše pismena garancija 1 godinu i slično, jel to sigurno ili što? Jel dobijem garanciju od Mobisa ili kako, ne kužim?!

 


E sad, pojavili su se 2 nova korisnika na kupiprodaj.net i prodaju nove Nokie N95 8GB pa čak i Nokia N96 koja kod nas niti ne postoji i to za upola cijene od ostalih.

Poslao sam upit, pa su mi odgovorili na engleskom i na prevedenom na Hrvatskom.

Kao oni su velika firma iz Engleske, šalju svugdje, daju popuste na veću količinu i ostalo, čak i garancija 1 godina i sve.

 

Jel je netko već kupovao tako i jel postoji mogućnost prevare i sličnoga?

Nadam se da nisam prekoračio pravila.

 

Hvala!

 

Cvarcy.com
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kupovina mobitela preko oglasnika

N96 još nema u prodaji tako da to što oni prodaju nije finalna N96.

Nema garancije kod prodaje na crno. Ako dobiješ neku garanciju vjerovatno je falša.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupovina mobitela preko oglasnika
File kaže...

Pozdrav!

 

Zainteresiran sam za kupnju nove Nokie N95 8GB, pa gledam najjeftinije varijante, pa sam prisiljen gledati oglase i tamo tražiti najjeftinije cijene.

Nikad nisam kupovao preko oglasnika i "na crno", pa me zanima kakva je to garancija i ostalo.

Piše pismena garancija 1 godinu i slično, jel to sigurno ili što? Jel dobijem garanciju od Mobisa ili kako, ne kužim?!

 


E sad, pojavili su se 2 nova korisnika na kupiprodaj.net i prodaju nove Nokie N95 8GB pa čak i Nokia N96 koja kod nas niti ne postoji i to za upola cijene od ostalih.

Poslao sam upit, pa su mi odgovorili na engleskom i na prevedenom na Hrvatskom.

Kao oni su velika firma iz Engleske, šalju svugdje, daju popuste na veću količinu i ostalo, čak i garancija 1 godina i sve.

 

Jel je netko već kupovao tako i jel postoji mogućnost prevare i sličnoga?

Nadam se da nisam prekoračio pravila.

 

Hvala!

 

 Teško da ćeš dobit garanciju, ali i teško je da će ti mobitel krepat/pokvarit se. Kupuj kod onih oglašivača koji imaju više mobitela u ponudi, jer oni žive od toga što prodaju švercane mobitele, pa je teško da će te zeznut.
http://s6.ba.bitefight.org/c.php?uid=16442
16 godina
neaktivan
offline
Kupovina mobitela preko oglasnika

Hvala na informacijama. ;)

Cvarcy.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kupovina mobitela preko oglasnika

Čuj nisam kupovao preko oglasnika tako da ti ne mogu reći iz osobnog iskustva. Ono što ti mogu reći je da paziš da ne ubodeš kakvo kinesko smeće, dobro provjeri kad uzimaš mob., pogotovo vanjštinu i teh. karakteristike.

 

A ovo šte se tiče engleske firme, mislim da mobitel nikad nećeš vidjet da je to lopovluk, ti njima lovu oni tebi figu. Moj ti je savjet rađe uzmi prekog nekog našeg lokalnog. Mali savjet mislim da su ti najbolji oni koji prodaju više modela raznih mobitela, to je njihov posao i teže da će te zeznuti. Ali opet ima svega.

hcsc
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kupovina mobitela preko oglasnika

I pazi kada kupujes od bilokoga na crno da uzmes presliku osobne,jer ako ti proda ukraden mobitel mislim da bi mogao ostati kratkih rukava kada ti policija pokuca na vrata :D

:))
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kupovina mobitela preko oglasnika

ali jednu vi stvar niste uracunali koja je najvaznija

Scam,ti tako sto po nasim oglasima,stranicama i nalik prodaju mobitele u predobrim cijenama su obicno scameri

1.Ako traze transakciju putem WesternUnion-a nista od toga to ti je vec 40% da je scammer

2.Ako daje neke cijene koje nisu normalne ili nalik

Ja osobno misli e-bay,amazon i nalik velike stranice (iako i tamo sad ima bruku scammer-a) ali vako preko oglasa neki tamo sa cudnim cijenama to je obicno scam.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupovina mobitela preko oglasnika
File kaže...

 

Jel je netko već kupovao tako i jel postoji mogućnost prevare i sličnoga?

 

 
Vrlo jednostavno. Za ovu drugu opciju ne znam, vjerojatno je lopovluk, ali imam jako dobra iskustva s kupnjom preko oglasnika, valjda zato što sam imao sreće.

Takva kupnja je uvijek rizik, točka. Međutim, što kažu ove kolege prije mene, ima ih dosta koji dobro zarađuju takvom prodajom, pa ne žele izgubiti mušterije. Kod takvog sam i ja već nekoliko puta kupovao, čak u početku i bez jamstva. Cijena dobra, mobitel nov, podrška dobra (uvijek mi se javi na poziv kad imam pitanje u svezi novog modela, a ako posumnjam na kakav nedostatak on mi traži da telefon donesem na pregled, kad tražim nešto što trenutno nema potrudi se da mi to "stvori" u kratkom roku, itd.).

Mali savjet: kad kupuješ aparat i vidiš da sve štima, još pogledaj kontakte na bateriji - ako imaju one male sjajne točke gdje se dodiruju s kontaktima na mobu onda je baterija stara, a vjerojatno i aparat. Kontakt na bateriji treba biti blago homogeno matiran bez mjestimičnog sjaja od korištenja.
Ja ću jednu srednju ćevapa i malo točeno. Hvala.
15 godina
neaktivan
offline
Kupovina mobitela preko oglasnika

Prije svega povoljnije je kupovati preko oglasnika, pogotovo osobe koje bi željele imati kvalitetnije telefone a iste nemogu posjedovati nove zbog njihove astronomske cijene. Vi sami znate da novi dobar mobitel dođe od cca 3000kn - a za te novce se može investirati u odličan komp. E sad kad bi tu svotu odvojili na polovni mobitel ili komp - sa kupljenim bi bili glavni u selu :D

 

Sa druge strane je povećan rizik ali ako obratite pažnju na detalje kao isprobavanje prije kupnje, dobivanje podataka od kupca i sl stvari, i polovna kupnja može biti sigurna i na zadovoljstvo.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice